Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
13. okt 2011

@dadenka1 nie, v podstate nam ich nechcu dovolit

dadenka1
13. okt 2011

@tortelinka aha... škoda... to čakanie je kruté, ja viem... prídu obdobia, keď je to ťažšie.. zvlášť takto na jeseň.. viem o čom hovorím.. my už ťaháme druhý rok a štvrtý mesiac a stále sme niekde okolo 20tky... hrôza.. a ani nechcem pomyslieť na to, že aj keď už zavolajú, budeme zase čakať a čakať... 😖.. to čo tu kočky píšu.. bojím sa ako to zvládneme..

tortelinka
13. okt 2011

@dadenka1 neboj, prejde ti to rychlo...stoji to teraz, ved inak by to bolo aj na 10 rokov takou rychlostou

lubinka13
13. okt 2011

@mysiak001 tak to určite volaj ja som mala v priebehu dvoch týždňov aj správu aj rozhodnutie.

dadenka1
13. okt 2011

@tortelinka Musíme byť trpezlivé... obe... my čakáme na správu od psychologičky z aktualizácie... snáď už ďalšia aktualizácia nebude treba.. ale možno aj to bude.. 😖 Bude ako má byť... A verím, že aj vám sa to pohne.. veď ste pekne poskočili..

tortelinka
13. okt 2011

@dadenka1 tak tak....uvidime

mysiak001
14. okt 2011

@lubinka13

Takze dneska nas uznali za hodných vychovavat dieta :D juj jak dobre. Cez buduci tyzden by mali na UPSVAR napisat papiere my sa vzdame odvolania a budeme v zozname cakatelov :D.

lusterka
14. okt 2011

ahojte. Chcem sa opytat, tiez na priebeh, ako to prebieha, kde treba zacat? Ako a s cim, ked mame zaujem o adopciu? Poculi sme,ze je dost caste, ze dieta ked si osvojite, resp. adoptujete a mate biele dieta, ze casom sa crty zjavia ako male romca...ze je jedno, ci si adoptujete biele ,alebo blond dieta, ale mozno, ked bude mat 4 roky, tak uz bude tmavnut...nie len, ze som pocula o tom, ale aj spoznala som taku rodinku a povedali nam, ze je to normalne, ze vacsinou aj tak deti daju do adopcii len narkomani, alebo bezdomovci, alebo romovia...a ked biela, tak preto, ze caka dieta s romom a podobne....aky mate nazor na to?...

suezana
14. okt 2011

@lusterka že každé dieťatko potrebuje mamičku ....lásku, domov....

najjulinka
14. okt 2011

deti sa nerodia opálené a neviem či čakaš, že slušní zabezpečení ludia daju svoje dieťa na adopciu?

mysiak001
15. okt 2011

@lusterka

Nic sa neboj ked si adoptujete bude to Vase dietako. Samozrejme ani ja s polovickoku neocakavame ze bude po dvoch vysokoskolakoch s tucnym kontom. :D Ale predsa co by to bol za zivot pokial by v nom neboli prekazky a nejake nahody, nemoze byt hned vsetko jasne.

Inak moj otec a mama beru sestrine deti na dovolenku kazdy rok. Ked sme im povedali ze sme rozbehli adopciu tak som ocakaval velke odhovaranie a moj ocko ma prekvapil len sucho povedal tak zacnem sporit dvojeurovky na dovolenku aj pre tretie vnuca 🙂.

cairka
15. okt 2011

@lusterka , no pre vás bude najlepšie začať celý proces adopcie tým, že zabudnete na to, že chcete adoptovať 🙄

deti sa počas rastu menia, a aj biele deti (v zmysle po nerómskych rodičoch), ktoré sa narodia ako svetlé a blonďaté a modrooké môžu byť neskôr tmavšie a tmavovlasé a tmavooké 😝

suezana
15. okt 2011

@mysiak001 palec hore pre ocka - človek so srdcom na správnom mieste 🙂

suezana
15. okt 2011

@lusterka väčšina je to tak, ale len väčšina - sú naozaj všelijaké prípady - napr. nevera - a je to z "dobrej rodiny" 😉 😉 alebo študentky, ale asi to bude tak, že väččšina bude z tej skupiny, ktoré sa nemôžu a nevedia postarať kvôli existenčným problémom, ale aj iným "zdravotným" 😔
ale teda dá sa trvať na výlučne bielom dieťatku, zdravom, dokonca aj svetlovlasom..... viem, že sú aj takí, ale bude to trvať oveľa dlhšie obdobie....
začať treba tak, že pôjdeš na UPSVAR a tam ti dajú vyplniť žiadosti a všetko ti vysvetlia - absolvujete prípravu, kde sa o tomto môžte porozprávať

lusterka
15. okt 2011

ved to mate vsetci pravdu....len sme boli v jednom centre tu v okoli a tam mali skoro vsetci romcata male..nehovorim, ze neboli mile...dokonca najchutnejsie z nich bolo male slusne, dobrucke romske nadherne dievcatko...len ja sa celkom obavam nasho okolia, ako sa budu pozerat a podobne..a aby to nebol neskor problem a tak...a co sa jedna vychovy, ze sa geny zmenia a tak, toho sa nebojim, tiez si myslim,ze ked je vychova a laska dietatu dana, tak sa da vsetko inak vypestovat v nom....tak isto aj biolog. dieta moze byt vyvrhel a podobne...tak v pondelok ideme na UPSVAR...tak budem vas tu na tejto teme urcite obkukavat castejsie a samozrejme citat....a isto aj prispievat...na jedno clovek stale rozmysla, ak si nevyberieme romske dietatko, tak mozme cakat aj 4 roky....dost....aj ked...na druhej strane...chvala bohu, ze ostatne deti maju naozaj svojich bio rodicov...

cairka
15. okt 2011

@lusterka , ono u malých adopčiatok, aj bielych, je veľké riziko ADHD aj poruch správania, takže je lepšie sa dopredu pripraviť na to, že to dieťa možno nebude vyčnievať z radu farbou pleti, ale môže vyčnievať správaním... takže do ado choď radšej s tým, že vyčnievať budete a ak budete mať šťastie a dieťatko bude ukážkové, tak sa budete len tešiť 😉

suezana
15. okt 2011

@lusterka celkom rozumne napísané a som rada, že bez gramatických chýb 😉 😉 😉 😉 ale toto pochopia skôr ostatné kočky 😀 😀 😀 😀

cairka
15. okt 2011

@suezana , hej, aj mňa to napadlo 🙂 😉

dadenka1
15. okt 2011

@suezana
@cairka presne to napadlo aj mňa 😉
My máme v škôlke zatiaľ samé bio deti, ale problémové správanie a ADHD a iné zdravotné problémy sú u nás každodenným chlebíkom.. Sú to deti zo "slušných" rodín... čo k tomu dodať? Aké dieťatko sa nám "narodí", také budeme ľúbiť.. Ja osobne vždy viac akosi inklinujem k tým "problémovým".. akýsi materinský pud a snaha im pomôcť, lebo to potrebujú viac ako deti "normálne".. A po rokoch praxe v škôlke... zo 100 detí boli "normálne" 4? Viac určite nie.. A to boli deti bio...
A k tej farbe.. Moja sestra je biela, muža má bieleho a decká obe sú bio, ale také čárné, že sa až smejeme, kde to vzali... 😀 A starší má tiež problémy... Dnes je medicína a psychológia taká vymakaná, že dokonalé deti neexistujú... Len tej lásky keby bolo viac...

lusterka
15. okt 2011

@suezana nepochopila som celkom..ako mam gramaticke chyby? tak sikovno vysvetlit...xixi

lusterka
15. okt 2011

kocky, kedy ste sa rozhodli pre adopciu?..co vas k tomu presvedcilo?..ako dlho uz cakate?..juj vela otazok, ale to nie su zdaleka vsetky, ktore mam na mysli...

marti35
15. okt 2011

@dadenka1 Len lásky aby bolo viac úplne si to vystihla problémy boli aj rôzne ťažkosti prídu ,len s láskou sa to dá všetko prekonať 🙂 to je najdôležitejšie pre nás všetkých aj pre naše detičky ,inak by sme museli žiť len zo strachu aké to bude ako sa bude správať či nevyskočí nejaká choroba správanie, nikto nie je dokonalí ani nemôžeme očakávať dokonalé dieťa dokonca ani bio.

yukki
15. okt 2011

Ktosi tu spomínal raz publikáciu "Keď láska nestačí" mám neskutočnú chuť si to prečítať.... nie náhodou Ty @dioliana ?

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka to radšej nerieš... 😀 bola tu istú dobu jedna trúba, čo nemala ani moc zdravého úsudka a bola čitateľná nie len pre jej príspevky, ale aj pre jej gramatiku...
Pozerám, že si z Trenčianskeho kraja.. Aj ja som.. Mm nechce polorómske ani rómske, tak čakáme na biele do 6 mesiacov, môžu byť aj dvojičky alebo súrodenci... S takýmito požiadavkami sa čaká v TN dlho.. Sme na ejakom 20tom mieste a čakáme od júla 2009... Teraz sa vybavoval ešte len rok 2008 tuším.. No vyzerá, že ešte rok čakania.. Ale to je pre tie naše náročné požiadavky... Robili sme v rovnakom čase prípravu s jedným párom, ktorý mal v požiadavkách polorómske dieťatko a už po pol roku čakania mali doma nádherného chlapčeka... A dôvod prečo adopcia.. Zatiaľ nám nebolo požehnané dieťatko...prázdny dom, prázdne náručie, veľká potreba dať nejakému dieťatku rodinu... prostý, obyčajný, možno aj sebecký (lebo keby som mala deti, tak ma to ani nenapadne..)

dadenka1
15. okt 2011

@marti35 A koho by to bavilo, keby to bolo dokonalé?? 😀

severaseptima
15. okt 2011

@lusterka ja si myslim, ze ked napises do toho zoznamu, ze proste nechces romske, ani poloromske dieta ze ti ho dat nemozu...ved naco by sa to potom vyplnalo? Či?

jazminn
15. okt 2011

@severaseptima ja som to tiež tak písala, že nechcem rómske, ani polorómske, jednoznačne iba novorodenca!!!

severaseptima
15. okt 2011

@jazminn no to budes asi dlho cakat, lebo ciganceniec je ako maku...ale maloktora neromka da svoje dieta na adopciu...vacsinou sme v kategorii zufale dlhorocne snazilky a ked pride dieta sme nadseni od radosti a je vymodlene...a nie ze ma doma zo desat hladnych, spinavych a zanedbanych surodencov... ☹

severaseptima
15. okt 2011

Ja tu občas straším na fóre....🙂 S manzelikom sme snazilkovali pasivne od roku 2008, aktivne od 2010teho...presla som vsetkymi fazami od zufalstva cez hnev az po rezignaciu....Nedavno sa mi podarilo najst si dobru pracu, kde som fakt spokojna a na slovenske pomery aj relativne dobre zarobim...Byvame v podnajme, ale pokukavame aj po hypoteke (len zatial sa obavame krizy a jej dosledkov. Ja som filolog, manzel socialny filozof a ekonomika je pre nas spanielska dedina, tak este vahame)...

Kazdopadne tema adopcie bola u nas viackrat pretriasana a zhodli sme sa v tom, ze by sme radi dali domov nechcenemu dietatu. Snivali sme o chlapcekovi alebo dievcatku, uz trochu vacsom, tak od roka do styroch alebo aj piatich rokov...Zostal by s nim manzelik doma, aby som nemusela odchadzat z roboty...len mame pár otazok pre ktore este vahame. Myslite si ze bude problem, ze:
Zatial byvame v podnajme?
ze odkedy zavreli skolu kde milovany manzelik ucil, tak si nemoze najst pracu a robi len na dohodu preklady?
ze manzel je zo zahranicia, ma na slovensku trvaly pobyt, ale nema (a ani nechce) statnu prislusnost slovensku?
ze by s dietatom zostal manzel (velmi vzdelany, slusny, inteligentny, dobracky, kreativny, laskurozdavajuci a po slovensky plynulo hovoriaci clovek)
ze nechceme za ziadnu cenu romske, poloromske, stvrtromske, ani osminoromske dieta?

vacsinou co som citala tuto temu, tak si mamicky adoptovali cigancatko a preto viem, ze ma tu budete asi kamenovat, ze vsetky deti su rovnake a neviem co...No odpustite,ale ja by som sa fakt asi nedonutila lubit ciganca ako svoje vlastne a nejde ani o reakcie okolia, proste sama by som sa nikdy nezosobnila s touto ideou. Nie som rasista, nemam nic proti romom kym ziju v dostatocnej vzdialenosti odomna...Viem, ze existuju aj slusni romovia, ale este som ziadneho takeho nestretla za svojich 24 rokov zivota. a to som byvala na zapade slovenska, aj na vychode...viem, ze su to ludia castokrat talentovani atd, ale moje zivotne skusenosti a postoje...skratka radsej by som zostala bezdetna navzdy ako mat doma romča... manzel zdiela moje nazory v plnej miere, lebo aj u nich v krajine su romovia a cuduj sa svete rovnaki ako ti u nas....

ine etnikum by nam nevadilo...
myslite ze za tychto podmienok ma vyznam sa vobec nad tym zamyslat dalej? naozaj by sme vedeli vytvorit harmonicky a milujuci domov. len ci nas pusti stat...

yukki
15. okt 2011

Ty,
@severaseptima , všetko je v pohode, len by ma technicky zaujímalo ako sa chceš utvrdiť v tom, že alabastrovo biele dieťatko nie je osminový róm....resp. čo s ním urobíš keď už ho budeš mať doma a dozvieš sa že je? To akože chceš byť pri počatí? Napríklad chceš stáť nad nadopovanou bielou narkomankou a klepkať po pleci trtkajúceho samca s otázkou "prosím Vás, nebol náhodou váš starý otec róm? Alebo nad znásilňovanou bezdomovkyňou s nejakým podobným dotazom? 😕 Hlavne teda je byť pri tom počatí, to ostatné by už hádam aj nejako šlo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre