Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

megynka
13. jan 2012

@lubka1709 vykašli sa na názory iných, nedá sa nikdy dopredu povedať, že ako čo dopadne...je pravda, že sú aj problémy s adoptovanými deťmi hoci dostanú aj dobrú výchovu, proste sa to stáva, ale na druhej strane osobne poznám rodiny, ktoré majú obrovské problémy s ich vlastnými bio deťmi...moja obvoďáčka je skvelá, vždy keď k nej prídem sa pýta, či už máme bábenko a keď poviem, že ešte nie tak je normálne smutná a hrozne sa vypytuje a zaujíma o to ako celá adopcia prebieha 🙂

123sabrina
13. jan 2012

keby si to kazdy berie k srdcu co mu powedia druhy tak nema deti - nema zivot ... zivot bez deti nie je zovotom .
moja teta nemohla mat deti teraz ma 47rokov a banuje ze si nezobrala do adopcie, a vidim ako trpi tiez bola sisi a nepocuvala seba ale druhych ludi a ich nazory ktore zneli takto : ktovie pokom budes mat dieta . ktovie co s neho vyrastie .. ja som aj nato hrda a tesim sa nanho 🙂

mana85
13. jan 2012

@matax Ahoj prosím Ťa ako chodíte na prípravu lebo nám povedala teta psycho. že len na hodinu 1X do tyždna 😕 a pri tom som aj tu na fore čítala že príprava trva okolo 3-4 mesiace a my tam budeme chodit ovela dlhšie ☹ to si oni sami určuju za aký čas bude príprava ukončena ? ...

mana85
13. jan 2012

@lubka1709 Fúúha tak takéto slová zamrzia , ale treba to pustiť jedným uchom dnu a druhým von ! aj ja verím na gény to hej , ale ja sama som adoptovaná a mojich rodičov strašne lúbim a nikdy sme nemali medzi sebou žiadne problemi tiž poznám viacej takých ktorý boli zo svojho adoptovaneho dieťaťa neštastný ale nikde nieje napísane že ak by mali vlastmé boli by štastnejši a spokojnejší ... takých divných reakcii ešte príde a je potrebné sa voči nim obrniť a nie len Vy ako rodičia ale, aj dieťatko treba pripraviť na "milé " tety , susedy , a pod. 😝

matax
13. jan 2012

@mana85 ahoj, my sme zacali ta.k, ze to bolo asi 1-max2X do mesiaca, to bolo desne, vzdy sice na 1-2,5 hodky, ale aj tak, mne bolo z toho uz zle, ked som si predstvaila, ze budem chodit celý rok a az potom mozem zacat haldat dietatko...nastastei na zaciatku septembra mal moj zamestnávatel dovolenku a ja volno, takze sme mohli aj doobeda a chodili sme aj kazdý den.. Hhmm, je to na dohode so psychologoms vami, skuste poprosit..

123sabrina
15. jan 2012

prosim vas kto mi vie poradit ked uz je dieta doma ,aku bude mat zdravotnu karticku ? kedy dostane nase meno ? ako je to pri anonymnom a pri porode ktore anonymny nieje ?

tortelinka
15. jan 2012

@123sabrina zdravotnu karticku mu vybavis na jeho meno, potom zmenis, ked bude zmenene

lusterka
15. jan 2012

nam vychadza to tak,ze priprava bude trvat jeden mesiac, ale mavame tak na 2 a viac hodiniek, minim. na 2 hodky a niekedy aj dvakrata do tyzdna...a tento piatok nas to caka na cely den...

lubka1709
15. jan 2012

Babenky potrebujem vaše skusenosti od Vás.Mali by sme možnosť si zobrať dievčatko 3ročne,biele zdrave a je právne voľne aj keď sme mali požiadavku že chceme do jedneho roka že na pohlavy nám nezaleži a aby bolo biele a zdrave.Ako by ste sa rozhodli na mojom mieste?

yukki
16. jan 2012

@lubka1709 srdcom....

beba1902
16. jan 2012

@lubka1709 isla by som pozriet a srdce ti to urcite povie 😉

lubka1709
16. jan 2012

beba1902 presne tak že srdiečko povie áno presne si to vystihla

lubka1709
16. jan 2012

@yukki presne tak srdcom tak uvidime ako to dopadne

lubka1709
16. jan 2012

posunuli sme sa a dozvedeli sme sa že sme 183 v poradovniku a že take 4 roky si počkame a že viac šance mame že dostaneme novorodeniatko ako staršie miminko možno že niekto odstupi tak sa posunieme skôr,ale môžme sa prisť pozrieť do spisov tak uvidime ako to dopadne.

denkak
16. jan 2012

@lubka1709 z akoho si kraja, ked sa smiem opytat?

123sabrina
16. jan 2012

tortelinka dakujem ti pekne , a lubka1709 urcite by sme ho aj mi isli pozriet keby sa to tika nas. drzim palce potom daj vediet .

jafnka
16. jan 2012

ahojte. tento piatok ideme 1krát do návratu 🙂 sa veľmi tešíme, taký pekný darček k 8ročnému výročiu 🙂

dia6
16. jan 2012

@123sabrina Ja aj môj priateľ sme tiež hrdí na to, že budeme mať dieťatko, ktoré budeme celý život nosiť v srdiečku aj keď som ho nenosila v brušku. 🙂

raza
16. jan 2012

dievčence prosím, čo najskôr mi napíšte, ako prebiehala návšteva u vás. mne dnes pani volala, že zajtra príde a mňa už teraz z toho bolí brucho.. nie že by som mala doma bordel,alebo čo, ale idem pre istotu riadne všetko poupratovať 😝

mata71
16. jan 2012

@lubka1709 ahoj ak maš možnost ,treba ist pozriet... 😵 😵 srdiečko Ti povie 😵

mata71
16. jan 2012

@raza nemaj boj,pekne prisli popozerali kolko izieb mame ,či sme vlastnici,ake mame zaluby ,čo praca,,,,cca 2h v pohode,ponukni kavičku,mineralku,kolačik a hlavne BUD V POHODE..nič nesil. 😵

erikadodo
16. jan 2012

@raza nič sa neboj , oni už vedia čo si majú všímať. Aj keby si bola ,,,neporiadna,,, a teraz si všetko vyupratuješ tak by na to asi prišli. Všímajú si aj detaily na ktoré by si v rýchlosti zabudla. Napr prach v rohoch na podlahe, pavučiny a rôzne drobnosti. U nás boli práve vtedy keď sme prerábali ale obývačka bola našťastie v poriadku a boli spokojné. Pozreli si dom detskú izbu a tak....vypili kávičku, zjedli koláčiky a bola uvoľnená atmosféra.... 😀

dia6
16. jan 2012

@raza U nás boli veľmi milé a v podstate pozerali hlavn detské izby a obývačku, v ktorej sme sedeli, ale vlastne nepoozreli nič tak do detailov. Iba zbežne... dosť si všímali či je všade dosť svetla a miesta. Potom dali nejaké otázky čo mali spísané na papiery, ale nič strašné.

raza
16. jan 2012

@erikadodo ďakujem. tak ja neporiadn a nie som, samozrejme pravidelne upratujem, ale my ešte nemáme vššetko poprerábané... tak neviem, čo na to povedia.. no a naša detská izba?? práve robíme stierky.. 😅 už chýba len 1 stena, tú sme mienili tento víkend dorobiť, no niečo nám do toho prišlo. inak, práve pozerám, že si okres nitra 🙂 aj ja som 😉

123sabrina
16. jan 2012

dia6 no prave ze aj my sme nato hrdy , ze sme to nevzdali a isli dalej ,

a u nas ked boli dve tety s uradu my sme sa akurat kupali v bazene , ja som myslela ze idu ohladom nasej postihnutej tety , a oni ze kludne sa utekajte obliect ked sa hambite v plavkach 🙂 a ja im nato ,ze sak pockam tu kludne si vybavte co mate 🙂 a ona hovori ze my ideme za vami ja som sa tak hambila , ....
potom sme isli dovnutra popozerala izby ,hlavne manzelsku teda ked ze nie sme vlastnikmi domu, a powedala ze krasne a isla von na dvor,, urcite ale nemame extrem moderny jak milionari ale pekne teda mame... oni len vsimaju hlavne to ci mate strechu nad hlavou....nic sa nebojtee

karkana
16. jan 2012

@lubka1709 to v ktorom kraji,dosť veľké číslo fúú. aj ja sa chcem ísť opýtať,ale po pol roku nám kázali tak už musím vydržať vo februári pôjdem

mysiak001
16. jan 2012

@raza

No u nas boli 2 a pacilo sa im a to sme sice mali po kolaudacii ale este nemame kupelnu hotovu teda kachlicky a podobne. Zdrzali sa cca 2 hodinky ale aspon sranda bola. No a samozrejme sme nemali pozehlene saty 🙂. No a videli aj moju pracovnu ktoru som akurat nastahoval takze boli veci vsade na zemi na stole na regaloch proste bordel jak v tanku. Iba sa zasmiali a povedali snad to stihnete popratat, kym pridete na rad. Opytali sa kde chceme posielku a kto vari u nas a take bezne veci.

5katarina7
16. jan 2012

@raza u nás sa ani veľmi neobzerali,boli sme v obývačke a ešte dcérinu izbu pozreli,ale všetko len tak z dverí ani nevošli.A neboli dlho,asi tak polhodku,a mm bol pre ne a aj naspäť ich bral 😀Aj ja som mala nervy,a celkom zbytočne 😉

raza
16. jan 2012

ďakujem vám všetkým strašne moc, to je tak fajn, keď vám má kto pomôcť, poradiť... 😵 zajtra dám vedieť, ako to dopadlo 😉

andriss23
16. jan 2012

@lubka1709 čo tí cievari sa dohodli?? 😠 Mne toto isté tvrdil tiež cievny v MA. 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre