Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vesticka
27. sep 2013

@karkana urcite to vase bambuliatko coskoro pride 🙂 . Velmi na vas myslim! My sme boli dnes na aktualizaciu, ale este raz mame prist, tak snad sa to stihne a nepozastavia nas.

fontana
27. sep 2013

@vesticka dakujem,no ešte to chvilku potrva kym príde,ale to už je v podstate ako doma.Ten týžden hadam ešte vydržíme a potom hor sa na rodičovstvo 🙂

rachel36a
27. sep 2013

@ralanka ved ja viem Radka že budeme čakať dlho, a to sme najprv chceli len do troch mesiacov, predľžili sme to na rok, tak rátam že tak 4 roky...tortelinka písala že u nich to pôjde rýchlo, nie ja... ale oni majú ako sama napísala volnejšie požiadavky....

karkana
28. sep 2013

☹ ☹ ☹ depka ,nevolali,,,,,,taká som netrpezlivá

mysiak001
28. sep 2013

@vesticka dakujeme

duratlicka
28. sep 2013

A preco nechcete romske dieta?

zwalsh
28. sep 2013

@karkana neboj sa telefon pride az budete pripraveni. Pekne sa chystaj na dieťatko pozeraj romantické filmy a hlavne žiadne negatívne myšlienky. Všetko začína v našej mysli. Musíme mať najprv čisté srdce a vyliečenú dušu a potom dostaneme to vytúženě bábätko 🙂 tak šupky šupky do pohody aby až príde našlo vysmiatu mamu 🙂 držím palčeky a myslím na vás 😉

karkana
29. sep 2013

@zwalsh myslím, že som pripravená,lebo viem, že sa má dobre a doma ho ľúbia,aj som dospela k názoru, že je len dobre, že je u u svojej mamy,ved je jej, patrí jej, 😉 ,len myslím, že táto rana ostane navždy,aj muž hovorí, že je dobre, že ho chceli, my budeme mať také bábo, ktorá nikto nebude chcieť,,,takže to najhoršie asi sme prežili, a kludne môžu volať,ked takéto niečo vyslovíme,hm

duratlicka
29. sep 2013

Citam tuto diskusiu smerom dozadu a zaujalo ma,ake pocity ste mali,ked ste prvykrat videli svoje bejby.Snazim sa predstavit si to a akosi mi to stale nejde.Ked som cakala nasu bio malu,radsej som si predstavovala,aka pokrcena,namodrala a olepena bude a ked ju manzel drzal na rukach,povedala som si:"Jej,vsak ona je celkom pekna." Ked mi ju na druhy den doniesli,celu som si ju poprezerala a vtedy mi doslo:"Tak toto je moje dieta."Myslim,ze najvacsi cit vo mne vyvolavalo to,ze bola taka malicka a odkazana na mna.
Ak toto staci aj pri nahradnom rodicovstve,tak potom je to ok🙂Uz sa tak nebojim🙂Urcite tu malu budem lubit z celeho srdca🙂

zwalsh
29. sep 2013

@duratlicka ahoj pocity sú rôzne niekto tu písal že ešte ani nevideli a cítili že je to ich dieťatko ale ja za seba musím povedať že sa cit vytvára. Keď sme videli 1x chlapčeka tak sme nič necítili ale myslíme naň dodnes. Ja mám tiež malú dcérku a myslela som si že to bude podobné ako keď sa narodila ale je to krásnych spôsobom iné. Veľmi ti prajem aby to bolo krásne pre celu vašu rodinu.

tlucka
29. sep 2013

@karkana ahoj, chcela by som ti povedať, že sledujem túto diskusiu ako aj situáciu, v ktorej sa nachádzate. Pár krát sme si spolu písali aj v téme Iscare. Chcela by som ti len povedať, že ťa neskutočne obdivujem za všetko, čím si si prešla, ako to zvládať a že sa nevzdávaš svojho sna 🙂
Držím palce, aby čoskoro zazvonil telefón pre vás s tou najkrajšou správou. 😉

mana85
29. sep 2013

@duratlicka ako písala @zwalsh tie pocity sú u každého iné mne keď zavolala teta z úradu že sa pre nás narodilo bábo a že si ho môžme isť pozrieť do pôrodnice tak prišiel najprv šok , plač z dojatia , stres že nemáme vôbec nič pre také bábätko ....neskôr som ešte volala späť tej úradničke že čo by sme mohli kúpiť tomu bábätku čo potrebuje zaskočená vykoktala že veď si ho ideme len obzrieť to mu nemusíme nič nosiť pri mojom nechápavom aha asi pochopila že mi moc neporadila tak povedala že má všetko nemocničné a svoje tam nemá nič že teda stačí cumlík alebo akokoľvek drobnosť že veď keď sa preň rozhodneme tak nám povedia aj v pôrodnici čo treba . Z práce som šla rovno do obchodu s detským tovarom že teda aspoň niečo mu kúpim bude mať aspoň dačo svoje aj keď by sme sa nerozhodli si ho vziať . a viete čo som mu kúpila ? krásnu návlečku na paplónik a vankúšik .....(čakali Kubka doma )

Takže náš Kubko k nám patril ešte predtým ako sme sa po prvý krát videli .... 😉

duratlicka
30. sep 2013

@mana85 Je zlaty🙂

duratlicka
30. sep 2013

To je asi normalne,ze ma z toho clovek stale take zmiesane pocity.Len je mi luto,ze sa neviem z toho tak tesit,ako ked som cakala bio malu.Asi preto,ze pri nahradnom rodicovstve dlho nie je nic iste.Ked je zena tehotna,vobec si nepripusta,ze by sa to dieta nemuselo narodit.Berie to ako samozrejme,tak ako aj to,ze bude zdrave.Kopec veci neriesi.To cakanie je take bezstarostnejsie.Skoda,ze to tak nejde aj pri cakani na pestu dieta☹

maartinkaa
30. sep 2013

@mana85 krasne si to napisala 😵 normalne som sa do toho vzila,,,,maly je nadherny 😉

jomini
30. sep 2013

@karkana krasne si napisala 🙂 drzim palce nech cochvila volaju. Bola si s martinkom v kontakte alebo s rodinou?

pelikan8
30. sep 2013

Láska naša!

vikad
1. okt 2013

Ahojte. Košice, ako ste pokročili? Zdá sa mi, že nejaké detičky sa poumiestňovali, lebo sme sa posunuli dopredu. Snáď ked zavolám nabudúce, nebude to znova JOJO efekt 🙂

mysiak001
1. okt 2013

@vikad Ahoj ja viem o ďalších čo dostali chlapčeka 🙂 dokonca to je manželkina sesternica :D od nás z dediny. Takže sa držte.

vikad
1. okt 2013

@mysiak001 Jaaaaaaaj, ďakujeme, Sme už takí nedočkaví ... V lete som sa stretla s kamoškou tu z KE, brali chlapčeka hned pred vami a maličký je rozkošný. V kuse sa smejkal, no zlatúšik 🙂 Ako sa Vám inak darí? Malý robí radosť, však?

zwalsh
1. okt 2013

@duratlicka vieš tie pocity to je asi vec pohľadu. Skús si predstaviť to baby teraz v brušku (síce níe tvojom) a myslieť naň ako sa vyvíja a tešiť sa. Nik nevie ako dlho budeš čakať ale toto mi príde ako to pravé. Veď cez myšlienky cítime ako je našej máme zle alebo že sa niečo stalo tak prečo by toto nemalo fungovať? Taký kontakt na diaľku.

zwalsh
1. okt 2013

@vikad a koľkí že ste to teraz?

lillik3
1. okt 2013

@mysiak001 ....Uuuu a kedy bol umiestnený? Čiže opäť sme o jedno dole? A ktorí boli v poradí? 😉

fontana
1. okt 2013

ahojte dievčatá,tak sa musím pochválit,v piatok si ideme po nášho chrusta do dd,konečne prišli papiere zo sudu 😀 veeelmi sa teším,no aj bojím... 🙂 že by sa nám konečne splnil náš sen o rodine?

vesticka
1. okt 2013

@fontana huraaaaaa 🙂, velmi sa tesim, aspon niektora z nas Kosicaniek sa konecne stane maminou 🙂. Verim ti, ze sa bojis, ked si to predstavim, tak aj mne stiska zadok 😀, ale bude to v poriadku, asi sice trochu namahave zo zaciatku, ale isto sa s manzelom rychlo zohrate. Tak nech uz je piatok maminka 🙂 juchuchu...

vesticka
1. okt 2013

@vikad no my nic 😢 , teta nevola, tak asi dievcatka neboli. To je take smutne, ked je clovek prvy zhana veci jak splaseny, aby nic nechybalo a potom zrazu spadne na tretie miesto, lebo si to niekto rozmyslel a vstupil do poradia. A jojo uz ani vidiet nechcem.. 😉

suezana
1. okt 2013

@pelikan8 krásne dieťa 😵 😵 úsmev a la Julia Roberts 😀 😀

suezana
1. okt 2013

@fontana gratulujem 🙂 🙂 a prečo až v piatok??? veď to musí byť hroznééééé čakanie 😅 😅 😅 Nám volali v piatok poobede a ja som sa skoro zbláznila do soboty 🙂 🙂

suezana
1. okt 2013

@duratlicka myslím, že úplne presne si to vystihla - tá bezbrannosť a úplné odovzdanie sa v nás vyvoláva tie najkrajšie pocity ..... aj keď možno bude aj odmietanie, odtláčanie.... treba s tým rátať, že nie každé dieťatko sa bude automaticky túliť a bude mu príjemný telesný kontakt - naučí sa postupne... a láska bude zo dňa na deň väčšia - bude rásť 😵 😵 😵

suezana
1. okt 2013

@karkana moja, ty si to zvládla 😵 😵 vy ste zvládli najťažšiu životnú skúšku - klbúk dole - ste úplne skvelí, silní a...nemám slov, úplný obdiv ako ste sa k tomu postavili a že ste nezanevreli..... verím, že vás čaká požehnanie 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre