Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

moniq
14. jún 2016

@yasminne ahoj. My sme to prave riesili - Chorvatsko nevyzaduje ziadne pisomnosti okrem pasu....lenze tak je to aj s Rakuskom, a ked som si volala na konzulat, doporucili mi mat pri sebe povolenie od osoby, ktora dieta ma papierovo ( v nasom pripade pracovnicka uradu )....tz som si stiahla zo stranky ministerstva formular, vypisala povolenie vycestovat do vsetkych statov EU po dobu 1 roka a spolu s uradnickou smer notar ( je to v ang.j.). A taktiez mame pri sebe aj pravoplatne rozhodnutie o predosvo....

yasminne
15. jún 2016

@moniq dakujem!

little_bubu
15. jún 2016

ahojte, neviete ako je na tom bratislava?

skrouceninka
15. jún 2016

@jajuskajana to az tak dlho myslela jsem ze je to drive mame zapisane zdrave bile do 8 mesicu

ajusinka
17. jún 2016

Ahojte, chcem riešiť adopciu, volala som aj na úrad , ale tam ma nejaká pani odpálila
Kde ste riešili vy adopciu?
Chceme si zobrať dievčatko, 6-7 ročne
Neviete ako dlho sa čaká?

tatiana6
17. jún 2016

Prvy krok na UPSVaR tam ti daku vsetky info

pelikan8
19. jún 2016

🙂 🙂 🙂

mana85
19. jún 2016

@pelikan8 Gratulujeme 🙂

pelikan8
19. jún 2016

@mana85 Dakujeme! 🙂

kikuska_wedge
19. jún 2016

@ajusinka pozri staršie príspevky. Už som tu písala postup. Na začiatok treba ísť na úrad práce na odbor sociálnej kurately v mieste trvalého bydliska.

mata71
19. jún 2016

@pelikan8 gratulujeme

marcelarefat
20. jún 2016

@pelikan8 Krásne dievčatko. Prajem všetko dobre, hlavne veľa zdravia a radosti 🙂

pelikan8
20. jún 2016

@mata71
@marcelarefat Dakujeme! 🙂

katkuz
20. jún 2016

@pelikan8 všetko najlepšie prajem oslavenkyni i celej rodinke! krasne dievcatko aj fotka 🙂 🙂 🙂

vanillaskyy
20. jún 2016

Prosim kde odporúčate robit prípravu v trnavskom kraji?
A este ako chodí sociálka? Neohlásene? Lebo u nás cez den nie je nikto doma.

kikuska_wedge
20. jún 2016

@vanillaskyy sociálka chodí ohlásene. Prípravu odporúčam robiť v neziskovkách, v žiadnom prípade nie na ÚP.

vanillaskyy
20. jún 2016

Prosim kde odporúčate robit prípravu v trnavskom kraji?
A este ako chodí sociálka? Neohlásene? Lebo u nás cez den nie je nikto doma.

vanillaskyy
20. jún 2016

@kikuska_wedge preco nie na UP ? Mne bol UP praveze doporuceny

tlucka
20. jún 2016

@vanillaskyy ahojky, k nam prišli zo sociálky neohlasene. Tiež sme neboli doma, tak nechali lístok a potom sme sa telefonicky dohodli na ďalšom stretnutí. My sme si prípravu robili na úrade a pravdupovediac, na pani psychologičku nemôžeme povedať jedného krivého slova. Určite to nie je takou zážitkovou formou ako cez neziskovky, ale nie všetky páry preferujú takúto formu prípravy. My sme skôr preferovali individuálne stretnutia, nakoľko nie sme typy, čo by radi preberali takéto dosť osobné veci pred viacerými v skupine. Takže ja na rozdiel ok príspevku od kikusky prípravu na úrade odporúčam 🙂

beka22
20. jún 2016

@pelikan8 zlatučká slečna veľa zdravíčka

beka22
20. jún 2016

@vanillaskyy my sme robili tiež cez ÚP a spokojnosť nad mieru🙂🙂

berilka
20. jún 2016

aj my sme robili prípravu na ÚP a tiež sme veľmi spokojní.

kikuska_wedge
20. jún 2016

@vanillaskyy nemám dobré skúsenosti zo sociálnymi pracovníčkami z ÚP. Ani z SC ani z BA IV. Poznám viacej takých prípadov, čo neboli dievčatá spokojné. Ale TT je možno ok, nemám skúsenosť.

denka40
20. jún 2016

aj ja som robila na UP a velmi spokojna som bola,,,neviem ako to je v neziskovkach neviem porovnat,ale na UP sa mi prisposobili,prisli ohlasene aby bol niekto doma,,a musela som byt doma ja,,nestacilo im ze niekto by bol doma,,
cele to bolo uvolnene a nenutene,ja som sa tam normalne tesila ked som mala ist.

santamonica
20. jún 2016

@vanillaskyy ahoj, my sme robili pripravu cez Upsvar a sme boli naozaj velmi spokojni s manzelom......my sme ani nevedeli, ze tam to robia zadarmo ( v Usmeve a Navrate sa plati ), ale dali sa dohodnut dni a casy stretnuti, ako nam vyhovovali a my sme nemohli chodit pravidelne v urcenych dnoch vopred. My sme mali sedenia s velmi milou a prijemnou psychologickou, tak sme boli radi.

lilienkalilina
21. jún 2016

@vanillaskyy ahoj mi sme z tt kraja.odporucam urpsvr,boli sme spokojny,veľmi milá mladá psichologicka.dalo sa dohodnut,všetko vysvetlila.spokojnosť.

mata71
21. jún 2016

@vanillaskyy mi sme síce neni trenčiansky kraj . ale robili sme na Up a velmi velká spokojnost, vyšli nám v ustrety kedy sme potrebovali 🙂

vanillaskyy
21. jún 2016

Prosim, je tu niekto z Trnavy kto ma adoptované dieta alebo dieta v pestúnskej starostlivosti a bol by sa ochotný stretnut?
Mam podanu žiadosť na dievčatko od 2-4 rokov ale dnes mi jeden lekar ktory ma dve deti adoptované povedal ze to nemam robit, jedine max do 9 mesiacov lebo ze to budem velmi ľutovať.

iivviikk
22. jún 2016

Ahoj tak predosvojitelsky súd za nami ešte čakať 9mesiacov a bude už aj papierovo náš.

kikuska_wedge
23. jún 2016

Ahojte, tak po mesiaci sa opäť hlásim. Nepohli sme sa, stále sme druhý. Vyzerá to tak, že si užijeme (dúfam že poslednú) dovolenku vo dvojici a v kľude odštátnicujeme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre