Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
14. dec 2011

@karkana neboj, podari sa...

mapa73
14. dec 2011

@tortelinka prekvapilo ma to, lebo my sme v zozname už 2,5 roka, ale máme požiadavku na biele dieťatko. Chcela som sa ťa opýtať, či ti nerobili problémy s predbežkom, lebo počula som, že v žiline sa to snažia robiť čo najrýchlejšie. Ešte raz zo srdca gratulujem a neviem sa dočkať toho pocitu, ktorý máš teraz ty... 🙂

tortelinka
14. dec 2011

@mapa73 tak to bude tym, my sme mali aj poloromske,

mapa73
14. dec 2011

@tortelinka takže krásny darček pod stromček 🙂

tortelinka
14. dec 2011

@mapa73 moj momentalny pocit je najma strach....snad to prejde

maznacik007
14. dec 2011

@tortelinka mojka prihod foto ako pripravy... kocky co strach tesit sa treba a spat... bo potom toho uz vela nenaspis...
cakaju ta krasne dni .... mozno niekedy aj plne nervozity ze preco stale place ale potom ked ti chyti prst svojou ruckou usmeje sa na teba a povie ti mama ... ta uvidis ze to vsetko stalo za to.... aj tie nase strachy a bole... vsetko cim sme si presli

mapa73
14. dec 2011

@tortelinka bude to určite veľká zmena, ale verím, že to v pohode zvládnete a bábo určite dostane všetko čo potrebuje, teda hlavne lásku. Všetko ostatné sa vyvinie postupne. hlavne nech vie, že ho má niekto na tomto svete rád. 🙂 Každá matka bude vždy pochybovať, či to čo robí, robí dobre, ale to už patrí k tomu. Takže už si tam aj ty. Neboj, určite to pôjde. A ak budeš mať problém, kočky ti tu určite poradia. držím pršteky, aby všetko išlo ako po masle.

lusterka
14. dec 2011

tak dnes prva priprava za sebou....a necakane, ale dobre to bolo...celkom zaujimave...ale niektore otazky boli zaujimave...xixi..ze, ako by ste reagovali, keby ste boli v base 10 -20 rokov a ako ked vyjdete z basy..xixi

tortelinka
14. dec 2011

vdaka za podporu

alicag
14. dec 2011

@tortelinka zo srdiečka gratulujem 🙂

mata71
14. dec 2011

@tortelinka to nieje strach ale zodpovednost mami 😵 /rodiča/

kanhwa
14. dec 2011

@tortelinka gratulujem a moc drzim palce. urcite to bude riadne hekticke, ale neboj, urcite to zvladnete a ked prejde to prve blaznive obdobie (co moze trvat niekolko aj mesiacov) a vsetko sa utrasie, maly vam to milionnasobne vrati 🙂 a nerobte si hlavne starosti, aby vsetko bolo dokonale a super. hlavne je, aby bol malicky zdravy a postupne si budete vsetci navykat na novy zivot, ktory sa vam otoci uplne na hlavu 😉

som stastna s vami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dadenka1
15. dec 2011

@tortelinka nádherný vianočný darček.. takže predpokladám, že ťa absolútne netočí, či máš umyté okná, vydrhnnutú kúpeľňu alebo to či to napečené, tak ako to točí nás bezdetné ťavy čo sa stresujú zo somarín 😀 😀 Teším sa a držím palčeky nech ste v piatok doma... A už sa neboj, už sa teš.. Si mamuľka.. 😵

vandijan
15. dec 2011

@tortelinka gratulujem, budete mať nádherné vianoce 🙂 😎 😀 😀

vandijan
15. dec 2011

@tortelinka tortelinka aj ja som to mojom prvom tak prežívala, strach a obavy, či mu budem dobrou mamou, a tiež sme to mali rýchlo, tiež som zo ZA, ale potom som sa na neho nevedela vynadívať, a kontrolovala som v noci či dýcha a bola som šťastná, a viem že aj ty si 🙂

karkana
15. dec 2011

a ked je dieťa pravne volné a predbežko sa neschváli,čo nasleduje dalej žiadosť na adopciu plus návštevy?až kým sud nerozhodne?

raza
15. dec 2011

no, tak dnes nám konečne prišla vytúžená pošta: splnili sme podmienky a môžeme začať prípravu 😀 😀 😀

lusterka
15. dec 2011

@raza sranda, nam nikto nic nenapisal a aj tak uz mame po prvej hodine pripravy..xxii..teda prvych dvoch hodin..xixi

raza
15. dec 2011

nám bolo povedané, že až keď nám príde, tak až potom môžeme volať psychologičke a dohadovať stretko 😕

poka
15. dec 2011

@raza caute, chcem sa opytat, ja som zaniesla papiere, prislo nam ze sa zacalo"konanie v nasej veci" a teraz co mame robit, ozvu sa oni, alebo to mame nahanat my-mozno blba otazka, ale naozaj neviem.dik

raza
15. dec 2011

@poka rada by som ti poradila, ale neviem.. ale sú tu baby, ktoré sa tomu rozumejú, tie ti určite poradia 😉
to, čo dnes prišlo mne je: oznámenie o tom, že sme splnili podmienky a môžeme začať prípravu.

poka
15. dec 2011

@raza a ake podmienky, poslali ste tie papiere, ci este nieco naviac?

raza
15. dec 2011

@poka nie, len papiere. vypísali sme ich, doniesli na úrad spolu so všetkými potrebnými papiermi, teta to dala do obálky, vypísla ju a my sme ju odoslali. to bolo tuším asi tak pred troma týždňami.. inak žiadjú ma tam zaslať aj spracovanie správy o sociálnych, rodinných a bytových pomeroch. a vyjadrenie obce o spôsobe života 😅

beba1902
15. dec 2011

@karkana ano u nas to bolo tak pokym nebola mala pravne volana tak sme ju mavali doma od stvrtka do nedele ,predbezko nam nechceli podat ,lebo mala nebola volna a nechceli aby sa to dozvedeli bio 😒 teraz cakame na sud na predosvojitelsku 😉

aidilka
15. dec 2011

@poka my sme poslali papiere na krajsky urad (na meno a adresu, ktore nam povedali na nasom okresnom UPSaR), potom o cca mesiac nam prisiel papier, ze sa zacalo konat a ze sa nam ozvu z naseho okresneho, kedy pridu skontrolovat situaciu doma. Potom o cca tyzden sa ozvali a prisla pani z okresneho UPSaR spolu s pani z mestskeho uradu, co to si pozapisovali, spravili spravu a poslali ju na krajsky UPSaR. Dalsie asi 3 tyzdne sa nedialo nic. Potom prisiel dalsi papier, ze poslali papiere spat na okres a ze mozeme kontaktovat psychologa.

poka
15. dec 2011

@aidilka aha dik, tak budem cakat na navstevu. boli normalni?

aidilka
16. dec 2011

@poka ale hej, boli v pohode. Mali taky zoznam otazok, jeden okruh bol o nas ako o rodine, ze ako travime volny cas, akych mame kamosov, ake mame vztahy so sirsou rodinou a tak.... jeden o nasich predstavach o dietati a jeden o dome, to si presli dom, pozapisovali... Boli mile, cele to trvalo tak do hodiny.

tilly
16. dec 2011

ake mate skusenosti s adopciou trosku starsieho dietatka, tak cca. 3-4 roky?

dioliana1
16. dec 2011

@tilly škoda že tu nechodí bebe73, tá by ti povedala o mojich bývalých mali takmer 3 a 4 ročné, ked išli k nim do adopcie, myslím, že sa žili behom pol roka

tilly
16. dec 2011

@dioliana1 zatial je to len v stadiu uplne volneho zvazovania, ale tak sme rozmyslali, ze by sme si zobrali take vacsie dievcatko... len mam trosku obavy, ze ako by to zobrali nasi rozmaznani caparti a teda ak by to dieta bolo tmavsie, ze ako by reagovalo okolie, lebo my sme vsetci bledi, to by bolo od pohladu jasne, ze to dieta nie je nase bio a teda neviem, ako by sa s tym aj samotne to dieta zrovnavalo... 😖 chapes, ze by sa na nu/neho pozeralo ako na cudzieho, to by som teda moc nechcela...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre