Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

alon111
11. mar 2009

tak najpr sa robia sedenia s psychologickou a tam ste len vy a ona.tam sa robi jednoduchy IQ test kreslite postavy rozprava sa z vami o pocitoch ako to vo vasej rodine funguje .ci ste pripraveny na zmeny ked pride drobec a tak dalej.my sme mali strasne milucku psychologicku tak mne pri nej bolo velmi prijemne.to je tych 26 hodin .chodili sme dvakrat do tyzdna na dve hodiny.a az potom sme isli na PRIDE a tam to je skupinove.boli sme tam tri pary kvoli adopcii a tri kvoli pestunstvu.tiez je to prijemne ale velmi dlhe .chodili sme kazdy tyzden na styri hodiny

cigaretka5
autor
11. mar 2009

no vidim ze je to pekny zaberak na cas a Pride je tiez neco povinne? o tom som nepocula skoro nic je to v ramci pracovneho casu alebo je to skor poobede a cez wknd?

alon111
11. mar 2009

my sme mali vycvikovy program PRIDE a robi ho usmev ako dar ale tych programov je viac ale neviem nazvy dalsich.nam vysli v ustrety a robili to jeden tyzden v piatok a druhy zas v sobotu a konkretne kvoli mne .aspon pred piatimi rokmi boli viac ustretovejsi ale u nas az tolko ziadatelov zas nie je tak nam viac robia vynimky 😉

yukki
11. mar 2009

Ja som žiadosť v januári 2007 a v decembri spala (či skôr nespala?) už Kristínka doma. "Výcvik" cez UPSVaR, 26 hodín, z toho polovica sama s psychologičkou a polovica skupinové sedenia, všetko v pracovnom čase, po dve-tri hodiny týždennne.

misi33
12. mar 2009

Ahojte.

Ja som tu nova.Zbezne som si precitala diskusiu. My sme zacali chodit na sedenia zo psychologom.Hned na druhom sedeni sme dostali test.Chcem sa spytat blizsie na tie testy.Co vsetko obsahuju.Priznam sa,ten vcerajsi nebol vobec jednoduchy.Este ma zaujima ako sa beru tie vysledky? Napr. osobnostný a IQ test. Kolko ich je dokopy?

Este by som sa chcela poradit.Dali sme si do ziadosti dievcatko 0-12.Ake mame sance? Myslim casove obdobie.Myslite,ze budeme cakat dva roky?

Dakujem a prajem pekny den. 🙂 🙂

smejka
12. mar 2009

misi ja doteraz neviem ako tie testy brali 🙂 ....teda napisali sme a oni to potom vsetko s celou pripravou zhrnuli do zaverecnej spravy...a neboj ja som tiez po napisani mala zmiesane pocity 🙂
a k dievcatku vo vasom kraji...co viem tak jedna babenka z temicky caka rok a pol vo vasom kraji a uz ju kontaktovali....no nevyslo to s babenom 😖 ....tak caka dalej...uz je na poradi...no to vsetko zavisi od toho ako sa budu rodit deticky

kikina666
12. mar 2009

ahojte .. tak som mala to sedenie vcera s kamoskoou ohladom adopcie ... uff to bolo novych informacii ... ak vsetko pojde podla planu tak do konca tohto tyzdna by sme mali mat ziadost doma a cez vikend by sme ju vyplnili ... to je prvorade ziadost a potom pomalicky dalej

alon111
12. mar 2009

kikina to je zaklad a potom to pojde ako po masle.ale treba mat nervy ,ale stoji to za to.ja by som tie svoje dve potvorky uz nedala za nic na svete 😉

cigaretka5
autor
12. mar 2009

dievcata dodali ste mi kopec odvahy dakujem

kikina666
12. mar 2009

alon ...ja uz mam dost vsetkych tych umelych oplodneni potratov operacii a liekov .. skratka uz to nejdem odkladat

baby a neviete ci je adopcia ohranicena vekom ?? ja mam 34 a moj muz 41

alon111
12. mar 2009

to je tak akurat.skor boli sokovany z nas pretoze ja som mala dvadsat sest a manzel dvadsat tri.mne tiez povedali ze nebudem mat deti a teraz mam popri tych mojich dvoch anjelov este jednu princeznu ktoru som si uz nosila ja pod srdcom 😉

kikina666
12. mar 2009

alon .. len ja mam obavy moj vek nie je problem ale muz ma uz po 40

alon111
12. mar 2009

to nieje vysoky vek.ked sme robili PRIDE tak tam boli manzelia a on mal 45 a dostali novorodenca.tak sa nicoho netreba bat .vek je to posledne preco by vam nemali dat deculo

kikina666
12. mar 2009

a ja mam pourazovu epilepsiu ale 7 rokov som na liekoch a bez zachvatov ... tojho sa bojim to je dalsia vec a potom ci spravime tie psychostesty .. ostatne by sme nemali mat problem

alon napis mi prosim ta co vsetko ste podstupili pri vybavovani ziadosti a kolko vam trvalo to vybavenie ... prosim ta ak chces mozes sem alebo do IP budem ti velmi povdacna

alon111
12. mar 2009

tak najprv sme museli ist na UPSVaR tam sme si podali ziadost a potom sme museli priniest papiere ja od gynekologicky a obaja od vseobecneho.doklad o byvani a registre trestov.potom sme cakali kedy budeme mat sedenia u psychologicky.tie testy nie su vobec zlozite je to klasicky IQ test nic nadpriemerne.osobnostny test som si vobec neuvedomovala ze mi ho robi.su to klasicke otazky tipu co chcete od zivota ake mate manzelstvo ako zvadate krizy a preco si chcete adoptovat babatko.nic katastrofalne sa tam nepytaju.ta sprava sa posiela naspat k pani ktora ma nastarosti vasu adopciu a ona spravi kompletnu spravu o vas a posiela to na kraj ale kedze ste zo ziliny tak to asi vsetko bude robit ona.este pride k vam domov skontrolovat bytove podmienky.potom sa caka na vycvikovy program ten sa robi skupinovo tam budete viacere pary.je dost dlhy ale prijemny.robia sa tam rozne situacie a vela sa pytaju ale nic chulostive.tam je povinne chodit vzdy asi len raz mozes vynechat.potom po skonceni programu dostanete certifikaty ze ste ukoncili program.s toho programu sa spravi sprava ktora sa uklada do vazho spisu.a potom vsetkom ste uz konecne zapisany do zoznamu uchadzacov o adopciu.nam to trvalo od juna do marca ale to zavisi od toho kedy vas zoberie psychologicka a kedy budu robit ten program.a to kedy budete mat deculo zalezi kolky budete v poradi a kolko deticiek s vasimi kriteriami budu mat.tak nicoho sa netreba bat je to dlhe ale prijemne a hlavne musite byt trpezlivy a hlavne potom volat volat a stale volat ci nemaju uz pre vas babatko.tak drzim palce nech toho drobca mate do roka a do dna doma

janivonbenji
12. mar 2009

alon to všetko super zhrnula...len s tým volaním je to čo sa týka žiliny poslabšie, sú tam na to trochu hákliví, že veď oni sa ozvú a že veď keď sa neozývajú, tak že nie si v poradí...ale keď to už nemá iný efekt, tak aspoň ten, že si ťa budú pamätať...

najjulinka
12. mar 2009

alon111 to fakt chceli papier od gynekologičky ? 😨 😨 😨 😨 To na čo?

kikina666
12. mar 2009

alon dakujem ti moc za informacie, strasne si mi pomohla

tak ja ked im donesiem papier od gynekologa co vsetko som absolvovala tak ta pani sa nado mnou zlutuje a hned mi daju babetko 😀 1x laparoskopia, 2 x umele, 2x ET, 1xKET, 2xIUI, 2 potraty, 1 biochemicke tehotenstvo ... za 3.5 roka 5 operacii ... a niekolko stimulovanych cyklov .... no myslim si ze na adopciu to asi staci .. co vy na to ??

janivobenji a ty si to vybavovala v ziline ??? za kym si bola a kde si to bola vybavit ?

alon111
12. mar 2009

to bola podmienka ze musim priniest papier od gynekologicky.ja som sa nad tym ani nepozastavila.co chceli to som priniesla a brala som to ako samozrejmost.mna by nezaskocilo ani keby som mala priniest papier od patologa 😀

kikina666
12. mar 2009

alon presne ani mna to neprekvapi a ed uvidi tu moju kartu tak sa zhrozi 😀 😀 😀

mne povedali baby ze to tak asi 3 mesiace vybavovali a ty akosi strasne dlho a kolko po tom co ta zaradili do poradovnika si cakala na dietatko ?

janivonbenji
12. mar 2009

ja som vybavovala všetko v žiline, ale ešte v roku 2005 ( a od vtedy sa to mohlo pomeniť )...všetko som vybavovala na ÚPSVaR na Hurbanovej na 4. poschodí / to stále ešte platí, to nezmenilo ), všetko nám to trvalo presne polroka a potom sme čakali presne 1 rok, ale vraj mali vtedy veľa deti...

alon111
12. mar 2009

ja som janivonbenji napriklad ani nestihla volat pretoze my sme po priprave sli na kraj tam nam dali detske domovi a mi sme o dva dni nasli lauriku a do dvoch tyzdnov sme ju mali doma.ale tu zienky dost pisu aby sa volalo.tak ja ani neviem .my sme tym vsetkym prechadzali este pocas stareho zakona a to bolo trosicku ine 😉

kikina666
12. mar 2009

janivobenji a co bolo najhorsie ... co sa ti zdalo a tu predrodicovsku vychovu ste absolvovali kde ? no ja ta budem otravovat teraz ... vypytovat sa, polroka no snad sa nam to podari tiez tak vybavit alebo aj skor ... uvidime

alon tak to ste mali velmi rychlo lauriku doma

mayap
12. mar 2009

ja som od gynekologičky nemusela mať žiadne papiere, to im je načo?...
a aj psychologickú prípravu som robila individuálne, nie skupinovo...

kikina666
12. mar 2009

mayap ... uvidime co nam povedia

alon mas krasne deticky ..

mayap
12. mar 2009

teda je pravda, že prvú psych. prípravu som robila v r. 2003 a druhú v r. 2005. a bolo to fajn. mali sme zlatú psychologičku , a najväčšia sranda bola, že ona robila aj jeden kurz na úrade práce, kam som práve v tom období chodila. podľa nej sme boli ukážkové manželstvo, hoci pravdupovediac sme mali akurát vtedy menšiu krízu... 😝 😀 😀 😀

kikina666
12. mar 2009

mayap ... a ty mas obidve deticky adoptovane ?

mayap
12. mar 2009

kikina, áno... 😵

alon111
12. mar 2009

kikina velmi pekne ti dakujem a prajem aby si aj ty mala doma aspon jedno babulko ake si si vysnivala.este ti chcem napisat aby si sa nebala tej pripravy ona nie je na to aby ti dokazali ze nebudes dobrou mamou prave naopak oni ti chcu dokazat ze napriek toho ze mas strach budes tou najlepsiou mamou pre toho drobca co si vyberies. 😉

kikina666
12. mar 2009

alon ... mne uz tolko deticiek preslo rukami malych aj vacsich, byvala som v jednej domacnosti 2 roky s babetkom od narodenia, tak presne viem co je to mat doma babetko a znamym sa starame o syna ked ho odlozia ku nam, lebo nemaju ho kde dat a tak, mam obrovske skusenosti s detickami a aj ked som studovala na vysokej skole som chodila strazit deti ... len akosi k tomu nasemu sa nemozeme dopracovat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre