Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

5katarina7
19. apr 2011

@kanhwa to by som sa tešila,keby aj nás prekvapili s listom nečakane ako vás 🙂,a držím palce nech vám čím skôr zavolajú,už môžte očakávať 🙂

natia
19. apr 2011

Tak som ja chcela navrhnúť nejaký ´další pokus stretka a namiesto toho sme prišli zo škôlky s teplotou opäť... @cairka tak som si spomenula na vás ako aj V. bývala takto stále chorá... ešte vám to trvá alebo sa to zlepšilo? nám doktorka povedala, že tak rok od nástupu do kolektívu s tým mám počítať a potom si vybuduje imunitu... takže ešte 10 mesiacov ... 😔

marti35
19. apr 2011

@5katarina7 Ahoj mi sme zaradení koncom augusta 2010 a sme 36 v poradi v NR tiez som volala. 🙂

hucka
19. apr 2011

@kanhwa dakujem, za privitanie... 🙂 Vyzera to teda tak, ze kazdym dnom sa vam ozvu... 🙂 Ako dlho ste v poradovniku?

5katarina7
19. apr 2011

@marti35 tak konečne sa to rozhýbalo 🙂 a vy máte aké požiadavky na dieťatko?

cairka
19. apr 2011

@natia , rýchlo sa vyliečte 🙂 čo ti budem písať...u nás to moc lepšie nie je, ale u nás je to všetko zhoršené tou astmou, takže nie len, že je chorá po 3 dňoch škôlky, ale ešte má miesto angíny, ktorú má polka triedy, kadejaké obštrukcie a tak... ale u nás to bolo od bábätka, v podstate od narodenia, ona už mala 3x zápal priedušiek počas 8mesiacov v DeD... a od vtedy stále...

kanhwa
19. apr 2011

@hucka zajtra to bude presne rok, co sme zaradeni do zoznamu ziadatelov 😎 takze 1. vyrocie 🙂

dadenka1
19. apr 2011

@kanhwa no to by bola iná sranda, keby vám k prvému výročiu zavolali, že majú pre vás darček... 🙂 😵

kanhwa
20. apr 2011

@dadenka1 veru 😉 ja sa normalne zacinam aj bat - v praci som nikomu este nic nepovedala a ani som nestihla pozariadovat veci celkom podla povodnej predstavy.ja totiz zostavam pracovat, ale planujem vacsinu z domu obhospodarit.takze zacina mi teraz dost aj lepit, ako to zvladnem, ale zaroven sa hrozne na vsetko tesim. snad nas nepostavia z uradu pred nejaku vaznu dilemu s rozhodovanim...
no a uplne kazdu noc sa mi o malej sniva - dnes nad ranom, ze sme prisli do porodnice a ona lezala v postielke a zrazu hovori ze "mamicka" 🙂 🙂 🙂
no a srdcovu arytmiu mam pokazde, ked zazvoni telefon 😝

suezana
20. apr 2011

@kanhwa 😵 😵 😵

marti35
20. apr 2011

@5katarina7 Novorodenec dievcatko .Ta pani Vaskova je velmi mila

suezana
20. apr 2011

@marti35 ahoj mati 🙂

beba1902
20. apr 2011

@marti35 ahoj vitaj medzi nami🙂

dadenka1
20. apr 2011

@kanhwa no to ťa obdivujem, že nič v robote nehovoríš... u nás sa kolegyne stále vypytujú koľkí sme.. ale aj preto, lebo ja potrebujem zástup, učiť doma od PC by možné nebolo... Dokonca aj maminy niektorých žiakov mojich vedia.. a minulú stredu som neučila, lebo som bola na seminári a hneď sa jedna mamina naľakala, či už je to tu... 😀 Škoda, že ešte nie... a aj už máte postieľku nachystanú?

dadenka1
20. apr 2011

A ja stále hľadám nejakú spolupútničku spolučakateľku z TN kraja a nič... Halóóóóóó

cicimotinka
20. apr 2011

@dadenka1 ja som tiež nič nepovedala v práci...až keď sme mali dohodnutú prvú návštevu v domove... prvotný šok vystriedal smiech akože 1.apríl ešte nie je... potom sa to rozkríklo a nestíhala som odpovedať na otázky... minule ma s malým stretol jeden zákazník a hovorí, že to nie je môj... vravím, že je... a on že to ste nemohli stihnúť, toľko z práce nie ste preč, deti mám, matematiku ovládam.... tak sme sa nasmiali... 😀 😀 😀

cara5
20. apr 2011

caute dievcata,
@cicimotinka mozem sa opytat aky dlhy cas uplynul od prvej navstevy .....do casu ked uz si musela s malym ostat doma? ja to tiez akurat teraz riesim ci to uz v praci povedat alebo nie? ☹
som kusok v poradovniku za @kanhwa.... tak neviem 😖

najjulinka
20. apr 2011

@cara5 zaleží na vela faktoroch, ale u nás to bolo +/- vždy mesiac od interakcii po to čo sme dieťa odovzdali 😉

magimary
20. apr 2011

@cara5 u nás to bolo nasledovne:
pri prvom-odchod za cca mesiac
pri dvojičkách-odchod za 3 dni (!)
pri ďalšom-za 3 mesiace
pri ďalšom-za 6 mesiacov
pri ďalšom-za 9 mesiacov
pri poslednom-uvidíme, možno to bude za cca 2 mesiace

takže ako vidíš, rozptyl veeeeliký

o to, či povedať v práci a kedy...to záleží najmä od toho, ako rýchlo sú schopní pustiť ťa, dohodnúť sa s Tebou, či nepotrebuješ zastupovanie a pod. 😉

cara5
20. apr 2011

dakujem @najjulinka, @magimary
fuuha ... cakala som, ze uz kazdeho dietata je to individualne, ale take odchylky... 3 dni...9 mesiacov , ale aspon mam predstavu... este teda asi chvilu pockam 🙂

hucka
20. apr 2011

fiha, tak to su naozaj rozne rozptyly... Ja co poznam maminu, maleho mali o tyzden doma a hovorila, ze to teda bola riadna fuska na cas... 🙂 u mna v praci to kolegyne vedia, este chcem poriesit sefa, ale tiez iba kvoli tomu, aby mi povedal svoje predstavy o mojej nahrade... Tiez ratam s tym, ze keby bolo najhorsie cast prace by som pokryvala este nejaku dobu z domu...

hucka
20. apr 2011

@cara5 a vy uz kolko cakate? Tiez rok?

dioliana1
20. apr 2011

moji surodenci od prvej IA v dd išli presne o pol roka domov 🙂

natia
20. apr 2011

@dadenka1 a ty kde učíííš? 😕
@tortelinka o tej 6 týždňovej lehote to odkiaľ vieš? to je overená info?

natia
20. apr 2011

My sme mali malého presne mesiac po prvej IA doma...

cara5
20. apr 2011

@hucka... ano, my tiez rok, april 2010, Ba 😉
@doliana1... nejde mi ten link 😠 pise mi, ze obsah momentalne nedostupny...neviem co s tym je ☹

dioliana1
20. apr 2011

@cara5 asi nie je verejny, no nič je tam vzor na predbežko, tak keď niekto bude potrebovať, tak pošlem cez IP....

akramgad
20. apr 2011

ahoj maminky ste tu?

cicimotinka
20. apr 2011

@cara5 1. stretko 28.1. domov sme šli 20.5. natrvalo... 😀 😀 😀 ale netreba to brať vážne, predbežko nám zamietli, takže mesiac naviac, tým, že to bolo mimo kraj, trošku zdržania... takže asi by to bolo skôr, pokiaľ by to šlo bez problémov... aj v DeD nám povedali, že sa to trochu natiahlo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre