Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kikina666
10. mar 2009

lenkove dakujem ... zajtra vam napisem co som sa dozvedela od tej kamosky a potom budem riesit dalsie kroky, pomaly dalej zajdes 😉

lenkove
10. mar 2009

Jasne,
ta kamoska ti poradi najlepsie a usmerni 🙂
mne pomahalo a stale pomaha zhananie informacii...
ak by si mala zaujem, popozeraj si nieco.. take zakladne sa daju stiahnut zo stranky navratu /nejake prezentacie/, na na www.babetko.sk su na fore nejake info /len to zerie cas,luskat to/ na ceskej www.rodinka.cz je sekcia nahradna rodina.. na blogoch...
www.nataliablahova.blog.sme.sk
www.evalorenzova.blog.sme.sk
a mnohych inych strankach 🙂 a skus tu infolinku Navratu, prevadzkuju ju v prac. dni a vedia ti povedat co chces 🙂 Ja som ich otravovala zakonmi, vyznaju sa 😀

lenkove
10. mar 2009

ehm
som sa zmylila je to www.rodina.cz konkretne http://www.rodina.cz/rubrika/adopce

aksuram
10. mar 2009

Kikina- bez UPSVR sa nepohnes- mozno v usmeve a navrate dostanes info- ale aj tak budes musiet so vsetkym na UPSVR ... verim, ze natrafis na mile uradnicky- ale pre istotu sa obrn proti moznym "milym" poznamkam ... nam teta uradnicka odporucala urobit si vlastne dieta 😎

najjulinka
10. mar 2009

a ste aj počúvli aksuram 😀 😀 😀 😝

aksuram
10. mar 2009

juli 😝

lenkove
10. mar 2009

aksuram
ja sa tesim na milu psychologicku... 😝 teta socialna ma delikatne informovala, ze "a na tej priprave zistite o sebe veci, co sa vam ani len nesnivali" 😝 😀

aksuram
10. mar 2009

Lenkove- my sme s nasou pani psychologickou boli max spokojni ... aj by som chcela dozvediet sa o sebe cosi zvlastne ale sa nekonalo 😉

lenkove
10. mar 2009

aksuram
iny kraj - iny mrav 🙂 😉

kikina666
10. mar 2009

lenkove si poklad dakujem za weby vsetko prelustrujem , nech mam co najviac info ... dnes sa mi zacina spustat ta potvora, drzkajte mi palceky a ak sa spusti tak zacina stimulaciu clpostylbegytom ... topiaci sa aj slamky chyta ... aspon mam pocit ze nieco robim a uz sa zajtra tesim na to stretko s tou kamoskou a som zvedava co mi povie

aksuram dakujem za radu .. tak to bola fakt mila teta ale nam sa uz roky nedari ... ja som neotehotnela s priatelom 4 roky potom som sa s nim rozisla a s manzelom sa snazime uz 3.5 roka a to mam za sebou vsetky mozne pokusy umelych oplodneni 2 potraty a kopec psychickeho trapenia a uz stracam vieru ze niekedy budeme mat svoje dietatko ... a tym ze moj manzel uz ma 41 rokov a ja 34 tak to musime zacat riesit aj takto

lenkove
10. mar 2009

Kikina

hlavne pohoda 🙂

mne pomaha studovat taketo temy, mam pocit ze mam svoj osud aspon trosku v rukach a moj zivot plne nezavisi od veci, ktore vobec nemozem ovplyvnit.. Drz sa, mozno tato stimulacia bude to prave....

a inak, este ti nikto nevravel, ze :"ked si adoptujes, budete mat vlastne?" 🙂 😎 keby to bolo take jednoduche.. prist k dietatu.. aj s adopciatkom aj s biologiciatkom..

Hlavne nebud smutna, natrapili ste sa isto dost.. Teraz sa posuvas dalej a ak to citis, ze je to spravne, tak dobrym smerom 🙂

alon111
10. mar 2009

kikina len nestracaj nadej ja som si adoptovala dve pretoze mi povedali ze spolu nemozme mat deti a ked som si zobrala druhe tak o rok som zostala tehotna a teraz mam uz rocnu ninku.bolo to az po devatrocnom snazeni ale predsa.teraz ich mam tri a som stastna a nikdy to nebudem lutovat

martao
10. mar 2009

Sme s manželom rozhodnutí adoptovať si dieťa a to napriek tomu, že máme 3 vlastné. Najmladší má 4 mesiace, tak odporučili aspoň rok počkať. Chceli by sme síce dievčatko, ale je nám to vpodstate jedno.

Ja mám však jednu otázku. Akou formou posudzovali podmienky na bývanie. Máme rodinný dom, ktorý plánujeme dovtedy prerobiť.

olalka
10. mar 2009

kikina, ja som robila pripravu v ziline, koncili sme v septembri, takze je to dost cerstve. musis ist najprv na UPSVAR a potom sa rozhodnes, kde robit pripravu, my sme robili tu cez Navrat a boli sme spokojni, su tam individualne stretnutia a jedno skupinove vikendove.
a neviem o tom, ze by bol Usmev aj v Ziline, myslim, ze najblizsie Dolny Kubin, s tymi ma teraz zasa skusenosti Smejka v druhej teme.
a inak ja som priklad toho, ze s adopciou pride aj bio 🙂 ( dufam, ze to dobre dopadne- klop klop klop) a to sme sa snazili 10 rokov, mam za sebou par potratov, ale o umele sme sa nikdy nesnazili

alon111
10. mar 2009

martao im ide hlavne o to aby ste mali trvaly pobyt tam kde uvadzate.my sme boli v podnajme pretoze dom vlastnil svokor a nevadilo im to.

smejka
10. mar 2009

ahoj kikina a ostatne 🙂
olalka 😵 ..ty si taky ziarivy priklad pre mna 😉
kikina my sme robili pripravu v roku 2006 na urade....psycholog je tam mily mlady muz...ustretovy....mali sme to formou individualnych stretnuti plus jedno skupinove...zaciatko spociva v pisani psycholog testov....potom sa priprava orientuje na spoznavanie sa seba navzajom(manzelov) a posledna cast je o dietati...je to formou modelovych situacii...niekedy hry...mne osobne priprava vela dala a priala by som ju kazdemu rodicovi...nielen adoptivnemu
na predmestkej je Navrat....tam robia inou formou trosku....robila som o tom trosku pracu...mne by sa taka priprava pacila celkom no mm nie...
v usmeve robia zase inou formou....to uz neviem akou....no co viem tak pre zilinsky kraj je usmev iba v dolnom kubine...boli sme tam pred mesiacom....velmi velmi mile panie....mozem iba odporucat 😵
ak chces este nieco vediet pokojne napis 🙂
inak my sme robili aktualizaciu pripravy teraz pri druhej ziadosti...a psycholog bol ustretovy...este buduci tyzden si ideme rozsirit pripravu o pestunstvo

olalka
10. mar 2009

smejka 😉 drzim palceky, len tomu silno silno ver
ja som aj na priprave rovno povedala, ze chceme adoptovat, ale verim, ze raz bude aj bio, aj ked sa snazime veeelmi velmi dlho, ale ja tomu skratka verim a basta 🙂
vela krat som myslela, ze to uz vzdam, tie depky po kazdom neuspechu boli hrozne, ale vidis- nadej zomiera posledna 🙂

lenkove
10. mar 2009

Olalka a ostatne,

ja tiez viem, ze mozno budem zniet divne, ale ja mam pocit, ze nam dvom to vedomie "a aj tak raz budeme mat bio" naozaj pomaha 😎 to ale neznamena, ze sa nebavim na vetach " a potom budete mat vlastne" {najma ak to hovoria ludia, ktori nas chcu od ado odhovorit... ale my (ja) sme mali jasne, ze adopciu chceme ci k vlastnym detom, ci bez nich.. Jednoducho adoptovat si dietatko je tuzba mojho srdca 🙂 mozno preto ta euforia co som o nej pisala 🙂
A Olalka a Alon a vsetky ado mamicky s bio su tiez mojim vzorom 🙂
priznam, najviac by som to brala takym sposobom ako Alon : ado surodencekov 🙂 a aj bio surodencekov a mala by som tie 4 deti, co ich chcem 🙂

smejka
10. mar 2009

lenka tak verme...verme ze raz 😔 😵 ..a ak nie tak raz mozno budeme mat spolocne vnuca 😉

janivonbenji
10. mar 2009

inak to o tom, že keď máme adoptované, tak teraz sa nám pritrafí bio poznám tiež...dosť často to počúvam a hlavne rodina s tým začína...ale bolo by to úplne super, ako som kdesi písala smejke - s mojím adoptívnym chlapčekom sme šťastní a bio to by bola už nadstavba...ale želaná 🙂

smejka
10. mar 2009

jani nad druhym ado nerozmyslate?

lenkove
10. mar 2009

no,
to som sa chcela opytat...
je tu v temicke niekto, kto si adoptoval viac ako dve deticky ktore nie su surodenci? a ako to znasaju deticky? a rodicia?

smejka
10. mar 2009

lenka poviem na vianoce 😅

alon111
10. mar 2009

lenkove fakt vam vsetkym prajem nech vam to vsetkym vyjde.ja som chcela velmi vidiet co zo mna a manzela vyjde.tak nam to pan boh doprial.prislo to vo chvili ked som uz ani nechcela mat dalsie deculo a bola som vyrovnana ze nebudem nikdy nosit deculo pod srdcom. 😉

lenkove
10. mar 2009

Smejka
😀 😀 😀

smejka
10. mar 2009

alon fakt je to niekedy krasne zariadene... 😵

janivonbenji
10. mar 2009

ja by som sa dala nahovoriť aj na adopciu druhého, ale manžel o tom nechce ani počuť a nevie sám vysvetliť prečo ☹ ☹

smejka
11. mar 2009

jani ☹ ....ked sa to podari nam tak mozno na neho potom zaberie kokretny priklad a pojde do toho 😉

janivonbenji
11. mar 2009

dik, smejka...ešte k tej adopcii druhého dieťaťa,aby som to napísala úplne presne, tak môj muž je dosť tvrdá palica, ale za tie roky presne viem´ako na neho, aby som ho na niečo presvedčila, ale do takýchto vecí ho nechcem nutiť, nie je to rozhodnutie na týždeň a ani mesiac, ale na celý život, takže nechcem tlačiť na pílu...a keď ja netlačím na pílu, výsledok je taký, že môj muž sa tým nebude zaoberať...ale ešte mám v zálohe akési presvedčenie ( neviem prečo 🙂 ), že my nášmu malému súrodenca zaobstráme, možno nie tento rok ani na budúci, ale... 😉

smejka
11. mar 2009

jani zaobstarat myslis bio? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre