Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
7. nov 2012

@lenkove rok a pol je málo.. to by si už mohla vedieť.. 😀 už si tu dosť dlho 😀 😀 😀 😀
@tortelinka nie zlatko.. len ješitný sa stretol s úprimným.. a to je ako cukor a soľ... 😀

lenkove
7. nov 2012

a je mi ľúto, ak som niekoho pohoršila, alebo urazila.. Vôbec som to nemala v úmysle. Vlastne som len chcela povedať, že podľa mňa sa úplne najdlhšie čaká v ZA kraji. A mojimi argumentami som chcela podporiť moje tvrdenie. Nie nikoho uraziť. A taký to bol pekný deň...

lenkove
7. nov 2012

@dadenka1 😀 chcela som fňukať, ale díky za upozornenie.. Dúfam, že to stihneme do aktualizácie ....

dadenka1
7. nov 2012

@lenkove čo si sa ty s koňom zrazila? a čo TN? my sme čakali 3 roky.. aj viac ako tri roky sa čaká...

dadenka1
7. nov 2012

@lenkove a ešte stále to pekný deň je... a bude taký aký si ho urobíš... 😉

dadenka1
7. nov 2012

@lenkove trochu irónie... 😀 😀 😀 😀 😀 aj ja som dúfala.... 😀

lenkove
7. nov 2012

@dadenka1 ozaj.. aj vy, aj napr. pre mňa nepochopiteľne dlhé čakanie akim na malú... 😔 ale už ste sa dočkali... Dnes som bola v kostole a som na vás s tortelinkou myslela 😵 minulý november som sa celkom vážne modlila za vás v tomto kostole. Teda za teba konkrétne a deň na to za tortelinku, len som nevedela, že za ňu 😀 😀 a teraz ste tu, maminky, svatkujete sa, je to úžasné ako dokážu deťúrence zmeniť život v rodine... Z dusivého čakania na dieťa je ... čakanie kedy to výtúžené dieťa konečne zaspí napr. 😀 😀

olalka
7. nov 2012

@lenkove prešovský kraj -čakacia doba viac ako 4 roky, po 4 rokoch sme na 18 mieste

lenkove
7. nov 2012

@olalka ech. to je pech 😔 😔 tých nad dva roky krajov je akosi priveľa 😔 😔 ale už to ide z kopca 😵

dadenka1
7. nov 2012

@olalka uha... tak to je iné číslo... ☹ to ako vidím už ste sa aj o vlastné radšej postarali...

olalka
7. nov 2012

tak my sme z tej nudy pri čakaní splodili už dve bio 😀 aj keď sme tomu už neverili 😀

dadenka1
7. nov 2012

@lenkove ďakujeme za modlitby.. ako vidíš, boli vyslyšané... a stým čakaním na zaspatie.. to si trafila 😀 😀 😀

dadenka1
7. nov 2012

@olalka šikovným patrí svet.. my menej šikovní musíme čakať 😀 😀 😀

olalka
7. nov 2012

@dadenka1 ale že sme sa na tom namakali 😀 aj keď to nebola zlá práca, ale desať rokov nám dalo zabrať 😉 a teraz + ďalšie tri 😀

belaanabela
7. nov 2012

@suezana jéj ani nevieš ako si ma potešila 🙂 normálne mám hned lepšiu náladičku 😉

@mata71 no určite to po takej dobe nevzdávajte ked tak si zmente požiadavku ohladne veku ale isto robte aktualizáciu 😎

@kveta žial i tomu verím že také veci u Nás na SK fungujú, i ked niekedy to nemusí byt naschvál stačí ked si tety úradničky zle naštudujú spis vid. Lenka21 mala v požiadavkách dvojky a predsa ju nekontaktovali . . . !?

dadenka1
7. nov 2012

@olalka asi sme málo makali.. 😀 ale keď m§a už to ani nebavilo potom.. ja som už stará.. pohodlná.. 😀 😀

olalka
7. nov 2012

@dadenka1 dadenka, mám presne toľko rokov, čo ty 😉

mana85
7. nov 2012

@suezana Ja aj s mojim mužom sme boli prizvany k sudu o osvojitosti ako svedkovia a bio tam neboli . Baby odtialto mi poradili aby som si zavolala na súd a ak by mal byť len jeden súd kde by boli aj bio tak sa da vraj dohodnuť že chceme byť sami na pojednavani ale my sme sa nemuseli zjednávať lebo bio- boli v iný termín ale je lepšie si to asi zistiť dopredu možno na iných súdoch to robia inak...

dadenka1
7. nov 2012

@olalka tak potom platí to, že som pohodlná.. to stará mažem 😀 😀

suezana
7. nov 2012

@mana85 no veď tak by to malo byť 😉

suezana
7. nov 2012

@belaanabela a čím som ťa tak potešila????? 😵 😵 😵 😕

belaanabela
7. nov 2012

@suezana vetou tipu : My sme mali súd a viem o detičkách - detičky sú (aj krásne biele), ako som vyrozumela - rozprávali sa o konkrétnych, len žiaľ nie je vyrieknutá osvojiteľnosť - preto nikoho nekontaktujú 😵 😵 😵 ja to beriem ako veľké pozitívum 😉

suezana
7. nov 2012

@belaanabela aha 🙂 🙂 no je to škoda - ja som sa opýtala, prečo nekontaktujú - tak, že je to pre tých budúcich rodičov potom veľmi ťažké, že to dieťatko nemôžu mať doma, keď si už na seba zvykajú.... 😔 😔 a môže sa to naťahovať dlho 😒 😒

5katarina7
7. nov 2012

no babulky dnes mm volal do NR a tety ešte stále maľujú a menia linoleum,nezdvihla to teta A. ku ktorej patríme,ale tá druhá a predstavte si pamätala si naše mená a potešila ma že vraj sme medzi prvými,ale to len tak z hlavy hodila,máme volať v pondelok a vtedy bude vedieť viacej povedať.A že sa to teraz troška pohlo,no uvidíme v pondelok,dúfam že sa nesklamem.Naposledy sme boli 9,skočili sme asi kvôli zmene požiadaviek aj na polorómske 😉

iwusa
7. nov 2012

nevyvolávam a ani nechcem vyvolávať vojny. s každým tu jednám slušne, nikomu nenadávam a nerobím si posmešky... asi je fakt škoda sem aj niečo písať ☹ ☹ ☹

123sabrina
7. nov 2012

ti brdo 😀 dokola to iste................... a iwusa ozvy sa mi cakam a cakam kedy napises ze vas kontaktovali ja budem volat do trnavy najblizsej dobre a musim to s nich dostat 🙂) a napisem ti potom uz som nervozna ,nedockava nic nevieme!!

123sabrina
7. nov 2012

@5katarina7 no vidis super🙂 hovorila som ze uz do vianoc budete 4-ia?

kanhwa
7. nov 2012

@lenkove no vidis, a teraz mam zas ja pocit, ze mi niekto vklada do ust /do slov/ nieco, co som nenapisala...no prosto mam pocit, ze zbytocne tu riesime niekedy co netreba...

cisty_prinos
7. nov 2012

@cairka Tak dakujem ze som nenapisal hlupost ale blbost 😀 Ja nesirim paniku, moja jedina motivacia je vysvetlovat nejasnosti ludom bez pravneho vzdelania, aby nemuseli vychadzat zo svojich pocitov a toho co im povie "pani na urade", kedze to sa dost casto odlisuje od reality. Z tvojho prispevku mi uprimne nie je jasne preco si myslis ze to co pisem je blbost, kedze nevidim v ktorej casti si myslis nieco ine ako ja, takze len obsirnejsie zopakujem ako to je.

Takze este raz a naposledy (inymi slovami presne to iste napisala aj @lalus) - ak nie je matka zbavena rodicovskych prav, sposobilosti na pravne ukony (nesvojpravnost) alebo ak dieta nema vyslovenu osvojitelnost, tak je jednoducho matka (nech z nasho pohladu akokolvek zla), a ma rovnake prava ako ma "normalna" matka, t.j. ked si chce niekto zobrat do starostlivosti JEJ dieta hoci aj bez predbezko, tak jej to sud MUSI dorucit, a nijake udaje pritom nemoze zatajit - jednoducho jej doruci navrh ktory podaju buduci osvojitelia. Preto nie je v tomto smere ziadny problem pri anonymnych porodoch alebo vtedy ked matka podpise vopred suhlas s osvojitelnostou - v tychto pripadoch matka nie je ucastnicka konania o osvojitelnosti ani o osvojeni. V opacnom pripade je bud potrebne pockat na vyslovenie osvojitelnosti, inak bude matka ucastnikom konania o osvojeni a vsetko sa jej dorucuje.

Ak ide o matku ktora ujde z porodnice, tak sa jej z vyssie uvedenych dovodov vsetko dorucuje - ak ti niekto tvrdi opak, tak sa myli. Preto pokial viem niektore kraje vobec tieto deti nedavaju do adopcie, kym neprejde ta 6tyzdnova lehota, inde do procesu ist mozu, ale buduci osvojitelia to robia jednak s tym rizikom, ze si to matka rozmysli, a jednak s tym rizikom ze preberie postu a bude o nich vediet. Z tohto dovodu vela cakatelov caka na natahujucu sa osvojitelnost, a az potom davaju navrh na predbezko (resp. samotnu predosvojitelsku), lebo sa chcu tomuto riziku vyhnut. Samozrejme, osobne udaje sa k biomatke nemusia dostat, lebo nemusi preberat postu, ale sud jej predbezko dorucovat musi.

To co pises o dorucovani je uplna pravda, ano trva to aj 2 mesiace, a to je presne problem preco sa cely proces casto natahuje - teda jeho prva cast, vyslovenie osvojitelnosti dietata. Druha cast - predbezko/predosvojitelska - uz funguje ako pises, vtedy uz je to len medzi sudom, opatrovnikom a osvojitelmi, takze vtedy samozrejme na pravoplatnost staci vzdanie sa odvolania tychto jedinych ucastnikov.

tortelinka
7. nov 2012

@lenkove no len poznamenám, že naše ččakanie nebolo nejaké dusivé, kedže nás upozornili na 3-4 roky a bolo z toho fakt nečakaných 5 mesiacov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre