Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zwalsh
6. feb 2013

@jazminn Jazminn dotazník ti nemôžem vyplniť, ešte nemáme dieťatko v péči ☹ ale chcela som ti pomôcť. Možno pomôžu ostatné mamičky. Zuzana

martinaxx
6. feb 2013

@milenka74 a čakáte do pestúnskej starostlivosti?

martinaxx
6. feb 2013

@evasova ahoj no moja sestra čakajú už 4 mesiace a povedali im,keď tam volali,vraj do pestúnskej starostlivosti nie je poradovník,tak by ma zaujímalo ako to vlastne je 🙂

mata71
6. feb 2013

NITRIANSKY KRAJ

6.2.2013.............24 miesto celkovo ale sa posunieme robia aktuak poradia,,,,,chlapček 10 😵
6.11.2012..........30
24.5.2012.........35
19.4.2012.........41
23.1.2012.........45
19.9.2011.........62
28.7.2011.........80 miesto./zaradenie do zoznamu/..na chlapčeka 45.

Musela som dnes volat kružili nad našim domom 2 bociani,,ja viem je februar vet toto... 😵

yukki
6. feb 2013

@mata71 bociani???? dnes????

mata71
6. feb 2013

@yukki heej,ja viem že čudné,lebo sused volal na životné prostredie nech pošlu niekoho,aby nezamrzli a už to mali podchytené že su to fakt bociani... 😵

yukki
6. feb 2013

@mata71 a ja že žiješ niekde v severnej Afrike....už som si myslela. neviem ako u Vás ale u nás zase dnes celý deň sypalo, bocian keby pripažil a zosadol tak sa zabodne že mu ani zobák nebude trčať.....

suezana
6. feb 2013

@yukki 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

u nás je jar 😵 😵

suezana
6. feb 2013

teda chcem povedať, že dnes u nás bolo veľmi príjemne, sneh už skoro vôbec nemáme 😉

yukki
6. feb 2013

@suezana ja som dnes 45 minút dávala auto do garáže, na posledných 10 metroch som zapadla. Po hlavnej ceste sa jazdilo v jednej koľaji, takže sme viac času cúvali a vyhýbali sa, ale aj na vozovke bolo cez 20cm snehu, bo pluh len po tretej sa zjavil...a teraz som volala učiteľke do škôlky, že zajtra bez šance....
Ta tu zima. február, no. v sobotu bude Dobýjanie snežného hradu. http://www.skimlynky.sk/news.php?id=102&akcia=view

mata71
6. feb 2013

@yukki jaaj no dufam že tu nenasype tu máme skoro jar ako píše @suezana veru dnes aj predtým sme mali jarno.. 😵

milenka74
6. feb 2013

@yukki
@mata71
ja vzdy ked stretnem bociana tak nam volaju tak pozor na to 😀 😀

suezana
6. feb 2013

@mata71
@yukki no ja mám nové čižmy z výpredaja - vysoké a teplučkéééé - konečne nemusím vypchávať každý deň novinami 😀 😀 môže ešte ostať zima kľudneee 😀 😀

mata71
6. feb 2013

@suezana no len aby teraz som čitala že je vydaná vystraha že bude snežit... 😀
@milenka74 nooo to by bol šok,,, 😵

yukki
6. feb 2013

@milenka74 no ponad môj dom preletel pred 6 rokmi...čierny..robili sme si srandy, a toť-Kika. potom ho zo dva roky nebolo vidieť a potom preletel zas-len som dvihla ruku a ukázala som ho susede...zas to bol ten čierny a....Markétka 😝 😝 😝 😝 😝 😝 a teraz už nech si lieta koľko chce, už mu na to neskočím....dve je optimum aj maximum zároveň 😝 😝 😝

mata71
6. feb 2013

@yukki 😀 😀 😀 no ked preletí asi skočíššš,

yukki
6. feb 2013

@mata71 ta čo si, ja chcem mať rodinu a nie presunutý decák z ich priestorov do mojej koliby......

mata71
6. feb 2013

@yukki dobrééé aspon sme sa trošku posmiali...

yukki
6. feb 2013

@mata71 tam ho pošlem na juhozápad, že u vás sú väčšie žaby.....

mata71
6. feb 2013

@yukki jooj ved pošli,pošli,, 😵
sranda že na koncom roka som bola celá v depke a chcela som odstupit z adopcie a teraz som uplne inde,,,normálne cítim tehu bruško..🙂 len papam a papám a je mi dobre...

milenka74
6. feb 2013

@yukki no vidis to ze mam pravdu 😀 😀 😀 u nas to fakt funguje. Zatial 😀

yukki
6. feb 2013

@mysiak001 no len dávaj páčitka, aby som ho ešte neposlala rovno na východ, u vás je po pár mávnutiach krídlami, len po toku ho nasmerujem, nech si sleduje jarok abo koľajnice.....

evasova
6. feb 2013

@martinaxx ahoj, netusim ako je to s poradim, mne len povedali, ze na pestunsku sa caka minimalne (teda ked nie som proti prijatiu romskeho dietatka), ak som spravne pochopila, do zoznamu zaradena budem (nakoniec to je asi dane tym rozhodnutim uradu po skonceni pripravy), ale cakanie bude kratke...

mata71
7. feb 2013

dobré ranko,inak dnes už sneži aj prší zaroveň,kalamita nieje všetko sa topí,riadna brečkanica... 😀

yukki
7. feb 2013

@mata71 ránko bolo pred šiestou keď som sa snažila vyšuflať k ceste, nového padlo v noci 50 cm, aktuálne už asi o 10cm viac. Snaha bola márna. Aj tak by sme sa nikam ´dalej nedostali. Škola škôlka zrušená, vyhlásený havarijný stav 😝 😝 😝
Vyťahuj gumáky! 😝 😝

sisab
7. feb 2013

@mata71 no to som zvedava, ked to zaktualizuju, tak sa to asi riadne posunie, my sme tyzden po vas a nam uz niekedy na jesen povedali ze 25-26 vtedy. Takze sa zrejme prekvapime coskoro. 🙂 ja sa tam chystam do konca mesiaca osobne, tak potom dam vediet...

jazminn
7. feb 2013

jóooj, ženy, kto mi ešte nevypísal dotazník, mám veľmi málo...
http://iankety.sk/dotaznik/282532612/1/

vikad
7. feb 2013

@yukki Aj na Východ pošli 😀

mata71
7. feb 2013

@sisab ved toto... 😉

luckada
7. feb 2013

ahojte 🙂, viete aka je teraz situacia v nitrianskom kraji? mame ziadost o baby, zapisani sme koncom roka 2012, tak kym budeme /ak budeme volat/ nech mam predstavu o dlzke poradovnika. Dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre