Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
1. feb 2011

@envy 😉

envy
1. feb 2011

ahoj holky, můžu se přidat? 🙂

suezana
1. feb 2011

Jasné, že môžeš 😉 pýtaj sa, čítaj a čakaj s nami 😵 Už máte prípravu za sebou? Aké máte požiadavky? Bábätko?

envy
1. feb 2011

@suezana přípravu za sebou ještě nemáme...10.2. jdeme na psycho testy - pohovor, no a pak se uvidí, jestli projdeme 😀 Jinak prý jsme ale ideální žadatelé...tak uvidíme...

My máme požadavky na miminko jenom to, aby bylo našeho etnika a do jednoho roka 🙂. Zatím jsme neupřesňovali zda nám vadí nebo nevadí dítě po alkoholičce, narkomance atd...prý si to máme nechat až po těch přípravných kurzech...

suezana
1. feb 2011

@envy tak super 😉 a koľko sa tak čaká u vás?

envy
1. feb 2011

@suezana no hele, prý jsme nejrychlejší kraj, takže od podání žádosti tak dva roky...no uvidíme...hlavně je u nás prý hodně prostitutek, které ty děti odkládají ☹ ☹ ☹

envy
1. feb 2011

@suezana a vy jste tedy ve fázi čekání..? nějaké rady ohledně těch psycho testů? jsem slyšela, že některých holčin se v Ústí ptali i na sexuální život...na to ale odmítám odpovídat 🤐

suezana
1. feb 2011

@envy nás sa opýtala, či si v sexuálnom živote rozumieme, či nemáme problémy, tak sme povedali, že rozumieme, usmiali sme sa a bolo. Mala som pocit, že nám nechala taký priestor, ak sa chceme o tom porozprávať, ale nenútila nás, takže neboj. Ja si myslím, že je len na tebe, čo povieš.

envy
1. feb 2011

@suezana tak to je ještě tak nějak v pohodě, ale slyšela jsem otázky typu "jakou polohu máte nejraději" a "Jak často souložíte" 🤐 a to už je i na mě moc a to nejsem žádný béčko 😀

suezana
1. feb 2011

a psychotesty - pre mňa v pohode, len sme zaškrtávali a nikde sme mali doplniť vety, čo nás spontánne napadne pri konkrétnom slove. Napr. Môj brat.... a doplň ( ja som napísala - keby som ho mala, bola by som veľmi rada.)
Moja rada, píš hlavne pravdu, buď úrimná, tie otázky sa v rôznych obmenách doookola opakovali a podľa mňa to je taký chyták, či sa nezamoceš a povieš pravdu. Nakoľko bolo z tých testov veľa aj po česky, mm mal trochu problém a údajne vyšiel ako chronický klamár 😀 ale ja som jej vysvetlila, že on má problém trochu s čítaním 😉 s češtinou, ale inak presne viem o čo mu išlo - chcel sa urobiť lepší 😀 Boli tam napr otázky, že Nikdy v živote som nič nevzal, čo nebolo moje - a daj pravda, nepravda - a oni to berú tak, že každý človek niečo vzal v živote, čo nebolo mojje a dalo sa do tých otázok zamotať 😝

dadenka1
1. feb 2011

@envy Nás sa šžiadne otázky ohľadom sexu nepýtali.. Absolútne ani náznak... Som prekvapená, že to vôbec je, také otázky nemá čo kto dávať. To je čisto súkromná vec... Ale ako píše suezana - úprimnosť nadovšetko... Nám povedali, že tými testami neprejdú len totálni magori..
A keď vám hovorili, že ste ideálny pár, to ako mysleli? Aj ja chcem byť ideálna párka 😀




suezana
2. feb 2011

@dadenka1 😀 😀 😀 😀 ja som potom ideálna špekačka 😎

envy
2. feb 2011

ahoj holky 🙂

já na otázky ohledně sexu odpovídat nebudu - tedy na ty bližší...nikomu neni nic do toho, jakou polohu mám nejradši 🙂. Třeba je to i chyták, aby zjistili, kolik toho o sobě řekneš...???

Jinak jasně...já nelžuuuu 🙂...a kradla jsem taky 😀 dvakrát 😀

a ideální pár...no, prý jsme mladí...mě je 27, manželovi 28. Máme stálou práci, vlastní byt, jsme bez hypoték atd, máme velikou zahradu kde si děti můžou hrát 🙂, veliký auto 😀 a jsme spolu od roku 2002 🙂 tak uvidíme....prý na to hodně koukají, nám říkala naše soc.pracovnice.

akorát jsme si teda chtěli zažádat i na fond ohrožených dětí o miminko...ale nakonec jsme to vzdali ☹. Prý tam padá veškerá anonymita a já nechci aby mi biologičtí rodičové někdy zaklepali na dveře...no a hlavně bych neměla nárok ani na korunu mateřský...já tohle fakt nechápu ☹

suezana
2. feb 2011

@envy fond ohrozených detí? to som ešte nepočula... prečo by si nemala nárok na materskú?

misula4660
2. feb 2011

@dadenka1 aj ja chcem byť ideálna...a to je jedno či párka, alebo špekáčka....
@suezana
@envy
Ahojte baby, teda poviem Vám, dosť ma zaskočilo, keď čítam, že Vám dávali otázky ohľadom sexu. Lebo u nás nič také nebolo a teda vôbec nerozumiem tomu, čo koho do toho?! Zdá sa mi to teda fakt až moc osobná otázka....
@envy a čo je to vlastne ten fond ohrozených detí?

lenkove
2. feb 2011

@envy ahoj!
drzim palce s cakanim, uuu, ze 4 roky 🤐 🤐 hadam to bude kratsie 🤐
vy v CR to mate ine ako my tu 🤐 navstevy v kojenaku su u nas zakazane a u vas tusim cast pripravy, ze? a nevedela som, ze cez FOD nemas narok na nic 🤐 to je teda riadna haluz... a ako sa stalo par babam z temy, napriek adopcii nejaky "snazivy" ci "nedosledny" sudca poslal ich osobne udaje biorodicom 😝 😝

dadenka1
2. feb 2011

@misula4660 😀 špekačka som a riadna.. A ako vidím ideálna párka som neni. My sme starí, máme hypotéku a auto bude musieť ísť do servisu na jar... Nevadí. My to tým tetám na sociálke nepovieme... 😉 Oni to už vedia 😝 Tento mesiac mám volať, koľkí sme v poradí.... Ale zavolám až koncom februára, viem, že budem aj taj sklamaná...

dadenka1
2. feb 2011

Ono je to všeobecne riadna haluz ako náhradkárov finančne "podporujú"

suezana
2. feb 2011

no, babenky, ja som tiež teda neni ideál 😝 hypotéka, malý byt, ani balkón nemám ☹ ach jaj a dokonca aj z roboty musím dať výpoveď,lebo sa nedá skombinovať s prácou mm 😢

envy
2. feb 2011

holky, fond ohrožených dětí funguje třeba v případě baby boxů...to miminko může jít do rodiny prakticky ihned, vyhne se kojeneckému ústavu. Jenomže jak jsem psala, padá anonymita a tudíž i mateřská, protože biologická matka se furt může objevit za dveřma a dítě chtít zpátky /nevim do jakého věku to lze/...

envy
2. feb 2011

@dadenka1 to si můžeš zavolat, aby ses dozveděla jak jste na tom v pořádníku, jo? tak to jsem nevěděla 😨

envy
2. feb 2011

@suezana já myslím, že ideální jsme všechny...pač všechny ty miminka budeme milovat...co víc si může dítě přát? 🙂 myslíš, že dítěti záleží na autě a bytě? 🙂

dadenka1
2. feb 2011

@envy Jasné. Aspoň u nás na SK je to tak. A v našom kraji sú aj veľmi dobré tety. Keď sme boli zaradení do zoznamu žiadateľov, povedali nám, koľkí sme a ako asi dlho to bude trvať. Ja tam tak informačne raz za tri mesiace zavolám, vždy mi povedia koľkí sme, a kedy asi mám zavolať ak chcem....Naposledy sme volali v októbri, boli sme 39... V zozname sme od júla 2009 a vtedy nás bolo okolo 60...

envy
2. feb 2011

@dadenka1 ale tak určitě je dobré vědět, že to tak nějak ubývá a že za chvíli toho broučka máte doma!!!

holky a jak to uděláte s věcma pro miminko? Co jsem slyšela, tak třeba holky maj mimčo doma během 3dnů...a to musí stihnout udělat pokojíček a nakoupit atd... 🤐

suezana
2. feb 2011

@envy no to nás veľmi baví 😵 keď pozrieš spätne tieto stránky, tak tuším tam sme občas aj pridali fotky s našimi úlovkami 😵 my nakupujeme priebežne, a niektoré majú už všetko - veď keď sa blížiš na rad.... ale ja mám veľa po staršej 😉 Inak voláme to hniezdenie 😵

dadenka1
2. feb 2011

@envy Ja ti poviem ako to robím, ale určite si zo mňa neber príklad....!!!!!!!
Ja som si už pred 10 rokmi nakúpila plný kufor... Lebo som verila, že hneď po svadbe bude vééééééľa detííííí
Nič z toho sa nekonalo, tak som veci postupne v slzách porozdávala.....
A teraz, odkedy mám nádej cez adopciu, vždy, keď príde mrcha, tak idem do bábankovského obchodu a kupujem - to aby sa mi lepšie prekonal ten smútok, že zasa nie sme tehotní... A keďže už tých menzesov bolo veľa mám zase plný kufor. A ešte mám aj sestru s dvoma deťmi, tak ona tiež všetko postupne donesie mne... A kopec kamarátok, ktorým už deti odrástli a vedie, že som "tehotná" tak znášajú... Takže mám úplne všetko... Postieľku, oblečko, hračky, fľašky...Ak by mi z úradu dnes volali, tak mám okrem kočiara a plienok všetko. A dokonca mám hypothyreózu, to je choroba taká, že sa ti hormóny oplašia a máš mlieko aj keď nemáš bábo, takže mám aj mlieko... 😀 😀 Ale ako vravím, zo mňa si príklad neber. Ja som totál rachnutá

suezana
2. feb 2011

@dadenka1 mlieko? 😕 tak budeš kojiť? to by bolo úžasné...

envy
2. feb 2011

holky super!!!! já jsem taky řikala, že až nám schválí adopci, že prostě všechno nakopíme...chci to mít hezký a nechci kupovat něco, co na mě zbyde někde v obchodě 🙂 a ještě za mega draho 🙂

holky a vy jste si prošly všechny IVF procesama? Asi blbá otázka, že? ☹

envy
2. feb 2011

@dadenka1 mléko? tak to čumim!!!! 😀 tim líp, ne? 🙂

suezana
2. feb 2011

@envy nie, neni to blbá otázka, ja som bola 3x, všetky úspešne, len v 2 prípadoch som potratila 😔 a pomohlo mi práve to, že som sa rozhodla pre adopciu - inak by som to veľmi ťažko znášala 😔 A ďakujem Bohu denne, že mi dal moje dievčatko - milované, krásne, milujúce 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre