Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

duratlicka
7. dec 2013

@mana85 No,to je dobra otazka😀 Kedze je to navzdy,tak asi do adopcie😀

mana85
7. dec 2013

@duratlicka uff 😅 tak som rada už som sa bála že si tu napisnem 😝

duratlicka
7. dec 2013

@mana85 Mozno by stacila 1 diskusia,lebo do druhej aj tak nikto nechodi.

duratlicka
7. dec 2013

@mana85 Tvoj maly je strasne zlaty.Od kolkych mesiacov ho mate? Ja by som brala aj chalana,len malej som uz naslubovala sestricku.Nechapem,preco stale snivam o chlapcekovi.

mana85
7. dec 2013

@duratlicka od jeho 11-tích dní ho máme doma a predtým som bola 3 dni s ním v pôrodnici .... 😉

duratlicka
7. dec 2013

@mana85 Super🙂Skusala si aj dojcit? Ja by som chcela,lebo malu este stale kojim a to je vraj polovica uspechu,ale ci sa aj take vacsie dietko chyti...ved uvidime.

mana85
7. dec 2013

@duratlicka zaujímala som sa o to no lekárka v pôrodnici ma odhovorila vraj kopu hormónov , mlieko nieje pre dieťa dosť výživne a že pokiaľ to mlieko sa začne produkovať tak ako má tak už dojčiť ani nebude treba a proste mi to úplne vyvrátila no dala som na ňu čo už je to moja chyba mala som sa o to viac zaujímať a nie dať na prvú ťapu na ktorú natrafím tu dievčatá už písali o ado-dojčení a teda že to funguje a dá sa to a nieje to vôbec až taký problém jak mi to vyfarbila ta Mudr-a ...
No pri ďalšom ak sa zasa podarí také malinké sa na to určite dám !!!!! 😵

Jéj koľko hodín som si privstala že musím upratať poviem Vám že ten Mikuláš nám tu riadny neporiadok nechal 😅 a miesto upratovania vysedávam pred PC 😅

lalus
7. dec 2013

@mana85 😝 ide to aj bez hormonov a význam to určite má .... fakt na skvelú doktorku si narazila

mana85
7. dec 2013

Naše škvŕňa 😵 o niekoľko dni bude mať 18 mesiacov 😵 😵 😵 😵 😵 😵

fiona123
9. dec 2013

@mana85 potom sa čudujeme prečo tak veľa (hlavne bio) mamičiek nedojčí....no keď majú takú skvelú doktorku, tak sa už fakt niet prečo čudovať. Až mi stúpol tlak 😠 Človek očakáva, že doktor vie najlepšie, čo je dobré a čo nie, čo je zdravé a čo nie a teda počula som už kadejaké múdrosti, až sa čudujem, čo sa na tej medicíne vlastne učili.....samozrejme česť výnimkám 😉

fiona123
9. dec 2013

KONEČNE sme zapísaní v zozname žiadateľov! Už si len počkať cca dva roky 😀

vikad
9. dec 2013

@fiona123 Gratulujem 🙂 Veľa trpezlivosti prajem 🙂

duratlicka
9. dec 2013

@fiona123 Tesim sa s Tebou🙂Nam sa to stale natahuje,lebo mala aj ja sme kazdu chvilu chore,ale snad v januari konecne dokoncim pripravu.

duratlicka
9. dec 2013

@mana85 To mi je luto☹ Keby som sa riadila radami sestriciek z porodnice,tiez nedojcim dlhsie ako tyzden.Esteze existuju laktacne poradkyne a clanky od nich v mamickovskych casopisoch🙂

nikaaaaa
10. dec 2013

@fiona123 Gratulujem :oD My práve len píšeme žiadosť a vyplňujeme dotazník ale už to ideme poslať s potrebnými dokladmi a verím že nám pošlú papier že môžeme začať s prípravou 🙂

hora_lka
10. dec 2013

@fiona123 gratulujem ..
@nikaaaaa dobre rozhodnutie
tak aj ja sa pochvalim, v piatok sme ukoncili pripravu a snad sa do konca roka dockame zaradenia .. 15teho augusta sme si boli pre papiere na urade, celkom som spokojna, zvladli sme to za 4,5 mesiaca 🙂

nikaaaaa
10. dec 2013

@hora_lka aha takže to celé trvá cca 4,5 mesiaca ? Také zdĺhavé to je no nevadí . Ale už to máš za sebou a už čakáš len na telefon :oD Robila si prípravu na urade alebo inde ? Čítala som ze sa robia viac testov u psychologa ?

hora_lka
10. dec 2013

@nikaaaaa robili sme pripravu na urade, pretoze ked som zistovala v usmeve, tak uz bol zacaty novy kurz a dalsi otvoria az v january .. preto sme volili urad, mne sa to prave nezdalo zdlhave, viem aj o dlhsich pripravach, mesiac nam trvalo kym sme pozhanali doklady od lekara, z prace, a potom sme museli zladit dochadzku na pripravu, manzel je casto mimo domu aj na dlhsie, takze ja som velmi spokojna ako sme to zmakli .. musis sa velmi obrnit trpezlivostou, pretoze priprava je ta jednoduchsia cast .. prave po zaradeni pride to ozajstne cakanie, samozrejme podla poziadaviek, pri volnejsich to ide rychlejsie .. a co sa tyka testov, pisala som to tu uz davnejsie, tych bolo asi 5 celkovo, ale v pohode, dali sme to 🙂 kolko testov pisu v usmeve, neviem ..

fiona123
10. dec 2013

@vikad @duratlicka ďakujem aj ja sa z toho teším 😉
@nikaaaaa nám to trvalo na úrade skoro rok a to my sme boli celkom flexibilní, ale majú veľa žiadateľov. Pre úrad sme sa rozhodli hlavne preto, lebo keď som si zisťovala, kedy otvárajú prípravu v úsmeve a v návrate, tak sa mi nechcelo čakať..no nakoniec to malo celkom opačný efekt 😀 Nevadí, už sme to prežili a teraz prežiť to čakanie. Obávam sa, že za tú dobu nazhromažďujem toľko vecičiek pre bábo, že to nebude kam dávať 😝

nikaaaaa
10. dec 2013

@hora_lka My tiež budeme robiť na úrade prípravu tam nam to odporučili a je zadarmo. Doklady už máme aj od lekára a dnes manžel poziada z roboty a napíse ziadost a hned to posielame do Nitry a odtial nám maju poslat papier ze mozeme zacat prípravu. Tak som zvedavá ako to rýchlo pojde. Len sa bojím nakolko ja zamestnanie nemám ale manžel má dobre aj platovo co sa tíka dufam ze nás neposlu preč . Vsak uvidíme :oD Verím ti že po zaradení je to o nervy lebo už čakáš na telefonát ale to všetko ten stres a všetko okolo určite vystrieda radosť keď budeme držať v náručí svoje dieťatko :o)

nikaaaaa
10. dec 2013

@fiona123 No bohužial mne manzel nedovolí nič kupiť pre babatko :oC aj keby som chcela vraví ze je cas az ked bude drobec kupime vsetko Hádam rok to nebude trvat vsak sa zbláznim hehe

bbbarunka
10. dec 2013

ahojte, baby. viete mi poradit? ziadost o zaradenie medzi cakatelov na adopciu mame schvalenu, pripravu budeme robit na urade. vcera nam prisla pozvanka na urad ohladom adopcie. boli ste tam? co sa pytali? nejdeme k panovi, u ktoreho budeme tu pripravu robit.

cairka
10. dec 2013

@bbbarunka , to je ale asi na mestský úrad, nie? Tam zisťujú bytové pomery, to je nič. Popýta sa vás, koľko izbový byt máte, niečo o susedoch...len formalita, neboj 😉

suezana
10. dec 2013

@nikaaaaa nám trvala príprava v nr cca pol roka a potom rok a pol, kým nám prvýkrát zavolali, ale boli to detičky posunuté v poradí - asi polorómske ..... ak chcete len biele, bude to viac ako rok .....

suezana
10. dec 2013

@nikaaaaa ja som vecičky kupovala ..... nedokázala som odolať nejakým kúskom 😵 😵 a veru koľkokrát niečo oblečiem malej a spomeniem si, ako som to kupovala a predstavovala si ju ..... moje vysnené bábo 😵 😵 😵

nikaaaaa
10. dec 2013

@suezana Áno my chceme biele babatko 🙂 Nevadí počkáme si naňho nám povedali cca 2-3 roky že sa čaká ale dufam ze to bude skôr. Ani ja nedokázem odolat aj v tescu také krásne veci tam maju ze by som to hned hodila do košíka :oD

suezana
10. dec 2013

@nikaaaaa šak mm nehovoooooooooooooor 😉 😉 schovaj ..... chlapom netreba všetko vešať na nooooos 😉 😉 😎 😎

fiona123
10. dec 2013

Ja som zase toho názoru, že keď sa kupuje postupne, peňaženka toľko netrpí a popravde by sme naraz toľko ani nemali... Takto keď niečo kúpim, tak to je istejšie a keďže sme si zadefinovali aj pohlavie, vieme sa zariadiť v predstihu. No ale najdôležitejšie je to, že z toho mám obrovskú radosť (len aby mi z toho nepreplo, kým budeme mať bábo) 😀 😀

suezana
10. dec 2013

@fiona123 veru a hlavne - keď už je bábo, fakt sa to už tak nedá..... je kopu kopu iných vybavovačiek od lekára, cez úrady a tak a teda moje obe nezdieľali v kočíku moju chuť nakupovať 😝 😝 😀 😀 😀

bbbarunka
10. dec 2013

@cairka diky za info🙂 snad tam vydrzia aj nasho maleho, nemame ho kam dat. budu musiet:D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre