Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
16. mar 2012

@mexx No my sme tiež taký, že máme radí čerstvý vzduch. A aj v rodine sme skôr taký, že sa nezvykneme naobliekať. Ja to tiež tak beriem, že sa o neho trošku prehnane bojí. 🙂
No a tie hračky, to ma mrzí, lebo keď sme s ním tak je taký živý kope, naťahuje sa za všetkým a tak. No a keď sme u nej, tak je taký... až moc kľudný, stále zababušený v deke.
Ale, prežijeme to... on to určite dobehne. 😉

monika76
16. mar 2012

Ahojte 😉 píšem ako kamoška dopadla 🙂 prišla uplne hotová 🙂 unesená že malá je krásna ako anjelik a že boli prekvapeny aky boli na nich všetci dobrý a ochotný.Detský domov mlynky -biele vody. Bola s nimi len psychologicka a ta odbehovala proste stravili den s malou .Prebalovali,krmili všetko.Dohoda: idu tam v utortok a do stredy ostanu.V stredu im vypracujem papiere a že potom už idu maliom.Pre mna velmi prekvapujuce ze psychologicka povedala ze tak o dve tyždne by malu mohli mat doma.

kanhwa
16. mar 2012

@monika76 no vidis, tak to je uplne super 🙂 u nas to tiez tak bolo, hoci musela som ich vsetkych stale ja nahanat a organizovat a aj papiere vsetky si sama nosit na vsetky urady, aby sa to postou nezdrziavalo, ale hlavne, ze naozaj bola mala uz nastalo u nas presne o dva tyzdne od prveho stretnutia.

vandijan
16. mar 2012

@monika76 to je super, že im to tak vyšlo, niekedy stačí ak sa natrafí na tých správnych ľudí

mysiak001
16. mar 2012

Ahojte

dnes som nasiel knihu pre oteckov 😀
http://www.albatrosmedia.sk/prirucka-pre-otecko...

matax
16. mar 2012

@monika76 fuuha, ja mám z mlynkov len zle info (od troch náhradakov ), ale som rada, ak sa tam prebudili , mozno aj personál zmenili 😕 .. super, ze jej prislubili, lebo, co viem, jednej kamoske hned povedali, ze az po sude o predosvojitelskej si moze prist pre malu a aj navstevovat mala obmedzenu moznost 😖

monika76
16. mar 2012

@matax že vraj tam bola uplne mladučka pani doktorka a velmi ochotna že sa ešte ospravedlnovala že v pondelok sa neda ale v utorok možu docestovat za malou. No rozhodne kamoska mala velmi dobry dojem z celeho tak sa tesila .

vandijan
16. mar 2012

@mysiak001 najlepšia príručka je aj tak životná skúsenosť 🙂

dia6
16. mar 2012

@monika76 Tak to je super. Nie je nič lepšie 🙂 Nech im to výde. Inak ako je stará tá maličká?

monika76
16. mar 2012

@dia6 má 35 rokov a pracuje v ustave pre telesne postihnuté deti 😉

vandijan
16. mar 2012

@monika76, myslím že dia6 myslela tú malú slečnu, nie maminku 😉

zujka2
16. mar 2012

Ahojte, čakajú nás ešte nejaké postupy ale ak to do roka nevyjde, chceli by sme skúsiť adopciu. Nechceme ešte zahadzovať flintu ale radi by sme mali nejaké informácie, rady a postrehy od niekoho kto to zažil, zažíva.. Pomôžete nám? na čo sa máme pripraviť, čo všetko nás čaká ? čo musíme spĺňať ako nádejní rodičia? aspoň tak orientačne? ďakujem

5katarina7
16. mar 2012

ahojte,tak som nahovorila mm,aby tentoraz zavolal do NR on,keď ste tu písali,že je lepšie ak volá chlap 😀 ,no ale ma nepotešili,od začiatku januára sme sa posunuli o štyri miesta,sme na 20 mieste.A tá teta hovorila,že nie sú detičky,a že keď nedostaneme do októbra tak musíme ísť na aktualizáciu.Hlavne že na začiatku nám povedali,že budeme čakať približne jeden rok,a ako vidím budú z toho aj dva 😒

lubka1709
16. mar 2012

Babenky nemate niekto info ako ide Prešovský kraj?Čom som naposledy volala tak sme boli183 v pradi.

karkana
16. mar 2012

@monika76 opýtam sa,ako dlho kámoška čakala doteraz ?a z ktorého kraja 🙂

suezana
16. mar 2012

@zujka2 čistý register trestov, relatívne zdravie - čiže by ste sa nemali práve liečiť na nejakú vážnu chorobu (asi ako rakovina) , takisto psychické choroby... ale neviem presne ako je to riešené ak by... skrátka potrebujete potvrdenie od lekára, že ste spôsobilí - obaja, ďalej treba dokladovať príjem, bývanie.... radšej sa opýtaj priamo, čo ťa zaujíma - to bude najlepšie 😉

suezana
16. mar 2012

@5katarina7 my si akurát robíme aktualizáciu v NR - nám v októbri volali, že majú dve detičky, ale dali sme odklad - čiže po roku a pol nám prvýkrát volali

monika76
16. mar 2012

@karkana čakala bez mesiaca rok a je z Košíc 😉

5katarina7
16. mar 2012

@suezana tak my budeme mať rok a pol v apríli a sme až 20.Takže ešte si počkáme,ale je to stále horšie to čakanie...

barbareta
17. mar 2012

@5katarina7 to iste Nám povedali v januari ked sme volali a po 17 mesiacoch čakania 17 Miesto ☹

tortelinka
17. mar 2012

@zujka2 co konkretne ta zaujima?

karkana
18. mar 2012

@5katarina7 to ti verím,nás v oktobri zapísali do zoznamu a boli sme okolo 22 miesta,presne neviem,tak mi to asi máme trochu lepšie 😒 ked neni až tak veľa pred nami,ale aj nám hovorili najmenej dva roky čakať

lusterka
18. mar 2012

@karkana a ty si aky kraj?

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dia6
19. mar 2012

@morisa Super, že je malá zdravučká. O tej prvej viem, len som nevedela, že hneď ďalšia šanca.

Tak to máme naozaj naozaj podobné profi maminy. 🙂 Aj "náš" drobček je taký malý zmrzláčik.

Takže malú budete mať možno čoskoro doma, to je super. Tak ma napadá, ako je to s týmy hosťovskými pobytmi keďže ešte nie si na materskej? Či ty nepracuješ? Alebo ako s ňou budeš doma?
Neviem presne ako to je... 😉

Držím palce. 🙂

dia6
19. mar 2012

NÁM UŽ IDÚ ZÚBKY 😀 a 4 naraz. To je plaču.

karkana
19. mar 2012

@lusterka Banská Bystrica,to ma trochu zaskočilo v dobrom 😉 ,keď tu čítam, aké sú poradovníky dlhé,

dioliana1
19. mar 2012

@dia6 kolko má? moja ešte nič... ale sliní sa neúrekom 😀

dia6
19. mar 2012

@dioliana1 o niekoľko dní 5 mesiacov. Tiež slinil už asi aj mesiac 🙂 No a pred týžňom si začal kúsať ruky, celé červené ich mal stále. No a tento víkend som zacítila zúbok. 🙂

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre