Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kikina666
12. mar 2009

mayap pozerala som tvoj albumik tvojich deticiek ... krasnucke a to som prekvapena to ti patka dali ako dvojtyzdnoveho .... fakt krasnucke babetko

mayap
12. mar 2009

kikina, ktovie prečo je to tak, že tie , ktoré by detičky chceli tak ich mať nemôžu a tie ktoré ich mať môžu tie ich nechcú... 😔

kikina666
12. mar 2009

baby snad s vasou podporou to zvladnem , nestracame nadej este na vlastne ale chceme sa poistit keby sa nam nase nepodarilo kym to vybavime .. este som sa dala nahovorit na jedno umele oplodnenie a dost ...
ved aj tak sa to strasne dlho vybavuje ...

janivonbenji
12. mar 2009

kikina, je možné to stihnúť aj skôr, ale nám do toho vbehli letné prázdniny... 🙂 my sme síce neprázdninovali ( pardón, boli sme v bulharsku 🙂 )...pôvodne sme chceli robiť prípravu cez ÚPSVaR u psychológa, ale keďže mal tie prázdniny, tak by sme začali až v septembri a to sa nám/hlavne mne zdalo dlho čakať, preto sme išli do Návratu ( sídlia na Predmestskej ) a tam sme absolvovali tie individuálne sedenia 5x 2hodiny spojené s psychotestami a v októbri celodenné víkendové...a potom boli ešte u nás doma s tým, že sme museli mať prítomných ešte nejakých iných rodinných príslušníkov a potom už len záverečná správa s doporučením, ktorú zaslali na ÚPSVaR...

ale ak by som ti mohla doporučiť, choď rovno na ÚPSVaR na 4. poschodie, oni ti to naozaj všetko super vysvetlia, dostaneš presný zoznam, čo máš robiť, čo máš doniesť, aké sú možnosti...my ti podávame len kusé informácie ( a napr. za mňa až z roku 2005 )...uvidíš, že keď budeš mať už tento krok za sebou, tak sa budeš cítiť, ak to mám povedať tak trochu lopatisticky a dosť obrazne, že si práve stretla toho pravého, s ktorým chceš mať dieťa a je už len otázkou relatívne krátkeho času, kedy sa narodí... 🙂 🙂 🙂

mayap
12. mar 2009

kikina, vtedy sa ešte mohli brať detičky aj rovno z pôrodnice... nám pani na úrade pomohla vybaviť predbežko, bola mám vybaviť malého rodný list a mohli sme si ho zobrať. 2.4 nám volali, že majú bábo , 4.4 sme ho videli a 7.4 sme si ho vzali domov. jednoducho bleskovka...

alon111
12. mar 2009

kikina dopracujes sa len aby si nedopadla ako ja do tri a pol roka tri.ja som bola rychla ako pendolino 😀

janivonbenji
12. mar 2009

alon, ja mám teda zatiaľ len jedného ado fešáka, ale úprimne povedané, chcela by som tak "dopadnúť" ako ty 🙂 🙂 🙂

kikina666
12. mar 2009

janivobenji dakujem chystam sa tam cim skor, len aby som mala aspon ake take infosky do coho sa vlastne pustam

mayap a teraz to uz tak nie je ?

alon vies ze by mi to vobec neprekazalo .... budem stastna za jedno a prestastna za dve a ked sa pritrafi aj tretie nevadi

alon111
12. mar 2009

tak vam drzim palce aby ste si to rovnako uzivali ako ja.je to super trosku o zivot ale nic nie je zadarmo 😉

kikina666
12. mar 2009

alon .. my ideme vybavovat adopciu ale ideme stale skusat vlastne ... sme dali teraz ziadost na 3.umele oplodnenie to by som chcela nejako na jesen a predtym cele leto stimulovane cykly.

baby drzte mi palce nech sa mi dnes spusti mrcha ak ano tak zacneme stimulovany cyklus a za 2 tyzdne ideme na dovolenku a pri stimulovanom cykle mi nastimuluju 2 - 3 vajicka a zrovna nam to vyjde na dovolenku ked sa uvolnia ... drzte palce mphla by byt nejaka sanca na dovolenke a po stimulacii mohlo by to vyjst ...

cigaretka5
autor
12. mar 2009

kikina budeme drzat palec, len nechapem aka stimulacia cyklov, mne doki povedal ze 14 dni a pokus ziadna stimiulacia cele leto. Mas anovulacne cykly?

kikina666
12. mar 2009

cigaretka .. stimulacia cyklov clostylbegytom .t.j. ze miesto 1 vajicka sa ti vytvori viac vajicok a je vacsia sanca oplodnenia ...

janivonbenji
12. mar 2009

kikina, už som aj za tých pár rokov zabudla na veci okolu umelého, ale keď som prečítala u teba, že clostylbegyt, tak som si hneď spomenula na tie "pichačky" do brucha...no bola to sranda...držím ti palce...ja som už na to nemala nervy...a chodíš do MT do Heliosu ?

halienka
13. mar 2009

Ahojte babky, trošku sa pridám, ja som akurát vo fáze, že má prísť k nám pani na šeztrenie domácnosti. A včera som si našla lístok v schránke, že u nás bola ale neboli sme doma. Tak som jej volala, že dnes je muž celý deň doma, ak chce môže prísť a ona že potrebuje aby som tam bola aj ja, lebo že ona nám bude klásť obom rôzne otázky a že to bude trvať asi pol hodinu. Takže si budem musieť vybaviť volno v práci, ale to nie je problém. No trošku ma to vystrašilo, to to bude až tak tvrdé? 😕 😅 Čaká ma nejaký výsluch? 😕

alon111
13. mar 2009

halienka nie je to ziaden vysluch ale beriete si drobca obaja a pri vsetkom chcu aby ste boli obaja.prezru si byt a nieco sa ta opytaju.ja som tym prechadzala uz skoro pred piatimi rokmi tak si ani nepamatam co sa nas pytali ale nebolo to nic hrozne 😉

adrianamickova
13. mar 2009

halienka ahoj ani nie,neobavaj sa...
nas tiez skoro nikdy nenasli doma,ale raz rano nieco po 7.hod sa im to podarilo 🙂
oni potrebuju vidiet priestor,kde bude dieta teda izbu...a spisuje sa tam vsetko aka je situacia v rodine...
😀 😀 😀 drzim palce....

halienka
13. mar 2009

No som od stresu hneď včera večer chytila upratovací záchvat a vydrhla som všetko čo ma napadlo, pritom nemám doma neporiadok nikdy, ale človek je taký blbec 😀 😀 izbu mám prichystanú 5x4 metrov, tak dúfam že to bude stačiť, nábytok síce ešte nie, ale veď to už sa potom kúpi podľa veku dieťatka aké budeme mať. Tak snáď to bude v pohode. 😝 Adrianka a tebe nenechali odkaz, že máš zavolať, keď ťa nenašli? Mne to prišlo trochu smiešne že chcú urobiť prepadovku, no ale v normálnom pracovnom čase asi ťažko niekoho zastihnú doma. A keď som sa teraz s tou pani dohadovala, tak to bolo akoby inokedy ani nechcela prísť len v tom pracovnom čase, takže ja si musím urobiť volno z práce. 🙂

adrianamickova
13. mar 2009

nechali,volala som ale ze musia sa k nam prist pozriet,a vteby asi mali nejaky pracovny vyjazd,okolo nas....zato
tak skoro a videli realitu...ako rano v rodine,akurat nas zobudili
😀

janivonbenji
13. mar 2009

halienka v pohode, neboj sa toho, u nás boli 1x,keď sme končili prípravu a potomk ešte 2x, keď už sme mali malého...ale vôbec to nebolo, že by nejako snorili, len všade kukli...izbu máš velikánsku ( my sme mali 3,5x4m a povedali, že aká veľká, že tá bude aj pre 2 deti 🙂 )...pýtali sa len také bežné veci, už ani neviem presne, ale boli to také veci, na ktoré sa nemusíš pripravovať a ani sa ich báť...

janivonbenji
13. mar 2009

úradníci vždy !!!!! chodia len vo svojom pracovnom čase ( neviem o tom, že by to robili inak... 🙂 )

alon111
13. mar 2009

halienka aj ja som upratovala ako vysinuta.behala som pobyte ako psychopat s tymi utierkami a nakoniec to presla za desat minut a ani sa poriadne nestihla rozhliadnut a uz isla prec.a to som ako debil robila v skriniach este aj kominky keby nahodou 😀

mayap
13. mar 2009

u nás bola zo sociálky pani len raz a to krátko po podaní žiadosti. ja som čakala, že prídu aj potom, keď budeme mať dieťa doma a oni nič... a druhýkrát to bolo rovnako... 🙂

mayap
13. mar 2009

a ozaj, keď prišla pri prvej adopcii, tak u nás bol bordel jedna radosť... 😝 práve sme zavárali marhule, všade plno fľiaš, debničky z ovocím, vandlíky kde sme to všetko umývali ap... 😀 😀 😀

halienka
13. mar 2009

Jéj, tak to som rada, babky, ste ma ukľudnili 🙂 Alon, som rada, že nie som sama, koho chytil ten upratovací záchvat 😀 fakt, veď keď si to tak človek vezme, ako to je v iných rodinách, kde deti sú, tak tam to isto tiež nie je vyblišťané a mnohé deti aj spia v jednej izbe s rodičmi a žijú a nič im nechýba. To len my asi máme pocit, že to všetko musí byť perfektné.
Jani, no a nie sú ťuknutí chodiť v pracovnom čase? Asi sa zakaždým potrebujú prejsť 😀 A najväčšia prča je, že v tých papieroch to mali uvedené - náš pracovný čas - tak muselo byť jasné že doma nebudeme 😀

kikina666
13. mar 2009

janivonebji clostylbegyt su tabletky nie injekcie ... injekcie do brucha su decapeptyl, fostimon, puregon , gonal ... no ku koncu to uz bolelo dost ale to mimi za to stoji

halienka a to fakt robia taku prepadovku ...
a co mate za sebou ked uz chodia na kontrolu ? my mame 3izbovy byt tak by im to malo stacit

alon111
13. mar 2009

halienka ona bola sokovana s toho ze mam pre malu nachystanu detsku izbu aj s postielkou.ona povedala ze im staci ked ma nejaky maly kutik .u nas bola pri oboch asi po troch dnoch co boli u nas.presla,spravila len prievan a prach a odisla. 😀

halienka
13. mar 2009

No my sme najprv zašli na ten Úrad práce a soc. vecí, na informáciách nás nasmerovali za ktorou pani máme ísť. Ona nám dala vyplniť žiadosti domov a zohnať si potvrdenie od lekára a potvrdenie o príjme. Keď sme to už mali, tak už sme to boli zaniesť všetko na Úrad práce v Trenčíne, tam si mali vyžiadať ešte odpis z registra trestov. No a potom to posielajú späť do miesta bydliska na náš úrad práce. No a teraz by mali prísť na tú kontrolu domácnosti a potom by sme mali už ísť snáď konečne na tú prípravu...

cigaretka5
autor
13. mar 2009

baby je podla vas najrychlejsie mozna vybavena adopcia v BA, alebo je to jedno.
My sme totiz taky prierezovy pripad kazdy mame TP niekde inde ja v TT a drahy v BA a domcek kde sa planujeme v lete prestahovat je TT , Lenze pripravu je nam lepsie poriesit v BA, myslite ze socialka medzi debou komunikuje?

halienka
13. mar 2009

Alon, no to je dobré 😀 uvidíme, asi to závisí aj od povahy samotnej sociálnej pracovníčky, že ako sa k tomu postaví, ale ja si myslím, že by vcelku nemali byť problémy. 🙂

savia
13. mar 2009

baby, to ste mali ozaj také prepadovky zo sociálky? Nám totiž tetuška zo sociálky predtým zavolala a pekne sme sa dohodli na termíne a čase, vzala som si dovču, manželík tiež dobehol a strávili sme s tetuškou príjemné skoro dve hodiny. Vždy je to tak lepšie ako sa stresovať,kedy nabehnú...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre