Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

henika40
9. sep 2014

@123sabrina gratulujem k chlapceku, je prenadherny 🙂 no fesak uz teraz 🙂 su z nas maminy 😀 nam sa zadarilo takmer hned po zaradeni na zoznam, ale sme boli od zaciatku rizikovi, tak sme celu dobu tisko dufali…. a teraz ma mala uz 14 mesiacov, my este uvidime, co a ako bude… kolko vam asi trvalo posunut sa zo 17. miesta, kym vas oslovili s babatkom? zobrali ste hned prve, ktore vam ponukli?

5katarina7
9. sep 2014

<3 🙂

123sabrina
10. sep 2014

@henika40 ano prve malinky bol nadherny . zdravy takze ano... vies co neviem presne kolko zo 17steho ale to bolo tak zhe..februari som volala bola som v prvej 10sine... tak som si powedala v duchu fajn este cca pol roka,,, no ale nato 2tyzdne telefonat ze som na prvom a maju pre nas chlapceka hned som letela na urad... ale kvoli tomu som bola prva lebo vela bolo pozastavenych ... cize dajme tomu 10ta ale 8pozastavenych takze druhaaa,,,, mali nejake babo a potom sa narodil nas mali pre nas a uz ma volali 🙂 karsne to bolo ,,,

henika40
10. sep 2014

tak rychlo z neba ako blesk… a tvorite krasnu ucelenu rodinu 🙂 uzasne, krasne vam to vyslo 🙂

zuska88
10. sep 2014

@henika40 a vyzera to tak ze do tristvrte roka ste na rade🙂 ake ste mali preferencie? Pozeram ze si tiez s PN, prosim tu pripravu ste absolvovali kde a kolko trvala? boli ste spokojny? A na upsvar ste boli kde? dakujem

sissa26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shalila
10. sep 2014

@tortelinka ☹ tušila som to, volala som v lete a nebol žiadny posun

henika40
10. sep 2014

@zuska88 pripravu sme absolvovali v PN, spocivala vo vyplneni x tlaciv, navstevy soc. prac. u nas, absolvovani psychologickych testov a x sedeni (aj individualne a aj skupinove) s Mgr. Jakubikovou, veskera dokumentacia sa zasiala na upesvar Trnavu, kde nas ma Mgr. Michalova… od podania ziadosti po absolvovanie pripravy ubehlo 6 mesiacov + asi dalsi mesiac, kym nas zaradili…. ono sa cakalo, kym sa nazbiera skupinka ziadatelov o nahradnu rodinnu starostlivost, preto to tak dlho trvalo a potom letne dovolenkove obdobie a pod….. mozno budete mat vacsie stastie a pojde to rychlejsie...

henika40
10. sep 2014

@zuska88 mimino, biele a zdrave

bleble
11. sep 2014

Tak muž suhlasi, ideme pomalym krokom vybavovat adopciu popri snazeni sa a UO 🙂

majka21
12. sep 2014

Prosim vas opisete mi niekto ako prebieha predosvojitelsky sud? Moze sa tam zobrat aj dieta?

bahary
15. sep 2014

Ahojte. Takže po dlhom čakaní nás pozvali na kurz (ideme do Úsmevu)...v máji sa asi neotvoril, celý proces sme začali niekedy v marci....Je tu niekto, kto začína teraz 17.9.2014 prípravu v Úsmeve v Bratislave?

kiaramia
15. sep 2014

Ahojte,
pred cca 2 rokmi som si sem k vam chodila "po rozumy"😀 a teraz po dlhsej dobe som tu zas - s manzelom mame jedno dieta a chceli by sme este jedno vlastne a jedno osvojene - konecne sme sa definitivne rozhodli, no huraaa😀 a dnes sme uz aj vyplnili vsetky formulare. Lenze samozrejme moje tehotenstvo sa neda nejak planovat a preto by som sa vas chcela spytat: ak zistim uz pocas pripravy, ze som tehotna, kedy NAJSKOR mozem "pozstavit" ziadost? Musim pockat na nejake rozhodnutie po ukonceni pripravy a potom? Alebo uz pocas pripravy? Nechcem, aby to cele vyslo navnivoc, preto by som to rada len "pauzla" a neskor sa opat zaradila medzi cakatelov... ale zase nechem to ani spravit nejako neskoro, nie ze nam uz najdu dieta (chceme len male a zdrave, ziadne dalsie poziadavky) a my povieme, ze " coo, uz?"😀 Robim si srandu, ale viete, co myslim 😉

hora_lka
15. sep 2014

@kiaramia ak nedokoncis pripravu, nemas v podstate nic, teda podla mna .. najlepsie je dokoncit pripravu, aby ste boli zaradeni do zoznamu a potom pripadne ked budes potrebovat si dat odklad .. ja osobne s odkladom zatial skusenost nemam, sme v poradovniku a cakame .. nemame dovod na odklad .. najdlhsie sa caka na biele, malicke a zdrave dieta, pokial nemate v poziadavkach biele dieta, tak by to snad mohlo byt aj skor ako 2 roky, zalezi aj odkial si

mata155
15. sep 2014

@majka21 my sme mali drobca na predosvojitelskom sude a nebol ziadny problem, dnu nas volali po jednom, aby sme sa mohli pri malom prestriedat na chodbe. A rozsudok sme si vypoculi vsetci traja naraz. Uplna pohoda 🙂

tortelinka
15. sep 2014

@shalila ano, aj ja som volala na začiatku aj na konci leta...nič nové, uvidíme koncom septembra, som zvedavá, už nám to ponáhľa

kiaramia
15. sep 2014

@hora_lka ok, dakujem za info. Nedali sme poziadavku ani na farbu pleti, ani na pohlavie a sme z BA...a oni zvyknu nejakym sposobom informovat o zaradeni do zoznamu ziadatelov? Dakujeeem

hora_lka
15. sep 2014

@kiaramia oni informuju na zaciatku, ked Vas zapisu, potom uz sa len caka .. ja tam tak raz za 3 mesiace zavolam, tiez do BA a pytam sa co nove .. volala som minuly tyzden a teraz momentalne riesia ziadosti z decembra 2012 .. pred nami je tiez 30 parov, ktore maju odklad

kiaramia
16. sep 2014

@hora_lka dakujem za info, ja som dnes volala na upsvar este kvoli poslednym detailom ziadosti a cela som zostala prekvapena, ze si ma tam pamataju😀 a to som tam bola cca 1.5 roka dozadu🙂 Pisala som do Usmevu (tych mam najblizsie), ze dalsi volny termin bude az okolo januara, tak to sa riadne natiahne, no co uz😖....pripadne spravime pripravu cez upsvar, no uvidime...dakujem za pomoc!

kiaramia
16. sep 2014

@hora_lka ...a ked uz Vas takto otravujem, neviete prosim, v com spociva rozdiel medzi pripravou v Usmeve a na UPSVaRe? Na UPSVaRe mi vysvetlili, ze organizacia je tam ina (Usmev - skupinove, urad - osobnejsie, Usmev - fixne terminy, urad - da sa dohodnut, ale zas len cez pracovnu dobu), tak som len zvedava, preco vacsinou ludia inklinuju k Usmevu (Navratu), aspon teda taky mam pocit🙂

5katarina7
16. sep 2014

@kiaramia my sme robili prípravu na úrade najmä kvôli mužovej práci,tam sa dá lepšie dohodnúť časovo,aj nám psychologička často vyšla v ústrety väčšinou sme dobehli v stredu vtedy je tam do piatej :D No keď chceš kvalitnú prípravu,aby ti to aj niečo dalo tak určite Úsmev alebo Návrat. Ja som sa totiž od báb tu, viacej vecí dozvedela ako na príprave.

hora_lka
17. sep 2014

@kiaramia my sme tiez absolovali pripravu na urade, aj kvoli tomu, ze v Usmeve uz bol rozbehnuty kurz a v Navrate sa otvaral az o pol roka, nechcela som to zbytocne natahovat ... a nakoniec aj dobre, presne ako pise 5katarina7@ aj kvoli manzelovi a jeho praci bolo lepsie na urade .. prvy krat sme isli spolu a potom sme to riesili aj tak, ze manzel bol sam, ked mohol .. nemozem sudit pripravu v Navrate, ale podla toho co tu pisu, tak je to ine, uz len to, ze si tam v skupine rovnakych parov .. aj na urade je skupinova priprava, ale zrovna v nasom case sme boli len my ziadatelia .. psychologicka bola velmi mila, ochotna, mali sme z toho dobry pocit .. dalsia vec je, pre niekoho podstatna, na urade mas pripravu zadarmo, v nadaciach platis, neviem presne sumu ..

zuska88
17. sep 2014

baby a kolko sa plati vlastne za pripravu v nadaciach?

bahary
18. sep 2014

@zuska88 v USMEVe sa plati 130€ na osobu.

zuska88
18. sep 2014

@bahary dakujem

kiaramia
18. sep 2014

@hora_lka @5katarina7 dakujem velmi pekne za vysvetlenie...nakoniec sa tiez asi budeme musiet rozhodnut podla manzelovej prace, ale aspon pre info som pisala do Usmevu a tam ten zacinajuci kurz bol uz plny a dalsi bude az niekedy v januari...a pozeram Navrat, neviem ci dobre, ale oni maju nejaky intenzivny kurz vo Vrutkach. To by nebolo zle, len na tolko dni babysitting by som si asi netrufla...takze do "finale" sa dostava bud januar Usmev, alebo UPSVaR😀 A to uz necham na manzelovi, co povie ako je na tom pracovne a ako sa nam podari ukecat svagrinu na strazenie babatka😉 Dakujem velmi pekne za pomoc!

5katarina7
18. sep 2014

😵 😵 😵

vikad
19. sep 2014

Ahojky. Dnes je to presne 2 roky, čo sme boli zaradení do poradovníka. Máme za sebou už aj aktualizáciu prípravy a teraz nás čaká znovu nekonečné obdobie čakania ... Už som popritom skončila aj školu ... Niekedy mám pocit, že sa to čakanie neskončí snáď nikdy, nikdy, nikdy .... ☹

belaanabela
19. sep 2014

@vikad my sme čakali 2r. a 8 mesiacov a oplatilo sa 🙂
Mne to šlo po aktualizácií inak velmi rýchlo som si uvedomovala že som už isto v druhej dekáde Nášho nekonečna čakania.

santeema
19. sep 2014

@5katarina7 krasna slecka...ako princezna🙂...a stale sa podoba na môjho malickeho, oni su snad surodenci🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre