Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
26. feb 2013

@tanaja ahoj a jakubko je bio syn ? ked budes chciet nieco vediet o trnavskom poradovniku alebo tak mi napis tiez som s galanta aokolie

tanaja
26. feb 2013

ahaa,to boli stare clanky veru..len zatial zbieram info,ze ako to vlasne bezi...to je super,ze deti do 6r.musia byt v rodine,to je velke plus .)) lebo toto by ma asi najviac odradilo,ze by sme si mali dieta sami vybrat a chodit po DD.
123sabrina, super,urcite ked sa rozhodneme budem mat veeeela otazok 🙂) my zatial cakame, chceli by sme druhe dieta, nas Kubi ma 3r.ale vyzaduje si dost starostlivosti este,aj operacia nas caka..a aj mna caka vysetrenie,kde sa rozhodne,ci budem moct mat este babo 🙂...vy ako? cakate alebo..?

123sabrina
26. feb 2013

@tanaja no cakame rok v poradovniku a sme na 21 mieste na chlapca je nam jedno i to bude dievcatko alebo chlapec ale skor si myslime ,ze chlapec je ich viac ... chceme do pol roka a biele zdrave ako vacina ..takze jakubko je bio syn ?ze .myslim si ze tento rok na jesen by sme mohli mat ale to zalazi na tom ako sa budu rodit deticky

tanaja
26. feb 2013

Hej Kubino je bio eko :D je nas jediny poklad :DD ved niet sa co cudovat, ved chceme take dieta,ktore nam je najblizsie..nie? ked sa uz da vybrat..

yukki
26. feb 2013

@tanaja oni to s Vami všetko preberú aj na príprave, aj na to tá príprava je....že je lepšie mladšie dieťatko vziať ako je najmladšie (jediné) dieťa v rodine, že u tých starších detí môžu byť znásobené traumy a deprivácia z chýbania materskej osoby a tak....
Chdoiť po DD a vyberať...to sa takto už dávno nerobí, tie deti nie sú tovar v supermarkete. Povolenie dostaneš na interakciu s konkrétnym dieťaťom podľa vami vopred zadaných požiadaviek a po oboznámení sa s jeho spisom a následným vašim vyjadrením, že by ste oň mali vážny záujem.

5katarina7
26. feb 2013

takto rastie naša bábika 🙂

zujka2
27. feb 2013

ahojte, tak mňa veru dnes prekvapilo, že aj na mestský úrad musíme ísť a oni musia dať stanovisko k záverečnej správe ...

yukki
27. feb 2013

@zujka2 ja som ani netušila, u náss si hodnotenie vyžiadali z obecného. Prvýkrát som ani nevedela, druhýkrát mi volal starosta že čo tam má napísať, bo predtým to dakto druhý tam napísal...no a písali tam či platím poplatky a tak, či nemám v obci konflikty a také...

zujka2
27. feb 2013

@yukki no aj som si myslela, že to bude kvôli asi miestnym daniam a tak. zaskočilo ma to. aj ma prekvapuje, že pani na sociálke tvrdošijne chce volať iba mne a aj iba moje číslo všade uvádza a ja mám niekedy problém zdvihnúť telefón v práci.

dada242
27. feb 2013

Zapojte tak dnes mi prišlo oznámenie že môžme začať prípravu len sa chcem spýtať máte niektoré skúsenosť v Šali budem vám veľmi povdacna za každú odpoveď príprava v Šali 🙂

dada242
27. feb 2013

Nie zapojte ale ahojte prepáčte preklep

mysiak001
27. feb 2013

@zujka2 No nas starosta vychvalil tak az mi bolo zle ale viem ze to pisala jedna teta uradnicka a v podstate u nas v obci sa podporuje rozrastanie rodin. Ono kedsa to takvezme zaMatka sa tiezplatia miestne poplatky takze cim viac deti tym lepsie 😀 😀 😀. V podstate v tom posudku islo o vztahy medzi susedmi dalej tam boli spomenute pozdlznosti ci mame alebo nie a tak podobne.

tanaja
27. feb 2013

yukki,dakujem za vysvetlenie,odlahlo mi .)

zujka2
27. feb 2013

@mysiak001 ja som zvedavá čo nám pani napíše. u nás je to anonymné. tak hádam sa nedozviem, že na nás niekto dal sťažnosť 😀 nemôžem uveriť, že už máte štyri mesiace!

mysiak001
28. feb 2013

@zujka2 Pravdu povediac tomu že máme Maťka nemôžem niekedy uveriť ani ja ;). Maco ma okolo krku obväz lebo mu hlava odpadla to je maco ešte po mne 😵. Fotka dnešná

yukki
28. feb 2013

@mysiak001 mišooooooo! Jaké spokojné chlapča! Rozvalený jak šejk!

suezana
28. feb 2013

@5katarina7 tá je nááááááááááááááááááááááááádhernáááááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵
@mysiak001 akoby som moju Eli videla 😀 😀 aj to sedátko máme, aj taký pohľad, keď ju hračka zaujme - ozaj

koľko máte? my včera 6900 gramov - už ste nás dobehli vy dvaja? 😅 😅

mysiak001
28. feb 2013

@suezana Normalne neviem koľko váži naša váha doma funguje len do 5 kg 🙂. No ale Martinka včera merala dĺžku a cca 68 cm váhu budem vedieť v pondelok Maťko s Maťkou idú do poradne.

suezana
28. feb 2013

@mysiak001 no tak som zvedavá, potom napíš - no o jeden cm ste nás už predbehli :0))

karkana
28. feb 2013

@mysiak001 je náááádherný 🙂

vikad
28. feb 2013

@mysiak001 Ahoj, krásny synček, rozkošné dieťatko 🙂

janakjk
28. feb 2013

@mysiak001 zlatučký je 🙂

zujka2
28. feb 2013

@mysiak001 jeeej, nádherné bábo. teším sa s tebou! 🙂

5katarina7
28. feb 2013

@suezana
@mysiak001 aj my máme také lehátko 🙂 a naša mala pred dvoma týždňami 62cm a 6,5kg.Zajtra máme ísť na očkovanie tak budem vedieť čerstvejšie miery 😉

dioliana1
28. feb 2013

@tanaja ked dávaš odkaz daj pred nick @ tak to aj ukaže v upozornení 😉 , ja mám doma malú od jej 4 a pol mesiaca a bola v profirodine, takže úplne zdavý vývoj vo vzťahoch, žiadne "zlozvyky" alebo poruchy správania z deprivácie...

lusterka
28. feb 2013

@mysiak001 maly je nadherny...blahozelam

suezana
28. feb 2013

@5katarina7 to nemyslíš vážne, že aj vy budete mať viac 😅 😅

mysiak001
28. feb 2013

@5katarina7 presne aj Maťko ma ísť na ďalšie očkovanie v pondelok takho tam uradne pomeraju a zvážia.
@yukki @karkana @vikad @janakjk @zujka2 @lusterka ďakujeme

lenkove
28. feb 2013

@mysiak001 jaky krasny chlap!!! Pozdrav ho a aj zienku tvoju 😵 😵 vela, vela radosti!!!!

lenkove
28. feb 2013

@5katarina7 krasavicka!!!! 😵 😵 tie vlasiskaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre