Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vikad
23. nov 2014

@tortelinka V práci to vedia, čakajú už len na tento papier ... ja som teraz čerpala už dovolenku, aby som mohla vybavovať a kupovať a pripravovať veci ...

2210sgr
23. nov 2014

@lillik3 Adamko nech podrastie a aspon bude tlacit kociarik, ked ten dlho ocakanavy ujo zavita aj k nam ☺ dakujem zlaticko moje

lillik3
23. nov 2014

@vikad prvá je materská 28týž. Na soc. ti dajú papier (vyzerá ako klasická PN) kde si vypíšeš údaje a tvoja mzdárka tam hodí dátum kedy si bola posledný deň v práci, ak budeš mať papier zajtra, tak nech tam dá zajtrajší dátum (dátum by sa mal zhodovať z prepustacej správy a dátum kedy si ich môžeš zobrať domkov). Potom ak už budeš mať doma babulky, tak si urob KOPIE z predbežka a z prepustacej správy, rodných listov a šup na socialku. Na socialke dole pri Amfiku, stlacis nemocenske a pockas kým si ťa zavolaju. Tetuška len prevezme tvoje papiere, nečakaj nejakú radu 😀 oni všetko robia len mechanicky a vedia len základne veci. No a potom už len čakaj na papier od soc. poist. kde ti pošlu tvoju dennú mzdu a od kedy ti ju priznávajú. Ak by si ešte niečo chcela vedieť tak len prezvon, moje číslo máš 🙂 Inak radšej si urob zo všetkého niekoľko kópii, musíš vybaviť aj zdravotnú poisťovňu a všade budeš musieť nechávať nejaký ten doklad.

lenkove
23. nov 2014

@vikad pri dvojkach je materska dlhsia... Tlacivo si pytaj na odd. Posudkovej socialnej poistovne. Poradia ti pripadne aj na infolinke soc. Poistovne, pozri ich stranku..

vikad
23. nov 2014

Ďakujem za info, ak niečo ešte budem potrebovať, určite sa opýtam ...

vikad
25. nov 2014

Tak a prvá noc s bábikami za nami ... Priznám sa, spali sme asi 1,5 hodiny ...

saskah7
25. nov 2014

@vikad waw, vy ich uz mate doma???? gratulujem a prajem co najmenej takychto noci 😀 😝 😵 😵 😵 😵

tortelinka
25. nov 2014

@vikad gratulujem!!!!nie k tým nociam bez spánku, ale k dievčatkám 😀

hora_lka
25. nov 2014

ahojte, baby bratislavcanky a okolie, nevolali ste teraz niekedy na urad aky mesiac riesia? ja sa chystam volat na buduci tyzden, tak potom dam info 🙂

2210sgr
25. nov 2014

@vikad juchu tak je to pravda.....neboj spinkat zacnu, ked si na seba zvyknete ☺ blahozelam a tesim sa s vami ☺

karkana
25. nov 2014

@vikad 🙂 prvé noci budú také, ale bábiky si zvyknú ,trochu to trvá, kým si aj malé aj ty na seba zvyknete a budú spinkať 😉moja asi 2týždne bola taká,, takže sa už doma nenudíš? 😉

vikad
25. nov 2014

Jáj dievčatá, ďakujem za gratulácie ... No, nenudíme sa teda vôbec ... Ale oni celkom spinkali, len sa zamrvili a ja som bola v strehu ...

mata71
25. nov 2014

@vikad gratulujeeeeem maminka 😵

5katarina7
25. nov 2014

@vikad gratulujem 🙂 a vychutnávajte si to 😉

suezana
25. nov 2014

@vikad jáááj, to poznám 😀 😀 stále som sa bála, či dýcha 😀 ja som normálne stále vstávala a skúšala rukou ....potom som čítala nejakú knihu a každý večer som prosila anjela strážneho, že keby sa niečo dialo, musí ma zobudiť 😉 😉

raza
25. nov 2014

@vikad gratulujem k princezničkám 😵 s tým nespaním a sledovaním - ja som mala dokonca malé svetielko zažaté a len malý mlaskol, alebo sa hlasnejšie nadýchol a už som ho sledovala, či sa niečo nedeje.. to je úplne normálne, že sa tak bojíš, veď si maminka 🙂

bbbarunka
25. nov 2014

ahojte dievcata. mate niektora skusenost s okresnym sudom malacky? dnes sme podavali ziadost o zverenie drobceka do nahradnej rodicovskej starostlivosti spolu s predbeznym opatrenim. rada by som vedela, ak niekto teda mate skusenost, ako dlho trvalo, kym sa vytycil datum pojednavania. a za kolko bol samotny sud. dostala to pani doktorka kralovicova. dakujem za odpovede!🙂
mimochodom, @vikad gratulujem k babatkam🙂

suezana
25. nov 2014

@vikad ako ich voláte, ak to nie je tajné 🙂 🙂

tortelinka
25. nov 2014

@bbbarunka na predbežko ma súd 7 dni

bbbarunka
25. nov 2014

@tortelinka super, to znamena, ze do 7 dni musia vytycit pojdenavanie?

tortelinka
25. nov 2014

@bbbarunka predbežko nie je klasické pojednávanie, iba rozhodnutie, proste odklepnú papier...aké veľké dieťa máte?

vikad
25. nov 2014

@raza Presne je to aj u nás takto ... malé svetielko a jedna alebo druhá zamrnčia a ja už na nohách ...

bbbarunka
25. nov 2014

@tortelinka 9 tyzdnov. ma to byt spolu so zverenim do nrs. tym padom 4.12 som uz na materskej?
vdaka za odpoved

vikad
25. nov 2014

@bbbarunka Ďakujem, asi tiež môžem pogratulovať 🙂

tortelinka
25. nov 2014

@bbbarunka áno, ale môžu aj skôr rozhodnúť, pri prvom synovi rozhodli za 4 dni

tortelinka
25. nov 2014

@vikad ako? darí sa? a ako sa volajú?

bbbarunka
25. nov 2014

@vikad ano, aj my mame doma babo, ale len jedno a chlapca🙂

bbbarunka
25. nov 2014

@tortelinka dakujem za odpovede. Velmi si ma potesila, lebo drobceka uz mame nejaky cas na navsteve, mne sa uz mina dovolenka a fungovat v praci po 3hodinovom spanku je pre mna tazke. Plus estr mam doma 3-rocneho fesaka.

tortelinka
25. nov 2014

@bbbarunka aha, takže máte asi hosťovský? a RD so starším už skončila?

bbbarunka
25. nov 2014

@tortelinka jj, hostovsky. RD so starsim neskoncila, ale ja som nastupila do prace, ked mal 14 mesiacov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre