Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

misula4660
3. sep 2011

@dadenka1 naozaj moja, a to myslím najúprimnejšie ako môžem...asi pár týždňov po tom, ako sme si dali žiadosť o adopciu, tak som zostala tehotná a taktiež to bolo mimomaternicové, a keď som ležala v nemocnici som rozmýšľala, či to dokážem, myslím adoptovať si bábo, či nikdy odo mňa nebude nejak cítiť, že je adoptované a čo ak budem mať aj bio...či nebudem robiť nejaké rozdiely...a pod....ale hneď ako som prvýkrát videla malinkého, vedela som, že moje obavy boli úplne zbytočné, že malinký je len môj a nikoho iného a dala by som za malého vlastný život, len aby sa on mal celý život dobre a aby bol vždy len šťastný....Je pravda, že možno nikdy nezažijem ako sa v mojom tele vyvíja ten malý človiečik, ale zase kto si neadoptuje, tak nikdy nezažije ten nádherný pocit, aký som ja mala, keď nám prvýkrát ukázali malinkého a keď som ho uvidela, ako ho profi mama niesla ku mne a ako som si ho mohla vziať do náručia....nič a nikdy sa tomuto pocitu nevyrovná....je to teraz pre teba veľmi ťažké, ale uvidíš, že na všetko toto zlé obdobie okamžite zabudneš akonáhle uvidíš a pocítiš svoje dieťatko.....ver mi...hlavne buď teraz silná a uvidíš, nebude to už tak dlho trvať a budeš nekonečne šťastná so svojim dieťatkom.....A ešte k tomu snu, neboj aj ja som mávala po tom veľmi zlé sny, a aj sa veľakrát opakovali, ale keď ti zavolajú, tak si budeš pripadať ty ako vo sne a tie nočné mory okamžite skončia a vystriedajú ich len krásne a slnečné dni plné úsmevov a šťastia...ja som nikdy nebola taká šťastná ako som teraz a dokonca my všetci, ktorí ma poznajú vravia, že ma nikdy nevideli takú krásnu vysmiatu ako som teraz......

marti35
3. sep 2011

@misula4660 Veľmi pekne si to napísala a úplne vystihla ,ja mám aj biologické detičky aj adoptované ale na ten den ked sme našu Veroniku išli prví krát pozrieť do DD ked som ju prví krát pohladila držala na rukách a vedela že je to moje dieťatko ktoré mi daroval Boh aj ked iným spôsobom ,ktoré sa len zatúlalo do iného bruška 🙂 bol to sviatok pre nás nezabudnuteľný den 😵 deti ju stále hladkali pýtali ju na ruky aj naše bio deti to brali hned tak že je to ich sestrička ktorá sa narodila iným spôsobom ako ony ale je naša patrí nám Boh nám ju daroval

dadenka1
3. sep 2011

@misula4660 Veľmi veľmi pekne ďakujem.. potrebovala som to počuť (teda čítať)... Ten pocit, že čakám naozaj dieťa (bio) ma natoľko premohol, že som okamžite prestala veriť tomu, že adoptované dieťa budem mať tiež tak rada, ako tú malú bodku čo bola vo mne tých pár týždňov... Na to, že som veriaca, ma to naozaj samú prekvapilo, ako ťažko tú udalosť prežívam, a akú slabú mám dôveru v Boha napriek každodennej modlitbe som skoro vieru v Boha a vieru v samu seba stratila. A ten hnusný živý sen o tom, že adopciu nemám šancu zvládnuť... Nechápem samu seba ako ma to dostalo... Musím sa z toho dostať, veriť, že Boh má plán a je skvelý a postará sa o to, aby "klapol". Moc to Miška ďakujem, naozaj si mi moc pomohla...
A ešte raz ďakujem veľmi vám všetkým, čo sa snažíte ma povzbudiť... Stále si pripadám ako v strašnom sne a že sa prebudím a všetko bude späť.. Vďaka vám je to ľahšie.. omnoho

misula4660
3. sep 2011

@dadenka1 neboj, zavolajú, ty sa prebudíš, ale v tom začneš snívať opäť, ale už len nádherný sen s tvojim bábätkom....

suezana
3. sep 2011

@beba1902 vám ešte nevolali? 😕

suezana
3. sep 2011

@dadenka1 je mi ľúto, čo sa stalo 😔 prajem veľa síl a trpezlivosti

dadenka1
3. sep 2011

@suezana ďakujem moc... snažím sa to zvládnuť, verím, že čas to zahojí... nechcem sa vzdať...

tortelinka
3. sep 2011

@dadenka1 ahoj rada ta tu vidim

dadenka1
3. sep 2011

@tortelinka ahoj zlatko

dadenka1
3. sep 2011

@tortelinka dáme FB?

kanhwa
3. sep 2011

@dadenka1 ja by som ta tiez rada povzbudila. a pretoze mam aj bio dieta, tak mozem zodpovedne prehlasit: nasa Karolina by nemohla byt viac nasa ani keby som ju porodila. mozem to porovnat, co som citila k synovi, ked som ho porodila a teda je to uplne presne to iste. to nase dievcatko bolo ocakavane, milovane este davno predtym, ako bolo splodene a to je este dlhsie, ako to bolo so synom, ktory bol sice velmi chceny, ale narodil sa oproti povodnemu planu o rok skor 😉 a to vase dietatko je tiez milovane uz davno, takze nie je dovod na ziadne neprijemne pocity - ono to dietatko to citi a pride ku vam. Pan Boh je vsemohuci a vie co robi. Ja som dokonca az presvedcena, ze nasa dcerka je presne to nase dietatko, ktore sa nam nepodarilo splodit. A tak Panbozko dal dusicku nasej dcerky do dietatka, ktore rastlo v inej zene, aby sa mohla dostat ku nam. Tak to proste je a velmi ti prajem, aby si to nekonecne stastie pocitila uz coskoro 🙂

beba1902
3. sep 2011

@dadenka1 urcite sa nevzdavaj Boh ti da silu to prekonat a urcite ti raz vynahradi to utrpenie ,ktore teraz prezivas 😔 mysli na to , ze Boh toho miluju,koho krizom navstevuje 😔

maznacik007
3. sep 2011

@dadenka1 je mi luto co si si prezila

a naozaj to nie je fraza ale cas a dietatko ktore na teba caka ti to pomozu prekonat....
presla som si tym mne osobne sa ta lutost a smutok vracala v case povodneho terminu porodu ale Niekto tam hore dokaze aj nas smutok a bolest premenit na radost a jasanie... a to ti ja prajem aby to prislo a toto bola len taka skuska po ktorej pride sladka odmena... v podobe babenka..

dadenka1
4. sep 2011

@maznacik007
@beba1902
@kanhwa Dievčatá, ste neuveriteľne zlaté a moc ste ma povzbudili... Moc mi to pomáha a ja vďaka vám začínam veriť, že to naozaj všetko bude ok.. Bolí to, ale verím, že Boh nad tým všetkým je, nekonečne nás všetkým miluje, Jeho tá strata bolí tiež, ale je so mnou a neopustí ma, ale požehná.. Dnes ráno na omši som sa snažila mu to všetko odovzdať a nechať, nech vo mne rastie On a nech sa deje to, čo má pripravené. Nech vám oplatí to, ako moc sa mi snažíte pomôcť...

karkana
4. sep 2011

ja si neviem pomôcť,ale ja si myslím,že Boh je nespravodlivý,zbytočne sa budem už modliť,vždy ked som sa a verila ,vždy to dopadlo zle ,mna to už prešlo,kedže nas takto skúša ,čo nas čaká to nás neminie,či sa budem modliť alebo nie som zistila

lenkove
4. sep 2011

@dadenka1 ja mozem priznat, ze je to ako baby pisu... Ked sa o tom dietatku dozvies a prijmes ho do srdiecka, a co este ked ho uvidis 🙂 tak ver, ze bude tvoje a nikto ti ho zo srdca nevytrhne. 😔 Drz sa...

tobopa
4. sep 2011

Milá dadenka 1, dlhší čas som tu teraz nebola hneď takáto správa ma tu nemilo a smutno zaskočila. Si veriaca, ovládaš Bibliu, takže vieš čo je tam napísané... "ktokoľvek by prijal jedno z týchto maličkých, mňa prijíma..." táto veta presvedčila aj môjho manžela o adopcii. Verím, že dieťatko, ktoré Vám bude ponúknuté, bude darom od Boha a utrie tvoje slzy z tvári aj z duše. Pred tým pôjdeš ešte aj do prácičky a "tvoje detičky" zo škôlky ťa vrúcne vyobjímajú a ty sa zas rozveselíš. Prajem ti z celého srdca, aby si čím skôr držala v náručí to Vaše dieťatko a ja osobne verím, že to nebude dlho trvať 😉 len VER, VER, VER a snaž sa nedať priestor nepriateľovi...

becky89
4. sep 2011

ešte by som sa chcela spýtať ako je to s tým predosvojením a čo všetko to obnáša? Niekde som čítala, že je to obdobie, kedy sa môže bio matka rozhodnúť, že chce dieťatko naspäť. Je to naozaj tak?

dadenka1
4. sep 2011

@karkana Myslím, že viem, ako to myslíš.. Tiež mávam obdobia, že si myslím, že Boh je veľmi krutý... a On ma chápe a čaká, kým sa to najedované decko vo mne prestane hnevať a viac mu dôveruje... ja zase verím, že či sa budem modliť alebo nie, Boh ma neopustí... a modlitbu vnímam skôr ako prostriedok ako sa porozprávať s niekým, komu verím... Keď som sa dozvedela, že dieťatko vo mne neprežije, bol Boh jediný, komu som s dôverou jeho život mohla odovzdať. Nezachránila som ho ja, ani lekári, verím, že moju bodku nebesia strážia a raz sa snáď stretneme. Strašne by to bolelo, keby som moju bodku nemala komu zveriť. Takto viem že je v dobrých rukách. Neberiem modlitbu ako prostriedok ako získať dieťa. Všetko má zmysel, aj to, že cesta k deťom je pre mnohé z nás ťažšia... Akurát je Božia logika iná ako tá naša ľudská... To je môj "momentálny" pohľad na modlitbu.. Možno naivný... ale vďaka nemu nie som dnes na psychiatrii...

dadenka1
4. sep 2011

@tobopa ďakujem, snažím sa, občas príde kríza, ale vďaka vašim pohľadom je to pre mňa jasnejšie a ja sa pomaly začínam tešiť znova na bábanko... Bio alebo ado... Aké nám Boh požehná, také prijmeme. A možno aj aj.. 😵

tortelinka
4. sep 2011

@dadenka1 nebola by si jedina ktora ma aj, aj...drz sa!

tobopa
4. sep 2011

@dadenka1 výborne 🙂 len tak ďalej a bojuj dievča, bojuj dobrý boj viery...
pošlem ti cez IP sľúbenú fotku nášho synečka...

tobopa
4. sep 2011

@dadenka1 cez IP sa nedá poslať fotka???

dadenka1
4. sep 2011

@tobopa jajaj to ja neviem... možno nie... nevadí... verím že je nádherný..

eviq
4. sep 2011

@dadenka1 ahoj, pekne si to napisala s tou modlitbou, ja to zatial nedokazem takto brat, vo mne je este hnev a truc, ale manzel mi to presne takto povedal...v podstate si napisala jeho slova....obdivujem ta za tento pristup...drz sa

dadenka1
4. sep 2011

@eviq Mňa skôr dojal tvoj nádherný a veľmi silný výrok čo si si včera dala do profilu... Skláňam sa nad tvojou vnútornou silou po tom, čo máš za sebou...

tobopa
4. sep 2011

pre dadenku 1 a aj ostatných 😉

dadenka1
4. sep 2011

@tobopa Nádherný smejko...

eviq
4. sep 2011

@dadenka1 vobec nie som silna...prezivam zo dna na den...je to tazke

tobopa
4. sep 2011

@dadenka1 moc ďakujeme, tiež to nebolo jednoduché, ale kebyže nám ide všetko ľahko, nevedeli by sme si ničoho vážiť...a preto ďakujme Bohu za všetko, čo nám príde do cesty a učme sa ...
často tu teraz nechodím, ale verím, že tak ako som dnes smútila, tak sa budem skoro radovať zo správy, ktorú nám tu necháš 😀 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre