Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
30. aug 2014

@lubka1709 , myslím, že záleží na požiadavke veku u tých súrodencov...ak chcete oboch súrodencov do 3 rokov, tak je to asi menej pravdepodobné, ako jedno dieťa...Ak by ste prijali napríklad ročné a 5ročné, tak je možno väčšia šanca na rýchlejšie umiestnenie...ale je to len môj odhad, nie nejaké overené info.

mata71
30. aug 2014

@lubka1709 mi sme mali aj dvojičky v požiadavke a doplnili sme po aktualizacii aj surodenecku dvojicu s rozdielom 2rokov a mali sme že do 5r zakial nechodi do školy .... 😵 😵 😵 a nakoniec sme sa dočkali 3tt synčeka........ 😵 😵

najjulinka
31. aug 2014

kedže biele deti idu na dračku, tak starší surodenci sa nedočkaju mladších..... takže na adopciu moc vyssiu sancu nevidim u surodeneckej dvojice ako na solo kus bieleho.. u cigančat to može byť ine...

najjulinka
31. aug 2014

ale rozhodne ak ste ochotní prijať aj dvojicu či dvojičky, tak to dať do požiadaviek, že može byť solo dieťa, dvojica, dvojičky.. proste všetko čo ste ochotní prijať nech to maju tam čierne na bielom.... 😉 človek nikdy nevie čo dojde "na sklad" 😅

kacena4
1. sep 2014

@najjulinka toto o tom "sklade" som tiez pred par dnami pouzila a zasmiala som sa pri tom ze "mame na "sklade" biele deti" 😀 niekedy to fakt divne vyznie lekar sa na tom az pozastavil, ale reku ked som mala pracovny uraz a vybafli na mna, ze som si mala bremeno "rozdelit" sak som bola o tom informavana v BOZP tak ma hned taketo slova napadaju, reku najprv si odnesiem domov ruky, potom hlavu, potom nohy a nakoniec trup 😠 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵

najjulinka
1. sep 2014

@kacena4 tak tak.... ale také rady na papier.. .fakt... nech napišu čierne na bielom ako "naporcovať".... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

silvik1
2. sep 2014

ahojte žienky. potrebujem poradiť. chceme ísť na UPSVAR podať žiadosť o adopciu. to tam len tak prídeme počas úradných hodín, alebo sa treba dopredu dohodnúť ? ak áno - neviete mi náhodou dať kontakt na pracovisko Bratislava IV ? neviem ho na nete nikde nájsť. ďakujem veľmi pekne.

mmacca
2. sep 2014

@silvik1 Len tak prísť počas úradných hodín a povedať, čo chcete.

hora_lka
2. sep 2014

@silvik1 http://www.upsvar.sk/ba/kontakty.html?page_id=2...
my sme prvy krat isli na urad len pre tlaciva a bez ohlasenia, vypisanu ziadost so vsetkym sme posielali postou, robili sme pripravu na urade, ale to sme mali uz dohodnute navstevy vopred

hora_lka
2. sep 2014

@silvik1
poslala som Ti telefonne cisla do spravy

silvik1
2. sep 2014

@hora_lka ďakujem veľmi pekne.

bleble
3. sep 2014

Ahojte, rada by som sa opytala, ci niektore z vas mali ziadost na adopciu uz popri rieseni umeleho oplodnenia - ci ste to uz vtedy brali ako moznost, alebo ste to zacali riesit az ked ste vedeli na 100%, ze nemozete otehotniet.
Plus by som sa rada opytala, su tu nejake maminky co adpotovali dieta tak okolo 2 rokov? Ake to bolo, ako rychlo si dietatko na vas zvyklo ako na vlastnu maminu? Myslite, ze je to v niecom tazsie/lahsie ako mat uplne miminko? Dakujem

belaanabela
3. sep 2014

@bleble my sme adopciu riešili ked už bolo po 3 neuspešnych ivf,,,ale časom velmi - velmi banujem že sme to neriešili už počas obdobia ked sme chodili po lekaroch. Nevadí asi to tak malo byť.

bleble
3. sep 2014

@belaanabela a z akeho dovodu banujes? ved to je to, ze keby clovek vedel na 100% ze nemoze mat tak to riesi skorej, ale stale dufa, ako ja to beriem, ze keby sme mali aj adoptovane aj svoje tak ok

bleble
3. sep 2014

@belaanabela Malinka v tvojom albume je teda adoptovana?

suezana
3. sep 2014

súhlasím s
@belaanabela - tiež som banovala, ale človek nevie ... mne dlho trvalo, kým som sa "rozhýbala" .... ale asi to tak má byť, treba to nechať poriadne uležať v hlave 🙂

karkana
3. sep 2014

@suezana
@belaanabela je to tak aj nás veľmi mrzí, že sme umelé tak dlho riešili,,,,a najviac nás štve -že už nie sme najmladší, a až teraz prvé dieťatko v 40 😕 aj ked sme šťastní, ale už sme mohli vychovať aj dve ,,,,teraz som múdrejšia, ale je neskoro,,,a manžel teraz stále hovorí,keby toto všetko vedel,,,hned by si adoptoval,
@bleble nestrácaj čas

suezana
4. sep 2014

@karkana áno, lebo my už vieme, že adoptované dieťatko sa pocitom vyrovná biologickému - ja to môžem čestne prehlásiť - všetko je rovnaké - mnohé veci dokonca "čarovnejšie" lebo to človek berie ako zázrak, nie ako prirodzenú vec - ako pri biologickom 😉 hoc krásnu....

mne to toľkokrát prišlo až neuveriteľné, že nám dali domov na starosti, na celý život živé dieťa 😅 😅

mana85
4. sep 2014

@suezana Ty vždy tak krásne píšeš SRDCOM ♥ 🙂

suezana
4. sep 2014

@mana85 mali sme také šťastie... až tomu neveríme niekedy - malé slniečko prišlo do nášho života a je múdra, šikovná, krásna, a bohovsky tvrdohlavá niekedy 😵 😵

mata71
4. sep 2014

@bleble banuje to preto že to neriešila skorej a mohli mat radost z dietatka roky predtým a na tych 100% by si mala byt presvedčená že budeš dietatko milovat a lubit a nebrat ho ako nahradu že ti na sto precent nevide bio dieta...adopcia je o niečom inom..naštuduj si vele vela literatury a potom sa kludne spytaj rozumne a bude ti odpovedané... na dietatko čakašaj do 6r podla toho na aké...spytaj sa srca čo chceš a to ti odpovie,,,

mata71
4. sep 2014

@suezana velmi pekne od srdca...

bleble
4. sep 2014

Dakujem za odpovede. Co sa tyka adopcie, uz dlhsie som uvazovala o tom, ze ked budem mat 1-2 svoje deti a bola by som dobra mama / 🙂 / tak by som asi rada aj adoptovala. Ine je, ked teraz mame naozaj problemy a napada ma, ze to kludne moze byt nasa jedina cesta. Uz som sa dozvedela to podstatne - ze sa da urobit aj odklad, takze vazne uvazujem uz sa zaradit do poradovnika a popri tom riesit umele oplodnenie. Ved bezne sa caka na dietatko v priemere tak 3 roky, ja mam teraz 30 a aktivne sa snazime uz 5 rokov.
Keby som cakala na vsetky pokusy umeleho, plus az nasledne riesenie adopcie, moze sa to vysplhat aj na tych 6-8 rokov. Plus manzel robi velmi casto v zahranici, takze je pre nas trochu zlozitejsie planovanie zakrokov, uradnych veci a podobne. Tak myslite, ze by som mala do toho ist?

hora_lka
4. sep 2014

@bleble urcite ano, treba do toho ist .. my sme tiez najskor prechadzali IVfkami, tu na Slovensku, aj v Brne, stale sme akosi dufali, ze nam to vyjde .. moj manzel pracuje je profi vodic, takze tiez naplanovat niektore veci bol problem, ale zvladli sme to .. co sa dalo, som obehavala sama, kde bola nutna jeho pritomnost, tak musela robota ustupit, mal a teda stale ma chapaveho sefa 🙂 vzdy som trosiiicku "zavidela" babam ked prisli do centra trebars len krv, ze prisli aj s partnerom, ja som tieto zalezitosti absolvovala sama, inak to proste neslo ... na priprave nam velmi vysli v ustrety, robili sme ju na urade ... a presne ako hovoria baby vyssie, tiez banujem, ze som sa zdrzovala pri umelom ..
v decembri bude rok ako cakame v poradovniku

hora_lka
4. sep 2014

babule bratislavske, nevolali ste niektora na urad, co noveho po lete? ja to mam v plane, ale asi az buduci tyzden tam budem volat .. dam vediet .. 🙂

123sabrina
4. sep 2014

@bleble ahoj ja mam 25rokov a popri umelom opldneni som riesila aj adopciu vedela som ze sa dhlo caka v poradovniku tak som si to zacala vybavovat .. umele sa nepodarilo ,, a stacilo .... umele oplodnenie ma akurat tak cele pokazilo!!dovtedy som nemala problôemy a teraz mam vselijake bolesti tolko hormonov co domna pchali ze stacilo.... a rozmysla som nad tym ze svoje je svoje ... umelym som skoncila a cakala na adopciu i ked by som mohla skusat a skusat ... bala somsa ake to bude ci nebude raz banovat ze som enskusala umele dalej .. a dnes ti poviem nas malinky ma pol roka a teraz viem ze som urobila krasnu vec lubime ho najvac akosa da keby nemam papierovacky ohladom osvojeni sudov a tak tak si ani nespomenem ze je adoptovany nidky to u nas nepadlo ze ti si neni nas alebo take nieco kazdy ho bere ako moje bio,,,, nebanujem vobec ,,,on je moje aj ked je adoptovany moje a moje,,,

bleble
4. sep 2014

Ja som sa hlavne bala, ze ako sa to berie u socialky, ci to potom nezohladnuju, ze clovek rozhadzuje siete a chce si vybrat alebo caka co sa zadari, ale ste ma motivovali, ze je to teda normalne, dakujem 🙂

silvik1
4. sep 2014

@bleble ahoj. ja mám za sebou dve IVF + dva KET. zatiaľ nás to "stálo" tri roky života a výsledok žiadny. ideme s manželom vybavovať adopciu. popritom ale naďalej budeme skúšať prirodzene + možno sa ešte dám na jedno IVF ale už asi len soft a nie v BA 😉
trochu sa bojím tých všetkých papierovačiek okolo adopcie, ale stále si hovorím, že keď som zvládla ivf-ka tak zvládnem aj toto 🙂

bleble
4. sep 2014

Este by som sa rada opytala:

1. ked sa clovek dostane na rad a dostane zlozku dietata, co vsetko tam je?
2. Su tam napr. aj fotky rodicov? Fotka babatka je vzdy aktualna?
3. Ked sa k vam dostala ta zlozka, "pustili" ste nejake dietatko dalej a co bol dovod?

123sabrina
4. sep 2014

@bleble dostanes bud je to anonymny porod nevies nic musis sa rozhodnut podla babatka ci chces ... alebo hniezdo zachrany to byva pomenej , tiez nevies nic ,,, alebo normalne ze vies mena rodicov a tak ale ich foto asi nie🙂napr jozko mrkvicka 45rocny bielej pleti.. matka25rocna polormnka pocas tehotenstva pozivala alkohol a tak to bol len priklad....ja som mala anonymny ....nevedela som nic videla som maleho poviem pravdu prvy x to nebola iskra som bola soku a v ten den som tam prisla 2x a vedela som ze ho berem ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre