Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
20. okt 2011

@elinka27 zisti si to a skus si urobit pripravu ale hlavne na urade nehovor ze mas dopredu vybrate dieta... prosto daj si sirsie podmienky daj si pestunstvo...
inak rozhodnut sa pre formu sa da do konca pripravy... je dolezite co napiseme do zaverecnej spravy do odporucania ... aka forma a tak.... my sme davali uz aj ze osvojenie alebo dlhodobe pestunstvo... jednej rodinke...

@severaseptima doporucujem ti absolvovat pripravu v subjekte ako je Usmev alebo Navrat... Napr. Navrat v ziline je vyborny... usmev je az v DK... aj kvoli sebe nemas sa coho bat.... absolutne... v pondelok chod pre papiere tetuske vsetko odkyv... /v ziline su take divno niektore pracovnicky/ a ak budes potrebovat s niecim poradit tak sa tu ozvi.... zisti si medzitym kedy robia najblizsiu pripravu v navrate ci v usmeve ... a chod do toho... ber to krok po kroku a moc sa nad tym zatial nemusis zamyslat .. prioritne bude co bude v zaverecnej sprave z pripravy....

tortelinka
20. okt 2011

@severaseptima samozrejeme ze sa moze stat, ze budete cakat viac ak dva roky, to zavysli najma od kraja, ale kedze mate volnejsie poziadavky, snad to nebude vas pripad

lusterka
21. okt 2011

co mate nove kocky?...a fesaci jasne tiez...xixi...

mysiak001
21. okt 2011

@lusterka

"Fesak" ma novu knihu od Carolyn Nystrom Poslete ma prec? Detsky sprievodca: adopcia.
a dalsiu mame objednanu Veža z kociek

:D

ninka14
21. okt 2011

Ahojte.Chcela by som sa opytat mamiciek a oteckov,ktory si adoptovali dietatko ci ste zobrali hned prve ktore vam ponukli.Mam kamaratku,ktora si v zivote vytrpela vela(nemoze mat vlastne dieta)a aj s muzom sa dali na adopciu.vsetko absolvovali pripravu atd.a cakali kedy im zazvoni telefon a oznamia im ze maju babatko.Cakali 18m a telefon zazvonil,kamoska bola cela happy-neda sa to ani slovami opisat.Ked dietatko videli na fotkach chceli sa s nim stretnut,ked ho videli nazivo povedali ze ho chcu.Na druhy den ked s nim mali byt cely den,,ako rodicia"tak to vzdali a cuvli od adopcie.Bola som strasne stastna ked mi oznamili ze budu rodicia a naopak strasne smutna ked to vzdali.A doteraz som smutna-preto sa chcem opytat vyberaju sa tie deticky?Mali pravo odmietnut dietatko-chodi to tak?Alebo sa zlakli?

cairka
21. okt 2011

@ninka14 , mohli odmietnúť a mohli sa aj zľaknúť. Ako to bolo naozaj zistíš len od nich, my ti to nepovieme...

tortelinka
21. okt 2011

@mysiak001 mam tie iste 🙂

lusterka
22. okt 2011

@mysiak001
@tortelinka
citam tu stale, ze si kupujete knizky..mozno je to blbe, ale chcem sa opytat, co vam to presne da?..je tam nieco viacej pisane, alebo?...asi budem musiet obohatit aj nasu kniznicu...aj ked my kupujeme len cestopisy a knihy ako Secret a podobne...

tortelinka
22. okt 2011

@lusterka nemam tych knih tak vela, niektore su lepsie, niektore horsie...,mna to bavi, si nieco pri tom cakani si precitat, napr. Veza z kociek ako by mi citala z duse, prezivanie autorky od prechodu cez neplodnost, prijatie samej seba az po prijatie dietata...

lusterka
22. okt 2011

@tortelinka tak toto som chcela pocut...takze kniha Veza z kociek bude isto aj u mna sa citat..xixi..ja tiez rada citam, velmi, hlavne na jesen a cez zimu...v lete som viacmenej vonku, na chalupe, na zahrade a tak..pokial nepracujem samozrejme...len som chcela vediet, o com su tie knihy...dik

tortelinka
22. okt 2011

@lusterka su rozne, niektore su odbornejsie, ale ak su od americkej autorky, ta situacia je ina u nas, takze to az tak neda...

mysiak001
22. okt 2011

@lusterka

No su to v podstate prve knihy o adopcii u nas doma 🙂. My kupujeme tiez viac inych knih cez FANTASY po Historiu. Poslete ma prec je taky detsky sprievodca pozera sa na adopciu ocami Ondra adoptovaneho v jednej rodine cov setko mu lieta v hlave ako sa vyrovnava s otazkami ma len 44 stran.

tortelinka
22. okt 2011

@mysiak001 ano, kupila som si ju a stihla precitat este cestou domov 🙂

mysiak001
22. okt 2011

@tortelinka

ja nie ja som soferoval ja az doma🙂

suezana
22. okt 2011

@ninka14 a tebe čo povedali? prečo cúvli? nevyskytol sa nejaký zdravotný problém? možno sa mali s niekým porozprávať, poradiť.... 😔 ja som sa tiež nevedela dočkať a teraz, keď som už na rade, dala som si odklad - aj to sa dá....

lubka1709
22. okt 2011

@mysiak001 Kde sa da kupiť ta kniha?

lusterka
22. okt 2011

@mysiak001 tak tak...kde si si ju kupil?...uz som kukala na tu Vezu z kociek...tu si zatial isto kupim...ale inak mile, ze muz takto tu rozobera tieto temy.....

ninka14
22. okt 2011

@suezana -mne povedali ze psychologicka im povedala ze ked babatko prvy krat uvidia tak musi medzi nimi prebehnut nejaka iskra.Ale ked ho 1krat uvideli tak povedali ze ho chcu a ked s nim mali byt 10h ako rodicia tak to nevydrzali.Ci sa zlakli povinnosti alebo coho.Ved mat dieta neni lahka vec

suezana
22. okt 2011

@ninka14 tu to už bolo písané - netreba čakať na žiadnu iskru... tá môže preskočiť neskôr... mne napr. kamoška hovorila, že po pôrode bola sklamaná - žiadny nával lásky ako čakala - ako každý hovoril - a predsa svoje dieťa miluje - už má tri - takže ani pri tomto nemusí hneď iskra skákať.... ale písali tu aj tak, že boli pozrieť dieťatko a nič - odmietli a neskôr prišlo ďalšie dieťatko a tam to prišlo - tá iskra....alebo ten pocit nájdenia.... asi sa treba rozprávať.... skús jej to povedať, aj o tejto stránke možno....

ninka14
22. okt 2011

@suezana dakujem suezana aspon za male vysvetlenie-odkazem 🙂

suezana
22. okt 2011

@ninka14 nie je začo.... ja čerpám hlavne zo skúseností tu na tejto stránke - sú tu profesionálne matky a majú veľa skúseností s detičkami aj ťažko zvládnuteľnými..... určite jej poradia, ak bude potrebovať....alebo podeliť sa o svoje pocity s ostatnými, čo čakajú - vieme všetky, aké je to ťažké pre nás to čakanie, neistota.....či budem dobrá matka tomu dieťatku.....

cicimotinka
23. okt 2011

@ninka14 my sme si brali malého tak, že keď sme s ním boli 1.krát, tak prereval (a to je slabý výraz) celé 2 hoďky... žiadna iskra, len sme kukali a čakali, čo bude, odhovárali nás, ja som tvrdá palica a povedala som, že hádam do 18-tich ho to prejde... vzali sme si ho... prvé mesiace boli ťažké, veľakrát som sa pýtala "preboha, prečo som s tým súhlasila, prečo sme do toho šli" ... potom som sa rozprávala s psychologičkou a tá mi to vysvetlila z iného pohľadu... nemôžeš čakať iskru alebo nával lásky, vzťah medzi rodičmi a dieťaťom sa utvára počas tehotenstva, to sme my - adoptívne mamy neabsolvovali, takže nám "chýba" 9 reálnych mesiacov... a tie musíme prežiť, nedá sa to vynechať... takže som "makala" 9 mesiacov a nerobila si ťažkú hlavu z pocitov... užívala som si malého... po cca roku, čo bol u nás, som naozaj zbadala na sebe "zmenu" ... vzťah bol hotový, bola som mama... proste niekomu to trvá menej, niekomu viac... niekto už pri teste s // vie a nezapochybuje a niekto pochybuje celé tehotenstvo... niekto verí na iskru a "hneď vie" a niekto si to "odmaká" ako ja a ide to trošku neskôr...

suezana
23. okt 2011

@cicimotinka super - takýto pohľad zo skúsenosti je najlepší 🙂 🙂 teraz to už u vás iskrí riadne, čo? 😀

cicimotinka
23. okt 2011

@suezana tak to ver tomu... občas aj hasíme... 😀 😀 😀

mysiak001
23. okt 2011

@lubka1709

@lusterka

No knihu Poslete ma prec ? sme kupili v Kosiciach v pantarhei za 1 euro.
A knihu Veza z kociek sme objednali z vydavatelstva donbosco http://www.donbosco.sk/tovar/veza-z-kociek kedze nikde v Kosiciach ju nemali. A zaujimave je ze malo kde maju literaturu o adopcii.
Keby niekto stretol niekde knihu Preco mam dvoje narodeniny tak nam dajte vediet. Tu sme s polovickou chceli uz na priprave. Ale ani tetuska ju nevedelazohnat vsade len krutia plecami. Ked to bude aktualne chceme nieco podobne spravit adopciatku :D.

lubka1709
23. okt 2011

@mysiak001 dik za odpoveď budem sa snažiť si ju zakupiť keď ju zoženiem

suezana
23. okt 2011

@mysiak001 ak by si mal možnosť ešte niekedy tú knihu za 1euro, nemohol by si mi kúpiť a poslať? uhradím aj poštovné 😉

cairka
23. okt 2011

@suezana , http://www.porta.sk/pc-45-47-poslete-ma-pre.aspx 😉
ale teda pozerám, že sa tam asi treba registrovať /-:

suezana
23. okt 2011

jééééj, ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

cairka
23. okt 2011

tu by to mohlo ísť aj bez registrácie, hádam... http://www.pantarhei.sk/knihy/nystrom-carolyn/p...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre