Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
4. sep 2014

@bleble sú tu aj maminky, ktoré čakali v poradovníku a zrazu otehotneli -a čo by som ja urobila, že dala odklad - oni to neurobili, vzali (teraz hovorím o konkrétnej kočke, s ktorou som si aj písala) k malému bábätku svojmu iné - teraz majú párik, tuším písala, že aj kojí obe (nie som si istá) - rozdiel pár mesiacov 🙂 🙂 všetko sa dá, srdce povie - ja by som to neurobila, bála by som sa 🙂
a na príprave a úrade nemusíš predsa hovoriť , že ideš podstúpiť ešte UO - podľa mňa - načo? každý aj tak vie, že sa aj v procese adopcie splodeniu dieťatka nebránite, keď tak po nich túžite 😉 😉
o inom bude, keď budeš mať pocit, že psychologička je chápavá, empatická a máš chuť to s ňou rozoberať - to je jasné 🙂

suezana
4. sep 2014

@bleble ja som mala odklad - dvakrát som ho posúvala - z dôvodu zamestnania, a ešte jedného dôvodu - zavolali mi, že majú voľné detičky, keˇd to vyzeralo, že ešte minimálne pol roka budeme čakať - tak vtedy som posunula a potom ešte raz - mali sme v požiadavke dievčatko do pol roka a ponúkli mi 9 mesačného chlapčeka - aj toho som posunula "domov" 😉

my sme mali tiež anonymný pôrod - fotku mi ukázali len z pôrodnice - čiže hlava 😅 a záznamy - ako keď sa narodí dieťa - miery, a zdravé - ale ja som si zistila - stačí mať známu v nemocnici, na úrade "chápavú" tetu a viem viac ako by som aj chcela 😝 😉

dada242
4. sep 2014

prosím je tu niekto kto mi vie poradiť ?

ofinka
4. sep 2014

ahoj, podla toho s cim.

suezana
4. sep 2014

@dada242 určite sa niekto nájde 😅

belaanabela
5. sep 2014

@bleble Ano malynka&velkáčka v mojom albume je osvojená Lásonka priamo s pôrodnice ako 4dňovú sme si ju brali v náruči 😵
@suezana
@karkana Je to tak treba si to nechať ozaj uležať v hlave všetko dobre premyslieť a Keby človek vedel KEDY 🙂 robí dobre hmm to by sa nám tu žilo.
A hlavne neviem ako iné ale tie sajrajti teda pardon lieky čo sa beru pri IVF vedia narobiť dobru hormonalnu šarapatu váha - nálady , a ten tlak že čo ked to znovu nevíde a prečo to nevíde , ked iným to vylšo v čom sme My iný a pod. otázok.
A Ano je to tak každa do poslednej chvíle verí že to víde a bude mať to svoje Bio Baby ved načo by sme inak dotovali Car a celu reprodukčnýBiznis. 😀

bleble
5. sep 2014

Dakujem vam velmi pekne, podporili ste ma 🙂 Dam vediet co dalej.

zuska88
5. sep 2014

ahojte kocky🙂 uz dlhsiu dobu vas tu citam, teda len cca nejaky mesiac, k prispevkom predtym sa mi este nepodarilo dostat🙂 a som rada, ze je taketo forum a maminky ktore su ochotne pomoct nam ostatnym...tiez by sme si chceli osvojit dietatko nakolko ja dalsie deti mat nemozem (jeden zazrak doma uz mame). Prosim je tu nejaka maminka s TT kraja? resp. ako su rozdelovane deticky do adopcie? Podla krajov? Riesila tu niektora z vas (okrem silvinky) adopciu ZO zahranicia? Myslim hlavne z kraijin kde deti naozaj trpia biedou...

123sabrina
5. sep 2014

@zuska88 ahoj ja som tt uz mame ado dieta ano patris pod tt pojdes na urad jana botu4 a tam ti daju vsteky instrukcie , caka sa 2roky

maznacik007
5. sep 2014

@dada242 napis mi prosim este raz IP nejako sa mi to omylom premazalo ...
@bleble kludne mozes si urobit pripravu ... a aj pripravovat sa na UO ... pomerne casto sa stava ze aj pocas pripravy zena otehotnie ...
ja by som sa normalne dala zapisat do poradovnika vsetko absolvovala a uvidis da sa aj pozastavit ... a tak ...

a ono casto sa stava ze ked uz je clovek taky uvolneny ze vie ze ma alternativu a dietatko pride tak ci tak tak vyjde aj UO

zuska88
5. sep 2014

@123sabrina dakujem, vas malinky je nadherny...a ake poziadavky ste mali? tvoj syncek bol z anonymneho porodu, ci? A kde ste absolvovali pripravu a kolko trvala?

123sabrina
5. sep 2014

@zuska88 dakujem biele zdrave do pol roka na pohlavi nezalezu... dostala som ho po2rokoch , isli sme ho pozriet a o 4 dni sme ho mnali doma rychle ,,, priprava na urade trvala cca 5mes..

mana85
7. sep 2014

@bleble Aj my sme mali na výber skúšať umele oplodnenie alebo adopciu a aj sme zašli do CAR a dali si tam spraviť ešte nejaké tie testy čo povedia odborníci no po verdikte sme sľúbili pani doktorke že sa ozveme keď si to nejak časovo naplánujeme ... neozvali sme sa 😝 vybrali sme si cestu adopcie že veď je už dosť hotových detí tak sa nebudeme stresovať podarilo sa nepodarilo sa , do požiadaviek sme uviedli že môže byť od 0-3 rokov aj súrodenecká skupinka do 5 rokov a zdravé prípadne sa uvidí podla diagnózy , mysleli sme že keď máme širšiu vekovú hranicu či jak to nazvať tak nám ponúknu staršie dieťa veď tých je najviac vlastne sme si pri podpise o tom že sme zaradení medzi čakateľov do poradovníka aj prezreli zoznamy voľných detičiek no boli buď do pestúnstva alebo už v rodinách . O 19 dni neskôr a teda 19 dní po zaradení nám volala pani z úradu že majú pre nás novorodenca 8 dňového bol to šok , dojatie a všetko do hromady zastavili sme sa na kraji pre povolenku na návštevu malého a povedala nám niečo málo o ňom a biorodine hneď na druhý deň sme boli pozrieť malého do pôrodnice keď mi ho dala sestrička do rúk zo slovami že tu mate dieťatko mamička bol to ten najkrajší pocit aký som kedy zažila zostala som tam sním 1 a pol dňa ten druhý deň si po nás prišiel tatino aj s kurátorkou a po vybavení formalít na súde , matrike a nákupe aspoň zakladaného vybavenia pre drobca (nemali sme doma absolútne nič ) sme šli DOMOV .... 😵

Ja som vôbec neľutovala že sme neskúsili najskôr umelé a ani som nemala nejakú silnú potrebu dieťatko si vynosiť a porodiť no každá sme iná a veľmi obdivujem baby čo idú do toho a chcú bojovať a majú silu skúšať to znova a znova to by som ja nezvládla veľmi držím päste Tebe aj každej snažilke či sa už k dieťatku dopracujete tak či onak nech ste spokojné a šťastné zo svojej rodinky ... 🙂

mana85
7. sep 2014

Náš poklad 😵

raza
7. sep 2014

@mana85 to je krásny príbeh, až mi slza vyšla 😵 aj my sme zavrhli umelé... nedokázala by som rozdýchať ďalší neúspech... prišlo mi omnoho "lepšie" zobrať si adopčiatko.. nakoniec to osud zariadil ale inak, no ktovie, možno o pár rôčkov si ešte aj adoptujeme 🙂

berilka
7. sep 2014

@mana85 Ohromné ... 19 dní po zaradení do poradovníka čakateľov na adopciu vám ponúkli dieťa na adopciu?? To je raketová rýchlosť. Ako sa vám to podarilo? 🙂 Bežne sa čaká na adopciu 2,5 roka, či aj 3 až 4 roky, závisí od kraja.
Keď nás zapísali, o nazretí do zoznamov voľných detí ani nemohla byť reč, jelikož sme na kooooooooonci radu. A ešte to následné rýchle vybavenie formalít na súde a úradoch? No toto je sen nás všetkých. Mali ste naozaj veľké "šťastie". ;)

franzziska
7. sep 2014

@berilka ponukli z toho dovodu ze islo o ciganske dieta, nie bbiele...tam sa dlhsie caka.

vinuslava
7. sep 2014

@mana85 rozkošný je 🙂 nádherný.

mata71
8. sep 2014

@mana85 krááásny usmiaty smejko..je zlatušik... a taky rýchly priebeh adopcie by som brala všetkymi 20... 😵 😵

mana85
8. sep 2014

@berilka Ako napísala podo mnou príspevok drobec bol a vlastne teda aj je cigánča 😅 v žiadosti sme nemali uvedené konkrétne akú farbu pleti si predstavujeme tiež sme boli poslední v poradovníku keď nám ponúkli malého viem že čo boli na prvých priečkach odmietli a ostatní mali požiadavku na biele ...Ale ani pri cigánčatách to nejde vždy tak rýchlo poznám odtiaľto viacej dievčat že si brali tmavé a čakali tak ako keby pri bielom 😉 My sme mali veľké šťastie 😵

mana85
8. sep 2014

@raza
@vinuslava
@mata71
ďakujeme ... 🙂

hora_lka
8. sep 2014

ahojte, tak volala som na urad v BA .. momentalne riesia december 2012 .. v lete bol trosku utlm, teraz sa to hybe .. pomaly ale hybe 🙂

bleble
8. sep 2014

Este otazka cisto informacne: Kolko ste cakali na babatko 0-1 biele v BA kraji?
Dakujem 🙂

fiona123
8. sep 2014

@hora_lka moje nervy, to je riadny útlm 😒
Som sa tešila, že čo napíseš, ale už som sa dotešila.

bleble
8. sep 2014

@mana85 maly je strasne zlaty a mas moj velky obdiv. Ja by som na jednej strane sla do romskeho dietatka, az mam pocit, ze prave ja by som to mala byt podla mojich celozivotnych zasad, ale strach je veru silnejsi.. klobuk dole

henika40
9. sep 2014

mozno to niekoho bude zaujimat, TT kraj - na zozname sme 2 roky, urobili sme si uz aktualizaciu, august 2013 v poradi 44. a august 2014 v poradi 17., medzicasom sa nam narodilo bio dievcatko 🙂

najjulinka
9. sep 2014

@lubka1709 ty chceš vylučne biele,a lebo možu aj poloromske? kceš vylučne do adopcie, alebo može do pestu a perspektivne neskor adopcia???????

shalila
9. sep 2014

ahojte dievčatá, je tu niekto zo ZA? neviete, ako sa to teraz posúva?

123sabrina
9. sep 2014

@henika40 ahoj my sme si uz pisali tiez som s tt a mam ado chlapceka uz ma 6mesiacov ... a ty rusis adopciu ci chces aj ado ? kolko ma malinka ?🙂 to je super

tortelinka
9. sep 2014

@shalila ja som ZA, neposúva sa moc ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre