Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
9. feb 2012

@ralanka jaaaj akeho uz mas velkeho chlapika... ale to leti... sak len tot nedavno ste si ho doniesli....

lenkove
9. feb 2012

@larinka133 Ralanka ak sa nemylim mali na prve dietatko tiez do 2 rokov, dokonca aj surodenec. skupinu. A cakali kolko cakali..

larinka133
9. feb 2012

@lenkove tak to aby som sa na to zacala pomaly psychicky pripravovat 🙂 ale bude to tazke ☹

ralanka
9. feb 2012

@larinka133 netuším ale my sme aj pri prvom mali požiadavku že do jedného roka a tolko sme čakali a nie do pol roka

ralanka
9. feb 2012

@maznacik007 no veru bože už dávno nie je to miminko už mal v dec. dva roky je z neho riadny velikáč a šinter nezastaví sa za celý den furt uteká aj ked má jesť trochu zobne a radšej ide sa nahanať aby mu niečo neušlo nemá sa čas ani najesť 😀 😀 😀 😀

ralanka
9. feb 2012

@lenkove ste už zapísaný v zozname či sa chystáte na druhú adopciu?

dia6
10. feb 2012

@cicimotinka Ja sa priznám, že som v týchto veciach trochu precitlivelá (asi), lebo ja by som si to pekne odplakala... a toho sa bojí aj môj priateľ, že budem plakať celé dni, až kým ho zase neuvidíme.
Viem, že ide o neho (o drobca) a nie o mňa, ale jednoducho sa bojím.

lenkove
10. feb 2012

@ralanka Sme v zozname, ale o dost kratsie ako vy 😀 Rok bude az v maji.

ralanka
10. feb 2012

@lenkove a vám povedala že kolký ste? síce vy možte byť skor lebo v chcete aj väčšie bábo či tiež malinké?

kacena4
10. feb 2012

@dia6 a myslis, ked si najdete babatko blizsie k miestu bydliska nebudes preplakavat tie dni odlucenia???? nezalezi na km, ani na tom ako casto ho uvidis za tyzden ci mesiac, ale vzdy ho budes musiet "vratit" az kym ti ho ded nezveri na zaklade predbezka a tiez to moze trvat mesiace 😖

lenkove
10. feb 2012

@ralanka My mame celkom volne poziadavky a celkove cislo v poradi nam nepovedala ;)

vesticka
10. feb 2012

@kanhwa dakujem pekne za podporu. Ved tie peniaze. Ked si pomyslim kolko som dala za dialkove studium na vyske, tak mi je az zle. Ale aspon nieco som dokazala. Snazim sa byt tolerantna a obetava manzelka a uz tuzim len po jednej veci a to presne po tom po com tuzia vsetky tieto uzasne zienky na tomto fore.

Velmi drzim vsetkym palce a je mi velmi smutno,ked pisete, ze musite cakat 4 roky. Ja mam co robit, aby som neklikala stale na stranky s kocikmi a tymi rozkosnymi vecickami... 🙂 Chcem len povedat, ze sa modlim za nas vsetky, aby ked nam uz priroda nenadelila ten obrovsky dar byt bio maminkami, tak nech sme aspon plnohodnotne maminky adopciatiek. Dockame sa urcite v ten spravny cas! 🙂 🙂 🙂

lusterka
10. feb 2012

@lenkove ahoj...co znamena volne poziadavky?

ralanka
10. feb 2012

leni ak sa neurazíš odpoviem že nie su obmedzený vekom a ani farbou pleti ak som dobre napísala leni 😉

lusterka
10. feb 2012

@ralanka tak to uz mohla aj mat nejake dietatko, nie?...ved deticiek je vela...ked je jedno ci bude mat 5 alebo 8 rokov..

ralanka
10. feb 2012

@lusterka lenkove ti odpovie presne možno vek má obmedzený alebo zdr. stav a tiež aj na takéto deti sa čaká je to napr že to čo si vyberieš v zoznamoch ešte nemusí byť právne volné a pod je tam vela vecí prečo

cicimotinka
10. feb 2012

@dia6 ak je to o precitlivenosti, tak si drobca odplačeš, aj keď by bol neviem ako blízko... a keď je ďalej, budeš sa naňho viac tešiť pri návštevách... 😉

lenkove
11. feb 2012

@ralanka Ty si uplne super, Ralanka 😀 Ale ma poznas! 😀
@lusterka Sme obmedzeni vekom, do roka, ale aj starsie by sme zvazovali... Ale, pravdupovediac, najviac by som sa potesila miminku 😉 No a este nie sme na rade 😎 Ale uz isto coskoro budeme 🙂

janivonbenji
11. feb 2012

...už dlho neprispievam, ale raz za čas kuknem, keďže tu vidím/"čítam" staré tváre aspoň vás idem pozdraviť a zaželať vám veľa šťastia pri druhom dieťatku 🙂

info od nás : malý už má 5 rokov, je zdravý, šikovný, je to už taký náš parťák a "stará varecha" v jednom...sme šťastní 🙂
...my sme sa rozhodli ostať pri jednom dieťati, akosi sme sa neodhodlali to všetko podstúpiť ešte raz, preto o to viac držím palčeky vám.....

@dia6 , ahoj, čítala som len pár tvojich posledných príspevkov, reagujem však na to, čo si písala o tom iskrení : náš malý, keď sme ho videli prvýkrát bol novorodenec, mal 10 dní, necítila som absolútne nič, videla som len červené pokrčené dieťa so suchou odlupujúcou sa kožičkou - znie to hrozne, však ? teraz je to náš chlapček, za ktorého by sme s manželom život dali...v nemocnici každý na nás pozeral, že čo urobíme, ako sa zachováme a my také "teliatka" sme len čučali... vzťah sme si budovali postupne...u nás rozhodlo to, že nás nenapadlo (!!!) si ho nezobrať, nelogické, ale pravdivé- žiadne iskrenie, žiadna láska, žiadne presvedčenie, že on je nám súdený a jediný pravý...NIČ...a dopadlo to super...nech sa rozhodnete akokoľvek, nech je to rozhodnutie pre obe strany to najlepšie 🙂 pozdravujem.

lusterka
11. feb 2012

@lenkove tak a my sme tak isto natom...tiez dietatko do roka, ale najradsej by sme novorodenca

dia6
12. feb 2012

@janivonbenji Ďakujem. 🙂
V utorok ideme na ďaľšiu interakciu a rozhodneme sa. Aj keď sme podľa mňa už rozhodnutí.... Nemyslím si, že by sme ho už dokázali nikdy nevidieť. 😢
Takže neverím, že sa rozhodneme ukončiť interakcie. 😉

@kacena4 Máš pravdu. Stále by mi bolo smutno, len teraz pozerám stále na jeho fotku a myslím na to ako je ďaleko. ☹
No nejako to budeme musieť prežiť, len nech je už s nami.

kacena4
12. feb 2012

@dia6 drzim palceky a kde je priamo v ded ci u profi??

dia6
12. feb 2012

@kacena4 Je u profi. Profi mamina vyzerá byť fajn, tak dúfam, že nám dovolí chodiť za ním každý víkend.

123sabrina
12. feb 2012

ked vam prisiel list ,ze ste zaradeny hned ste volali kolkati ste v zozname?

lenkove
12. feb 2012
tortelinka
13. feb 2012

@123sabrina nie, volat musis sama

jaron
13. feb 2012

Dnes sme boli u psychologičky, celkovo nás čakajú už len nejaké asi 3 - 4 stretnutia, zhruba asi do apríla, celkom dobre to ide, ani som tak nedúfal.
A potom uvidíme, ako to pôjde ďalej (teda samozrejme, pokiaľ nás psychologička zhodnotí, že sme normálni 😀).
Teoreticky by sme už na tieto Vianoce mohli byť štyria (ja viem, možnosť je aj, že to bude o 2 roky)

dia6
13. feb 2012

@jaron Teoreticky by ste mohli. A podľa mňa aj budete. 😉

raza
13. feb 2012

ahojte, chcem sa spýtať, keď ste robili prípravu, pamätáte si na to, koľko ste mali stretnutí s psychologičkou?

lilih
13. feb 2012

Ahojte všetci ... tak už vieme aký sme v poradí ... v poradovníku sme od 10.6.2011... a dnes sme sa boli opýtať a sme 6 ty ... hrozne sa tešíme že sa to blíži ...dúfam,že už v lete budem kočíkovať 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre