Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

marti35
10. máj 2011

@5katarina7 To ano musite to tak citit obidvaja 🙂

akramgad
10. máj 2011

🙂

marketka1
11. máj 2011

Musím sa pochváliť aj tu 😵 konečne nás dnes po dlhej dobe odsúdili na doživotie a sme navždy svoji. 😵 😵 😵

mata71
11. máj 2011

@marketka1 tešim sa gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 ate pekna rodinka,aj sa podobate 😵 😵 😵 velky teš.

dioliana1
11. máj 2011

@marketka1 gratulujem

gerdusha
11. máj 2011

@cherry1981
@5katarina7 ,

ak by to bolo este aktualne pre vas....tu su potrebne tlaciva....keby ste pokazili...potrebovali..

http://www.upsvarno.sk/index.php?ID=218

5katarina7
11. máj 2011

@marketka1 gratulujem 🙂 @gerdusha díky,ale my sme už chvalabohu zaradení do poradovníka 🙂

gerdusha
11. máj 2011

@5katarina7 ,

oki...este nemam uplny prehlad 🙂

beba1902
11. máj 2011

@marketka1 gratulujem a tesim sa s vami 🙂 🙂

akramgad
11. máj 2011

@marketka1 gratulujem za krásne a celoživotné odsúdenie 🙂

marketka1
11. máj 2011

žienky ďakujem som najšťastnejšia mama na svete 😵

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cicimotinka
11. máj 2011

@marketka1 blahoželáme odsúdencom... 😀

kanhwa
12. máj 2011

@marketka1 zo srdca gratulujem a tesim sa s Vami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

marti35
12. máj 2011

@marketka1 Ste krásny GRATULUJEME 🙂 🙂 🙂

natia
12. máj 2011

@marketka1 gratulujem aj jaaaa 🙂
a ´dakujem za knižku, včera som sa konečne dotrepala na poštu 😎 a mm kukol najednu stránku a hovorí, že no aha, šak to je kubo 😀

cherry1981
12. máj 2011

Chcem sa Vás opýtat kde ste robili prípravu, alebo kde je lepsie ju robiť ci cez úrad alebo napr. u nás je to usmev ako dar. Ako ste ju robili či v skupine alebo individualne. Lebo ja som sa bola pýtať a u nás sa robi iba skupinovo. Teraz sa začalo, čo mi už nestíhame, a musíme teda čakať kým skonči táto príprava, a naplní sa ževraj určitý počet ludi. Len aj tak ešte sa máme rozhodnút či cez úrad alebo cez úsmev. Cez úsmev sa u nás plati to by nám nevadilo, len mi nevedeli povedať, kedy sa začne s prípravou.

dioliana1
12. máj 2011

@cherry1981 Urad je najnudnejší, u nás však zadarmo...
ja robila v usmeve... 😉 a Návrat nemáte?

cherry1981
12. máj 2011

@dioliana1 ked som im spominala na úrade Návrat, tak ani nevedela, povedať, iba ma poslala nech sa idem opýtat na Usmev tak som bola boli tam velmi milý len mi povedali, že nemajú ani tušenia kedy sa začne s prípravou, ale že do roka ju musíme mať hotovú 😒 (alebo začat) už si nepamatam. Iba mi povedali v Usmeve, že možem chodiť aj do iného mesta na prípravu, ale to sa mm nechce vobec dochadzať a to aj chapem.Urad je aj u nás zadarmo v úsmeve sa platí ale to nám nevadilo skor to že mi nevedeli povedať nič kedy približne zane príprava a že to može tak dlho trvať kým začne.

dioliana1
12. máj 2011

@cherry1981 ja som tak čakala na prípravu v usmeve na pestunstvo od februara do maja

dioliana1
12. máj 2011

až v maji začali, žiadosť som mala od februara podanú na UP

dioliana1
12. máj 2011

@cherry1981 kde sa nachá
dzaš? vygooglim ten návrat kde máte najbližší

cherry1981
12. máj 2011

@dioliana1 ďakujem za odpoved napísala som ti IP odkial sme, ak sa nenájde Nádej tak si to pojdem este pozisťovat

dioliana1
12. máj 2011

asi Ba, zistím ešte od profimám či nerobia kurzy aj priamo u vás v meste

mata71
13. máj 2011

@cherry1981 Ahoj mi robime v Novych Zamkoch cez urad individualne,je tam super ,sranda,a pohoda neplatime nic,a necakali sme vobec teda 2dni a už robime pripravu 😀 😀

dioliana1
13. máj 2011

@cherry1981 Usmev má u vás pobočku 😉

karkana
13. máj 2011

som tu nová,opýtam sa,tie testy psych. sa dajú zvládnuť?ked skončíme psych.prípravu,už budeme zaradení ako čakatelia?a potom sa už len čaká?alebo sa mám inf.sama telefonicky,a biologický rodičia by sa o nás nemali nedozvedieť,že,alebo im to treba oznámiť vopred 😉

suezana
13. máj 2011

@karkana ahoj 🙂 testy zvládneš v pohode....väčšinou sa len krúžkuje áno, nie, možno, pravda, nepravda, dopĺňajú sa nejaké vety....je to celkom zaujímavé....
Čakáš až po zapísaní do zoznamu žiadateľov. Len som nepochopila , čo komu chceš oznámiť 😕 ty sa môžeš telefonicky pribežne informovať na ktorom si mieste....ako sa posunulo poradie.... biologický rodičia by sa o vás nemali dozvedieť, keď ide o osvojenie.

cherry1981
13. máj 2011

@mata71 Vdaka u nás sa príprava robi iba skupinovo vsade hoc my by sme radsej individualne, ale nevadi snad to nejako zvladneme este nás čaka si ist pre vypis z registra a už len cakat na pripravu.

@dioliana1 Ano viem, že pobocku má u nás Usmev, aj som tam vcera bola osobne pisala som vyssie, tam mi nevedeli povedat akurat kedy sa zacne. Nevadi niekde uz tu pripavu robit zacneme. Dakujem aj tak za informacie 🙂

tortelinka
13. máj 2011

@cherry1981 aj nam to trvalo dlho kym sme sa rozbehli, cakali sme, dufam, ze do leta budeme v zozname

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre