Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
31. máj 2011

@beba1902 ja si robievam z marsmallow cukríkov aj teraz idem deťom do škôlky rodiť tortičku.... ja si dosku aj valček priebežne mažem Cerou... Hmota je vláčnejšia aj sa leskne a hlavne sa nelepí... aj keď formujem postavičky, tak si "nakrémujem" ruky Cerou - nelepí sa to na mňa
Alebo skús kuknúť do témy Marcipánové torty... Tam je toho habadej...

@kanhwa tak držím palčeky... tajnostkárka jedna

tortelinka
31. máj 2011

ahojte, par dni som bola mimo, ale tu mame novych tvari...tak nech sa vsetci postupne dockaju.. 🙂

beba1902
31. máj 2011

@dadenka1 prosim ta napis mi IP ako sa to presne robi som z toho jelen 🙂 nerozumiem tomu ☹

akim
31. máj 2011

@matax , blahozelam k pojednavaniu. konecne ste sa dockali! 🙂
my uz mame doma rozsudok, zaciatkom buduceho tyzdna pojdem dat vyznacit pravoplatnost, potom rod. list a konecne bude pokoj so súdom a uradmi. 🙂

suezana
31. máj 2011

@dadenka1 ty ideš rodiť tortičku??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bábätko si chcela 😀 😀 😀
@beba1902 je tu aj téma marcipánové torty 😉 skús

cicimotinka
31. máj 2011

@dadenka1 " i Ty, brute??? " i já fičím na haribo hmote... 😀 😀 😀 malý ju desne miluje... 😅

matax
31. máj 2011

@akim jééj, super,aj ja gratulujem- k rozsudku:DD. ja si pamätám, keď sme vybavili nový rodný list olimu, akí sme boli šťastní:DD

matax
31. máj 2011

@tofik ahoj, my sme mali napísané, že uprednostníme ado pred pestu, takže sme mohli kukať všetky detičky. nakoniec sme už druhýkrát skončili na pestu, u syna 9 mesiacov, co bolo akoby predosvojitelská, lebo nebol osvojitelný a potom hned ado.. no a teraz skoro podobne, dali sme navrh na pestu, lebo maličká nebola osvojiteľná.. Stres som mala aj ja , ked sme mali malého v pestu, ci sa nebudu rodicia zaujimat, ale nie.. no a ja beriem pestu, ako super moznost pre deti, vyrastat v stálej rodine a aj moznost stretávať sa s biorodinou.
páči sa mi a obdivujem, ked do toho niekto ide s tým, že chce tým deťom úprimne umožniť kontakt s biorodinou.

@amelia17 mna vždy informovali, ked som sa spýtala, kolkí sme v poradí

beba1902
1. jún 2011

@suezana uz som ,ale tam mi nic neporadili ☹ prave preto sa pytam tu 😒

dadenka1
1. jún 2011

@cicimotinka no veď aja ja... chutí mi omnoho viac ako originál... akurát potom hrozí, že budem vyzerať ako tá torta....
@suezana no veru keď už človek čaká tak strašne dlho, tak už rodí aj torty 😀
@beba1902 máš ip link na falošný marcipán

suezana
1. jún 2011

môj včerajší úlovok.....neodolala som 😅 😅 😅 😅 zlacnené v tescu, len 2 eurá 😵 😵 😵 😵

marti35
1. jún 2011

@suezana Ahoj Zuzi peknučké sú také neutrálne ake čísielko to je 😅

beba1902
1. jún 2011

@dadenka1 baby nenudim sa az tak velmi maly mi ide na PSP o tyzden a chcem to skusit dala som si robit jednu a idem aj ja klasicku cokoladovu ,ale vyskusat by som chcela aj toto 😉

luttka
1. jún 2011

@kanhwa ahoj, my sme sa boli pytat dnes osobne na urade v BA, cakame od 7/2010 v poradovniku a pani mi povedala ze vybavuju prave ziadost z konca aprila - to by ste mohli byt vy, nie? Zatial som sa neodhodlala tu nic nepisat ale snazim sa citat prispevky 🙂 🙂

suezana
1. jún 2011

@marti35 no neboj, vaneska už rýpala, že mami, ale keď to bude chlapec, nebude chcieť ružové prasiatko 😀 😀 😀 😀 veľkosť je 18-24 mesiacov....malinké veľmi nekupujem 😉 inak, sestra čaká bábo, aj kamoška má malinké dievčatko...veď darujem 🙂 možno 😀 😀 😀 ...ťažko 😀 😀 😀 😀

suezana
1. jún 2011

@luttka ahoj, kľudne napíš občas... nech ti to rýchlejšie ubieha 😉

marti35
1. jún 2011

@suezana aj ja mam pre babo všeličo pokúpene deti s mm sa smeju, čo som popredala ked sme mali mat Lenku znovu stíham kupovat len babetka nikde 😅 dnes som volala s pani Vaškovou som jej hovorila že aj chlapček ked bude nech daju vediet a ona že zatial nemaju žiadne detičky ale že sa to može zmenit a znovu rozbehnút tak dufam že to tak bude 🙂

kanhwa
1. jún 2011

@luttka ahoj 🙂 🙂 🙂 ano , to sme aj my z toho konca aprila a mozes pocitat, ze o 3 mesiace pridete na rad 🙂 🙂

suezana
1. jún 2011

@marti35 vám už ponúkli troch chlapčekov, že? a všetci traja sa umiestnili?

suezana
1. jún 2011

@kanhwa ty máš zaujímavé motto v pase 😅 😅 😅

marti35
1. jún 2011

@suezana Nám z úradu ponukli len jedného chlapčeka pred tym sme mi sa pytali v usmeve tam mali chlapcou 3-4 mesačnych tí neviem či sa umiestnili jeden s chlapcou mal syndrom matka drogovala

kanhwa
1. jún 2011

@amelia17 ahoj. nie je to tajne s tym poradim, ale je to tak, ze nie je to celkom relevantna infoska na zaciatku. totiz vy ste na nejakom cisle, ale pred vami, ako aj za vami su povedzme pary s volnejsimi predstavami o dietatku. to zn. ze su vybavovani ziadatelia pred vami, ale postupne viac a viac aj za vami / pokial maju predstavu napr. o starsom dietatku, alebo im neprekaza romske dieta prip. lahsie zdrav. postihnutie. nam tiez nepovedali hned poradie. ono je to aj tak tak, ze na zaciatku cakania sa posuvas hrozne rychlo, ale potom to ide coraz pomalsie, lebo pred tebou zostavaju uz len taki, co maju podobne poziadavky...ja som volala hned na zaciatku, ake mame poradie, ale mi nepovedali a potom som volala asi az po pol roku, a potom tak kazde dva mesiace. nema vyznam castejsie sa pytat....aj tak nechapem, ako sa to vlastne posuva...ale tolko ti poviem, ze s cim asi ratat v BA - ak mate predstavu o zdravom bielom babetku - ze bude to cosi viac ako rok, ale takmer urcite menej ako dva roky 🙂 co si myslim je skvele 🙂 🙂 🙂

kanhwa
1. jún 2011

@suezana no to sa tu deju veci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a teraz co s tym mam robit 😝 ale inak som pocitacovo zdatna osoba 😎

suezana
1. jún 2011

@kanhwa ale ako pozerám, šikuľka si 😉

suezana
1. jún 2011

@marti35 aha, ja som myslela, že aj tí vám boli ponúknutí....

kanhwa
1. jún 2011

@suezana 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to uz asi tehudemencia. ved som v 14. mesiaci 🙂

beba1902
1. jún 2011

@marti35 ahoj ty si NR ak som dobre postrehla a kolky ste?

marti35
1. jún 2011

@suezana Hladali sme v usmeve dievčatko ale stale nejako len na chlapcou natrafime na urade v papieroch mame napisane dievčatko a z uradu ponukli nam romskeho chlapčeka až sme sa s manželom rozpravali že by mohol byt aj chlapček 😀 😀 😀

marti35
1. jún 2011

@beba1902 Ahoj v aprili začiatkom marca sme sa pýtali na poradie vtedy sme boli 35 teraz neviem ale som dufala že ked mame romske dietatko aj ked novorodenca že to nebude tak dlho trvat

beba1902
1. jún 2011

@marti35 aha a ty si bola kontaktovana na Lenku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre