Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
16. okt 2011

@natia Ďakujem za odpoveď

tortelinka
16. okt 2011

@dadenka1 paci sa mi tvoj optimizmus 😀

dadenka1
16. okt 2011

@tortelinka aj mne... ale riadne si ho vychutnajme, kým je tu.. lebo on sa nie vždy udrží nadlho 😀

tortelinka
16. okt 2011

@dadenka1 ale, co by nevydrzal? 😀

dadenka1
16. okt 2011

@tortelinka no on je sviniar hnusný.. sa zastaví, pošteklí a potom potichúčky zdrhne.. nemá ani ochotu sa rozlúčiť.. normálne na drzáka 😀 Idem do vane, skúsim ho nalákať na vaňou vyrelaxované telo a ducha... Možno ostane do rána 😀

cherry1981
16. okt 2011

Ahojte baby, aj my sme mali zacat pripravu, ale kedze sa nam podarilo po dlhom case otehu,tak manzel na pripravu ani pocut, tak sme ju odlozili do marca , predsa este sa bojim aby sa nieco nestalo. Ale verim, ze sa nestane a drzim Vam palce aby ste mali cim skor babuliatka pri sebe doma. Nam v pohode pripravu odlozili a povedali, ze sa nam ozvu v marci az v aprili 🙂 A este nam aj zagratulovali 🙂

yukki
16. okt 2011

@cherry1981 držte sa!

cherry1981
16. okt 2011

@yukki Dakujem 🙂

gerdusha
16. okt 2011

ahojte babule,

chcela som sa spytat, do akej "hlbky" sa zaoberaju na socialke prijmami ziadatelov o adopciu?
Za ake dlhe obdobie je treba dat doklad o prijme? Ak dam napriklad za posledny polrok, budu si po svojej linii zistovat aj historiu prijmu?

natia
16. okt 2011

@gerdusha posledných 12 mesiacov pred podaním žiadosti...odo mňa tak chceli

tortelinka
16. okt 2011

@cherry1981 gratulujem!

mata71
16. okt 2011

@cherry1981 gratulujem super sprava mas už 9tt takže skoro za vodou 😉 😉

dadenka1
16. okt 2011

@cherry1981 jej to je skvelá správa.. srdečná gratulka..

mysiak001
16. okt 2011

@gerdusha
No 12 mesiacov dozadu a od polovicky kedze je SZCO tak vypis z danoveho priznania. Ale mam pocit ze to teta len zalozila do spisu ani poriadne na to nepozrela.

lusterka
16. okt 2011

@dadenka1 dakujem...veru aj ja som zvedava...zajtra napisem ako sme dopadli a tak..

meghan
16. okt 2011

@severaseptima ahoj. ja mam poziadavku na biele dievcatko 0-4 roky a bolo mi uz ponuknute aj 4 rocne aj 2 rocne. Takze najdu sa aj taketo starsie deti. 4 rocne som odmietla, nie kvoli veku a 2 rocne este nebolo pravne volne, tak to nakoniec nevyslo, biomama sa ohlasila, ze ho chce naspat... A obe dievcatka boli zdrave, krasne, biele.

cairka
16. okt 2011

Vďaka tomu, že existujú aj ľudia, ktorí dokážu prijať aj deti nie alabastrovo biele a nie bezchybne zdravé. Pred touto Mamou dávam klobúk dole: http://www.vidime.net/video-7902

lusterka
17. okt 2011

ahojte...tak uz sme boli na UPSVAR...boli sme si pre ziadost...v NM nas poslali do TN, lebo ze pani je na PN, co to robi a pan, co tam s nou sedi nic nevie...ani ziadosti nema...tak sme isli do TN...tam teta rozhorcena, ze preco to ten ujo nedal nam aspon ziadosti...tak nam poslala ziadosti na odpis z registra trestov, dala ziadost a dotaznik, co mame obaja vyplnit...a ze mame doniest alebo postou poslat od manzela potvrdenie o prijme a ja ako SZCO bud danove prefotene, alebo staci cestne prehlasene, kolko zarabam mesacne..a potvrdenie od lekarky vseobecnej...tak ideme povybavovat a potom,ze nas zavolaju do TN pokukat deticky a pripravu atd bude riesit nas UPSVAR v NM...tak snad to vedia...xixi...

severaseptima
17. okt 2011

@meghan to su skvele spravy... 🙂 a dlho ste cakali na ponuku? mohla by som vediet ak to nie je tajne, ze preco ste odmietli to 4 rocne dievcatko?

nadej112
17. okt 2011

Ahojte,chcela by som sa informovať, ak by ste mi vedeli poradiť, ako je to s finančnou podporou, keď sa jedná o adopciu.Mám také informácie, že v to predadopčné obdobie je na vlastné náklady, a z práce mám ísť na neplatené voľno a platiť si mám sama za seba odvody do soc. a zdrav. poisťovne, je to naozaj takto??? A to fakt nedostanem žiadnu finančnú podporu od štátu?A keď by som mala rozhodnutie o adopcii, vyplatí mi štát niečo spätne?A ako je to keď by som už mala rozhodnutie o adopcii, vtedy mám na čo nárok???Dostala som takéto informácie, tak mi prosím napíšte kto s týmto má skúsenosti, či sú pravdivé, nejak sa mi to nezdá, že by sme mali zostať, bez akéhokoľvek príjmu...Ďakujem za rady

cairka
17. okt 2011

@nadej112 , nájdi si informovanejšieho informátora 😉

pokiaľ ti je dieťa zverené do predadopčnej star. na základe rozhodnutia súdu (jedno, či predbežko. alebo normálne pojednávanie), máš nárok na rodičovský príspevok odo dňa právoplatnosti rozhodnutia súdu. Pokiaľ ti je dieťa zverené na základe dohody s DeD na hosťovský pobyt, vtedy sa o neho staráš na vlastné náklady, ale DeD by ti mal dať stravnú jednotku na dieťa (tuším to bolo okolo 2€ na deň, keď nám to dávali) .

nadej112
17. okt 2011

@dadenka1 hmm,to je pekné len v praxi je to ťažšie realizovať, mali by sme si toto čítať v kuse a boli by sme šťastné...🙂

meghan
17. okt 2011

Keď mi ponúkli to 4 ročné dievčatko, bolo to po 10 mesiacoch od zaradenia do zoznamu čakateľov a odmietla som preto, že bolo z rovnakého mesta ako ja - teda jej biomama skoro moja suseda. A druhé, to 2 ročné mi ponúkli potom za 2 mesiace. A teraz som už 2 mesiace v zozname na 1 mieste pre dievčatko 2 roky a viac a zatiaľ nič... Ale čakajú tu niektoré babenky omnoho dlhšie... ☹

meghan
17. okt 2011

@severaseptima to bola odpoved pre teba 🙂

severaseptima
17. okt 2011

@meghan no tak to chapem, bolo by to asi zvlastne pre to dievcatko keby mala ist s tebou po meste a stretla by svoju bio-mamu, ak jej bola odobrata len nedavno moznoby si na nu pamatala, to by asi nebolo dobre...
ale ak nebyvas v malom meste mozno by som do toho aj isla...10 mesiacov mi pride ako hrozne dlha doba a to niektore naozaj ze aj roky cakaju... 😒 hadam sa uz coskoro vyskytne take dievcatko ake si predstavujes 🙂

mmacca
17. okt 2011

@nadej112 Tak ako písala cairka máš nárok na rodičový a rodinné prídavky, prípadne aj materskú pri menšom dieťati. Len musíš mať ten papier zo súdu a potom si to všetko vybaviť. My sme museli podpisovať papier, že si nabudeme nárokovať na preplatenie výdavkov, pokiaľ bude dieťa u nás na hosťovskom.

lusterka
17. okt 2011

kocky...potrebujem pomoct s dotaznikom na adopciu...ak je tu niekto, napiste do IP...vdaka

meghan
17. okt 2011

@severaseptima Ďakujem. Myslím, že všetky tu čakáme, že sa čoskoro nájde to pravé dieťatko pre každú z nás. Neviem, či 20 tisícové mesto je malé alebo veľké, ale náhoda je blbec, a jej biomamu som odvtedy už párkrát stretla. A ako to tu je stále písané, vačšinou ide o deti od matiek z nižších sociálnych vrstiev, takže netrúfam si púšťať sa do rizika, lebo takýchto ľudí može napadnúť hocičo. Malé bábetko sa za pár mesiacov zmení, to by možno matka nespoznala, ale 4 ročné dieťatko by spoznala určite a myslím, že aj to dieťatko ju.

severaseptima
18. okt 2011

dievcence, my sme sa vcera definitivne rozhodli, ze do toho pojdeme... 🙂 zajtra sa skocime informovat na ten upsvar, zas budeme o nieco mudrejsi a hadam nas tam nikto nevypiska...som velmi zvedava co nam povedia a bola by som hrozne sklamana keby nakoniec z toho nebolo nic... ☹

mysiak001
18. okt 2011

@severaseptima

drzim palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre