Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

raza
30. máj 2012

No, divčence, tak sme sa odhodlali a volali sme do NR, kolkí sme v poradí. V zozname sme od 2.5. 2012 a a sme 105... fúúú, velikánske číslo!!!! ale teta bola strašne milá, ochotná, vraj vybavujú žiadosti z januára 2011.

lubka1709
30. máj 2012

@raza tak to je super u nas vybavuju rok 2008

barbareta
30. máj 2012

@raza ahoj nechcem byť zlá 🙂 . . . ale čo povedia tetule po telefone ber s takou rezervou že ako sa len dááá 😉 ,,, pretože je zaujímavé že vybavuju Januar 011 a My s mm. sme leto 2010 a ešte ani raz Nás nekontaktovali a naposledy Nám bolo povedane že máme volať až po lete cca. september - pretože su pred nami take páry s rovnakými požiadavkami do 1r./ biele&zdravé/ a buduc. mesiac sa teda nevyhneme aktualizácií.

lubka1709
30. máj 2012

@barbareta súhlasim s tebou nám niečo ine tvrdia na ÚPSVaR a niečo ine v Návtare tak neviem kto vravi pravdu

5katarina7
30. máj 2012

aj my sme NR kraj zaradení október 2010,a pred mesiacom sme boli okolo 14miesta,a máme volať tiež v septembri...A tiež nám hovorila,že pred nami majú všetci rovnaké požiadavky,strašne sa to vlečie...

barbareta
30. máj 2012

@5katarina7 katarinka pred mesiacom sme boli "15" a to sme august 2010 🙂 🙂 🙂

5katarina7
30. máj 2012

@barbareta vidím,že tety v tom majú trošku chaos,no čo už,keď sme toľko čakali tak vydržíme aj ďalej,len dúfam,že to už dlho nebude trvať 🙂

eaka
30. máj 2012

Čau kočky, máte tu 332 strán, viete niektorá, aká je situácia s adopciou do neúplnej rodiny? Konkrétne, dajú dieťatko aj slobodnej mamičke? Vopred dík za Vaše odpovede 🙂

yukki
30. máj 2012

@eaka adoptovať alebo vziať do pestúnstva dieťa si bez problémov môže slobodná matka. Aj viac detí.

eaka
30. máj 2012

@yukki Lebo ja som z viacerých strán počula, že deti sa dajú adoptovať iba do kompletnej rodiny, čo mi v dnešnom svete príde už dosť uletené..

yukki
30. máj 2012

..ale kde, to sú nejaké predpotopné alibistické bludy....
@eaka

najjulinka
30. máj 2012

@eaka nie. bud može adoptovať jednotlivec alebo manželský pár. proste nejde aby si adoptovala dvojica, ked nie su zosobašeni...

eaka
30. máj 2012

@najjulinka
@yukki
aha... tak ďakujem za vysvetlenie...hľadala som na nete info, ale nejaké presnejšie podmienky som nikde nenašla, len odkaz ísť na sociálku, či kde to..ale pre mňa to ešte nie je také aktuálne, skôr v štádiu "keď budem mať byt alebo dom" 🙂 Takže aj nezosobášená dvojica by mohla, ale dieťa by reálne adoptoval iba jeden z nich? To už tiež pomaly nedáva zmysel, keďže rozviesť sa je v dnešnej dobe rovnako jednoduché, ako proste tresknúť dverami a rozísť sa...
A tiež ma miatlo, keď som dostávala také info, že naša známa si adoptovala malého chlapčeka a ten má už 16, takže to muselo ísť...
Tak moc dík! 🙂

najjulinka
30. máj 2012

@eaka ano jeden z nich a druhý s apotom dodatočne može pripisať, ako bežne sa druhý rodič može pripisať, ak nie je v rodnom liste uvedený...

raza
31. máj 2012

@lubka1709
@barbareta
@5katarina7 hm.... dievčence, neivem, tda, ako to tetula myslela, ale v každom prípade, ešte si všetky počkáme 😠 😠 😠

raza
31. máj 2012

inak teraz somj to rozoberala s mm a povedal, že tá pani hovorila o roku 2010 a potom hovorila o januári 2011... on to počul dobre, len či sa pani nepomýlila a nemyslela január 2010... 😕 😕
inak, ja už teraz neviem, ako mám vydržať taký dlhý čas a to sme ešte len začali čakať.... začala som háčkovať čiapočky, ž mi to rýchlejšie ubehne, ale asi s tým budem musieť prestať, alebo aspoň spomaliť, už ich mám minimálne 30 😅 😅

najjulinka
31. máj 2012

@raza začni hačkovať deky 😀 predsa su len väčšie a tak na kusy to bude menej........ 😀 😀 😀 😀

raza
31. máj 2012

@najjulinka inak aj to ma napadlo, ale keď deka by moc dlho trvala, to ma potom toľko nebaví, nemám takú trpezlivosť 😀 aj by to dosť draho vyšlo.. ale tak teraz som našla na nete krásny svetrík, ten ma potrápi určite dostatočne dlho 😅

tortelinka
31. máj 2012

@raza jej, tak to by som rada, aj som mala pokusy, ale vobec sa mi nedari..

raza
31. máj 2012

@tortelinka a viš základ? mrkni na mimibazar, alebo yutube, keď budeš potrebovať pomôcť, kludne sa pýtaj, poradím 😉

mysiak001
31. máj 2012

Ahojte prave nam volali z UPSVAR z KE ze sme 4 v poradi na chlapca sme sa ani nestihli ozvat ze chceme prist v utorok. A zajtra mam statnice tak mne sa bude lahko statnicovat. :D Samozrejme je to s tym ze par ludi ma pozastavenu ziadost a mozu sa v juli a juni pred nas vratit.

karkana
31. máj 2012

@mysiak001 noooo,tak super, v KE to nejak rýchlo celkom ide 😉 a máte požiadavku na chlapčeka či dievčatko?

vesticka
31. máj 2012

@mysiak001 cakala som kedy sa ozves 🙂 . Tesim sa velmi, ze ste uz tak blizko. No my v pripade, ze by sme chceli chlapceka, tak sme druhi..ale cakame na nasu babulku, snad do Velkej noci prileti bocian. Velmi silno drzim zajtra palce a prajem ti nech odstartujes jednu uzasnu etapu svojho zivota a nech uz drzite vase chlapciatko v naruci 😵

mysiak001
31. máj 2012

@karkana Mame poziadavku 0-1 a je jedno ci chlapcek alebo dievcatko.

@vesticka Dakujem budem sa snazit aj ked s tym vyrazom co mam teraz mi musia dat prejst nejako sa neviem od 16:00 prinutit citat poznamky 🙂

raza
31. máj 2012

@mysiak001 jéééj, to je krásne číslo!! nie ako to naše 😀
držím palce na zajtra 😉

lulucertik
31. máj 2012

@mysiak001 tak to je super 😵 a držím palčeky 😉

majda27
1. jún 2012

@mysiak001 držím palce, nech štátnice veľmi dobre dopadnú. Naštastie ja ich už mám za sebou..... A hlavne nech su dobrý skúšajúci...

5katarina7
1. jún 2012

Ahojte,napíšem to aj sem,včera nám ponúkli dvojičky,novorodeniatka,najprv som bola v euforii,ale po večernej debate s mm,sme ich nezobrali.Hlavne mm mal z toho strach,a bolo to strašne narýchlo,v pondelok by sme si ich mohli brať domov.Teraz ma to strašne štve,už som si ich predstavovala doma,ale čo narobím,teraz ich ponúkli ďalej...Už sa niekto raduje....

kacena4
1. jún 2012

@5katarina7 prepac neda mi neodpovedat, ale asi by ste mali zvazit co chcete, lebo ak chcete dvojicky (tych sa rodi minimum a hlavne pravne volne) a ak ste mali moznost vziat ich priamo z nemocnice - to ani neviem ci sa vam znova naskytne taka moznost. treba byt nachystany kazdy den a do 2 tyzdnom mozete mat doma drobcov, takze nie cakat kym sa niekto ozve z uradu, a potom jaj, sak je to narychlo, ale pripravit sa vopred a potom sup sup a su z vas rodicia

123sabrina
1. jún 2012

ja by som tie dvojicky brala hneddddd az by boli zdrave a biele......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre