Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
2. dec 2010

@matax
blahozelam!!!! 😵 😵 😵

matax
3. dec 2010

@lenkove dakujem:DD, no ak mi blahozelas k tehotenstvu, nie som tehotna, sme len v poradovniku od leta, tak preto taky priblizny termin porodu, to som si sem dala len tak z recesie :DDD a ak k zmene zákona o materskej, tak to sa podarilo vdaka pani Natalii Blahovej :D. no kukam, ze ten termin mi aj tak nesedi, hehe, 10 lunarnych mesicov bude v polovicke apríla, no ja dufam " porodim predcasne " 🙂

maznacik007
3. dec 2010

tak ja pridavam prvy ulovok za tento tyzden...

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9328647

matax
3. dec 2010

@smejka už som si termim porodu opravila, ale dufam aj tak, ze porodim predcasne, no myslim, ze velka uz je mozno teraz, my chceme priblizne do 1 roka dievcatko, tak mozno uz niekde na nas caka :D.
Tak máme zvova za čo bojovať :DD ale aspon kusok sa podarilo k zrovnopravneniu 😉 😉 😉

matax
3. dec 2010

@maznacik007 ahoj, vy budete mať dievčatko?

maznacik007
3. dec 2010

@matax no ano taka je predstava.... 😵

lenkove
3. dec 2010

@matax
jaaaj, ja som si myslela, ze vam uz volali z uradu, ze nech pridete na spis a ten datum si si akoze "vyratala" 😀 😀 😀

@maznacik007
aj vy chcete dievcatko? 🙂 🙂

maznacik007
3. dec 2010

@lenkove ano my chceme dievcatko podla moznosti co najmensie aj do pestu /alebo do osvojenia k nam sa hodi aj svetlejsie aj tmavsie... prip. starsia sestra nie je prekazkou... 😀 tak uz to zneje ako v inzeratoch...

ale uvidime.. ale ja som vnutorne nastavena na malicke dievcatko... /aj predcasniatko/ a myslim ze sa to nejako poriesi... resp. Niekto to poriesi...

lenkove
3. dec 2010

@maznacik007
😵 😵 bude ze to veselosti v domceku! 😀

a chcela som este k noseniu, myslim ze sa pytala @dadenka1
ja som vzdy chcela nosit moje babo, a ked k nam mala prist Ivanka ako skoro 10 mesacna zdala sa mi satka zbytocna.. Tak som si na radu bab s bio detickami (aj na zaklade dobrych skusenosti par bab z fora) zaobstarala babyvak... Ivanku som sa snazila nosit co najviac, ona uz bola pohyblive dietatko, nemohla som ju mat stale vo vaku, ale ked som nemohla byt s nou - napr. pri vareni, umyvani si zubov, upratovani, tak som ju mala vo vaku... Bolo to narocne nosenie, lebo Ivi sa nedrzala... ked si porovnam ako sa do mna zakvaci synovec, ktory ma teraz 9 mesiacov a ako visela Iva 😔 a trvalo to dlho, mozno len posledne dva mesiace sa uz nozickami pridrza...Uvedomila som si to naplno dnes, ked bola pri vareni mrzuta, a tak som ju dala k sebe do vaku... Mrzuta bola stale 😀 😀 ale rozdiel v jej polohe bol zretelny.. Jednoducho sa drzala... Ten cas ako uvadza Cairka, ze dvakrat tolko co bola mimo rodiny sa navazuje plati podla mna.. Teraz je uz o cosi dlhsie u nas ako bola mimo a kazdy den je ...nazvime to priputanejsia.. Pred mesiacom som si nevedela predstavit, ze ma posluchne, ze napr. posedi v kociku kym sa ja s niekym porozpravam a podobne.. teraz sa lame, kedze som to uz zazila 😀 😀 😀

tymto som chcela povedat, ze ti z vlastnej skusenosti babyvak asi velmi neodporucam.. Najma nie za tu cenu ako sa predava na nete.. (cca 70 e novy.. v Nemecku som videla novy za 10 e pred par tyzdnami napr..) teraz by som radsej zainvestovala do ineho typu nosica, spytam sa bab akeho 😀 ked na to pride 😀

lenkove
3. dec 2010

a prosim @magimary aby mi nenapisala, ved som ti to hovorila!!! 😀 na margo babyvaku 😀

kanhwa
3. dec 2010

@matax to som si aj myslela, ze to je virualne tehotenstvo. ja som teraz v deviatom mesiaci a urcite budem zopar mesiacov prenasat 😉

kanhwa
3. dec 2010

vlastne len v osmom som este, zle som to vyratala, takze casu dost 😎

misula4660
3. dec 2010

@kanhwa hihi baby, páči sa mi, ako píšete, že budete asi prenášať...No ja už prenášam a to teda dosť, lebo som už v 14 mesiaci..... 🙂 🙂 🙂 🙂

dadenka1
3. dec 2010

Haha a ja začínam deväznásty mesiac... Našťastie brucho mi ešte moc nenarástlo, vyzerá, že pár mesiacov ešte budem aj do roboty chodiť 😉

kanhwa
3. dec 2010

@misula4660
@dadenka1
nebojte sa, to ste stale este v deviatom a uz do konca budete stale v deviatom 🙂
inak, ja som syna naozaj prenasala, ale len dva tyzdne 🙂lenivy bol ako neviem co, kliestami ho tahali 😠

@dadenka1 mne veru aj brusko narastlo uz riadne, len babetko stale nikde 😎

maznacik007
3. dec 2010

dievcice ... vsetkym nam tu bruska rastu.. tak hodte aj vy nejake foto co mate nakupene... nech sa potesime navzajom...

matax
3. dec 2010

@lenkove vyrátala 😀 😀 😀 tukala som 40x do kalendara v mobile :D musim sa kuknut, ako sa to presne ráta, ked vies dátum "počatia " :DDD No najprv som tvrdila, ze porodím koncom roka, lebo pripravu sme zacali v marci... no dako sa nedari.. Asi sa to spriemerovalo s malým, bo na neho sme necakali, prisiel k nam tesne po dokonceni pripravy, bo sme sa o neho zaujimali uz pocas nej :DD Tak este cakame.. :DD Myslím, ze ale porodim predčasne, bo nemame inu poziadavku, len nech je malicke a nie velmi chore :D . Ja sa chystam zohnat si šatku pre babatko a mozno mandcu, uvidime

matax
3. dec 2010

@kanhwa 🙂 😉

maznacik007
3. dec 2010

ja budem nosit v ergu... mam ho doma pre D. a uz len dokupim novorodenecku vlozku

matax
3. dec 2010

@maznacik007 nemám to kúpené, ale ak budem kocikovat v zime, kupim si :DD, je to super napad na zahriatie ruk :DDD http://www.slune-cz.cz/emitex-rukavnik-ke-kocar...

dadenka1
4. dec 2010

@kanhwa 😀 No dobre priznávam sa aj mne brucho trochu narástlo... Ale dala som si záväzok, že kým budeme na rade, budem krásna štíhla mamina aby som sa babanku páčila hihi. Akurát neviem, čo urobím s tými dobrotami v chladničke... 😀
@maznacik007 haha ja keby som to celé nafotila tak by vám pomrzli počítače, lebo by to dve hodiny len načítavali 😀

dadenka1
4. dec 2010

A dnes začínam piecť vianočné mňamky... mm nie je doma, inak by mi to zkosnil 😠

smejka
4. dec 2010

jaj dievcata krasne to tu opisujete 🙂 ....a ja chcem byt nosicka 🙂 ....no musim si pockat 😉

dadenka1
4. dec 2010

@smejka Čakáš, kým chlapci povyrastú?

suezana
4. dec 2010

Ahojte - môj včerajší úlovok - hypernova mala 50% zľavu na knihy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maznacik007
4. dec 2010

@suezana jeeej to je krasne.... zeby som aj ja nabehla... ale hypernova daleko.... no nevadi... a k chudnutiu sa pridavam... my by sme inak mali opacne... nam by mohli kila ubudat v tomto tehu.. no nie kocky...

suezana
4. dec 2010

@maznacik007 pravdu máš 😀 aj ja sa pridávam a ďakujem 🙂 Tá akcia tam bola len na dva dni - včera a dnes.

5katarina7
4. dec 2010

baby včera som volala do NR,na ktorom mieste sme v poradovníku,a ona hneď prekvapene,však vy ste len teraz v októbri boli zaradení,a že sme na 80mieste.Teraz vybavujú vlaňajšie žiadosti,októbrové,a povedala,že rok určite budeme čakať,a mám zavolať v lete,no budem volať určite skôr ,ako sa posúvame.No príliš ma nepotešili,len nech to nebude na dlhšie čakanie.

smejka
4. dec 2010

@dadenka1 😉 ..ano cakame 🙂 ...az je pokojnejsie obdobie...a nielen kvoli chlapcom..
@suezana paradne knizky...a mohli by byt dvojky....az vyuzijete obe 😉

misula4660
4. dec 2010

@5katarina7 Katka, my sme boli zaradení 31. októbra 2009 a volala som do NR pred mesiacom a boli sme na 6-5.mieste a volala som včera a ešte stále sme na 5 mieste.... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre