Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
10. apr 2011

@natia zlatinko kľud, poliečte sa dáme nový termín...

akramgad
10. apr 2011

ahoj maminky ako sa máme my stále choro ale už v noci nepapáme tak aspoň niečo dobré 🙂

cairka
10. apr 2011

jej, to čo sa tu dialo, kým sme boli von 😅 😀
@goralenka , o tom asi moc info nenájdeš a keď tak negatívnych. Totiž, keď sa niečo pokašle, tak o tom vie každý, keď tie ado deti žijú spokojný život, tak o tom sa už nepíšu scénare. Za prečítanie isto stojí aj "Indiánske leto" a "Rok kohúta" od Boučkovej. je to síce tiež ten negatívny príklad, ale na druhú stranu tam sú aj veci, ktoré sú naozaj veľmi typické a časté u deti adoptovaných. Osobne si myslím, že keby p. Boučková adoptovala chlapcov dnes, tak to môže skončiť úplne inak (s tými istými deťmi) , pretože vtedy nemala nikde žiadne informácie, podporu, možno lepšia diagnostika je dnes... ale nesúhlasím s tým, čo tvrdí ona, že za to môžu len chlapci, aby som nebola zle pochopená 😅
@dadenka1 , pekne napísané 🙂

kanhwa
10. apr 2011

baby to co tu ???????
chvilu sa venujem priprave obeda a tolko pomazanych prispevkov 😉 😉 😉

Velmi dolezitu vec dnes ideme riesit. .. este som to tu asi nepisala, ale o nasich planoch vie len syn a moja najblizsia priatelka, co pojde za krstnu. dovodmi vas nechcem zatazovat - je to vsak vsetko po racionalnom rozhodnuti....ja rodicov nemam a svokrovcom ze povieme v pravy cas (ked bude mala skoro u nas )
nuz ale sestra odo mna o 10 rokov starsia (veeelmi ukecana, preto sme nehovorili predcasne), s ktorou vsak mame pekny vztah caka vnucatko. no a my sme si vela od toho slubovali,, ze nasa mala bude vyrastat v rovesnickej spolocnosti a tak, len sme plany neprezradili. dnes mi volala, ze mladi zvazuju nas za krstnych rodicov. tak som ju zavolala ku nam - musim to uz povedat, bolo by to inak nefer. drzte palce.

kanhwa
10. apr 2011

@akramgad skore uzdravenie prajem.

akramgad
10. apr 2011

@kanhwa nech to dobre dopadne 🙂)

akramgad
10. apr 2011

@kanhwa ďakujeme ale začali sme dávať sirup z cibule a cukru a zaberá aj noc bola menej ukašlaná 🙂

tortelinka
10. apr 2011

@janucucka chcem ta naozaj poprosit aby si tu nepisala, si dieta sama, tak fakt neries este dieta chod na pokec alebo inde kam patris. vela stastia

tortelinka
10. apr 2011

@kanhwa my sme tiez zvazovali komu co povedat alebo nepovedat, zatial to vedia najblizsi, rodina a par kamaratov

tortelinka
10. apr 2011

inak, co sa tu tolko mazalo?asi som to nestihla, bolo veselo? 😀

suezana
10. apr 2011

😕 😕 😕 😕 ani ja som nestihla, ale mrzí ma to.... snažili sme sa 😔 neviem, prečo reaguje tak výbušne? čo bude potom, keď príde dieťatko? problémy? plač? .... 😔 nechcem si ani predstaviť.... 😔

suezana
10. apr 2011

@kanhwa držím palce 😉

tortelinka
10. apr 2011

@suezana kokso, uz par dni sa bavim ...aspon bolo veselo, nie? 🙂

suezana
10. apr 2011

@goralenka fíha, ty máš vyše 30? nepovedala by som 😉 ja sa bojím v puberte tohto - ona je vaša, ja som len adoptovaná... 😔 alebo že by mohla naša hovoriť: ty nie si naša 😔 .... ja mám sestru a nás bavilo sa takto vytáčať - ty si určite adoptovaná 😠 😔 deti...tohto sa bojím.... 😔

suezana
10. apr 2011

@tortelinka neviem... ja som o tom už včera mm rozprávala.... aká irónia 😝 Ja hovorím najprv zarobiť, potom mať deti...ako dio povedala - deti sú luxus... ibaže, ja keď som mala 20, tiež som nechcela nič počúvať....chcela som dieťa a hotovo....ale nebola som drzá, to si nedovolím ani v 30tke 😉 Ja mám rada pohodu a pozitívne myslenie - preto sa mi toto fórum páči 🙂 len škoda, že to tu občas niekto naruší....ako tá, čo nám tu išla tvrdiť, že pre to dieťa aj tak nikdy nebudeme mamy....neviem na to zabudnúť 😝

tortelinka
10. apr 2011

@suezana to my asi uslo, nepamatam sa na nu, ale toto beriem celkom s humorom, vzhladom na vek

cicimotinka
10. apr 2011

@dadenka1teším sa na ten futbalík... daj vedieť, kedy, kde
@natia tak sa pekne liečte...

keby sa dačo pripravovalo, dajte vedieť... 😀 😀 😀

kanhwa
10. apr 2011

Ahojte baby,
tak k tej puberte - aj ja sa toho strasne bojim ☹ uz sme sice jednu pubertu prezili - nebolo to teda nejako hroooozne dramaticke, ale tiez nie jednoduche. a kedze u niektorych chlapov puberta trva cely zivot 😉 tak este v tom pokrac ujeme.
je to fakt tazke obdobie a dietatu sa vtedy "hodi" kazdy argument proti rodicom. no a taky argument, ze "to nefunguje, lebo vy nie ste moji rodicia" moze byt lahko poruke ako ten najpouzitelnejsi. tak si hovorim, ze neriesme to teraz, este je to hrozne daleko, uvidime....
Znovu ako som tu uz urobila v minulosti sa odvolavam na knizku do Alison Larkin "Anglicka Americanka". Je to o dievcine, ktora od mala vie, ze je adopotovana a ako "dospela" zacne hladat svoje korene. Pricom jaj bio rodicia ju najprv nadchnu ale nasledne zisti, ze stabilitu a oporu ma len vo svojej pravej rodine, teda doma. Na co som vsak chcela upozornit je to, ako sa ona sama v detstve chapala voci svojej sestre, ktoru rodicia pocali. Ta sestra sa len narodila, ale ju si rodicia "vybrali". teda je vynimocna. jasne, ze treba to brat v kontexte bio deti, aby sa necitili ukratene 😉ale takto nejako - o bratit to na vyhodu. ak sa to v puberte bude dat, co je otazne 😉 😉 😉

goralenka
10. apr 2011

@suezana hej, 29. marca som mala 31.. podla fotky nevyzeram alebo podla nazorov? 😀
janucucka bola udajne zablokovana.. pisala mi adminka, ze ked sa sem to dievcatko vrati pod inym nickom, mame kliknut na privolanie admina, janucucka si ho privolala ona sama, lebo poklikala na nase prispevky, ze ju vraj urazame.. admin prisla a zmazala ju..a poprosila ma, ze nema cas to tu stale sledovat tak az sa bude nieco diat, mame kliknut....
nadavala, bola vulgarna drza, nadavala mi do opicich matiek a do slov vyjadrujucich zenske pohlavne organy, no decko....a nielen mne ale kazdej, kto jej napisal a nesuhlasil s nou, pripadne suhlasil s prispevkami, kde sme jej povedali svoj nazor...

a ta puberta - ved to, presne o com hovorite som mala na mysli...

dadenka1
10. apr 2011

@kanhwa
@goralenka žabky, nebojme sa tej puberty... Určite budeme dobré maminky... A keď budeme to mať doma, tak si vzájomne pomôžeme aj tak to bude také individuálne a také špecifické...... ale to je ešte ďaleko... Každý deň má dosť svojich starostí... tešme sa z toho, čo máme... a tešme sa na to, čo nás čaká... starosti si nás nájdu... toho sa nebojím 😉
Ja mám takú prosbu.. ktosi tu raz dával zoznam kníh vhodných pre budúcich adoptívnych rodičov... nemáte nejaký dobrý tip?

goralenka
10. apr 2011

@dadenka1 mas pravdu...

ja nevem od obeda odkedy tu janucucka (videla som to v priamom prenose co tu predvadzala) robila ten cirkus normalne sa bojim, ze skutocne existuju taki ludia a ze ked natrafi na psychologa, co ju neodhadne a daju jej domov dieta,, pre kristove rany, normalne mi je z toho nanic...

ja dufam, ze tu ado dojdeme do zdarneho konca, ja odkedy mam uz 3 dni to palenie prsnikov a vytok z nich a lekar mi kazal tyzden pockat a spravit si test.. tak mam zase v hlave chaos.. tak som sa tesila na tu ado a ja uz vazne neviem, co by som chcela.. ci to malicke porodot alebo adoptovat.. hrozny chaos ☹

suezana
10. apr 2011

@goralenka jéééj, len podľa fotky som mala na mysli 😀 😀 😀 😀 som si myslela, že máš tak trošku cez dvadsať 🙂 ja mám v júni 31 😝 😅
...no, bolo mi divné, že nepíše... tak je zablokovaná.... ale fakt mi to je ľúto - lenže bolo jasné, že v tom nemá jasno 😒 také ružové okuliare.... mať dieťa neni ľahké - ani vlastné, nie to ešte prijaté... čo ma prekvapilo, je, že aj jej muž má len 22 rokov... najprv som si myslela, že bude mať o dosť viac, keď tak veľmi chcú a hneď 😕 ... mala by ísť pracovať - to pomôže....aj sa ukľudniť, aj naučiť sa vychádzať s ľuďmi, tolerancii....

suezana
10. apr 2011

@dadenka1 ty myslíš, že o 10 rokov tu normálne takto píšeme ďalej.... len o pubertálnych problémoch? 😕 😀 😀 😀 😀 😀

suezana
10. apr 2011

@goralenka inak, ja som natrafila tu na koníkovi asi predvčerom na tú tému - výtok z prsníkov a pálenie....väčšinou kočke odpovedali, že je to v tehu normálne 😀 😀 😀 😀

suezana
10. apr 2011

@goralenka a toto som aj ja mala....tak som sa zžila s tou myšlienkou na ado, že som mala pocit, že ani netúžim viac po vlastnom......ale už to prešlo....už som zas zatúžila.... 😵 a teraz zas túžim .... inak ja som si tehu veľmi nevychutnala, bolo mi stále zle, krvácala som,... v nemocnici som bola každú chvíľu,....potom záha nonstop 😝 😝 😝 😝 tak si v ťažších chvíľach hovorím, že aspoň toto nemusím 😉 že budem mať bábätko bez šestonedelia 😝

5katarina7
10. apr 2011

babule tak ja mám doma puberťáčku,ešte stále ju tá puberta neprešla,a dá nám zabrať 🙂 A je to moja bio dcéra,a ja aj mm sme boli v puberte bezproblémoví,takže tolko o génoch.Takže okrem toho,že sa na mňa podobá,povahu má neviem po kom. 🙂 Takže my sme vycvičení,a dúfam,že aj ado.dieťatko nejako zvládneme.Však aj moja dcéra mi zvykne hovoriť,že keď bude mať 18,tak ide preč,a ona ani nemá ísť koho vyhľadávať 😀,takže si užívame........

goralenka
10. apr 2011

@suezana no vidis ja som presvedcena, ze tehotna nie som.. len to nemozm skor riesit, lekar mi povedal, ze najskor test a az potom sa to bude riesit.. ja sa skor bojim, co so mnou je.. mozno stres a zvyseny prokaltin, neviem.. nepali ma to stale len par hodin denne ale fakt ze brutalne...
takze tyzden cakam na test a mam take nervy ze ma de porazit.. ja som sa uz tak zzila s tou adopciou, ze keby som bola tehotna, tak ani neviem co uc vlastne chcem....

a co sa tyka veku, dakujem moc 😀 ale som zvyknuta, minuly rok, ked som mala 30 este odomna bezne pytali obciansky... raz ma nechceli pustit do kina a raz som bola s mm v bare, sme si doslova vyrazili po 100 rokoch a ked som isla pytat pre neho tusim tequillu, tak chlapik ze sorry ale ze mavaju kontroly a musim ukazat obciansky 😀 a ze mi kazdy tyka som si zvykla tiez... aj na to ze ma zastavuju 16 - 20 rocni chalani, ci nemam ohen alebo cigu 😀

kanhwa
10. apr 2011

@goralenka
@suezana
ja som tiez uz mala pocit, ze ani nechcem byt snad tehotna, po tych vsetkych peripetiach s umelkami a moznom strachu, ako to tehu dopadne. potom sa mi snivalo, ze som tehotna, aj som strach dostala a zaroven som to brala tak, ze ako Boh da, tak bude. ale ked nam teraz prisiel ten list z uradu, normalne mi lepit zacalo, aj test som si urobila - samozrejme negativny ako vzdy 🙂 ja uz som sa tak zzila s tymto, ze naozaj sa mi zda ze je to ta jedina spravna cesta 🙂

no a este k nasej 22rocnej kamoske 😉 trosku mi aj luto je, ze som prisla o tu zabavu 😎 my sme sa tak hrozne vsetky snazili, aby sme ju nezhodili a pomohli sa jej zorientovat ☹ vsetko s tym, ze sposobilost vychovavat dieta sa nemeria vyskou IQ ani znalostou pravopisu 😉 vsetky nase komenatre boli zjemnene skoro o 100 % 😉 to si uz fakt neviem predstavit co by bolo, keby tu jedna z nas napisala na plne usta, co si mysli 😉 nuz , treba len dufat, ze kocka dospeje jedneho dna, ach jaj...

suezana
10. apr 2011

@goralenka akože nevieš, čo chceš? 😀 😀 😀 😀 šak dieťa chceš, nie? 😀 😀 😀 😀

5katarina7
10. apr 2011

@suezana ja som mala rizikové tehotenstvo,ale až od 6mesiaca,lebo moja pečeň nezvládala tú záťaž,takže mne lekári ani neodporúčali ďalšie,a mňa to už odvtedy trápilo,lebo ja som chcela aj 3deti.Aj som bola už vtedy rozhodnutá si adoptovať,len sme bývali u mojich rodičov,a vieš oni majú aký názor,takže som ani nemala odvahu niečo podniknúť.No a tiež mm si musel zvyknúť na tú myšlienku,a teraz vidím ako rýchlo prešiel čas,a ľutujem,že som nezačala skôr,aj dcéra by nevyrastala ako jedináčik,no ale nevadí radšej neskôr ako nikdy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre