Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tamaratamaratamara
6. nov 2012

ahojte. Je tu niekto, kto patrí do žilinského kraja? Čítam tu o dvojičkách. My sme tiež uvádzali do požiadaviek, že môžu byť aj dvojičky a sme zaradení od augusta 2009 a zatiaľ nás nekontaktovali ani jeden krát.

belaanabela
6. nov 2012

@mata71 Mati to sme už viacerí "znechutený" ☹ ale u Nás je to hlavne tým že ked sme končili prípravu tak Nám tvrdili že 12-15 mesiacov sa čaka, lenže teraz že sa situacia zmenila a že je vela zaujemcov a malo dieti...na jednej strane som i rada že sa rodi menej nechcených detí . .. . ale najviac Nás s mm. práve metú telefonáty na upsvar Nr. neviem či tetule vedia nevedia o tomto fore ale su to veľmi protichodné info. čo oni davaju a čo tu kočky píšu /teraz myslím len NR. kraj / Raz kontaktuju kočky s 2009 a inokedy s 2010 !? Ked tam volam v lete tak povedia že vybavuju jun&jul a pritom ja augustovka 2010 som nebola ani raz kontaktovana !? neviem čakť čakame nič iné Nám neostava ale dokedy !?

tortelinka
6. nov 2012

@tamaratamaratamara ja som ZA kraj, co by si chcela vediet?

mata71
6. nov 2012

@belaanabela veď to......ale viac krát nás napadlo že celu adopciu nechame tak. mi sme boli na jar popzerat aj spisy ale v podstate sme sa k nim ani poriadne nedostali,,,niečo ine povedia v Nz a niečo na kraji Nr,,,,,,,,,,,pripadá mi to zvláštné...... 😕 to som minulý mesiac naviedla kamaratku nech sa ide spýtat do Nz že si chcu adoptovat kolko sa čaka a tak,,,neverila mi že tak dlho sa čaka,,,tetuška mila usmiata jej povedala presne že 10 až12 a najviac 15 m pri novorodencoch ale to len výnimočne...... a to určite ich budu kontaktovat viac krat..............AKO NAUCENE FRAZY........nechapali sme.........../dala presne naše požiadavky/ alebo mame dat niekomu do vačku....vrr

milenka74
6. nov 2012

@tamaratamaratamara ja som tiez ZA kraj.Tu sa caka asi najdlhsie 😝

lenkove
6. nov 2012

@tamaratamaratamara ach a robili ste si už aj aktualizáciu?? Čakáte teda prenáramne dlho!!!!!

tamaratamaratamara
6. nov 2012

tak to teda čakáme, vlastne už štvrtý rok. Áno aktualizáciu sme vlastne robili po dvoch rokoch. My už máme toho za sebou viac, toto je už naše druhé čakanie. Takže je to iné ako pri prvom. Prvé čakanie bolo o denno-dennom plakaní. To bolo niečo hrozné. Teraz máme 5-ročné dievčatko, takže sa nám čaká lepšie. Ja len nechápem niekedy ten poradovník. Našou podmienkou je tiež, že kľudne vezmeme aj súrodencov a napríklad som sa minule dozvedela že takí súrodenci, ktorí by spadali aj do našich požiadaviek sú umiestnený u profimamy. Takže to trochu nechápem, akože nič proti nim, ale už pár rôčkov mohli tí súrodenci vyrastať napríklad aj u nás. Asi by to malo byť trošku ináč ako len o čakaní na telefón. Veď my vlastne nikto ani netušíme kde aké detičky sú. Celý ten systém je čudný. No my už radšej budeme len tichučko čakať a hádam sa dočkáme takej spokojnosti ako pri prvom.

yukki
6. nov 2012

@belaanabela predsatv si tri páry, všetky chcú zdravé biele dieťa. jedni len novorodenca-zapísaní v R.2009, druhí do pol roka veku-zapísaní v r.2010, tretí pripúšťajú aj bábo do roka-zapísaní v r.2011. Na úrad prídu papiere o právnej voľnosti 10 mesačného dieťatka. Tak koho asi kontaktujú....No posledných zapísaných! veď to ide podľa podmienok, ktoré si dávajú žiadatelia, to sa nelosuje a ani sa nedá urobiť nijaký presný poradovník. Dal by sa len vtedy, keby všetci žiadatelia mali rovnaké podmienky, alebo by nemali žiadne podmienky, vtedy by sa dal.

yukki
6. nov 2012

A teraz k tomu pridaj faktory ako pohlavie, zdravotný stav, etnikum ako premenné...ani Einstein by nevytvoril algoritmus na presné poradie podľa dátumu zápisu do zoznamu žiadateľov...

lenkove
6. nov 2012

@yukki posledných zapísaných, či prvých zapísaných? 😅

@tamaratamaratamara je možné, že tie detičky u profi nie sú právne voľné.. Ale čakáte neskutočne dlho... 😨 😨

vikad
6. nov 2012

@dalia246 Ďakujem moja, dúfam, že to pôjde rýchlo 🙂

lenkove
6. nov 2012

@yukki jaj, už som pochopila... Einstein...

dalia246
6. nov 2012

@yukki
@vikad baby tak pani uradnicka mi odpisala,ze mozeme prist aj pred vianocami,len sa musime telefonicky ohlasit,aby tam bola 😵

yukki
6. nov 2012

@dalia246 šak poviem nie....tam sú zlaté.

123sabrina
6. nov 2012

@mata71 preco ze nechat adopciu ? a co potom ? ved uz ked cakate tolko pockajte si oplati sa uvidis 😉 za 15 mes o 50 miest ?
a my sme zaradeni 9mesiaov a podla vstekeho sme sa posunuli o20miest - nie je to bohvieco narozidel s tym ,ze nam v trnave odmietaju povedat robia komedie nidky ti nic nepovedia nechce sa im a ako pozeram kazdy tu vie na ktorom mieste je len mi s trnavy nie ! doteraz co zeny pisali za rok mali babatka a jak sme v zozname mi vlecie sa to priprada mi to nekonecne -.----

5katarina7
6. nov 2012

@123sabrina a vy ste odkedy zaradení?

123sabrina
6. nov 2012

@5katarina7 od februara 2012 co viem od dievcat s trnavy tak by sme zhruba mohli byt 36 cislo tak cca +-2 hore dole .-.. ked nas zaradili sme boli 55 a to je 9 mesiacov --naposledy som sa informovala auguste isla som tam osobne a neccheli nic povedat bola ta pani nervozna ze ona nebude zakazde pocitat povedala mame cakat pekny pristup co ? ale zavolam tam a nebudem ticho bude mi muset povedat aj my chceme vediet kolki sme

5katarina7
6. nov 2012

@123sabrina to je zaujímavé,že vám nepovedia poradie,v ostatných krajoch vedia povedať tak u vás prečo nie?Aspoň orientačne,aby ste vedeli na čom ste.

kveta
6. nov 2012

Nechcem sirit skepsu, ale uz Bela Bugar pri adopcii mal tento problem. Jednoducho sa nedodtziaval poradovnik. :(

123sabrina
6. nov 2012

@5katarina7 takto to znie dobry den tu bla bla bla.... chcela by somsa opytat ako sme natom s adopciou. a pani : mi povie pani bal bla bla.. uz som vam to powedala minule ze poradie nehovorime len ked ste v prvej 5tke , lebo by sme tu mali kazdy den chaus, takze si pockajte kym budete v prvej 5tke! a ja jej nato , ale tak chceli by sme nieco vediet aj mi sa tesime -cakame a ona bohuzial poradie nepovieme a toto je takto celich 9mesiacov a to nevolam stale cca 3xsom ...

mata71
6. nov 2012

@123sabrina no ved že to čakanie je neskutočne a pomaly si netrufame na dieta,,,,,,,pride mi to iné ako pred dvomi rokmi.....preto uvažujeme že neobnovýme prípravu ,,,,,,,

no aspon ked mi zavolame ro NR tak v pohode povedia poradie aj odhad na pohlavie...........

dalia246
6. nov 2012

@yukki a ta pani sa nachadza v tej budove oproti stanici? najdeme to?

yukki
6. nov 2012

@dalia246 néé práveže v tej druhej...čo je v ulici smerom k centru mesta, ale sú vedľa seba tie budovy, takže ak sa v tej oproti stanici opýtate, tak vás vrátnik nasmeruje...

dalia246
6. nov 2012

@yukki ok dik...

suezana
6. nov 2012

My sme dnes mali súd a viem o detičkách - detičky sú (aj krásne biele), ako som vyrozumela - rozprávali sa o konkrétnych, len žiaľ nie je vyrieknutá osvojiteľnosť - preto nikoho nekontaktujú 😔 😔 😔

cisty_prinos
6. nov 2012

Ja len k tomu dorucovaniu, lebo zda sa ze v tom ma vacsina zmatok - niekto to uz napisal dobre, ale potom ho niekto opravil zle ☹

Biomatke (resp. biorodicom, ak je otec znamy) sa cokolvek zo sudu dorucuje (napr. akekolvek predbezko) ak je ucastnikom konania, a to je vzdy vtedy, ak este dietatu nebola vyslovena osvojitelnost, alebo ak nebola biomatka zbavena rodicovskych prav. Toto nema nic z ochranou osobnych udajov, to je cisto procesna zalezitost, v akomkolvek sudnom konani sa vzdy vsetko dorucuje vsetkym ucastnikom.

V praxi teda ak chcete predbezko o zvereni dietata, a nechcete aby biomatka mala sancu vidiet vase udaje, musite pockat kym ma dieta osvojitelnost, v opacnom pripade riskujete (udaje nemusi vidiet automaticky, pretoze nemusi preberat postu). Akonahle ma dieta osvojitelnost, vsetky prava biomamy skocili, t.j. nebude ucastnikom ziadneho dalsieho konania k dietatu.

mana85
6. nov 2012

@cisty_prinos Ale to je hlúposť kto by si už potom bral dieťa na predbežko hlavne z pôrodnic kde ina možnosť nieje a mne to potvrdila aj naša uradnička na kraji lebo hneď ako sa tu začalo o tom písať som jej volala a priamo som sa spýtala či bio-rodina môže poznať naše mená , adresu povedala že to nieje možné !!!

iwusa
6. nov 2012

@5katarina7 presne ako píše @123sabrina u nás v trnave je to velmi zlé. aj ja som volávala len občasne a nikdy mi nechceli povedat kolkí sme, stále tá otrepaná fráza, že nemajú deti a majú len rómske ale tie nikto nechce... potom som volala v polovici septembra, vtedy bol velký posun z 15-tky na 6. miesto a hovorili nam, ze to bud mozno do tyzdna, dvoch, najviac vraj odhadujú mesiac. no a sú tomu už skoro 2 mesiace a žiaden posun... zasa je to bez detičiek a musíme byť trpezlivý... veď čo iné nám zostáva, že??? Pri takejto dlžke vybavovania sme s mm hovorili, že ak dostaneme malinké, tak hneď si dávame žiadosť aj na súrodenca... jojha a my sme tak dúfali, že to do vianoc bude... apropo sme zaradení od mája 2011. Košičania, my Vám ako závidíme (kraje TT, NT, TN a ZA), veď u Vás to ide ako na bežiacom páse. nás keď zapisovali, boli sme 80-ty a je to makačka, vydržať!!!

cisty_prinos
6. nov 2012

@mana85 Pozri nebudem sa s tebou hadat, ak si myslis ze to je "hlupost" lebo zdroj tvojej informacie ze "to nie je mozne" ja pani uradnicka na kraji a budes tomu verit za kazdych okolnosti, tak s tym nic neurobim. To co pises ty o detoch z porodnice je pravda, ale LEN v pripade ak dali vopred pisomny suhlas na osvojenie (t.j. matka priamo v porodnici podpise ze suhlasi s osvojenim, co je ale rarita pokial viem, vacsinou tam necha dieta a utecie). Ak da taky pisomny suhlas, tak nie je ucastnickou konania o osvojeni, a preto ani o predbezku. Toto som nenapisal dostatocne presne predtym, ospravedlnujem sa.

lenkove
7. nov 2012

@iwusa ja som zaradená od mája 2010 a ak by som čakala na bieleho novorodenca, tak som si istá, že sa ho nedočkám skôr ako v roku 2014, viď tamaratamaratamara, ktorí čakajú od augusta roku 2009 😅 aporopo, v tom istom čase sme boli zapísaní aj my na prvé dieťatko, ktoré mám už 2 roky a 10 mesiacov doma 😀 čokoládku samozrejme 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre