Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
3. júl 2013

@zwalsh my sme tam mali aj dcéru, tak ju vezmi aj ty - ono to dosť odľahčí atmosféru 😉 a poviem ti, ja som tiež nič nevnímala, len malú..... a tie pocity, čo sa vo mne miesili .... a oni nestoja za chrbtom - aspoň u nás to tak bolo - bola to taká zasadačka, malú položili na stôl a my pri nej, profi tá sa vzdialila a tie pracovníčky oni sedeli pod oknom, a niečo si písali a usmievali sa 😅 😅 a my sme takí, že sa s mm doťahujeme + vaneskine nekonečné otázky 😉 😉 ja som mala pocit pohody ..... no a samozrejme stále som mala potrebu sa pýtať na všetko - takže tak prirodzene plynul rozhovor.....

misula4660
3. júl 2013

Ahojte. Už som tu nebola veeeeeeľmi dlho, ale presťahovali sme sa na Moravu, tak sme mali toho veľa...Dokonca som konečne vybavila český rodičák, tak sa vytešujem...Dneska som bola na sociálke a pýtala som sa ohľadom adopcie , nakoľko by sme chceli pre malého bračeka, alebo sestričku. Tetuška mi všetko vysvetlila, ale chcem sa tu popýtať Vás, či nemáte niektorá skúsenosti s adopciou v Čechách? Pridávam aj pár foto nášho drobca, ako si užíva leto v našom novom domčeku....

matax
3. júl 2013

@misula4660 o ado v cz viem,ze tam maju (alebo mali) obmedzenie vekom nahradnych rodicov..drzim palce ,malický je zlaty 🙂

dioliana1
3. júl 2013

@5katarina7 aj naša 🙂

zwalsh
4. júl 2013

Dievčatka ráno sme boli pozriet malu bábulku 1890g je nadherna 🙂 teta sociálna nám dala zabrať volala o 8.15 či o 9 môžeme prísť Malu ale nemôžeme ísť iba pozerať lebo leží s ostatnými nedonosencami tak tam až sa rozhodneme budem môcť byt s ňou a nasu malu mi tam nedovolia vôbec. No poviem Vám Poprad teda nie je baby ffiendly nemocnica ani náhodou tam vlastne matky pustila iba ak koja a otca ani náhodou take veci ako klokankovanie nedonosenca neprichádza v úvahu no nic mala je nadherna len sú 3 dni voľna tak už na sociálne nik nie je tak aspoň môžeme premýšľať do pondelka 🙂 myslím ze Suezana písala o tom pocite ze to dieťatko bolo ich a vôbec nezalezalo na spíše. Tak to sme dnes zažili 🙂 tak snáď všetko dobre dopadne ešte čakajú na výsledky štátnej žľazy ktoré sú celkom zasadne tak uvidíme. Gulala na nás oči vziat sme si ju nesmeli iba z diaľky ale rozbalila ju. Natahovala sa počula nás tak skúšala otvárať ocka no babika jedna 🙂

cairka
4. júl 2013

@zwalsh , huráááááááááááááááááááááá , tak teraz už len nech všetko dobre vypáli , držím palce a gratulujem k zaľúbeniu 😵

tortelinka
4. júl 2013

@zwalsh supeeeeer!!!!!!

zwalsh
4. júl 2013

No ale kto vydrží tie 3volne dni? 🙂 dala som sa do veľkého upratovania. Hľadám co najmenšie vecicky tie po našej malej jej budú veľké mala 3850 a táto 1890 zmestí sa tam 2x 🙂 idem zháňat menšie číslo aspoň pár kosielok a bodikov. Len dúfam ze to všetko dobre dopadne 🙂

cairka
4. júl 2013

@zwalsh , keď vygruntuješ u vás a budeš mať dlhú chvíľu, tak ťa radi privítame. Handry, metlu, mop, vodu, čistiace prostriedky obstarám. Pondelok bude ani sa nenazdáš 😝 😉
No na také drobčiatko treba asi zohnať výbavičku pre chou chou bábiku 😅

nana39
4. júl 2013

@zwalsh Zuzka, vééľmi sa teším s vami. Prajem Ti to si úžasná žena 🙂, celkom si ma teraz v spomienkach vrátila o 15 mesiacov späť, ku dňu keď sme išli k malinkej prvý krát. A potom to zháňanie , nakupovanie, pranie a žehlenie (aj keď tú poslednú činnosť nemusím , vtedy som ju milovala, žehliť tie krásne malinké vecičky pre ešte krajšie bábätko 🙂 ). Naozaj sa zo srdca teším.

karkana
4. júl 2013

@misula4660 je nádherný 😉 ,aj ja chcem takého synčeka 😉

dadenka1
4. júl 2013

ja len na skok, nejako si neviem na vás nájsť čas.. máme sa super, Dominika krásne rastie, a tie, čo ešte nemáte doma rodstičky vaše... držím palce, obrňte sa trpezlivosťou, a uvidíte, že odmena príde obrovitánska.. viď fotodôkaz.. a len taká malinká rada z lásky... využite to "voľno", že ste len dvaja naplno... byť traja je super a naozaj najkrajšie aké môže len byť, ale kým nie ste traja, užite si jeden druhého a ten spoločný čas, ktorý je potom tak strašne vzácny... držte sa a nebojte.. všetko má svoj čas, a najvzácnejšia je prítomnosť.. nekazme si ju ani návratmi do minulosti ani zbytočnými plánmi do buducnsti...vychutnávajme si ju naplno

opicka2
4. júl 2013

@dadenka1 jéj, tá je nádherná 🙂) a naozaj si napísala pravdu, každá chvíľa je vzácna 🙂)

misula4660
4. júl 2013

@karkana jéééj, ďakujeme krásne...a určite budeš mať aj ty nádherné bábo... 😉

zwalsh
4. júl 2013

Máte niekto skúsenosť ako rýchlo to ide na súde v Starej Ľubovni? Viem že POprad je rýchly.

karkana
4. júl 2013

@dadenka1 pekne si to napísala, a malá je zlatučká 🙂

suezana
4. júl 2013

@zwalsh tak predsa 😵 😵 😵 😵 veľmi veľmi veľmi silno držím palce, nech vám to výjde 😵 😵 ako sa bude volať? inak aj Eliske bolo všetko obrovské zo začiatku, ale tým, že bola malinká, bola aj zimomravá, tak som ju balila stále.... v auguste do deky (a keby do jednej 😅 😅 ) takže hlavne mať zavinovačky letné.... júj hneď by som išla kuk nejaké vecičky po nej, ale ako píše cairka, predala som ich na bazáriku väčšinou pre chou chou bábiky (tak som ich aj fotila) a to mala Eli 2900g, keď mala mesiac 😵 😵 😵 😵

zwalsh
4. júl 2013

@suezana áno meno mame ale to je zatiaľ tajne 🙂 lebo meno sa oznamuje až pri takom akoby pozehnani rabinom 🙂 teraz ju volajú Sabina. Dnes som prehrabala všetky vecicky a zistila som ze musím kúpiť aspon pár kosielok a 2 dupacky c 50 a to v nich bude plávať ma iba 40cm ale je taka nadherna vôbec nemôžem ísť ani spať zajtra ideme našej malej kupit veľkú postel 🙂 aby si zvykla. Dnes som jej povedala ze sme videli jej sestričku a one hneď ze ju bude vozit. Na budúci týždeň bude mat 3 roky tak jej kúpime kočiarik 🙂 júj a v pondelok jej uhackujem nejaký maličký svetrik a papucky a ciapocku.

suezana
4. júl 2013

@zwalsh ok, aj som si myslela 😉 😉
vecičky môžeš pozrieť aj tu na bazáriku - daj si predčasniatka 🙂 🙂

zwalsh
4. júl 2013

@suezana ďakujem už aj idem pozerať 🙂

mana85
5. júl 2013

@zwalsh Tešííím sa 😵 nech len dobre dopadnu vyšetrenia malička si zrejme ešte poleží v nemocnici pokým pirberie skús sa pýtať k nej ak môžeš bude jej viacej chutiť keď bude cítiť že je pri nej stále tá istá osoba a je tam len pre ňu ...
Nás pustili z pôrodnice keď mal Kubi cez 2300g ...
Držte sa 😵 😵 😵 😵

opicka2
5. júl 2013

@zwalsh Zuzka, ja som normálne merala bábiku, a má o 12 cm viac ako tvoje dievčatko 🙂). Ale čo nevidieť, nás rýchlo prerastiete 🙂) Zo srdca jej želám, nech je šťastná!

zwalsh
5. júl 2013

No môžem pri nej ostať ale nechcem cely týždeň lebo moja mala bola najviac bezo mna 2 noci a na budúci víkend ma 3 rocky. Tak v nedeľu oslavime a v pondelok by som šla k malickej 🙂 jej musím ich premenovať 😉 mala a maličká 🙂 ďakujem dievcatka. Dnes sme pripravili izbu aby sme sa tam zmestili a začala som hľadať vecicky a niečo som aj na bazare kúpila výsledky bude mat maličká 16.6. Zatiaľ pa idem nakrmit hladosov 🙂 ved tatino je taký pracovity cely den vrtal a kutil je úžasný 🙂

zwalsh
5. júl 2013

@opicka2 však aj ja asi zobleciem malej babiky co ma 😉 len neviem či pozicia 😉 ale snáď áno musím rýchlo niečo uhackovat a povedat jej ze som jej pre babiku urobila nové 😉 len teraz potrebujem aby mal den aspon 30 hodín a do toho ešte dnes Šabat ešte ze mám challu v mrazaku upečenu pre takúto príležitosť 🙂 takze Šabat Salom všetkým 🙂

opicka2
5. júl 2013

@zwalsh Zuzka, to sú krásne starosti 🙂), musíte sa veĺmi tešiť. Johanka určite požičia, veď bude aj kočíkovať maličkú 🙂) Krásny dník prajem celej rodinke!

dioliana1
5. júl 2013

@zwalsh Poprad do mesiaca, je tam nová sudkyňa 😉

papajka76
6. júl 2013

@zwalsh gratulujeeeem 😵 😵 😵 k malej bábike a želám nech je malinká zdravučká a súdy idú rýchlo
@dadenka1 krásne si to napísala a je to veľká pravda ...z Dominiky je už veľká kočka 😵 😵 😵 pekné fotky

5katarina7
6. júl 2013

moja bábika 🙂
a so staršou sestrou 🙂

vargatomas1
6. júl 2013

@zwalsh ahoj my sme mali predčaseniatko a ano ukázali nám ho na chodbe na chvilku ho vybrali z inkubátora a bola tam aj pani z úradu a bola super naozaj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre