Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

majka21
24. júl 2014

@marti35 nasa Karolinka mala 3,5 tyzdna ked nas kontaktovali a bola v profi rodine. A ako mi bolo povedane, caka sa na sest tyzdnovu lehotu, koli tomu idu babatka do profi rodiny. Nasa mala sedem tyzdnov ked sme si ju brali domov, teraz ma krasne 3 mesiace.

marti35
24. júl 2014

@majka21 @karkana ďakujem za odpoveď veľmi by som jej priala aby dostali bábo z pôrodnice ja som za našou malou do profi rodiny chodila 5 mesiacov nebol to anonymný pôrod nepreberali poštu súdy sa ťahali tak sa bojí aby nemusela prežívať to čo mi .Nás kontaktovali ešte bola v pôrodnici najskôr telefonát že môžeme do pôrodnice po ňu a o hodinu ďalší že ide najskôr do profi rodiny tak som ju tužila mať pri sebe a nechápala som dôvod prečo nám ju nedali čo bol dôvod že o hodinu to bolo rozhodnute inak 😔

marti35
24. júl 2014

@majka21 @karkana ešte dodám predbežko nám sudkyňa zamietla odôvodnenie dieťa nie je v ohrození života tak sme 100 km za ňou 5 mesiacov chodili náročné pre nás aj pre dieťa keby sa riaditeľ DD nad nami nezľutoval dal nám ju na predlžený hosťovský pobyt ako 5 mesačnú inač by sme si ju domov zobrali ako 7 mesačnú tak sa naťahoval sud až konečne sa sudkyňa zobudila a určila sociálnu kurátorku.

santeema
24. júl 2014

@marti35 ja som z nt kraja okres topolcany a pokial viem tak v nasom okrese davaju babo priamo z porodnice, ono to dost zalezi na sefke socialky. ale tam je super, ale vzdy upozornuje, ze tych 6 tyzdnov je kritických a moze sa stat vselico a bio mamina moze poziadat spat o malicke. napriek tomu vravela, ze to stoji za to, lebo ten vztah je od zaciatku budovany a je to mensi stres pre dieta, len ak by sa nahodou cosi udialo, tak vacsi pre rodicov.

marti35
24. júl 2014

@santeema Dakujem za odpoveď 🙂 🙂

fontana
24. júl 2014

Ahojte baby,dlho som tu nebola.Užívala som si malého.J e strašne zlatý a rastie ako z vody.Len ma jedno trápy,že na sud nás ešte nepozvali.V máji sme podali žiadost o osvojenie po 9 mesiacoch a stále nám nič neprišlo.Mám z toho čakania už nervy.Hlavne ked malého objednávam na dvojmesačné kontroly na ušká,hlásim ho ako neuvedené,neurčené.Aj sestrička v telefone sa stále čuduje,že ešte nemá našé meno.
A mám pocit,že skor ako po prázdninách to ani nebude.No nič,musíme vydržat.Stojí to zato. 😀 😀 😀

karkana
25. júl 2014

@santeema no nie len 6týž. je kritických,mali by to rovno zrušiť,nemá vôbec žiadny význam,iba pri utajenom a hniezde ,,,,,,my sme po 2 mesiacoch museli vrátiť chlapčeka( 😒 práve má rôčik, myslím na neho,nedá sa zabudnúť ☹ ),,,čiže podla mňa je to blbosť,,, ked bio má nárok na dieťa, až kým neni zbavená práv,našej malej bola mama po vyše 3mesiacoch,takže tento dôvod je od veci 😨 😨 a dovtedy sa musíme modliť,,,,takže je len na nás,či ideme do rizika,

suezana
25. júl 2014

@fontana to fakt? naša mala súd o mene oveľa skôr - volala sa po nás skorej, ako bola naša...

suezana
25. júl 2014

@santeema aj ja som z NR kraja a nedali nám bábo z pôrodnice - vraj NR nemocnica si to neželá - chcú ho odovzdať DD a oni nech si tieto veci riešia ...

lenkove
25. júl 2014

@fontana my sme podavali v januari a stale nic.... Sud ma na to rok rozhodnut, tak sa nacakame.. inak o predosvojitelskej sa ma rozhodnut tusim do troch mesiacov a my sme ho mali ked mala malinka 8 mes. a navrh sme podavali ked mala 2 tyzdne.. no hlavne, ze su doma 🙂

fontana
25. júl 2014

@suezana vidim, ze vsade to inak funguje. 🙂
@lenkove to nemyslíš vážne.to je inak sila,na všetko maju naše sudy čas.Vieš,keby mal malý bio rodičov známych nepoviem,ale náš je z hniezda....nechápem.... ☹

lenkove
25. júl 2014

@fontana u nas anonymny porod.. ale meno a priezvisko ma urcene sudom. U vas tiez, nie? Sudca mohol dat na RL rovno nase priezvisko, uz sme podavali navrh vtedy, ale nechcel.. iny kraj..

fontana
25. júl 2014

@lenkove tiež mu určil meno sud,len nám ho ponukli ako 9 mesačnéhotakže sme nemohli byt na sude.

suezana
26. júl 2014

@fontana takže máte meno len iné, však? lebo ja som pochopila, že doteraz je xy - lebo tak sme to mali pred súdom o mene - inak na ňom sme tiež neboli - to sa asi nedá - my sme skočili z toho xy rovno na naše meno 😵

rainee
26. júl 2014

Ahojte, da sa adoptovat aj vacsie dieta (4-6r.) A su nejake obmedzenia co sa tyka rodicov - vek, zdr.stav, bytova otazka, zamestnanie? Dakujem za info.

yukki
26. júl 2014

@rainee áno, dá, aj keď v tom veku je asi už viac súrodeneckých skupín. Vek rodičov - hm, mal by akože byť primeraný, aby 60tnik nevodil syna do škôlky napríklad, ale zasa napríklad u kamarátky vek 39 a manžel ku 50 nebol problém aby im ponúkali bábätko (oni ale chcú tiež ísť do starších detí). Zdravotný stav - tam sa toleruje veľa, aj čiastočná invalidita, musí byť samozrejme spôsobilý ten človek k staraniu sa o deti. Bytová otázka-tam sa tiež toleruje veľa, treba mať miesto na postavenie postieľky pre dieťa, pokiaľ si beriete staršie tak už aj nejaký možno "pracovný kútik"-stolík a tak...ale nemusí byť problémom dvojizbák ... zamestnanie - no nám rozprávala prípad, kedy dali dieťa aj dvom nezamestnaným rodičom, ale asi to nie je úplne ideálny prípad, nejaký príjem by tam predsa len mohol byť ak sú dvaja dospelí...

erikadodo
26. júl 2014

Ahojte, po troch rokoch sme sa konečne dočkali. v utorok ideme pozrieť našu dcérenku.....

mana85
26. júl 2014

@erikadodo 😵 gratulujeme 😵

erikadodo
26. júl 2014

@mana85 ,,,,móóóóc ďakujeme.......

raza
26. júl 2014

@erikadodo jééj, teším sa s vami, konečne ste sa dočkali 😵 už nech je utorok, že? 😉

erikadodo
26. júl 2014

@raza presne tak už nech je utorok, ale čo je čakanie do utorka oproti trom rokom........ 🙂 😉

raza
26. júl 2014

@erikadodo tak tak, dnes otvorte s mužíkom vínko a zajtra pripravte byt na príchod princeznej 🙂 a môžem vedieť vek?

karkana
26. júl 2014

@erikadodo 🙂 teším sa s Vami, 🙂

opicka2
27. júl 2014

@erikadodo úžasná správa 🙂 veľmi sa teším s vami 🙂

lubka1709
27. júl 2014

@erikadodo Gratulujem

santeema
28. júl 2014

@karkana boze to ma mrzi, museli ste sa citit uplne, ze strasne. ja by som zosalela od smutku, ze ,moje babo krasne ide prec. to je potom fakt lepsia prfti rodina, alebo dd, na obdobie kedy bude dieta pravne volne, neviem ci som sa dobre vyjadrila, alebo obdobie, ze bio mamina ona neprejavi zaujem. zelam, aby sa to nikomu nestalo uz☹

santeema
28. júl 2014

@suezana moze byt, urcite treba na to dohodu socialka aj nemocnica, ale ja so topolcianskeho okresu a tu im to asi nevadi, alebo co.

suezana
29. júl 2014

@erikadodo no ako?? dnes je utorok 🙂 júúúj, zas to budem prežívať 😀 😀

majka21
30. júl 2014

Ako a kedy sa vybavuje rodicovsky prispevok, rodinne pridavky a kocikove pri anonymnom porode? Dieta mam zatial na predbezku.

lea101
31. júl 2014

ahojky... dievcence je tu niekto kto odmietol( musel z akychkolvek osobnych dovodov) babatko / dietatko? ak ano prosim pm - osobnu spravu... my sme v zvlastnej situacii zrazu z jedne jekundy na druhu a ja neviem co to znamena a co robit... ale manzel ... asi sa budem musiet podriadit lebo on vidi veci realisticky... kdezto ja lietam v oblakoch... prosim o pm. dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre