Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
2. nov 2012

@lenka_21 no mas to tazke moj osobny ale ozaj osobny nazor je ,ze keby uz mam bio dieta a podarilo by sa mi to pre adopciou tak by som si asi nezobrala s adopcie , aj ked by som mala bio jedno tesila by som sa ze aspon to jedno jedine sa nam podarilo...

na druhej strane si zober ze by to mohlo byt ze by ste si adoptovali a potom by sa ti narodilo bio dieta to mas to iste ,lenze ti mas najskro bio a teraz rozmyslas ,ze ci si zobrat malu rozhodnut sa musite vy s manzelom ci sa nato citite popri vlastnom dietati coa jako.ked su deti vacsie a zsitia ze su adoptovane no kazde sa zachova inak jedno hlada svojich rodicov-bio ... druhe zase povie ze ked ma necheli nemam o nich zaujem ...a teda drzim vam palceee

raza
2. nov 2012

😉 @lenka_21
ahoj. Poradiť ti síce neviem, skúsenosti nemám, len som ti chcela napísať, že držím palce, určite sa rozhodnete správne. 😉
ak som to správne pochopila, najviac sa bojíš toho, že vaše ado dieťatko by sa raz chcelo stretnúť s bio rodičmi..
ja si myslím, že základ je, netajiť to, že sú adoptované. no a čo sa týka toho , že budú chcieť spoznať bio rodičov... ve´d podla mňa je to normálne, ja by som asi tiež chcela. vŕtalo by mi to v hlave. ale to neznamená, že by som ich zrazu vymenila za tých, ktorí ma vychovali.
u nás na príprave nám naša psychologička vravela, že keď budeme dobrí rodičia, tak sa NIKDY dieťatko na svojich vlastných rodičov nespýta! podla mňa to je blbosť. záleží aj od povahy dieťatka. dokonca tá istá psychologička nám dala knihu o adopcii, kde boli popisované jednotlivé situácie a ako by sme ich ako ado rodičia mali riešiť..
bola tam aj táto situácia: dievča sa v pubertálnom veku začalo zaujímať o svojich bio rodičov, začalo sa na nich pýtať ado rodičov. ado matka z toho bola zúfalá, lebo si myslela, že asi nie je dobrá matka, keď jej dcéra sa zaujíma o niekoho, kto sa na ňu vykašlal. No a potom tam bolo vysvetlované, ako je to pre to dieťa normálne, ako sa matka neprávom obviňovala... prepáč, som sa rozpísla, ale len som ti chcela napísať, ako to beriem ja, aj keď ešte skúsenosti nemám.
budem držať palce

matax
3. nov 2012

http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=3be1aacb77064... o knihe zivota ..deti maju vediet o svojom prichode na svet... aj do nasej rodiny..a čo bolo medzi tym
mne sa paci aj tato knizka http://www.smebook.sk/preco-mam-dvoje-narodenin...

matax
3. nov 2012

@123sabrina ty mas naozaj urobenu pripravu na nrs ? 🤐 prepác, nechcem v zlom, len mi udrelo do oci, ako sa stavias k adopcii..
ak mas naozaj pripravu, tak ocividne slabu, este si dostuduj, premysli si

cairka
3. nov 2012

@matax , nevšímaj si ju, možno má len pocit, že tu je už dlho nuda 😉

@lenka_21 , držím palce v rozhodovaní, je to len na vás. 🙂 žiadny podobný príbeh vám nepomôže sa rozhodnúť, lebo vám môže napísať niekto, aké je to príšerné a pritom to vaše dievčatko by bolo úplne super, a naopak sa môže stať, že niekto napíše, že to je úplne bez problémov a to vaše dievčatko bude mať extra silnú poruchu pripútania (tá ináč môže vzniknúť aj tým, ak sa bio-mama počas tehotenstva snažila vyvolať potrat, prípadne predčasný pôrod 🤐 takže sa ani u novorodencov nedá 100%ne vylúčiť) .... s najväčšou pravdepodobnosťou by ste boli ale sivý priemer a teda aj deti to zvládali priemerne, všade sa nejaký ten problém vyskytne, aj u bio, aj u ado, ale väčšinou to sú problémy riešiteľné. Tie extrémne situácie (či pozitívne, alebo negatívne) sú výnimočne .

najjulinka
3. nov 2012

@matax nevšimaj si....... ju nemá zmysel.. tiež pochybujem o jej priprave........ 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

lenka_21
3. nov 2012

@raza @matax @cairka @najjulinka Dakujem ... my nechceme dietatku tajit (a nikdy sme to nemali v plane), ze je adoptovane a uplne budem chapat ked bude chciet poznat svojich bio rodicov. Ja dokonca viem kto je jej bio matka, nakolko sa nejednalo o utajeny porod, dietatko ma meno no a netreba silnu inteligenciu, aby si sa dovtipila ako sa vola matka 😉 Dokonca nam v domove povedali odkial je a kedze gugl je carovny tak mam vsetky informacie. Za normalnych okolnosti by som si to nehladala, ale jeden naozaj nevie co sa moze v zivote stat a keby moje dietatko potrebovalo akukolvek pomoc tak aspon viem kde ju hladat. S mm sme len rozoberali ci zvladneme tu situaciu kt.moze nastat v puberte a bude chciet vediet kto su jej rodicia - neviem ci by som zvladla klamat plus, ze neviem kto to je (myslim menom). Malej stary rodicia (surodenci jej matky - ma ich 3) byvaju nedaleko nas (cca 20 km). MM stale neveri tomu, ze jej odmietli pomoct, lebo z toho co viem je to celkom normalna rodina, ona je najmladsie dieta takze jej surodenci su plus/minus v mojom veku.

Je pravda, ze moj muz trosku vaha (aj sa vyjadril, ze on sa skor priklada za neadoptovat, ale ked poviem, ze ideme do toho tak pojde to toho naplno zo vsetkym co s tym suvisi). Viaceri ludia z nasho okolia zacali reagovat ako @123sabrina - (i ked aj to je nazor a toto je diskusne forum, takze som vdacna aj za tento!!! Myslim si, ze by sme tu nemali jedna na druhu utocit!) Ved ked uz mame vlastne tak naco si chceme este adoptovat, lenze my sme do adopcie nesli len preto, ze nemame vlastne dietatko - i ked urcitym spustacom to urcite bolo (inac jedno dietatko okrem nasho maleho mame, lebo moj mm ma syna z predchadzajuceho manzelstva o kt.sa starame). Nebudem Vam opisovat kolko horovych pribehov sme si vypoculi - mam pocit, ze skoro kazdy ma okolo adoptovane dieta a to je uplne nevydarene 😠 😠 😠 Nevyhoda je ta, ze aj svokra je proti - ta tiez hned vytiahla pribeh z dediny o adoptovanych detoch, lenze ona bola proti aj ked sme s procesom zacali. Naopak moja cela rodina ma neskutocne podporuje a uz mi tusim volali vsetky tety, ze mi drzia palce nech uz sa rozhodneme akokolvek.

Uprimne ja riesim iba jedinu vec - ta sa tu uz pisala a to je ako zvladnem starostlivost o 2 take male deti s 5 mesacnym vekovym rozdielom. Preto aj hladam ci tu ma niekto skusenosti ... tie ostatne co som ziadala som pisala aj kvoli mm nech si precita, ze to nie je vsetko iba take zle. Jasne, ze budem hrda ak ktokolvek s mojich deti vyhra Nobelovu cenu, stane sa Americkym prezidentom, ale uplne sa uspokojim aj s tym ked bude mat stastne detstvo a pevny zaklad do dalsieho zivota 😀 😀

Nehladam tu riesenie, len skusenosti ....

najjulinka
3. nov 2012

@lenka_21 5 mesačný rozdiel je teraz viditelny,a le nie velmi. .čosi ako dvojčata...... jedine na stravu je to naročnejšie, lebo teraz nepapaju to iste 😉 ale zas nemusiš 2 naraz učiť na prikrmy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

poznám jednu čo mala takto po sebe biologicke a prijaté,a le oni to prijaté prijmali 4ročné, takže už kooopec problemov sa s tým dieťaťom ťahalo......... ale oni potom prijali viac detičiek a všetko takmer po dvoch brali - tesne po sebe.. .jednu mali taký solo kus a vravela tá maminka, že škoda, že k nej vtedy nevzali, že takto je tam jedináčik medzi dvojicami..... a ono aj ja lutujem, že nemáme k Lucke parťáka..... proste nevyšlo nám to..

ale tak zas čím su deti vekovo bližšie k sebe, tak tým viac funguje rivalita , lebo maju +/- rovnaku poziciu v rodine a trošku sa o ňu bijú....

je to na vás.. určite to ma výhody a aj nevýhody.....

každemu čosi iné vyhovuje.... niekto o dvojčatach napr. nechce ani počuť a niekto po tom túži.. či preto, že sa mu to pášči, alebo doslova ma pocit, že si to naraz odkruti a má pokoj 😀 😀 😀 😀 proste niekomu vyhovuje, že si užije babtko každé zvlašť a má deti aj 10ročným rozostupom a niekto chce aby jeho deti boli parťáci a snaží s aich mať hned po sebe...... a nemožno povedať, že je jedno či druhe lepšie alebo horšie... proste každe dieťa je iné a dopredu človek nevie či to narobí viac šarapaty alebo užitku ten vekový rozostup aký má.... proste nikto nie je jasnovidec.....

najjulinka
3. nov 2012

a ešte k tomu, že ak jedno bio , tak potom už radšej žiadne ine....

poznala som jednu pani....... a tá bola jedináčik..... a jej matka mala ťažký porod a skoro prišla o život a viac deti koli tomu namali.... a ona povedala, že to chápe, že druhýkrát do toho jej rodičia nešli,a le to nie je ospravedlneni, však adoptovať sa dalo...... povedala, že bola furt sama doma bez surodenca a že ani teraz nikoho nemá............ (navyše ostala starou dievkou, tak doslova nikoho nemala).............

milenka74
3. nov 2012

@lenka_21 My mame 6rocneho bio chlapca a teraz sa nasla sestricka pre neho tiez 6rocna a rozdiel bude medzi nimi asi 3 mesiace. Takze ja zasa riesim ako robit s "dvojčatami" ulohy 😀 😀 😀
Jedinacikovi je velmi tazko.Moj syn sa kazdy den modli za surodenca a keby si videla tie jeho rozziarene ocka ked mu ukazali v na urade prvykrat buducu sestricku tak to hovori za vsetko.
Zo zaciatku to budes mat narocne s takym rozdielom,ale potom uz budu tahat jeden druheho.
Ja som mala proficata s 13mesacnym rozdielom a dalo sa to.Najhorsie bolo kym prisiel kocik surodenecky 😀 😀 😀
ale potom to bolo uz len o systeme.
Drzim palce. 🙂 🙂 🙂
a co sa tyka tych hrozostrasnych pribehoch a detoch z decaka tak ja poznam doktorov a zúcitelov a kopec inych slusnych pracovitych ludi co vyrastli v DeD a v nahradnych rodinach a poznam kopec grazlov co vyrastali vo svojej bio rodine 😝

matax
3. nov 2012

@123sabrina nemyslela som to v zlom 🤐 ja chapem, ze ak sa niekomu nedari mat svoje biologicke dieta a ma silnu tuzbu po dietatku, ze sa rozhodne pre adopciu, len to by nemalo byt neplnohodnou nahradou, ale plnohodnotnou, nechcene deti si zasluzia, aby boli uplne prijate a aj s ich identitou (tuzbou poznat svoje korene) .. ja chapem, ze ak niekto otehotnie este pocas cakania na adopciu, ze sa adopcie vzda... preto si treba rozmysliet, ci adoptovat, alebo este pockat, dieta nie tovar, je to dar .. nie, ze do rodiny s prijatym dietatom sa narodi vytuzene biologicke a to adoptivne dieta bude brate rozdielne..ale dufam, ze si to tak nemyslela, dufam, ze ak by si sa rozhodla prijat dieta, ze ho prijmes za svoje zo vsetkým... takze, nic v zlom 🤐 🤐
mne osobne sa viac paci motivacia pomoct sebe (naplnit tuzbu po dietaku) a pomoct aj detom (naplnit im potrebu mat rodinu), ale to som ja, chapem, ze nemusis mat rovnaku motivaciu... Len ta druha motivacia, pomoct detom dost suvisi aj s tym, ze detom pomáhame aj po prijati 😝
uz som ticho

matax
3. nov 2012

@milenka74 jeej, nasli ste sestricku? gratulujem 😵

matax
3. nov 2012

@lenka_21 mas aspon vyhodu oproti "prvomaminkam", co si adoptuju dieta, ze uz mas skusenost so svojim bábom, aj ked kazde dieta je ine, ale urcite ti to pomoze.. drzim palce 🙂

123sabrina
3. nov 2012

@lenka_21 jeden na druheho nema utocit ?🙂 napisem tu aproficky nemaju co robit a pisu 🙂 nevadi sranda 😀
a my sme zase isli do adopcie preto ze vlastne mat nebudeme , umele op. nam nepomohlo a dieta chceme tak sme sa dali na adopciu , ale keby teraz otehotniem - co sa asi nestanetak by som bud zrusila alebo odlozila adopciu a pockala ked bude bio vadcise a s manzelom by sme sa rozhodli ...to bol moj nazor takze akokolvek sa rozhodnes tak drzim palce .

123sabrina
3. nov 2012

@matax a ty si myslis ze by som isla do adopcie keby som ho nechcela prijat ? za vlastne? toto uz koho mohlo napadnut ? este ani nemam dieta ale uz ma tolko pren nakupene ako keby uz som na rade .. a tesim sa nanho .. ale keby sa mi narodi bio neviem ci by som si hned zobrala s adopcie muslea by som dobre porozmyslat v dnesnej dobre mat viac deti.... 😠

beba1902
3. nov 2012

No ja vam poviem z vlastnej skusenosti , ze nerobim ziadne rozdieli medzi mojmi detmi a mam aj bio a aj adoptovane a je medzi nimi rozdiel 9 rokov 😉 Davidko vzdy snival o surodencovi a kedze sa nam nedarilo vlastne, tak sme sa rozhodli pre adopciu a som stastna , ze sme sa tak rozhodli ... deti si skvele sadli Davidko je hrdi na Simonku dokonca v skole na obcianskej hrdo povedal , ze uz aj on konecne ma surodenca a nehanbil sa povedat , ze je adoptovana ,dokonca ucitelke vysvetlil , ze to nie je jednoduche a kolko sme sa natrapili ,pokym sme sa dobojovali ku Simonke ... aj ked sme mali krizu a ziarlil ,ale vsetko sa da prekonat a som hrda mamina a obe deti mam v mojom srdci na rovnakom mieste, za oboch by som dala zivot a je jedno ci by to bol Davidko ci Smonka ,jednoducho su MOJE 😉 😉

maartinkaa
3. nov 2012

@beba1902 krasne si to napisala 😵

najjulinka
3. nov 2012

@lenka_21 a americkým prezidentom.. no hmmmm.. na to najprv bude musieť zmeniť ustavu 😀 😀 😀 ale dať sa dá všetko.......... 😉 😀

juriva
3. nov 2012

pekne prispevky a pravdive...adopcia je tiez stastie ako pre dieta aj pre rodicov. Vztah sa posunie do inych sfer.

maznacik007
3. nov 2012

osobne som za vacsi vekovy rozdiel medzi bio a ado dietatom
tak maly rozdiel jednak nie je prirodzeny
jednak z pohladu rivality surodencov ... lepsie sa podla mna s tym vyrovanavaju vacsie deti ze maju surodenca z domova... ked uz su tie potreby ine... napr. dieta 4 rocne a viac uz je zapojene do kolektivu a nevadi mu natolko ze sa mamina venuje babenku... ono jasne toto sa deje aj pritom ak sa narodi bio surodenec... ale predsa len toto je ina situacia... aj pre to bio dieta...
ano my maminy to mozeme inak vnima a inak to bude vnimane nasimi detmi v puberte... a tak...
ja som sa tymto dost zaoberala jednak mame presne tak ze bio dieta a dieta z domceka... a jednak som si to prezila priamo ako bio dieta ... s prijatym surodencom... a dost som sa s tymto zaoberala s psychologmi... viacerymi ale nie s tymi uradovymi ale mala som stastie aj na takych co samy mali aj bio deti aj deti z domova... a naozaj nikto z nich nam neodporucil maly vekovy rozdiel ... my sme povodne chceli aj vacsie dietatko... a dnes uz viem povedat ze vedeli preco...
my sme nastastie nakoniec mali dostatocny vekovy rozdiel na to aby som stihla zabudnut co vsetko dcera vedela v tom a v tom veku a neporovnavala... a aj manzel teda... a zaroven dcera sa rada sa malym zahrala a pomahala... a maleho neberie ako konkurenciu....

maznacik007
3. nov 2012

vlastne ani neviem o takej rodinke co takto ma deticky ze malicke bio dietatko a potom z domova... ale to je asi preto ze na priprave sa to vyslovene nedoporucuje... ale zasa netvrdim ze to niekto takto nema.... 😉

cairka
3. nov 2012

baby, ja neviem, na druhú stranu tie deti od @lenka_21 budú odmalička vyrastať spolu, v podstate obe deti budú to druhé brať, že je odjakživa tam. Žiarlivosť je vždy a všade...Veve si prešla žiarlivosťou po príchode malej a to mala 4apol roka, Dia si prešla žiarlivosťou cca. pred pol rokom a to je mladšia a teda nebola zhodená z trónu jedináčika... To porovnávanie, to je už na rodičoch, aby sa pripravili, že sa môže stať, že deti rovnakého veku budú vo vývoji možno aj 2ročný rozdiel mať (čo nemusí, ale môže) . Ja som nestihla zabudnúť, čo vedela Veve vo veku Dii, ale problém je to môj, jej to nehovorím, že v čom je pozadu, len ja si to riešim sama v sebe 😅 no a na koni 😝 😀 ale toho Dia ešte nečíta 😅
O tom, že to bude minimálne prvé roky strašne náročné asi nepochybuje nik. Je to ťažké rozhodovanie, za seba, keby som ju už bola pozrieť, by som nedokázala povedať nie 😅

maznacik007
3. nov 2012

no to je fakt ja som skor myslela v tom smere ze ak je malicky vekovy rozdiel tak deti maju v tom case rovnake potreby a priblizne rovnaku mieru ich prejavovania..
napr. maly Samko bude mat 18 mesiacov uz bude bezkat ale nebude to este uplne samostatna chodza.. proste pod dohladom, mala dajme tomu Janka bude mat 13 mesiacov tiez ma cas na ucenie sa samostatnej chodze a pokusa sa chodit... a ako to vyriesit... a takychto situacii bude x... ku komu sa ta mama rozbehne... k bio Samkovi ci k Janke.. a toto zvladnut tu spravodlivu mieru prerozdelenia pozornosti, starostlivosti ak su obe deti v rovnakom veku nie je jednoduche... ako jasne napiseme tu ze budeme sa chovat k obom rovnako... ale je to naozaj tak.. kolki z nas si mozu povedat co mali male rozdiely medzi bratmi a sestrami ze sa rodicia chovali uplne rovnako... a co ak vstupi do toho ten faktor bio nebio... toto je podla mna rozdielne ako to mozu vnimat rodicia ktori maju iba deti z domova... samozrejme ja netvrdim ze to musi ist na ukor toho adop. dietatka
toto je vsetko na zvazenie .... aj z pohladu maleho Samka, ktory je tiez sucastou povodnej rodiny, ktora sa rozhoduje prijat dieta ... a podla mna dost vyznamnou sucastou... a toto by som sa tiez pytala ako v sucasnej situacii ovplyvni prichod malej Samka a jeho vyvin... a teda aj v tom horizonte dajme tomu nasledujuceho pol roka...

aby to nevyznelo nejako ze nemam sucit s tou malinkou... tak podla toho co o nej lenka pise je to dieta na ktore sa roky caka.. takze tam vidim skor to aby sa to cim skor rozhodlo a mala nebola v domove ani o den dlhsie ako je treba...

suezana
3. nov 2012

čítam aj ja a poviem vám - ja by som do toho nešla 😒 😒 ale len za seba hovorím - je náročná mať jedno bábätko a vstávať k nemu, dávať mu všetko, čo potrebuje.... neviem si predstaviť mať detičky s takýmto vekovým rozdielom - dokonca ani s rozdielom jeden rok .... ja by som to nezvládla, a keby som musela, obávam sa, že by si to odtrpeli všetci moji blízky vrátane tých deťúreniec - ja by som si určite dala odklad - a dala by som ho hneď ako by som vedela, že som tehotná -
@lenka_21 veľmi ti držím palce, nech to zvládnete v čo najväčšej pohode - máš môj obdiv

inak chcem povedať - sú tu nekonečné poradovníky, všetci sa tešia na detičky a taký odklad ja vidím len tak, že sa dieťatko posunie iným rodičom, ktorí naň čakajú rovnako ako ja a ktorí mu chcú dať všetko - to dieťatko neostane preto, že ja si dám odklad bez rodiny 😕

ja mám bio dcéru a adoptované dievčatko a som šťastná 😵 😵 😵

lenka_21
3. nov 2012

Viete baby, ten odklad znie super, lenze nie sme s mm najmladsi (ja 37 on 41) a uprimne ako som pisala v 40-tke sa uz nebudem citit na novorodenca ... s mm sme rozhodnuti, ze sa o dietatko bude snazit max. do mojej 39 a potom si uz dame pokoj - zo vsetkym (ci uz vlastne alebo adoptovane). Teraz vyzera vsetko jednoducho, ale budme realisti, ja budem mat 57 rokov ked bude mat moje bio 20 a mozno bude este potrebovat moju pomoc ... a naozaj byt dobre zamestnany v 57 je skor v nasej republike zazrak ☹ ☹ ☹ Moj mm ma 41 rokov a uz vo firme idu reci, ze by mali omladit tim a najst mladsich 😕 😕 😕

Co sa tyka odkladu, my sme si ho aj chceli dat, ale pani na urade nam odporucala nech to nerobime, vraj vzdy mozeme dietatko odmietnut ... na druhej strane nam od r.2009 ponukli deti iba raz a aj to nebolo podla nasich poziadaviek 😒 😖 😒

Je to tazke a naozaj neviem co robit a ako sa rozhodnut ... jedno urcite viem, ze nechcem aby moje dietatko vyrastalo same, na druhej strane si uvedomujem, ze vekovy rozdiel je velmi maly ... taktiez netusim ci este dalsia ponuka do mojej 40-tky pride a uz vobec netusim ci sa mi podari mat este jedno kedze toto sa nam podarilo po 11 rokoch .... 😨 😕 😨

karkana
3. nov 2012

@lenka_21 no ja neviem, ale neni zas dobre, že vychováte dve detičky naraz?i ked to bude náročné, ale určite to zvládnete,a už dakedy nebudete musieť riešiť otázku, či adoptovať, ja by som to určite brala,aj jedna pred dvoma rokmi mi písala, čakala bábo a aj si zobrali adoptované malé, čiže mali dve detičky aj bio aj adopt., musím pozreť ako sa volala napíšem ti na ip, ak by Ti ona povedala,

mata2
3. nov 2012

ahojte,
@lenka_21 vidim ze riesis ako by to asi vyzeralo,keby si mala doma deti s polrocnym rozdielom 🙂

ked sme prijali dvojky,mali 11 mesiacov,macka sa vedela postavit popri nabytku,milko nesedel,vedel sa obratit z chrbta na brusko...takze rozdiel vo vyvine bola si 5mesacny...
to znamena,ze uz od zaciatku malo kazde z deti ine potreby..s mackou sa uz dalo chodit "za rucicky",s milkom sme cvicili jednoduche cviky Vojtovej metody pri kazdom prebalovani...macka zacinala papat pevnejsiu stravu,milko bol krmeny iba z flasky,,macka prespala celu noc,milko prvych 6 mesiacov prevrieskal kazdu noc - celu 😝 ,,
milko spaval cez den od 10h do 12h,,macka od 12h do 14h,,potom zas milko od 14h do 15.30h...
macka sa pustila sama chodit ako 18 mesacna,milko presne na druhe narodeniny,a nepamätam sa,zeby som niekedy riesila dilemu,ku ktoremu dietatu sa mam rozbehnut skôr...a ver tomu,ze kazde sa vzdy rozbehlo opacnym smerom 😝

ak by som sa mala rozhodnut zas,tak by som do toho isla zas 😎 ja som vzdy chcela mat dvojcata,a aj ked obe deti mali ine potreby,zvladnut sa to urcite dalo.
inak MM robi na tyzdnovky,takze som na deti bola v podstate sama.a bola som prekvapena zistenim,ze starostlivost o 2 deti vobec neni taka narocna,jak som si myslela 😎

ak mas pocit,ze to zvladnes,tak to urob. 😵

najjulinka
3. nov 2012

jej ja som tu mala popisane dlhotanske , že 5 mesačný vývojový rozdiel sa da aj u dvojek......

a ja odporučam už len koli línii, ked koli ničomu inemu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mata2
3. nov 2012

tak s tou liniou mas @najjulinka pravdu 😀
ja som schudla 7 kg ked k nam deti prisli 😉
som bola zvyknuta pchat do seba o 21h druhu vydatnu veceru,lenze v tom case zacal milkov vecerny rev,takze vecera odpadla 😀
jak prestal plakavat,tak som ich nabrala spät 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre