Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matax
11. jan 2012

pýtajte sa , ako deti ovplyvnuje to, ze ho je ho matka odmietla, alebo ze jej ho vzali, pýtajte sa, ako pomoct dietatu adaptovat sa, pýtajte sa na adoptívne dojcenie, pýtajte sa na výchovne problemy ado deti...
citajte o tom 🙂 a otázky pridu

raza
12. jan 2012

@aidilka my robíme prípravu riež na úrade, ešte sme mali len 2 sedenia. prvé: pýtala sa nás základné otázky, prečo sme sa rozhodli, čo robíme, ako mi muž pomáha v domácnosti a tak. na druhom sedení sme robili 3 testy. trvalo to asi 2,5 hoďky 😝 ale aspoň to máme za sebou. ďaľšie sedenie máme 20teho. naša psychologička sa mi zdá fajn, napríklad pri tých testoch - ja už som mala hotové a mm ešte asi 20minút písal. tak som tam len tak sedela a ona so mnou v kuse kecala o mojej robote 🙂 uvidíme, čo bude nabudúce 😉

denkak
12. jan 2012

Ahojte, som tu nova. Chcela som sa spytat, ci je tu niekto z BA kraja. My sme boli zapisani do zoznamu ziadatelov v juni 2011 a teraz po pol roku nam na UPSVaR povedali, ze sme na 201. mieste, co sa mi zda strasne vela. Kolko sa caka na babatko do pol roka v BA kraji? Lebo ked sme si davali ziadost pani na UPSVaR nam povedala, ze poradovnik otocia priblizne tak za rok, len neviem, ci to je realne.

aidilka
12. jan 2012

@denkak Jejda, nestras! 201 po polroku vyzera hrozne! ☹ Vidis, a to som tu kdesi citala, ze Ba je na tom este vraj celkom dobre v porovnani s inymi krajmi. My sme tiez z Ba kraja, ale este nie sme zapisani. Odhadujem to niekedy, ze v marci by sme mohli byt zapisani.

denkak
12. jan 2012

@aidilka tak potom daj vediet, na ktorom mieste budete, ked vas zapisu. ja som sa vtedy neinformovala a teraz to lutujem, lebo nemam ponatia ako rychlostou sa ten poradovnik hybe.

erikadodo
12. jan 2012

@aidilka My sme preberali aj naše manželstvo, detstvo a boli sme aj samostatne. Určite sa budete mať o čom rozprávať, zo začiatku sme boli trochu neistý, ale potom sme tam chodili ako na návštevu k známej takže celkom v pohode....a s testov som bola aj ja prekvapená, ale vyšli nám úplne perfektne...

megynka
12. jan 2012

Ahojte, tak my sme z TN kraja, v poradovníku sme zapísaní od septembra 2010, včera som sa informovala na ktorom sme mieste a je to miesto 51 ☹ ...zapísaní sme boli na nejakom 70-tom mieste, presne si to nepamätám, za prvého pol roka sme sa posunuli hádam aj o 15 miest a potom sa to už neskutočne vlečie, teraz sme sa za 3,5 mesiaca posunuli o dve miesta ☹ ...mám pocit, že sa nedočkám ☹

matax
12. jan 2012

@megynka fíha, my sme boli zaradený 7/2010 a v oktobri 2010 sme boli boli asi 69alebo 63, uz neviem :D ale tak dako..tak to uz dlho cakate..my uz mame malu skoro rok doma:D

meghan
12. jan 2012

@matax možem sa spýtať, aké ste mali požiadavky na dieťatko?

lubka1709
12. jan 2012

Babenky dnes som prežila šok.Bola som na cievnom na kontrolu a tak z reči do reči sa rozprávame s lekárkou a padla otázka či sa nebudeme pokušať o miminko.A ja razne som povedala že nie.Tak že prečo povedala som jej že je mi prednejší vlastný život ako riskovať.A keď som jej povedala že sme sa dali na adopciu tak mi vravela aby som si to rozmyslela že nebudem nikdy šťastná,že to su geni a tie sa dedia a nikdy nebude miminko take ako by sme si predstavovali.Že keď si adoptovať tak take čo mu pri autonehode rodičia zahynuli.Tak som bola šoknuta že mi tak vravi.Že ona ma take v rodine a že ti príbuzny len trpia že pozna veľa takých čo si adoptovali a su veľmi nešťastný že boli šťastny len do šiesteho roku dieťata.Ja som si pomyslela svoje a je o tom ako si dieťa vychovam tak to budem mať je to pravda že zdedi geni ale keď mi ho zahrnieme láskou tak bo bude o niečom inom.

smejka
12. jan 2012

@lubka1709 moj syn ma uz sedem a zatial sme stastni 😕 ....hm....ale nie..urcite pani dr bola uz v rokoch....to radsej take starosvetske nazory o adopcii radsej nepocuvat.....nemaj hlavu smutku....chod za svojim cielom ak ste odhodlani....drzim palce 🙂

matax
12. jan 2012

@meghan o-2 rokov, zdrave alebo nezávzene chore , hocakeho etnika, rasy

matax
12. jan 2012

@lubka1709 kašli na nu...nech sa stara o seba...

beba1902
12. jan 2012

@lubka1709 podla mna to je dobra blbost ja poznam jednu pani a uz ma dospelu dceru a su stastne a vzdy bola na nu hrda 😉

mmacca
12. jan 2012

Ja tiež poznám niekoľko dospelých ado detí a bez problémov.

lubka1709
12. jan 2012

Ako to je keď miminko budeme mať doma mame ho hneď prihlasiť na úrad ako člena rodiny že nebudeme dve osoby v byte ale tri osoby alebo až keď budeme mať na papieri že je naše a bude me zapisany do rodneho listu?

lenkove
12. jan 2012
karkana
12. jan 2012

@lubka1709 no to aj mna moja obvodna odhovarala ,ked som si prišla po papier na úrad,ale nechala som ju v tom,oni to nechápu,čo majú deti

lusterka
12. jan 2012

a dalsia priprava za nami...xixi...dalsia kniha od nich pozicana...resp. aby sme si pozicali a precitali...xixi...od Dulcan K., detska a dorastova psychiatria...xixi..

mata71
12. jan 2012

je vela ludi čo nechapu načo si robime zbytočne starosti,,nechapu naše tužby stat sa rodičmi,naučit človiečika čo je laska,ako treba urobit obed,ako chodit na prechadzky zo psom,,,alebo len tak do parku,na zmrzlinu,pocuvat vtaciky,,,atd,,,,,,,,pokladaju to za samozrejme lebo beru automaticky že maju deti,,,,,a nepochopia naše prazdne miesta pri stole,v kine,,pri stromceku,,a hlavne v našom srdci,

akim
12. jan 2012

@lubka1709 , ja som sa u nas na matrike bola na to pytat hned, a kazali mi prist, az ked budeme mat novy rod.list. potom matrikarka zistila, ze malá rok nebola nikde prihlasena na pobyt, lebo my sme ju brali rovno z porodnice. 😅 ale za ten rok nam to nikde pri vybavovani nechybalo. 🙂

lubka1709
13. jan 2012

Babenky ako to chodí,keď sme prípravu robili cez UPSVaR a mame už papier že sme zaradeni do poradovníka.Ale chcela by som skusiť sama hľadať miminko cez organizácie keď oslovím organizáciu a tam sa mi nepodari nájst miminko budem oslovena aj cez urad?

denkak
13. jan 2012

Naozaj tu nikto nie je z BA kraja, kto je uz zapisany v zozname ziadatelov? Ozvite sa mi niekto.

luttka
13. jan 2012

@denkak ahoj, ja som z BA a naozaj to tu ide rychlo, cca rok aj nieco. Na maleho sme cakali pol roka, na malu 13 mesiacov . Ked tam zovolas tak to povedia ako to zhruba vyzera. V BA je sice vela ziadatelov ale aj vela malych deticiek.

denkak
13. jan 2012

@luttka dakujem za povzbudenie, my sme zapisani v zozname od juna 2011 a ked som teraz pred Vianocami pisala mail na UPSVaR (lebo telefon mi nedvihali), tak mi odpisali, ze sme na 201. mieste. To sa mi zda strasne vela po pol roku, tak neviem, ci sa pani nepomylila, ze na 21. ale uz tam nechcem teraz znovu volat, pockam aspon 3 mes. Ked sa smiem opytat, vy ste kedy adoptovali, ktore roky?

luttka
13. jan 2012

@denkak maleho 2009 a malu 2011, teraz sme dali ziadost na tretie.

denkak
13. jan 2012

@luttka jeej, tak to je super! myslis, ze je to realne, ze sme na 201. mieste?

raza
13. jan 2012

@lubka1709 aj ja som sa s podobnými názormi stretla... aj som sa snažila vysvetliť, ako to podla mňa je, že nemajú pravdu, no nikdy nepomohlo, tak som to vždy ukončila tým, že každý má svoj názor a basta... ale to bolo dávno. teraz o našej snahe adoptovať nikto nevie, takže som ešte také neriešila, ale určite by to aj mňa vytočilo, keby sa jednalo o mňa... kašli sa na ňu, je to isto riadna koza, rozpráva o niečom, o čom trt vie..
@mata71 krásne si to napísala 😵

mata71
13. jan 2012

@raza 😵 čo pri srdiečku to na papieri.

marketka1
13. jan 2012

Veľmi pekne prosím všetkých veriacich i neveriacich, tých čo zvládnu nejakú tu modlitbičku za jednu z nás, skvelú NÁHRADNÚ MAMIČKU, ktorá chce veľmi vidieť vyrastať svoje detičky. Prajem jej veľmi veľa síl, aby zvládla boj a nedala sa. Detičky majú len ju. Kto môže nech pomôže aspoň modlitbou za ňu. Ďakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre