Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lillik3
6. máj 2013

@mata71 ... Drz,drz... Na dobre sa dlho čaká... A to na čo sa caka najdlhšie,bude to najlepšie 😉

mata71
6. máj 2013

@lillik3 no len nejako už máme vela rokov,,ked príde dietatko na rok tak to budeme mat 48 a 42r a popravde no neviem neviem,,,

mata71
6. máj 2013

@5katarina7 moja aj manžel to hovorí ale na mna je to už príliž,,,,,

5katarina7
6. máj 2013

@mata71 neboj keď ste 10 na chlapčeka tak to už môže byť hocikedy,my sme boli na ôsmom mieste keď nám volali,malá bola z hniezda záchrany a to tiež nie všetkým vyhovuje,my sme ju išli pozrieť a hneď sme vedeli,že ju chceme 🙂 A niektoré v takom veku aj rodia takže z toho si nič nerob 😉

dioliana1
6. máj 2013

@mata71 ja mala tolko ked som brala Kiku :D a mám žiadosť na dalšie 😀, pri dieťatku omladnete

najjulinka
6. máj 2013

no ja tiež po 40ke by som rada dalsie.. možno bude pred.. .ale tak chcem si to nechať "na úposlednu chvilu"... .určite jedno,a le možny by bolo lepšie dve. ... aby sme zas nemali jedináčika... lebo jedináčika som ja v pláne nemala a aby som nemala dvoch jedináčikov....

dioliana1
6. máj 2013

@najjulinka no ved moje su už dospele tak nechcem jedináčika... ak by som už nebola profi, Kika by ostala sama ako prst, a to nechcem, aj manželovi som to tak podala, bud profi plus pestunka na jedno alebo iba pestunka na 2 babiky 😀

yukki
6. máj 2013

@dioliana1 a profideti čooo? Plánuje s nimi niečo štát?

dioliana1
6. máj 2013

@yukki možno, to nikdy nemožem vedieť... ja sa to dozviem až bude žiadosť o IA

najjulinka
6. máj 2013

@dioliana1 no len ono ja profi som.. len nam lucka odrasta a ja zas velke do profi nevezmem..... a ani do pestu velke nevezmem...... a nika sa nam zadarila tak ako je.. proste luck a je jedináčik... keby nika bola zdrava, tak to by bolo uplne o niečom inom aj teraz........ už by sa trošku pohrali spolu.. už by trošku boli partia... tak ale čo narobim...

najjulinka
6. máj 2013

a ja profikovať kcem. .aj ked pred 60kou si na dve asi netrufnem,a le mne jedno profikovske stačiť bude.. ja proste to profi robiť kcem......... a dufam, že s apodarí to robiť furt.. je to moje vysnivane..... a dufam, že poupravuju zakony aby som sa v 60ke nemusela trepať s dvojkočíkom.. to už kcem len solo kočiar potom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dioliana1
6. máj 2013

@najjulinka podla toho ako rátam do dochodku pojdem najskor v 63 rokoch ak sa zasa dačo nezmení 😝 , takže v pohode možem aj v nejakých 45 rokoch zobrať novorodenca , ale nebranim sa decku do 2 rokov 😀, takže kludne aj v 47 rokoch... už mi nukali , ale kedže ešte študujem tak som to nechala odložiť tak o rok, iba ak by bola biosestra sa mi ozvu...

dioliana1
6. máj 2013

Kika s tatom 😀

123sabrina
6. máj 2013

o trnavskom kraji nikto ziadne novinky???????? ako velmi zaujimave ze 1,3roka zaradeni a nikto nam nic nechce povedat ako citam ze nitre povedia bez poblemov... okrem jedineho razu co pani bola ochotna som sa nikdy nic nedozvedela len ziaden posun stale ... to hovori vzdy a raz to bolo14 mieste dolu a ona ze nebol posun prenu asi nie ale pre nas velky....

vikad
7. máj 2013

Ahoj dievčatá. Tak mám nové info z Košíc. Poradie : dievčatko - 32., chlapček - 20. (posunuli sme sa z 15.miesta), dvojičky - 2. (niekto si dal pozastavenie). No, pripadám si ako JOJO ☹

suezana
7. máj 2013

@vikad no ja to vidím na tie dvojičky 😵 😵 😵

lillik3
7. máj 2013

@vikad ... Toto je na porazenie ☹ ☹ ☹ .... Takým tempom to nebude ani budúci rok... ☹

vandijan
7. máj 2013

@mata71 ja som na tom skoro rovnako, ja budem mať 41 a manžel 42 ak to bude nabudúci rok

vandijan
7. máj 2013

@suezana @vikad
na tie dvojičky to vidím aj ja 😀

vikad
7. máj 2013

Jaaaaaj, dievčatá, kiežby vyšli dvojičky, aj manžel je z dvojičiek, ale pani na úrade mi hovorila, že dvojičky sa veeeeeeľmi málo umiestnujú. Tak len čakať, ale nejako mi dochádza trpezlivosť, asi je toho na mna vela tento rok. Manželovi mamka zomrela, nevyšiel posledný zákrok, v škole plno písomiek, v práci psycho ... chcem oddyyyyyyyyyyyyyyyyych a vypnúť ...

mata71
7. máj 2013

@vandijan Najhoršie je na tom to že si pripadám pre svoje okolie ako blazon čo ich pre 2.5r blaznil že budeme mat dietatko do roka,,,/od zaciatku prípravy/....teraz radčej nikomu nič nevysvetlujem že stale čakame,,,skorej dostavam otazky typu,,,jej už ste to vzdali?no ved načo vam decko na stare kolená,,,len hodím usmev alebo poviem nech neriešia čomu nerozumeju,,,ale mna to rozhodí ,raní ........mm povie všetko má svoje dovody a nerieši,,,.,
@ vikad hovorí sa dietatko bude naša odmena za tolké čakanie,,,,ale je to na nervy,,ked človek vidi čo sa stava v akych podmienkach žiju deti,,,tak mu príde luto smutno aj nenávist k tomu,,,

karkana
7. máj 2013

vydržali aj iní, musíííííme aj my, 😉 každý to tak prežíval, ako my ,veď raz len zavolajú 🙂 hore hlavu baby 😉

vandijan
7. máj 2013

@mata71 aj mňa sa pýtajú, že čo, a ja som navyše zo Žilinského kraja, kde sa úradníčky netrhajú, ale aj tak veríme zatiaľ, že snáď motyka vystrelí a my budeme mať o jedného človiečika viac v rodine 🙂

lea101
7. máj 2013

Ahojte. Je to prosim niekto z BA a caka na ten vytuzeny telefonat ? Alebo ak sa uz dockal, ako dlho sa caka tu v Ba? My sme v poradovniku od augusta 2012 aj kurz mame za sebou davno. Vek 38 a 39 . Na upsvare nas ubezpecili ze do roka sa dockame ale ako to tu citam klesa mi nadej ze to bude tento rok. A niektore dievcata tu pisete ze viete presne cislo v poradovniku. Ja som sa na upsvare v BA pytala a povedali mi ze to nie je mozne vediet . 😒 dakujem vopred za podelenie sa o skusenosti. Este by som asi mala dodat ze my cakame na babatko. 😵

maznacik007
7. máj 2013

@lea101 este je skoro teraz riesia tych co su v poradovniku tak rok pred vami ... 😉

afrika
7. máj 2013

@vandijan ahoj, tiež som zo žilinského kraja..nevieš ako to vyzerá s poradovníkom? aké obdobie teraz vybavujú? 🙂

lea101
7. máj 2013

@maznacik007 vazne? Znamena to ze dva roky budeme cakat? Ale potom vlastne cela priprava u psychologa prestane byt platna a budeme to muset znovu absolvovat. Pan Machata- nas psycholog z upsvaru nas uistil ze k tomu takmer. Nikdy nedojde, ze sa to vzdy "stihne" :( ty si to zazila ? Ze vies tak presne?

iwusa
7. máj 2013

dievčence, neupadajte na duchu prosím Vás 😉 verím, že sa Vám to zdá nekonečné ale musíme vydržať, určite to bude stáť za to! užite si krásnu jar, zajtra voľníčko a keď tak aj letnú dovolenku. plnte si zatial ostatné sníčky, potom budeme v jednom kolotoči len okolo plienok, uspávanok a nonstop kočíkovania, juch JUCH 😀

maznacik007
7. máj 2013

dam ti to do IP

lea101
7. máj 2013

@maznacik007 dakujem
Odpovedala som ti myslim na IP ale neviem ci si to dostala . Prepac ucim sa to pouzivat zase po dlhej dobe🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre