Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
21. máj 2009

ja som z DD nedostávala nič, že sa to netýka detí na hosťovskom 😒 takže asi záleží od DD. ináč my sme tiež mali súd 9 mesiacov po vzatí malej na hosťovský 😖 kým sa vybavili všetky veci ako právoplatnosť rozhodnutia atď. prešli ešte skoro 3 mesiace 🤐

lienocka235
21. máj 2009

ak mate doručené predbežko a zarovenpodany navrh na osvojenie alebo pestu... tak mate narok na davky... takze asi je skor lepsie ist tou cestou... anie cez hostovsky pobyt

cairka
21. máj 2009

lienočka, ale nám predbežko neprešlo s odôvodnenín, že v DD nie je ohrozený fyzický a psychický vývoj dieťaťa 😒 jasné, že som skúšala, podávala som predbežko hned s návrhom na hlavný súd 😉

lienocka235
21. máj 2009

cairka.. sak ano.. toj e to ze ak predbezko neprejde.... ☹
a co veve.. ako sa drzite zdravotne... uz je lepsie po tom lieceni.. ci uz ste aj zabudli ze ste boli...

cairka
21. máj 2009

trocha jej to asi pomohlo, hoci teraz zrovna sa o ňu pokúša dáka pliaga ale bojuje ako drak 😎 a aj alergia sa mi zdá, že má miernejší priebeh ako pred rokom 🙂

grenadinka
23. máj 2009

neviete niekto ako je to z adopciou z ceskej republiky.
priatel tam ma dieta ktore ale nema v rodnom liste napisaneho otca.
strasne by sme ho chceli mat doma, predpokladame, ze jeho matka sa nestara ani o seba. 😒

najjulinka
23. máj 2009

grenadinka, vsak nech sa na urade prihlasi, že je otec...

grenadinka
23. máj 2009

najjulinka, no ja viem ze tak by to bolo najlepsie ale moc sa mu po uradoch nechce. a chceme si najskor zistit, ci je este niekto tak na tom ako my. no a moj priatel tiez nie je idealny otec. povedzme ze ma za sebou viac ako divoku minulost. 😀
boji sa uradov

najjulinka
23. máj 2009

no rozhodne ak si dakto chce adoptovat dieťa, tak su na neho prisnejsi než ke si dakto bere vlastné... akože nemalo by to tak byť, ale je to tak........

no ale ak cchete adoptovať zo zahraničia tak u nás čo viem tak postupuju v medzinárodke tak ako v obyčajnej, akurát navyše su tam nejaké suhlasy SR, že daju občianstvo cudziemu štatnemu prislušnikovi .. .proste že ho beru za svojho občana a bude mať všetky výhody...

v SR sa postupuje takto: zájdete na úrad (čosi pre tvojho priateľa 😝 😀 😀 😀 ), daju vam nejaké papiere... Vypýtaju si ODPIS z registra trestov, vy doložíte potvrdenia od lekárov, od zamestnávatelov o prijme, potom si spravíte 26hodinovú prípravu s psychologom... no a potom rozhodnu, či ste akože OK rodičia na adopciu....

grenadinka
23. máj 2009

najjulinka, znie to strasne desivo. 😒
ale skusime to . priatel je cech tak to bude mozno trochu jednoduchsie ako keby bol slovak 😅

najjulinka
23. máj 2009

noo neviem... podla obvykleho pobytu sa to posudzuje........... ak dieta má žiť tu, tak vás posudzuje Sloveská strana a ide o medzinarodnu adopciu...

cigaretka5
autor
30. jún 2009

ahojte dievcata, robil niekto prirpavku na upsvar v ba? komunikovalniekto s p SLaninkom?

katarinkamt
10. aug 2009

Ahojte dievcatka, hladam temy k adopcii, ale mam pocit, ze takmer vsetky su zamknute. Nam sa blizi termin, ked by sme mali dostat dietatko, chcema babo uplne malinke a snad sa coskoro dockame, chcela by som poprosit o radu, ako to cele prebieha od "osudneho" telefonatu...........poradte mi, na co sa mam pripravit? mam si napriklad vecicky nakupit dopredu? Dakujem pekne za vsetky rady.

mata2
10. aug 2009

katarinka pridaj sa k nam do temy:Prisli k nam.... 😵

adrianamickova
10. aug 2009

katarinkamt.....jasné pod medzi nás
ja som mamka adopka

katarinkamt
10. aug 2009

idem pohladat, dakujem.....

danu
18. jan 2010

apoloma • snž • Včera o 09:59
ahojte kocky najdu sa tu medzi vami take co sa rozhodli pre adopciu od tohto roku a podali alebo si planuju podat ziadost o dietatko ktoremu chcu da rodicovsku lasku,domov a vsetko co take male bezbranne dietatko potrebuje??ak su tu take baby tak sa urcite ozvite a mome si vymenit dake skusenosti 🙂 budem moc rada 😉

mixka • 2d • Včera o 10:01
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu je tema 🙂

apoloma • snž • Včera o 10:14
ano ja viem ze je ale je o tom ze ako sa deticky vyspali,ako sa maju,co papaju atd...nikto neporadi kazda je tam uz zabehnuta a ma dietatko doma uz dlhsi cas a ani si uz poriadne nespomenu ako to prebiehalo cely proces adopcie...takze dakujem neprosim.... 😵

najjulinka • 7d • Včera o 10:56
apoloma v tej teme su aj čakatelky, a teraz su tam aj také, čo už bábo svoje videli, ale ešte ho domka nemaju... ale su aj čakatelky... aj také čo robia, dorobili pripravu akurát....... čo plánujú.. .čo maju a planuju...... tam je zo všetkeho troška... ale kludne majte aj taku temu, čo budete len vy..... čo planujete... len skusenosti tam asi vela nebude 😀 😀 😀 A prajeme vela šťastia všetkým čo začínajú (a pevné nervy)... Tebe a aj ostatným z tejto témy... 😉

zicon • 1d • Včera o 11:19
apoloma daj si poradit, aj tak ta admin presmeruje na danu temu.

olivova • Včera o 12:08
zicon - hej, problem je, ze si musis precitat takmer celu diskusiu, co je dost vela casu.

Mohol by sa napisat taky "vycuc"...

dioliana1 • 6d • Včera o 12:15
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dioliana1 • 6d • Včera o 12:21
olivova: 1. urobíš si kurz v Usmeve, Navrate alebo UPSVARe, 2. dáš žiadosť na UP o adopciu aby ťa dali do poradia-zoznamu žiadatelov, prípadne si pohladaš na Usmeve dieťa, tak priebežne sa dozvieš veci...

dioliana1 • 6d • Včera o 12:24
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tu je toho kus menej na čítanie

suezana • 1d, snž • Dnes o 10:40
Ahoj Apoloma, tak si môžme vymieňať dojmy 😉 v piatok idem na upsvar-príprava. Ty si kde robíš? Ja v NR.

apoloma • snž • Dnes o 12:25
Ahoj Suezana! My si budeme robit pripravu na Upsvr v Topolcanoch vidim ze ty uz dietatko mas to je biologicke ak smiem vediet?

marketka1 • 2d • Dnes o 13:01
ahoj apoloma trošku ma mrzí že sa neopýtaš v téme aké info hľadáš čo potrebuješ
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a hneď všetkých odpíšeš že Ti nikto neporadí keby si trošku čítala len pár strán dozadu sme tam z každého kúta SR a sú tam čerstvé mamičky aj čakateľky dokonca nájdeš aj maminy v rozbehnutých osvojeniach a aj tie čo už svoje deťúrence majú doma 😉

apoloma • snž • Dnes o 13:37
marketka to uz poznam ...ked dakto vytvori novu temu tak ostatny su k nemu privetivy a ochotny pomoct v ich teme...ale akonahle tam clovek pride vsetci ho ignoruju....takze nech ta to nemrzi lebo je to tak ako pisem.....

suezana • 1d, snž • Dnes o 14:20
Ano, Vaneska je moje bio dieťa, po nej som mala 2 potraty, už to nechcem zažiť. Ja som už v mladosti "vedela", že raz si adoptujem dieťatko. Fakt je, že je veľa detičiek, ktoré potrebujú lásku,...a moje dieťa veľmi túži po sestričke, robím to aj pre ňu. Len som nečakala, že je to také komplikované 😔 Chodím na tému Prišli k nám-čítam všetko, aj medzi riadkami... pre mňa veľmi cenné informácie o ktorých som nemala ani pomyslenia.
Píšem si s jednou kočkou, ktorá si tiež robí prípravu v TO, napíšem jej, či sa nechce pridať.

magimary • 8d • Dnes o 14:35
apoloma,je fakt úžasné,aké máš v sebe schopnosti...
myslím schopnosti predvídať a predpovedať... 😕 😉
ešte si "u nás" (v téme Prišli k nám) nikdy nebola a už teraz vieš, že ťa tam všetci zignorujú...
a do konca si si tým aj istá: "...nech ťa to nemrzí, lebo je to tak,ako píšem..." 🙄 😖 😨
v skutku zaujímavé...

tak, ako píše sue, prišla k nám, povypytovala sa na to, čo ju zaujíma a teraz hoci sa často "verejne neozve", ale "čerpá", lebo CHCE...nájde si na tých stránkach to, čo potrebuje a verím, že jej to aj veľmi pomôže, tak ako mnohým...

týždenne k nám nakuknú aj dve-tri nové maminy s tými istými otázkami, ako máš ty (niektoré ostatné, niektorým stačí, že sa dozvedia to, čo potrebujú a niektoré nás ostávajú čitať), ak by si vopred nezavrhla našu tému, mohla si byť jedno z nich/z nás... a ak budeš chcieť, ešte stále MôŽEŠ byť... (ber to ako pozvanie 😉)

kto iný Ti podá relevantnejšie informácie, ako tí, ktorí si všetkym (čo čaká zrejme aj teba) prešli, prechádzajú alebo budú prechádzať?!? 😕

a ver, či never, aj to papkanie, nočný spánok a pod. k tomu patria... 🙂
ale medzi papaním a spanim sú všetky informácie, ktoré ty hľadáš a potrebuješ...
a my ich radi (a stále dokola trpezlivo opakujeme) pri každej "novej" mamine... 😉

maznacik007 • 2d • Dnes o 14:50
apoloma a spol.... vecer vam napisem viac info... ja som v poslednej dobe dost rozlietana... tu ti dam zakladne info... ale kludne pridi aj k nam do temy... aj dalsie kocky...

ono skor to tu bude asi najprv o tom byrokratickom... co sa deje okolo... ale musim bezat.... tak vecer napisem

apoloma • snž • Dnes o 14:57
maznacik dakujem 🙂 budeme sa tesit 😉 ... suezana a ako sa vola ta kocka??ja si tiez s jednou z TO pisem tak neviem ci to nieje ta ista..to je pekne ze to robis aj koli dcerke 😵 my svoje babo mat nemozme aspon to tak vizera 😔 tak sme sa rozhodli ist touto cestou a moc sa na to s mm tesime aj ked vieme ze to nebude z dna na den ale vydrzime 😉

suezana
18. jan 2010

No, tak nás presmerovali 😀
My s mm máme skôr obavy, či to zvládneme...
Tá dievčina sa volá Lucia, už som jej písala IP.

jazminn
23. jan 2010

Náhodou som zazrela túto tému, ktorá je mi veľmi blízka, pretože mám adoptované krásne dievčatko, ktoré bude mať už 5 rokov. Brali sme si ho rovno z pôrodnice ako 10 dňove. Keď sa zamyslím teraz nadtým, ako to rýchlo utieklo a je z malé batôžka, ktorý nám sestrička prišla ukázať, či sa nám bude páčiť veľká slečna. Ja som bola rozhodnutá hneď pri telefonate, keď mi volali z UPRaSV, že majú pre nás bábätko, že keď bude akekoľvek, len keď bude zdravé tak ho chcem. Absolvovala som predtým tri umelé oplodnenia, ktoré nevyšli, nachodila som sa po lekároch, čo by som knihu napísala a o tom čo to stálo ani nehovorím. My sme nečkakali dlho, akosi sa nám to podarilo veľmi rýchlo, 2 roky- ani sme si nemysleli, že to tak bude. Preto doporučujem každému aby bol trpezlivý, keď sa na to dal aby vyčkal, že to určite výjde, pretože to stojí zato!!!!

mata2
25. jan 2010

jazminn pridaj sa k nam do temy Prisli k nam... 😵

ikke
9. feb 2010

zuzubabo • snž • Včera o 14:44
S manželom sa sa rozhodli adoptovať bábätko, už máme doma žiadosť, nájde sa niekto kto je tiež na začiatku?

carmenuska • snž • Včera o 14:46
Ahoj zuzubabo, my sme na zaciatku...Este nemame ziadost doma ani sme neboli na urade, musime zosuladit nase pracovne doby. Pojdeme asi o 2 tyzdne....Co je v tej ziadost a co k tomu vsetkemu treba? Vy chcete ake velke a pohlavie? Este nemate deticky?

julinka79 • Včera o 14:50
ahoj zuzubabo, my sme sa na adopciu prihlasili asi pred polrokom. chodili sme na pripravu k super p. psychologicke, a tam sme s nou vsetko rozoberali. po par stretnutiach sa mi manzel priznal ze ma z toho strach, takze po dokladnych rozhovoroch aj s tou nasou psychologickou sme sa to rozhodli prerusit. Uvedomila som si ze do toho nemozem manzela nutit, ze na to musime byt dvaja 🙂 No a tebe zelam aby ste vsetko dotiahli do uspesneho konca 😉

maznacik007 • 2d • Včera o 15:01
v marcovom mama a ja to bude popisane... 😉
ste niektora z BA a okolia pisnite mi IP

inak carmenuska pre dotaznik moze zbehnut aj jeden z vas... budes potrebovat potvrdenie od zamestnavatela /teda obaja/ o prijme za poslednych 12 mesaicov, /zamestnavatelovi nemusis hovorit na co presne to potrebujes... / a o zdravotnom stave to ti potrvdi lekar... spolu so ziadostou a dotaznikom to odovzdas na urad... a potom si oni vyziadaju odpis z Registra a potvrdenie z mestkeho uradu a pridu na nastevu.. potom zacnete s pripravou.. je lespie ju robit v usmeve alebo v navrate... jednak aj z casovych dovodov a tak celkovo...

ano julinka musia na to byt dvaja...

my sme boli takto pre papiere minuly rok v aprili... a v decembri sme mali pravoplatne rozhodnutie sudu.. netreba sa toho bat je to sice byrokracia okolo.. ale stoji to za to

maja64
10. feb 2010

Ahojte. Som tu nová. S manželom sme sa rozhodli adoptovať bábätko, a teraz sme vo fáze zisťovania, že kde, kam a za kým máme ísť. Poradíte nám?

maznacik007
10. feb 2010

ahoj, treba zajst na upsvar v mieste bydliska.. na socialny odbor.... napis okres kde byvas... mozno je tu medzi nami niekto odtial a povie ti presnejsie...
mozes prist aj do temy prisli k nam....

maja64
10. feb 2010

Maznacik ďakujem. Bývam v okrese DS. Keď niekto z Vás má info prosím poraďte... a ďakujem.

maznacik007
10. feb 2010

no z toho okresu tusim v nasej teme neni nikto... ale to je ok... tak ako som ti pisala zajdi na UPSVAR /urad prace rodiny a socialnych veci
Oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí
a sociálnej kurately Bc. Hedviga Bíziková
poverená zast. vedúceho 031/2440-600 to je v DS... oni ta nasmeruju ku ktorej pracovnicke priamo patris... oni ti povedia co presne potrebujes a daju ti dotaznik, ktory s manzelom vyplnite

budete k nemu dokladat kazdy svoje
potvrdenie od lekara o zdravotnom stave /staci na listku vymennom ze ste zdravy a sposobily stat sa nahradnym rodicom..
potrvdenie od zamestnavatela o prijme...
vyplneny dotaznik..
a ziadost tu ti bud pripravia na urade alebo ked nie tak napis do temy prisli k nam a posleme ti ju

toto je ten zaciatok... zhruba.. mate uz ujasnene o ake dieta mate zaujem?

maja64
10. feb 2010

no sme sa zhodli, že by sme chceli novorodenca. na pohlaví nezáleží, v tom by sme sa asi nezhodli, obidvaja by sme chceli niečo iné 😒 . A ďakujem ti za info a podporu. Asi to potrebujeme najviac.

matat3
12. feb 2010

ahojte, potrebovala by som poradit. S manželom sme prave ukončili pripravu na adopciu, takže sa stavame čakateľmi. Dnes mi na socialke povedali, že určite budeme musieť čakať cca 1,5 roka. To je hrozne, neda sa to nejako urýchliť? Prosim poradte. Chceme dieťatko do 3 rokov.

magimary
12. feb 2010

čas čakania je priamo úmerný vašim podmienkam uvedeným v dotazníku...
ale hneď prvá je dosť široká (vek do troch rokov), takže až tak na dlho by som to nevidela (teda, ak nie ste zo ZA kraja 😖 ), ale nie, dĺžka čakania závisí aj od kraja, z ktorého pochádzate.
a ešte, jedna možnosť na skoršiu adopciu predsa len je:
ísť do neštátnych subjektov (Návrat/Úsmev) a tam si vybrať zo zoznamov detí...
za pokus to vždy stojí. 😉

mata2
12. feb 2010

ahoj,ak chcete biele zdrave dieta,tak urcite len cakat...
a ak nie,tak na romske sa necaka vobec...

matat3
12. feb 2010

dakujem za radu. Dali sme si, že chceme dieťa do 3 rokov, zdrave, biele alebo poloromske. Ja viem, trpezlivosť ruže prinaša, ale neviem sa dočkať. Po dieťatku už túžime cca. 8 rokov. Tak už niečo vydržíme...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre