Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lubka1709
26. mar 2012

@maznacik007 nečakam dokonale dieťa ale chcem dať dieťatu lásku ktoru nemá a aby malo rodinu 😉

sarasota
27. mar 2012

Ahojte prosim Vas viete niekto poradit?Dnes bol manzel podat ziadost o zrusenie dohody o vykonani pripravy na nahradnu rodinnu starostlivost na UPSVaR z dovodu nevyhovujuceho casu konania pripravy.Bolo mu povedane ze si mame precitat v zmluve od psychologicky ako sa odstupuje od zmluvy.Napriek tomu ho odprevadila do podatelne. Pani psychologicka nam dala zmluvu podpisat ale domov nam ju nedala.Manzel napisal- Ziadost o zmenu poskytovatela pripravy na nahradnu rodinnu starostlivost. Teraz musime cakat na vyjadrenie psychologicky a veducej oddelenia.Najviac ma zarazilo ale to, ze ak nam ziadost zamietnu tak pani povedala ze asi budeme musiet celu ziadost o osvojenie zrusit a podat si nanovo.Pracujem vo firme kde je velky problem dohodnut sa na 1 dni dovolenky a nie to este viac dni do mesiaca.Mate niekto podobnu skusenost .Za odpovede vopred dakujem.

brita
27. mar 2012

@sarasota Ahoj, prave kvoli takejto neflexibilite UPSVaR sme sa u nich dopredu informovali, ako su casovo ochotni robit pre nas tu pripravu, kedze manzel mohol vzdy najskor od 14,30. Nastastie sa hned ukazalo, ze oni nie su ochotni neskor poobede, prac.doba im konci o 14,00!, tak sme sa hned isli informovat do Navratu a tam nebol ziadny problem. Toto sme si zistili hned na zaciatku, ked do ziadosti musis uviest, u koho ides robit tu pripravu na NRS. Takze skus aj ty OZ Navrat, ak mate v okoli, su ovela flexibilnejsi. 😉

tortelinka
27. mar 2012

@sarasota jednoznacne robte pripravu v navrate alebo v usmeve..na urade padla o druhej, nepocitajte s tym, ze sa da aj inak

kanhwa
27. mar 2012

@sarasota to je podla mna uplna blbost, aby ste si podavali novu ziadost o osvojenie 😒 ak vam taketo nieco sa snazia nahovorit, je to ich svojvolne konanie na ktore nemaju pravo. no a preco ste si nepytali jeden exemplar zmluvy o priprave? treba si zistit, kedy by mohla zacat najblizsia priprava inde (lebo pozor na to, oni musia mat urcity pocet ucastnikov nazbierany, aby mohla zacat, lebo v usmeve alebo navrate je skupinova), zajst na upsvar a normalne im to vysvetlit, ze nemate tie casove moznosti to tam absolvovat. to predsa musia pochopit ak su aspon trochu normalni. a samozrejme urobit tie kroky, ktore su v zmluve, ale v ziadnom pripade neruste ziadost o osvojenie.
my sme tiez mali pripravu na upsvare a veru - keby nie toho, ze ja si hospodarim so svojim pracovnym casom sama a manzel by nebol prave v tom case nezamestnany, tak si neviem predstavit, ze ako by sa nam to podarilo absolvovat, za aky dlhy cas a ci vobec 😒 tam maju stale asi komunizmus na tych uradoch 😠 kavicka a klidek, aby sa nahodou nepretrhli 😒 samozrejme - cest vynimkam.

matax
27. mar 2012

@sarasota 😕 ved máte upne pochopitelný dovod na zmenu.. Neruste ziadost o osvojenie, najskor sa spýtajte aj na krajskom urade, ci je to nutne. Drzim palce.. Nám sa pácilo, ze navrat robi pripravu aj cez vikend a ten jeden vikend je hned 16 hodin z 26 h. pripravy. Ale nedalo sa nám dochádzat, tak sme sli na upsvar, zo zaciatku som mala z toho obavy, lebo sme zacali tempom asi 2 hod za mesiac, do toho sli dovolenky, vychádzalo mi to na celý rok .. Ale mali sme nakoniec stastie, ze som mala nutene volno z práce 2 týzdne, manzel si urobil v práci volno, nastastie aj psychologicka mala vtedy cas a vtedy sme to dohnali. Presne, ten cas len do 14tej a len pracovne dni, to je na upsvar problem.

matax
27. mar 2012

😀 úplne

siska25
28. mar 2012

@sarasota ak by si chcela nejaké aktuálne info ohľadom prípravy v Návrate, tak kľudne napíš. My práve končíme prípravu v bratislavskom návrate, všetky sedenia máme už ukončené a čakáme na záverečnú správu vraj do dvoch týždňov by mala byť. Ak som to správne pochopila, čo nám hovorila tá pani, tak prípravu v Trnave robia tiež tí istí ľudia ako v BA, dokonca skupinové sedenia mal trnavský kraj spolu s bratislavským. Neviem, či sa to robí vždy tak, ale teraz to tak bolo. Akurát, teda čo nám vraveli, prípravu v Návrate môžeš začať až keď im z UPSVAR prídu Vaše papiere. Tak ak by si chcela viac info, môžem napísať do pošty.

maznacik007
28. mar 2012

@sarasota zajdi do subjektu ktory chces aby ta pripravoval a oni ti s tym pomozu... neni to ziaden problem... bezne sa to robilo... aj medzi neziskovkami ako je usmev a navrat podla toho ako to komu vyhovuje... ak mas problem s dovolenkami a tak ... je asi lepsie ist do navratu kde je to v ramci vikendoveho pobytu plus indi vindi stretnutia ktore sa daju dohodnut v roznom case... normalne k nim zajdi a oni ti s tym pomozu... a ziadne ze nova ziadost to je totalna blbost

brita
28. mar 2012

@kanhwa
@sarasota Ja len trosicku poopravim Kanhwu, ak sa nenahneva 😉, v Navrate maju sice skupinove sedenia, ale nie iba skupinove. 😉 Teda napr. u nas v Ziline to bolo tak, ze mali sme normalne individualne po dve hodiny raz za dva tyzdne a raz bolo jeden cely vikend to skupinove, ako napisala @matax, takze 16 hodin sa hned odratalo a tak to islo celkom rychlo. My sme zacali v polovicke septembra a koncili sme zaciatkom decembra. Drzim palce. 😉

dia6
28. mar 2012

@sarasota ahoj
ja som robila prípravu na Úsmeve, tiež je aj v Trnave, no niekedy to spájajú so skupinov v BA, záleží od počtu účastníkov. Treba si zavolať a zistiť kedy najbližšie začína príprava.
My sme sa tam dohodli na časoch, tak aby to vyhovovalo všetkým, lebo nie každý môže vždy. Dokonca môžeš aj hodinu vynechať a inokedy si ju individuálne dorobíš. Sú tam veľmi ústretový. Tiež sme mali aj víkendové hodiny, to sme tam boli napr. celú nedeľu... no proste ako nám vyhovovalo.
Inak mne to veľmi veľa dalo. Naozaj perfektné, vždy som sa tešila. 🙂
Dozviete sa tam veľmi užitočné informácie a dokonca s nimi môžeš ak chceš ostať v kontakte aj po príprave a kedykoľvek budete čokoľvek potrebovať, či už od psychologičky, alebo len tak nejaké info, oni ti vždy poradia a pomôžu. Mne už zopárkrát pomohli. Fakt sú tam veľmi milí ľudia.
Na upsvare to vraj nie je také dobré.

karkana
28. mar 2012

@dia6 ahoj,a bo už malý na tom sone? 😉

kanhwa
28. mar 2012

@brita vobec sa nehnevam 😉 viem, ze len cast sedeni je skupinovych, ale prave preto, ze aj tie skupinove tam su, tak pripravu zahajuju, az ked sa im ta skupina nazbiera. aspon mne tak bolo povedane priamo od nich.

brita
28. mar 2012

@kanhwa Dakujem. 😉 Presne, ako pises 😉 Napr. v Ziline v Navrate maju akoby dva " turnusy" za rok. My sme isli na ten jesenny a tiez sme sa vopred prihlasili, museli sa ludia nazbierat a potom to spustili 🙂

dia6
28. mar 2012

@karkana Až v piatok ide.Verím, že bude OK.

🙂

dia6
28. mar 2012

Baby, ja sa z toho zbláznim. Tak práve som sa dozvedela, že mama malého sa práve spamätala a že nechce, aby išiel k nám tak ďaleko.
Takže podľa všetkého nám bude na súde robiť problémy. ☹

Viete niekto povedať, či nám môžu nedať drobca?

najjulinka
28. mar 2012

@dia6 nám na sude biomatka vykrikovala ako mi ju nedá... dokonca socialna z uradu na chodbe sudu pred pojednavanim ked to videla povedala, že nečakala tot a že bohvieako to dopadne... sudkyňa ani nezavahala, žeby nam nemali dieťa zveriť... odklepla to, biomatku sfukla jak malu........ ... ale su aj ine pripady... takže dopadnuť to može všelijak.... 😖 😒

magimary
28. mar 2012

@dia6 naša matka tiež nesúhlasila...
dokonca to napísala aj vo vyhlásení pre súd...
ale potom "zjemnila" a napísali, že "súhlasí po dobu trvania jej trestu" (bola v base)...
a sudkyňu to tiež nijako neovplyvnilo... 😕 (resp. mala tendenciu nás odhovárať 😕)

lenže, je mi jasné, že každý prípad, každá situácia, každý sudca, je iný,
takže asi ťažko paušalizovať.... 😒

dia6
28. mar 2012

@najjulinka @magimary Ja verím, že to sudkyňa pochopí, že malý nemôže byť s ňou... a vlastne ho ani nechce, ona ho chce dať do pestu, ale nie nám keď sme tak ďaleko.
Nebola ho za celých 5 mesiacov ani pozrieť.
Až tera odrazu ho chce mať pri sebe. 😒

magimary
28. mar 2012

@dia6 klasika... 😝

cairka
28. mar 2012

@dia6 , pokiaľ ho ona 5 mesiacov nekontaktovala, tak sa neboj, že by to sudcu/sudkyňu nejak výrazne ovplyvnilo 😒

najjulinka
28. mar 2012

naša tiež nekontaktovala voobec a na sude vykrikovala... ale ona tiež dieťa nekcela... ona to a na sude povedala. len ona kcela aby ostalo v decaku........ takže asi to moc sudkynu neovplyvni, ked sa o maleho nezaujimal a nechce ho, len nekce aby išlo k vam ...... držím palce...

dia6
28. mar 2012

@cairka No oni budú rátať, len 4 mesiace, lebo keď mal malý mesiac , tak mu bola odniesť kartičku poistenca a to vraj rátajú ako návštevu. A potom už ani raz.

dia6
28. mar 2012

@najjulinka No pevne dúfam.
ďakujem
🙂

cairka
28. mar 2012

@dia6 , no to je návšteva teda 🙄 ale tak aj tak, ak ho z 5mesiacov 4 nevidela, tak aj tak je to dosť veľavravné...ved on ide do pestu, takže nemusí byť polročný nezáujem 🙂 a ono tí sudcovia už také videli... držím palce, že bude rozumný sudca

moma80
28. mar 2012

@dia6 myslím, že na súde budú riešiť v prvom rade dieťatko. Určite sa často s tým sudcovia stretávajú, že bio rodičia sú proti. S nami bola na súde aj soc. pracovníčka, ktorá sa tiež vyjadrila, aby boli deti u nás. Držím palce 🙂

dia6
28. mar 2012

@cairka ďakujem... aj ja dúfam.

dia6
28. mar 2012

@moma80 To je pravda, veď asi preto idú tie detičky do pestu.
Len ma to tak zaskočilo, keďže sa naozaj doteraz ani neozvala.

ďakujem 🙂 😉

mysiak001
28. mar 2012

@dia6 Vsetko dobre dopadne drzim palce.

dia6
28. mar 2012

@mysiak001 ďakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre