Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matax
4. máj 2013

@tromboska ano, ved aj ta mamina, co je tehotna caka okolo 9 mesiacov 🙂

dalia246
4. máj 2013

nikto mi neodpovie??

suezana
4. máj 2013

@dalia246 kedy začnete prípravu? to je otázka? kde idete robiť prípravu a aký ste kraj?

dalia246
4. máj 2013

@suezana ano otazka...kraj sme kosicky a pripravu budeme robit na urade.

iwusa
4. máj 2013

@dalia246 v TT kraji je to tak, ze prides na urad, porozpravate si, podas si ziadost, vyplnis vsetky papiere a potom sa uz musim len dohodnut so psychologickou. je to o vzajomnej dohode vas a nej, kedy ma kto volny cas. asi tak 😉
@tromboska podla mna je to velmi individualne. neviem ci existuje univerzalny recept uplne na kazdeho. velku oporu vo vsetkom som mala nastastie v manzelovi. postupne sme presli z fazy "skusanie a kliniky" do fazy "cakanie a tesenie sa na adopciatko" a je to uzasne. samozrejme nevieme sa uz dockat, ale zatial si uzivanie volny cas, pretoze toho casu potom uz nebude tak vela, chodime spolu cvicit, na vyletiky, priatelom, grilujeme do noci, spime dlllllho... jednoducho si uzivame jeden druheho a toho nasho drobca uz teraz milujeme, aj ked ho este nemame 😵

suezana
4. máj 2013

@dalia246 tak ako hovorí iwusa ... to je len o dohode so psychológmi - a o tom ako sú vyťažení 😉

suezana
4. máj 2013

@tromboska ja mám dve deti - mladšia je prijatá - moje pocity boli úplne rovnaké, ako pri porodenej dcérke 🙂 tak isto mi bola "nová, neznáma" .... zvykali sme si na seba a naša láska zo dňa na deň rástla 😵 😵 a dokonca musím povedať, že teraz to MAMA z úst prijatej je ešte čarovnejšie a pre mňa dojímavejšie..... Keď vám dieťa povie mama - je to krásne ... nádhernééé , ale pri prijatom dieťatku to má nádych takej bázne.....

dalia246
4. máj 2013

@iwusa ziadosti uz mame odoslane,oni nam spätne poslali aby sme odoslali nasa suhlasy o preverovani...vdaka za odpovede @suezana

iwusa
4. máj 2013

@dalia246 to je super, hned v pondelok sa skontaktuj so psychologom, nech sa zbytocne nezdržujete 😉

dalia246
4. máj 2013

@iwusa ked ja neviem,co si dobre pamatam,tak pani uradnicka nam povedala,ze kontaktovat nas budu oni ohladom pripravy,skusim este pockat...

lenkove
4. máj 2013

@tromboska Cakanie na prve dietatko je narocne, myslim, ze Ti rozumiem o com pises. Ja citam, ze o tom ako ten cas prezit... Nuz... Osvojenym a inak prijatym detickam hovorime deticky zo srdiecka, lebo sa zrodili v srdiecku a nie pod nim... A tak tvoja cesta matky zacina dlho predtym ako si donesies dietatko domov. Zacina v tvojom srdiecku a vsetky tie pocity, aj bolesti smutku, osamelosti, strachu, ti pomozu stat sa pre tvoje dietatko tou najlepsou maminou. Tvoje dietatko potrebuje citlivu a empaticku maminku, tak sa svojim pocitom nevyhybaj, jednoducho ich prijmi a vedz, ze aj ked teraz bolia su dobre a dodaju ti silu o to tvoje babo bojovat 😉 (lebo taky cas od prveho telefonatu po prichod domov moze byt velmi narocny na psychiku).
A ako co najviac na smutok zabudnut je ako radi matax, sledovat ine rodinky, ine stastne osudy, ktore presli tym co ty a teraz maju doma to prave vlastne dietatko 😵 😵
Drzim ti palce a pis nam 😵

lenkove
4. máj 2013

@tromboska a ano, spokojna budes az ked budes mat dietatko doma 😀

suezana
5. máj 2013

@dalia246 júúúúj nečakaj, oni majú časuuu, ty nie ... aj tak to bude tak dlho trvať 😒 😒 😒 určite im zavolaj, ktovie kedy ti povie najbližší možný termín 😖 😖 naša tam mala večne plno + oni chodia na súdy a kadečo možné ....

mana85
5. máj 2013

@lenkove 😵 😵 😵 😵 krásne napisané 😉

vikad
5. máj 2013

@tromboska No, ja som sa začala zmierovať, ale mala som ešte nádej, ktorá už teraz nieje, lebo som vyčerpala posledný pokus - vložili mi dve emrbijká, ale nič z toho ... Takže teraz už len fakt čakať, kedy nám pani z uradu zavolá, že "prídte sa pozrieť na bábo ... " Zmieriť sa s tým úplne podla mna nedá, aspon ja mám zatial taký pocit. Lebo stále počujem o prípadoch, kedy aj ženy, ktoré mali diagnostikovanú neplodnosť, alebo iné problémy, otehotneli, takže nádej zomrie úplne posledná ...

dioliana1
5. máj 2013

@vikad už aj tu na koníku je mamina ktorá po čase kedy už si adoptovala dieťatko z dd otehotnela a aj porodila zdravé bábätko 😉 , takže teraz má dve deti 😀

lenkove
5. máj 2013

@vikad tuzba mat dieta a byt rodicmi je jedna vec. Ta sa prichodom dietatka uplne naplni. Splni sa sen, vsetko do seba zapadne a bude dokonale, to mi verte.
Vyrovnanie sa s neplodnostou je uplna ina vec, ktora vobec nesuvisi s tym, ci mas dietatko doma, alebo nie... Su to dve rozdielne veci a nedaju sa navzajom kompenzovat, kazda ma svoj vlastny priebeh a pribeh. Tolko moja osobna skusenost.

karkana
5. máj 2013

@vikad ked budeš mať adoptované bábo, potom to ešte skúsiš , aj mne to tak poradil dr.,potom dám ešte vložiť embrijko, ked to všetko zo mňa opadne a práve možno vtedy sa to podarí? 😉

dorota23
5. máj 2013

@vikad moja kamoska otehotnela po mnohych tazkych rokoch roznych pokusov, atd. na tretie umele. nikdy ju nenapadlo, ze by este niekedy vobec mohla otehotniet a uz vobec nie ze spontanne. a prve nemalo tusim ani 2 roky a zrazu co nezistila? caka babo 😉 mne vraveli viaceri znami, ze poculi o tom, ze si niekto adoptoval babo a potom neskor zena otehotnela. nechcem davat falosnu nadej, ale stava sa to 🙂 drzim palce

vikad
6. máj 2013

Dievčatá, VŠETKY!, ste také zlaté, ďakujem vám. Veľmi mi pomáhate. Ale už dosť o zlých vevciach, idem sa sústrediť na dobré veci. Slniečko vonku krásne svieti a ja sa už teším na chlupku, kde budem natierať plot 😀 odreagujem sa a bude super. CMUKY všetkým :-*

tromboska
6. máj 2013

@lenkove ...mam taky pocit, ze si napisala PRESNE TO, CO SOM POTREBOVALA 🙂 Zo srdca Ti dakujem 🙂 Dakujem, ze si porozumela, co som tym myslela 😉 Ono je to tazke to tak vysvetlit, co som mala na srdci...

mata71
6. máj 2013

Nitriansky Kraj.
Dievčata takto to vyzera s nami,,,,nejako si začinam mysliet že aj ked obnovýme pripravu v juli do konca roka rodičmi nebudeme,,,,bratranec s manželkov su 4 miesta pred nami a zvažuju že pripravu už neobnovia,,,,mi sa máme rozhodnut do konca juna,,28.7.budu 2 r,čo sme v poradovniku,

6.5.2013...............19
6.2.2013...............24
6.11.2012............30
24.5.2012.............35
19.4.2012.............41
23.1.2012..............45
19.9.2011..............62
28.7.2011..............80

fiona123
6. máj 2013

Žiadne dobré správy? Žiadné nové detičky? Tak sa mi zdá, že je dlho ticho....žeby ticho pred búrkou 😀 ? Jaj, keby sme uz mali aspoň po príprave.

mmacca
6. máj 2013

@mata71 Netreba sa vzdávať! Čakanie je na nervy, ale treba vydržať!

schatje6
6. máj 2013

@mata71 my sme chvilu po vas, my sme v poradovniku od 1.8.2011 a naposledy pytat som sa bola niekedy zaciatkom marca a boli sme 24-25, takze to sedi. ked to preratas statisticky, tak tych 19miest,co vam chyba do ciela, ste sa posunuli za necely rok...ked pridas k tomu nahodu, tak to moze byt cca 8-9mesiacov realne...hm 😒 ja sa planujem ist informovat az po lete asi teraz, hoci panika hovorila, ze pred dovolenkou ze sa mozem spytat...akurat aktualizaciu musime naplanovat...

lenkove
6. máj 2013

@tromboska No lebo ja som to prežívala veľmi, veľmi podobne 😵 😵
A ako je to s vami? Už ste podali žiadosť, alebo ešte len uvažujete?
A čakanie je náročné, ale vôbec nemusí byť dlhé, uvidíš, nakoniec Ťa osud môže prekvapiť 😵 Príde k vám presne to dieťatko, ktoré má a v čase, ktorý bude ten pravý!

vikad
6. máj 2013

@mata71 Vydržte, už je to len kúsok 🙂

tromboska
6. máj 2013

@lenkove ziadost a papiere sme podali, ale este nemame absolvovane to skolenie pred adopciou. Maju nas kontaktovat, kedy sa zacneme skolit 🙂

mata71
6. máj 2013

@mmacca
@schatje6
@vikad Dievčatá je to deprimujuce...aj manžel vraví že ked sme prešli taky kus cesty tak vydržať raz sa mi zdá že to už len kusok po tych velkých teplách a inokedy je to ako cesta na nekonečná,,,na chlapčeka podla toho ako pani ratala sme asi 10,,, kočky ďakujem,,,,

5katarina7
6. máj 2013

@mata71 vydrž už ste blizučko,oplatí sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre