Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

goralenka
25. sep 2012

@maznacik007 dobre citam,ze umiestnuju koniec juna? my sme zaciatok jula (nie som si ista ci 7.7 alebo 11.7) takze by to teoreticky mohlo byt do tych vianoc? lebo ak ano, vystiskam cely svet a teba ako posla dobrych sprav, prvu! 🙂

mysiak001
25. sep 2012

@vikad Asi zavolame tym co su na 1 mieste ako na tom su boli snami na kurze a volali im v rovnakom case ako nam. A zaciatkom septembra este nemali. Inak v piatok idem na pohovor a v utorok na dalsi :D

najjulinka
25. sep 2012

@mysiak001 ake presne mate požiadavky a ake maju tí čo su na prvom mieste?

jafnka
25. sep 2012

@dia6 @matax vďaka 🙂 už to máme aj za sebou 🙂 taká milá mladá pani/slečna došla. pýtala sa v podstate na to, čo sme už aj preberali na príprave. kukla foto našej prerábky domu a bola unesená z toho, že budeme mať jednu izbu ako knižnicu 🙂

mysiak001
25. sep 2012

@najjulinka presne take iste ako my od 0 -1,5 roka a ci chlapec alebo dievca je to jedno 🙂. Mame ist na UPSVAR niekedy len neviem kedy stihneme sa porozpravat uz sme tam neboli 3 mesiace. Viem ze sa par ludi pred nas vratilo ale viem aj to ze minimalne 3 pari boli vybavene, ci ako to povedat 🙂, berieme to v pohode ved kto si pocka ten sa docka, ucite to pride ked to najmenej budeme cakat.

najjulinka
25. sep 2012

no som zvedavá, či to bude TO čo som raz videla.......... 😉 😅 😀 preto sa pýtam.... .. tak možno to ešte uvidím aspon na foto tu... 😉

lillik3
26. sep 2012

@mysiak001 ... áno, tri páry boli už vyriešné, to mi tetuška povedala keď som volala koncom augusta, preto sme sa nepohli ani o krok 😉

vikad
26. sep 2012

@mysiak001 Drž sa. No, ja som hovorila s nimi minulý týžden a zatial nič ... ☹

pelikan8
27. sep 2012

Ahojte!Poprosím vás aby ste sa my vyjadrovali,že u vás ako sa to všetko prebehlo.Máme doma malú od 5.7.2012.Matka hned po porode ju dala na adopciu.Auguste sme mali 1. súd s ňou ale neprišla a další dali až na december.Dokedy to môžu ťahať?Teraz malú máme dočasnej náhradnej osobnej starostlivosti.Ja som už taká nervozná z toho!Náhodou ked sa matka objaví že ju chce späť tak vtedy čo sa stane?Naša nádherná dcérka teraz má 14 týždnov.Ďakujem za pomoc!

suezana
27. sep 2012

ahojte

aj ja mám potrebu sem niečo napísať 🙂

Pred časom som tu písala, že nám ponúkli 7 mesačného chlapčeka bieleho - a ja som pani z úradu povedala, že máme v požiadavkách dievčatko do pol roka..... Vtedy ma tu dosť ľudí odsúdilo.... aj niekoho iného, že najprv povedal, že dvojičky áno a potom - po jednom dni na rozmyslenie - že sa na to necítia....

V auguste nám zavolali z NR, že majú pre nás malinké dievčatko z anonymného pôrodu, že ak chceme, tak máme prísť, alebo sa vyjadriť, že majú jednu fotku priamo z pôrodnej sály, že ťažko z toho usúdiť, akej pleti je dieťatko..... ale je zdravé..... Bol piatok a bolo 9.30 - 9.50 sme už s dcérou sedeli v diaľkovom autobuse..... nevedela som si predstaviť ten víkend.... chcela som vidieť aspoň tú foto ...
Prišli sme na úrad - bolo 11 hod. - pani bola v šoku, že načo sme sa trepali 😕 😕 že je piatok, a že ona tam už nemusela byť 😒 😒 (načo sa ponáhľať, nie? 😒 )
Na fotke bolo malé čierne dievčatko 😅 😅
Nakoniec teda naveľa nám pani vypísala povolenie k návšteve v dd - že v pondelok nech rovno ideme, nemusíme chodiť znova (tak že sa oplatilo cestovať 😵 )
V pondelok som si chcela dohodnúť stretnutie s malou - chceli sme ju vidieť naživo - v dd ma poprosili, že majú niečo - nejaké kontroly a pani, čo má malú v profi má skúšky - skrátka najbližší možný termín bol v ŠTVRTOK 😒 😒 😒 (nikto sa nikde neponáhlľa..... veď celý život je pred nami 😒 😒 ) Boli to najdlhšie dni v mojom živote.....ale prišiel aj ten štvrtok - uvideli sme neuveriteľne malinké počerné bábätko...... vôbec sme nevedeli, čo robiť..... dojímala ma tá maličkosť, krehkosť...... cítila som neskutočný strach zo všetkého a môžem povedať, že hoc som vždy hovorila, že nemám problém s rómskymi detičkami, dokážem ich ľúbiť.....v tej chvíli som si nevedela predstaviť prijať do rodiny rómske dieťatko .....
Odchádzali sme zmätení, hoc sme s ňou strávili 2 hodiny a nevedeli sme sa na ňu vynadívať 😵 😵 😵
Dnes je to krásne dieťatko u nás - na budúci týždeň máme súd..... každým ďalším dňom som vedela, že toto bol náš osud...... nie ten krásny biely chlapček, ale toto dievčatko malo byť naše - preto chcem všetkým povedať - počúvajte svoje srdce, hoc by vás odsúdilo aj tridsať matiek na modrom koníkovi ( 😉 ) Neľutujem ani jeden okamih..... lebo verím a cítim, že takto to malo byť. Prajem všetkým čakateľkám veľa trpezlivosti. Najťažšie čakanie je až vtedy, keď už máte konkrétne dieťatko, tváričku...... tie chvíle sú oveľa ťažšie, ako celé čakanie v poradovníku.....

maartinkaa
28. sep 2012

@suezana vez cele citanie, som to prezivala s tebou 😵 😵 😵 krasne!!!!!

suezana
28. sep 2012

@maartinkaa ďakujem 😉 😉

a teda mala by som ešte dopísať, že to malé tmavé dievčatko nám každý dňom bledne a bledne (a vôbec ju nekúpem v save 😉 😉 😉 ) a je zo dňa na deň krajšia a milovanejšia 😵 😵 😵 😵

maartinkaa
28. sep 2012

@suezana za tu vetu sa dostanem hadam aj do konikovskeho pravopisneho okienka 😀 😀 😀 😀, ale tesim sa s tebou 😉

suezana
28. sep 2012

@maartinkaa počkaj, idem ťa tam skopírovať 😀 😀 😀 😀

mata71
28. sep 2012

@suezana zo srdca a krááásne.......platí to že človek sa rozhodne presne tak a vtedy ked sa má aj ked to pociti.... 😵

marti35
29. sep 2012

@suezana Tak si to krásne napísala 🙂 a je to presne tak mi keď sme si adoptovali prvé dieťatko Veroniku nám boli ponúknuté 2 dievčatka biele 4 mesačné volala sa Vaneska a naša Veronika práve v ten deň mala narodeniny rôčik a ju sme si vybrali len pre ňu sme mali oči hoci aj to druhé dieťatko bolo krásne to je osud toto dieťatko malo byť naše srdce ako si Zuzi povedala to hneď potvrdilo je veľký dar od Boha pre nás -) 🙂 🙂

rikuska21
29. sep 2012

ahojte, konecne sme sa dockali a maju pre nas male dievcatko babatko.
chcem sa opytat , kedy je realne , ze dostaneme malu omov. ma iba 10 dni . vobec neviem co nas teraz caka, prosim aspon priblizte. situaciu.
vdaka

dioliana1
29. sep 2012

@rikuska21 zaleží ako rýchlo prebehnu interakcie a či podáte predbežné opatrenie, to je aj za 24 hodín 😀 😀

suezana
30. sep 2012

@goralenka BA má bábätkooooo ste o 1miesto bližšieee 😵 😵 😵 😵 😵 😵

goralenka
30. sep 2012

@suezana jeeeeeeeeeeeej 🙂
a naozaj vybavuju jun? nepovedz ze cakatelia boli zapisani v zozname od marca , lebo ma vykoti, prave dnes sme kupili nabytok do detskej a skladali sme a je kraaaasna 🙂
zajtra idem pre postielku 🙂

suezana
30. sep 2012

@goralenka šak sa opýtaj 😉 😉 😉 😉

goralenka
30. sep 2012

@suezana a koho? rikuska? 🙂
lebo v BA nedavaju 10 dnove babatka, tak som vydedukovala, ze ona nebude z ba, tu davaju minimalne 6 tyzdnove pokial viem :-O
tak sa pytam: kto dostal babatecko a kedy ste boli zapisani? 🙂
tak? 😀

suezana
30. sep 2012

@goralenka 😀 😀 😀
@rikuska21 ahoj, si BA kraj? 🙂 🙂

5katarina7
30. sep 2012

@goralenka a vy ste zaradení ktorý mesiac?

goralenka
30. sep 2012

@5katarina7 11.7.2011 a vraj vybavuju jun.. .teda..minimalne o dvoch paroch viem z juna, ktorych uz kontaktovali... tak snad do tych vianoc...

5katarina7
30. sep 2012

@goralenka juuj to je super,tak už to máte za chvíľu 🙂 🙂 🙂

pehulkama
30. sep 2012

ja som profi rodič,takže s týmto mám veľa skúseností...čo sa týka toho,kedy budete mať dievčatko doma,tak to záleží aj od toho,kedy môže adoptívna mamička ostať s dieťatkom doma...ale čím menšie dieťatko,tým je to rýchlejšie 😉

pehulkama
30. sep 2012

@pelikan8 nechápem,prečo to tak ťahajú..ak je dieťatko z anonymného pôrodu,tak matka má 6.týždňov na to,aby dieťatko kontaktovala,poprípade si to rozmyslela,ak to prešvihne,má smolu,dieťatko je právne voľné a môže ísť na adopciu..ale ak matka dala generálny súhlas na adopciu,tak si to nemôže rozmyslieť...a čo sa týka súdu,tak tam záleží od sudkyne alebo sudcu...takže je to celé na nič...v prvom rade by malo ísť o dobro detičiek,ale v praxi je to úplne niečo iné...papiere sú nad záujmami detičiek...v mojej práci som sa už stretla so všeličím 😒 ☹

mana85
30. sep 2012

@suezana Kráááásne napísane fakt - mala som presne tie iste pocity naštastie u nas to trvalo kratučko :
pondelok -telefonát
utorok - navšteva dieťatka v pôrodnici
streda - štvrtok pobyt s dieťatkom v pôrodnici
štvrtok popoludni spoločny odchod z pôrodnice DOMOV...

suezana
1. okt 2012

@mana85 tak to je úžasnéééé a ktorý si kraj, prosím?

my sme mali:
piatok telefonát - letela som na úrad do NR pozrieť foto 😒 😒
pondelok som volala do dd, kedy môžme vidieť naživo - im sa dalo až štvrtok
potom - sobota návšteva v profi - 2 hodiny
potom streda - návšteva v profi - kočíkovanie, k´menie....
potom sobota - celodenný pobyt 😵 😵
potom sme mali mať víkendový pobyt - ale v piatok nám volali, že sudca rozhodol o predbežnom opatrení a nemusíme ju vracať 😵 😵 😵 😵 😵 čiže aj u nás to napriek tomu, že dieťatko už bolo v profirodine išlo krásne rýchlo 😵 😵 😵
@rikuska21 podľa mňa najviac záleží, akú má sudca 😖 náladu 😲 náš bol geniálny 🙂 🙂 🙂 (viem aj o tých druhých 😔 😔 žiaľ )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre