Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vanesa1210
17. okt 2017

@gorcsova jasneeee je ich vela

cairka
17. okt 2017

@gorcsova , samozrejme, že existujú. Ale nemajú vytetované na čele "Som cigán" , takže majú to šťastie, že ľudia to o nich nevedia hneď, narozdiel od tých s hnedou pokožkou.

anettta
17. okt 2017

@gorcsova ahoj, ponukli vam babatko? ak ste neni za to vziat si romske dietatko a ponukli Vam novorodenca, ktory je biely a nevedia jeho povod - uplne kludne moze byt romskeho povodu, niektore deti tmavnu az ked na nich zacne svietit slniecko...
samozrejme, ze su aj romovia, ktori su tmavi od zaciatku a ti mavaju zvycajne aj vyrazne romske crty...
ale u novorodenca pokial nema vyrazne romske crty nemusis vobec spoznat, ze bude mozno "tmavohnedy" ked na neho zacne svietit, cize "stmavne" casom...ako bude starsi...

bosorkabb
17. okt 2017

@gorcsova ono aj naša malá je tmavšia oficiálne romka ale otec neznámy a mama poloromka.
Tak ako píšu baby, časom trochu viac do tmava má pokožku. Ako novorodenec bola biela, teraz po lete trochu viac do tmavá ma pokožku. Taky taliansky typ. Na romku málo tmavá zase.

yukki
17. okt 2017

@gorcsova ale isteže, aj modrookí, aj ryšaví, aj blonďaví!, zelenookí......bledulky s tmavými vlasmi, ale aj snedé detváky so svetlohnedými vlasmi....

tortelinka
17. okt 2017

@gorcsova blbá otázka, ale áno, existuje

mana85
17. okt 2017

Ešte doplnim že farba pleti nerozhoduje o dedičnosti génov napríklad syn je jak murko a žiaden sluch na hudbu a dcérka je svetlá a ma úplný rytmus vie sa hýbať do tempa aj celkovo jej chovanie je take temperamentné čo sa týka hudby, zábavy , voľnosti u syna je to iné je starostlivejši , citlivejší a skôr poplaseny ako temperamentný ✌

Ja keď som bola v porodnici s malým tak mi zavolala najlepšia bývalá kamoška a miesto pozdravu sa spýtala je to čierne alebo normalne ? povedala som že zelene s tykadlami 🙊 Keď prvý krát uvidíš to Svoje dieťa budeš vedieť že je Tvoje a na farbu pleti si v tom momente ani nespomenies 😉 ak predsa len ano tak nečakalo na Teba 😉

mana85
17. okt 2017

@gorscova prispevok vyššie

bosorkabb
17. okt 2017

@mana85
👍

vanesa1210
18. okt 2017

@mana85 👍👍👍

vanesa1210
18. okt 2017

Ahojte baby,ktore cakate v ZA kraji na adopciu a mate skusenosti s jednanim na urade tam.....ozvite sa mi prosim....dajme hlavy dokopy a zacnime to riesit konecne,stacilo,ci....?

mata71
18. okt 2017

👽👽👍👍
dobre si jej povedala ,, uff

fatma1
18. okt 2017

Dievcata, prosim Vas, ake tlaciva treba vyplnit ak chcete ziadat UPSVaR o Prispevok pri narodeni dietata?? Ako tam pozeram na strankach, vsade nachadzam tlaciva typu,
ze vyplnuje bud matka ktora porodila, alebo otec, ktory sa stara o dieta po smrti manzelky..ja tam nevidim nikde moznosti o nahradnej starostlivosti..atd..
prosim, poradte..dakujem

fatma1
18. okt 2017

Dievcata, uz som na to prisla....Ahaa...takze je to prispevok pri zvereni...nie pri narodeni....tak ale to je pekne svinstvo a rozdiel - pri narodeni 892e a pri zvereni 503e..a co sme my ako menej? menej potrebujeme na babatko? ahhh..no co uz..

bosorkabb
18. okt 2017

@fatma1 aj to len pre deti do 6 mesiacov ☹

fatma1
18. okt 2017

@bosorkabb Ano, viem...hmm ;( SaS a ostatni z opozicie to chceli zjednotit, aby aj tento prispevok bol v rovnakej sume ako pri narodeni, no nepreslo to!

timi1606
18. okt 2017

Po roku a pol konečne naša. Úplne a navždy ❤❤❤ Milujeme ťa od prvej chvíle ako sme ťa uvideli na fotkách. Aj keď sa to čakanie zdalo nekonečné, na druhej strane nemôžem uveriť, že to tak rýchlo letí. Na pravo fotka z prvého stretnutia 😍

mana85
18. okt 2017

@timi1606 krásna , gratulujem 😘

bosorkabb
18. okt 2017

@timi1606 gratulujem

marcelarefat
18. okt 2017

@fatma1 aj ja som na to na úrade poukazovala, je to veľké svinstvo,že takto okrádajú deti.

fatma1
18. okt 2017

@timi1606 Gratulujem!

erio
18. okt 2017

@vanesa1210 no je to tam drsné, už roky. Práve vybavujú rok 2011 počítam ten budú vybavovať ešte aj v roku 2018. 😒

beka22
18. okt 2017

@timi1606 gratulujem krásne zlatíčko

berginkan
19. okt 2017

ahojte, my sme trosku pozadu, ale teda uz mame vsetky tlaciva vypisane, zohnane. teraz prosim nasleduje co? zanesiem ich na upsvar a dohodnem si stretnutie? alebo oni na zaklade odovzdanych tlaciv si nas zavolaju? dakujem

pepopestun
20. okt 2017

@berginkan Pokiaľ máte všetky potrebné papiere a sú v poriadku tak vás zavolajú potom , ak nie a dačo im bude chýbať tak vás vyzvú aby ste ich doložili.

wodanka
22. okt 2017

Ahojte, chcela by som sa spýtať, aký dlhý čas prejde od prvého kontaktu s dieťatkom po dobu, kým si ho zoberiete k sebe. Zaujíma ma to v prípade novonarodenych deticiek, ktoré sú voľne k osvojeniu. Sme v poradí uz celkom blízko a neviem, či už si mám niečo doma pripravovať a kúpiť alebo budem mať na to ešte čas.
Ďakujem za akekolvek info.

simona2007
22. okt 2017

@wodanka dobry den 🙂 tak my sme si nasu malu brali ako 2 mesacnu..a od prveho kontaktu po prichod domov to trvalo priblizne 3-4tyzdne.🙂 Tazke relativne rychlo.

bosorkabb
22. okt 2017

@wodanka u nás cca 1,5 týždňa.

krista5
22. okt 2017

@wodanka u nas presne tyzden

katkuz
22. okt 2017

@wodanka ja by som len z praktickej skusenosti radila, minimalne mat prehlad, co asi budete potrebovat pre babo a kde a co kupit - aby ste si to uzili 🙂 a nie narychlo v strese kupovat prve co pride pod ruku - aspon mne sa osvedcilo (ale to som len bio mama 🙂 )
... i ked nemusi byt vsetko naraz - vela veci sa da postupne dokupit, ale niektore treba hned (oblecko, flasky, kocik, autosedacka, plienky, vlhcene obrusky... )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre