Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

goralenka
17. apr 2011

kto je tu prvy v poradovniku z ba? 🙂 mozno tu mame cerstvu maminku 🙂

tortelinka
17. apr 2011

@goralenka jej, parada, niekto sa tesi

akramgad
17. apr 2011

ahojte je to niekto? 🙂

goralenka
17. apr 2011

@akramgad ja, len odbieham 🙂 citala si? hniezdo zachrany ma najducha, jedna mamicka tu bude velmi stastna 🙂

akramgad
17. apr 2011

@goralenka nie nečítala tak to je super 🙂 a vy ste ako na tom ???

goralenka
17. apr 2011

@akramgad aaale zajtra asi volam na UP, uz to je mesiac, slubili mi, ze to bude tyzden, kym sa pani psychologicka ozve.. uz nam prisiel aj papier, ze jej posielaju dokumentaciu, to bolo siesteho a nic z toho.. uz to vidim, ze sa nam to bude tahat rok ☹

akramgad
17. apr 2011

@goralenka moja já by som tam už šla ale troška by som nakričala aj nám robili naťahovačka až som sa "nasrala" a povedal čo si myslím a čuduj sa svete keď sme prišli o mesiac akoby tam boli iný ľudia zmena ako des 🙂

akramgad
17. apr 2011

@goralenka moja dobrú nocku prajem a páááááááááááá

goralenka
17. apr 2011

@akramgad pekne sny 🙂

akramgad
18. apr 2011

ahojte dnes máme krásne 🙂

5katarina7
18. apr 2011

ahojte,tak dnes sa mi podarilo konečne zavolať do Nr,celkom milá teta tá Vašková,spýtala som sa na poradie,a že sme 49,ale pred nami sú ešte nakontaktovaní 7,takže sme42.No je to dosť,ale my,keď sme boli zaradení v októbri tak sme boli okolo 80,tak oproti tomu sa to o dosť posunulo.Aj ona hovorila,že to ide dosť pomaly,ale že dúfajme,že sa to už rozbehne 🙂

dioliana1
18. apr 2011

@5katarina7 ja bola v oktobri 151 a teraz je tam asi za mnou dalších 20 ludí a či sa pohlo dačo, možno o pár jednotiek ...u nás to ide slimačím tempom...

5katarina7
18. apr 2011

@dioliana,a ty si ktorý kraj?Tak to je naozaj veľa,ale možno sa to rozbehne aj u vás 😉

dioliana1
18. apr 2011

prešovský

beba1902
18. apr 2011

@5katarina7 ahoj no volala si ? 🙂

5katarina7
18. apr 2011

@beba1902 volala som,kuk tuto trošku vyššie som rozpísala,čo mi povedali 🙂

beba1902
18. apr 2011

@5katarina7 aha prepac nevsimla som si to 😉 tak celkom dobre si ste sa pohli z miesta 🙂

tortelinka
18. apr 2011

ahojte, kto je prvy v Ba?babatko z hniezda caka! vedeli ste niekto, ze je zrusena 6 tyzdnova lehota na rozmyslenie matky ak da dieta do hniezda?

hucka
18. apr 2011

Caute kocky, rada by som sa pridala do tejto temy... Pred tyzdnom sme podpisali zaverecnu spravu k adopcii a behom par tyzdnov by nas mali zaradit do poradovnika. Rada by som spoznala vase pribehy a pripravila sa s vami na prichod maleho cloviecika.. Budem rada ak mi napisete ako to u vas prebiehalo, na co si dat pripadne pozor, pripadne kolko uz cakate...

tortelinka
18. apr 2011

@hucka ahoj, z ktoreho si kraja?

hucka
18. apr 2011

sme z BA

tortelinka
18. apr 2011

@hucka no, tak to do roka a do dna mate poriesene...dnes sa naslo dietako v hniezde

hucka
18. apr 2011

viem... Minuly tyzden nam pani zo socialky hovorila, ze momentalne to ide veelmi rychlo a ze iba za posledny tyzden mali 4 anonymne porody... Ze vraj zdrave detitcky... 🙂

pelikan8
18. apr 2011

Čaute!Neviete náhodou že trnavský kraj kolko čaká približne?Ďakujem!!

tortelinka
18. apr 2011

@hucka jeej aj ja by som chcela taky expres..no co uz narobime

hucka
18. apr 2011

@tortelinka a ty si odkial a kolko uz cakate? Myslim si, ze aj v BA je to iba taka zhoda okolnosti... Ja ratam ze ten rocik to bude...

tortelinka
18. apr 2011

@hucka my este nie sme v zozname, aj to ide pomaly, sme zo ZA

hucka
18. apr 2011

@tortelinka nam cela priprava trvala asi 5 mesiacov, aj ked boli sviatky a na zaciatku roka sme trosku stagnovali...

meghan
19. apr 2011

@pelikan8 zalezi, podla toho ake dietatko pozadujes (vek, etnikum, zdrav.stav, pohlavie). ja som bola v juni od zaradenia do poradovnika v poradi 100, v oktobri 34, teraz 13. kamaratka dostala krasneho bieleho zdraveho chlapceka nad 1 rok za necely rok od zaradenia do poradovnika...

kanhwa
19. apr 2011

@goralenka my sme v BA poradovniku prinajhorsom na 5. mieste (oznamenie zo dna 30. marca). Takze neviem, na ktorom sme teraz, kedze
@hucka pise, ze vraj 4 anonymne porody boli minuly tyzden. Ze by na prvom ? inak
@hucka vitaj medzi nami 🙂
@5katarina7 tak sa mi zda, ze to vo vasom poradovniku ide celkom pekne 🙂 este keby taky raketovy postup nastal ako u nas 🙂 velmi vam to prajem.

Baby, ja som ako na ihlach...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre