Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
20. júl 2015

@kikuska_wedge no ved tak je to tie naše bruška nerasti do predu ale do srdiečka,,, ja som si aj pohladkala bruško že no vidíš už čochvila budeme na svete a všetko bude krásne 😵 a jeee

marcelarefat
21. júl 2015

@kikuska_wedge hi , hi som rada, ze som v tom neni sama. Aj ja si robim take radosti. A babka cakatelka sa mi uz smeje, ze mozem aj stvorcata dostat 🙂

vargatomas1
21. júl 2015

ahojte neviem či mi budete vedieť poradit mame 2 dievčatka v pestunstve 6 a 2,5 a to menšie nema mieru v jedle teda presnejšie vkuse by papala dokonca to už nevie prehltnúť a ešte stale pýta a tak to je celý den. poprosim ma s tym niekto skúsenosť? dakujem

kikuska_wedge
21. júl 2015

@vargatomas1 ako dlho su u vas? Nam o takomto probleme rozpravala kocka v Navrate. Bolo to ale v suvislosti s nedostatkom jedla v minulosti.

vargatomas1
21. júl 2015

@kikuska_wedge budú u nas 2 mesiace

kikuska_wedge
21. júl 2015

@vargatomas1 hovorili nam, ze to casom prejde. Ze mozno by pomohlo, aby mala stale pri sebe nieco napr. ovocie a mala moznost sa rozhodnut ci si da.

aniele
21. júl 2015

@vargatomas1 Mal by to byť jeden z prejavov citovej deprivácie. Tiež sme mali pestúnske deti, tak sme videli, že najmä u syna bolo jedlo nadovšetko. Hoci nebol pahltný, ale cenil si to (spomienky na Ibizu - bolo tam dobré jedlo a pod.). Aj neskôr - vytiahol, otvoril, skryl a nechal pokaziť (napr. kompót). Nemyslel na druhých, ani sestru - dvojča. Nepomáha nič, len dávať istotu a sýtiť láskou. Beh na dkhé trate. Náš z toho ani nevyrástol.
.

aniele
21. júl 2015

@vargatomas1 Totiž človek potrebuje pozitívne vnemy, chvíle, keď sa cíti fajn, cíti istotu. Ak nedostáva lásku a pod., hľadá náhrady. No a jediné, čo navodzuje podobne príjemné pocity uspokojenia, je jedlo (a, neskôr, sex). Preto je prejedanie sa a obezita častým znakom nespokojných a nešťastných žien, napr.

yukki
22. júl 2015

@vargatomas1 aj u nás tak bolo, bola schopná jesť a jesť a jesť až do zvracania........trvalo to cca prvý rok-dva a potom pozvoľna sa to vytrácalo. Sladkosti by stále jedla týmto spôsobom, ale iné jedlo je problém do nej dostať akékoľvek. Tento príznak prešiel. Len mu dajte, nech sa dosýti, najmä tie zdravé veci a to ovocie v pohode.

karkana
22. júl 2015

dnes nám volali pre chalpčeka 🙂 😢 chcem nechcem, musela som dať odklad zatial pol roka 😖

gelinka75
22. júl 2015

@karkana juj to vazne? ako dlho ste cakali? 🙂

gelinka75
22. júl 2015

@kikuska_wedge aj my koncime v septembri, vlastne posledne sedenie mame v auguste, ale este sa caka na zaverecnu spravu a vyhodnotenie psychotestov, mna este ani nenapadlo nieco kupovat, nie je to skoro? 😝 🙂

karkana
22. júl 2015

@gelinka75 hm len od februára necelý pol rok,,,,,,,,,,,,,,nerátala som, že tak rýchlo to bude,,,,,,,,,dcerka musí ešte trochu podrásť

dellfi
22. júl 2015

@karkana nemusela si davat odklad. By si to zvladla a dvojnasobne sa vytesovala. Este to zvaz!

vargatomas1
22. júl 2015

@yukki jaj tak to mi odlahlo vies ja to skusam tak ze medzi adoptivnym synom a nou je len pol roka tak jej davam približne tolko kolko jemu nakolko on je aj ovela vacsi tak dúfam že to časom prejde

raza
22. júl 2015

@karkana presne viem, ako sa cítiš.. my keď sme žiadali o adopciu, bolo mi povedané, že ja pravdepodobne nikdy neotehotniem.. podarilo sa.. no a keď mal synček cez rok, volali mi, že majú pre mňa krásneho chlapčeka.. a ja som sa rozplakala.. pred sebou som mala svojho čertíka a v bruchu ďalšieho... vedela som, že v tejto situácii "zobrať" ďalšie dieťa nie je dobrý nápad, no aj tak mi bolo smutno ešte pár dní.. ale povedala som si, že veď ten chlapček v domove nezostane, hneď si šla po neho ďalšia rodina, ktorá je teraz najšťastnejšia na svete 😵
ale veru často ma napadá, ako sa má..

rachel36a
22. júl 2015

Babulky uz sme dva roky po absolvovani pripravy, na tu aktualizaciu nas oni vyzvu alebo mam ist sama na UPSVaR? A ak chceme zmenit pohlavie z nezalezi na dievcatko tak mame poslat uradne list alebo skocit na urad a tam im to len povedat?

rachel36a
22. júl 2015

@karkana preco si musela dat odklad? Juj keby tak nam zavolali nech ma Oliverko vrstovnikan😁😁😁 ale my sme cca na 70 mieste 😢😢😢

yukki
23. júl 2015

@vargatomas1 mne jedla také množstvá malá vtedy, že dospelca by som bola uživila hádam......ale aj narástla vyše 12cm v prvý rok. Proste džgala a džgala do seba, lebo zistila, že toho (jediného dovtedy poznaného) pôžitku, uspokojenia, naraz môže mať veľa a veľa....... Teraz ako píšem je to tak iba so sladkým, normálne jedlo už špekuluje fest. Je to Ok, nechaj ju dosýtiť - jasné že tak rozumne. A držím palce! 😉

vargatomas1
23. júl 2015

@yukki jej dakujem za pomoc odlahlo mi velmi ešte raz dakujem

zuzanamajo
23. júl 2015

@rachel36a
Ahojte, na aktualizáciu vám príde domov oznamenie, potom sa stačí len dohodnúť na termínoch s psychológom. A myslim, že ked chcete niečo zmeniť, tak stačí zavolať. Ja som tak volala hocikedy, že ako to vyzerá, kolkí sme v poradí a vždy sa ma pani spýtala, či nechcem niečo zmeniť. A ešte, minulý rok sme absolvovali aktualizáciu a hop, ani nie po mesiaci, krásne dievčatko, ktoré ľúbime najviac na svete 😀

janakjk
23. júl 2015

Ahojte, nemáte žiadne nové info z NR kraja? dakujem...

rachel36a
23. júl 2015

@zuzanamajo dakujem, tak pockame...a gratulujem k bambulke...u nas to nepojde tak rychlo, mam znamu co su na prvom mieste ale cakaju uz 4 a pol roka...zilinsky kraj katastrofa...chceje zmenit na dievcatko lebo po rokoch a rokoch trapenia sa nam narodil chlapcek z darovanych ooctocytov...😉

tortelinka
23. júl 2015

@rachel36a máte malinké bábo a chcete teraz ďalšie? či máte odklad?

rachel36a
23. júl 2015

@tortelinka nie nemame odklad, u nas v zilinskom sa faka 4 roky a viac, takze nez pride na nas rad tak bude mat Oliverko priblizne 2-3 roky...a na dievcatko sa caka este dlhsie....

rachel36a
23. júl 2015

@tortelinka nie nemame odklad, u nas v zilinskom sa caka 4 roky a viac, takze nez pride na nas rad tak bude mat Oliverko priblizne 2-3 roky...a na dievcatko sa caka este dlhsie....

tortelinka
23. júl 2015

@rachel36a aj ja som v ZA kraji, aha, nevedela som koľko už čakáte

rachel36a
23. júl 2015

@tortelinka v septembri to su dva roky co sme v poradovniku, takze este ratam minimalne 2-3 roky 😢😢😢

tortelinka
23. júl 2015

@rachel36a ale zasa ten vekový rozdiel je fajn, maličký trochu podrastie

kikuska_wedge
23. júl 2015

@gelinka75 nieeeeeee dnes mi prisiel avent. Ale tak mi nieco vyuzijeme aj priebezne. Napr. nocnik. Vcera prvy krat u nas spal synovec (2,5 r.), tak aspon nemusime veci vlacit hore dole. A ked bude detska hotova sa len potesim. Dnes spal s nami v posteli a skoro mi odisli krize, rano som sa ledva postavila. Zabral celu postel a my s muzom sme sa tulili na kusku. Romantika ako kedysi, ked chodil ku nam a spali sme spolu na jednoposteli. Maly je spokojny, dnes ma ist uz domov a ze nejde. Ze ostava u nas. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre