Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cicimotinka
10. apr 2011

@tortelinka @suezana mne odpovedala 2x a ani som si to nestihla prečítať, adminkovia to zmazali...a teraz nezaspím...asi som ju vyprovokovala nejakou poznámkou okolo strany 98... 😀 😀 😀 i keď tie odpovede by som si rada kukla a dozvedela sa o sebe dačo nové... 😠

suezana
11. apr 2011

@cicimotinka akože nechápem, lebo podľa mňa ste jej všetky napísali len pravdu a myslím, že veľmi jemne 😕 nerozumiem, prečo ju hneď všetko tak vytočilo 😕 ....čo bude pre pána robiť pri deťoch 😕 🤐

cicimotinka
11. apr 2011

@suezana niekde okolo strany 98 som jej napísala, že mi to celé pripadá ako "slovenská dedina 70-tych rokov" skončiť školu, trhnúť chlapa, mať deti a ...žili šťastne, kým nepomreli... a že ak je toto dôvod adopcie, tak má ísť od toho... takto nejako som jej to napísala... potom začal cirkus... 😲 😲 😲 žeby bola pravda, že "trafená hus zagága"??? 😀

kanhwa
11. apr 2011

@goralenka chuda, tak ty si to s nasou zurivou kamaratkou odskaces aj za nas - no a pritom my sme ju tiez urazali 😀 😀 😀 😀 😀
my sme sa tu bavili o jej zrelosti ci nezrelosti, ale myslim ze tam zrejme ide aj o nejaku vaznejsiu psychicku poruchu ☹

kanhwa
11. apr 2011

@suezana ty ma nestras 😝 mne sa uz raz snivalo, ze syn cosi vyviedol a dohnali ho do svadby - som sa v tom sne potom bobila s bud. svatkou na zachode pocas veselice 😝 😝 😝

goralenka
11. apr 2011

@kanhwa to je v pohode na mna sa uz par rokov vzdy nalepi kazdy psychopat z blizkeho a dalekeho okolia, som zvyknuta 😀
nebudem ju uz riesit.. podla mna este pride, je uplne zuriva aspon podla tej prvej casti vcerajsej spravy, ktoru som precitala a podla toho, co pisala sem... jedine co musim znovu skonstatovat, ze DUFAM, ze psycholog ju prekukne a kym nedospeje alebo sa neznormalni, ziadne dieta jej nedaju....

kanhwa
11. apr 2011

@goralenka modlime sa v zaujme vsetkych potencialne adoptovanych deticiek, aby mal psycholog zdravy usudok...
a inak ako - neskusala si si urobit tehu test?

goralenka
11. apr 2011

@kanhwa este nie.. ani ziadny nemam doma (lebo som sa zaprisahala po poslednom iVF, ze uz ho nikdy nebudem robit 😀 ) a dalsia vec je ta, ze este je prilis skoro.... a myslim, ze to je aj tak zbytocne.. tak pockam par dni.. mna to nepali stale, len v takych nepravidelnych intervaloch....musim cakat.. co ja som sa uz nacakala v zivote sa neda ani zratat, ved ja stale na nieco cakam 😀

kanhwa
11. apr 2011

@goralenka neboj, dockas sa 🙂 🙂 🙂

suezana
11. apr 2011

@kanhwa amen 🙂 (na tú modlitbu za psychológa, nie na syna 😅 😀 😀 😀 😀 )
@cicimotinka veď hovorím - len pravdu svätú si napísala v oboch prípadoch....lebo sorry, ale nedá mi napísať - vy poznáte 22 ročného chalana, ktorý zarába 500eur a hrozne si chce adoptovať dieťa? 😅 navyše, keď jeho milá ani nerobí a má takúto povahu? 🤐 🤐 🤐

kanhwa
11. apr 2011

@suezana a tak mi to pride, ze sa jej ani robit velmi ani nechce...ja som absolvovala 3 ivf za rok a nebranilo mi to pracovat. a nie som urcite jedina.

kanhwa
11. apr 2011

a teraz ju tu budeme zurivo ohovarat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

goralenka
11. apr 2011

@kanhwa tak teraz sa regulerne citim ako debil.. ja som pracovat popri IVF "nemohla" lebo mi ziadny zamestnavatel netoleroval, ze som chodila do prace o desiatej kazdy treti den - o osmej odber krvi a cakala som na ultrazvuk.
A to nie som leniva a robit sa mi naozaj chcelo... ☹

suezana
11. apr 2011

Takto dievčence - neohovárame, len konštatujeme! a povedali by sme jej to aj do očí - 😎 a k ivf - ja som tiež absolvovala - zamestnaná som bola 3.rok - a brala som PN na tie dni, keď bolo treba. Síce kolegyne neboli nadšené, muselo sa robiť aj za mňa, ale predtým som vôbec nemaródila, takže tak. Inak nikto nevedel prečo som PN, ja som o tom vôbec nehovorila nikomu. A je mi jasné, že keby sa teraz zamestnám a chcem byť každú chvíľu "doma" tak by to nešlo 😉

cicimotinka
11. apr 2011

@suezana 😀 tak toto ma nenapadlo... u nás to bol mm, kto začal s adopciou... 😎 ja som bola tá, čo si stále nahovárala, že máme čas... 😠 takže možno aj ona má takého v tomto smere aktívneho... písala niekde, že je neplodný, ak bol vychovávaný v tom, že ako dospelý si adoptuje dieťa, možno mu to nie je ani veľmi proti srsti... len sa bojím, že im ho fakt dajú... aj keď je to sprosto povedané, ale v tomto prípade by sa mohol poradovník posúvať véééľmi pomaly... 😉 možno by si to stihli rozmyslieť, príp. mali čas dospieť... 😠

dadenka1
11. apr 2011

Dievčence, veď ju už nechajme... Ja som ju "prekukla" hneď na začiatku a preto som ju ignorovala, obdivujem vás, koľko trpezlivosti ste mali... Taká ťava vás nemôže uraziť ani keby neviemčo povedala..... Pre takéto brzdy je podľa mňa najväčší stimul, ak ju riešime a ak jej odpovedáme.. každý herec potrebuje divákov... navrhujem túto babu proste úplne prestať spomínať... ona si totižto stále naše príspevky číta... Stále sú možnosti prihlásiť sa inak.. Dajme ju teda do kolonky zabudnuté a apre nás absolútne nezaujímavé.... Nereagovať ani na IP ani inak... Jednoducho tu nie je... Ju to prestane baviť... A ak nie... mám kam. policajta a vravel, že nie je problém to zistiť a vyhľadať a vyriešiť... A to, že jej dajú bábo? Tak toho sa ja nebojím... my sme ju prekukli hneď, psychológa neoklame... a hlavne... nenájde v sebe toľko sily a ochoty čakať a prijať také dieťa... A ak áno, tak to len preto, že medzičasom dozreje a zmení sa...

suezana
11. apr 2011

@dadenka1 jáááj ty si taký zlatý človek 😵 taký pozitívny 😎 super si to napísala. Súhlasím, odteraz už len súkromne rozoberáme 😉 😀

dadenka1
11. apr 2011

@suezana ej ty lapajka... 😉

akramgad
11. apr 2011

ahojte kočeny moje 😎

akramgad
11. apr 2011

ak sa môžem opýtať o koho to tu rozoberáte ? akého votrelca?

lenkove
11. apr 2011

@akramgad ahoj kocka nasa 😵 😵
a nikoho nerozoberame, tu nikto rozoberaniahodny nebol 🤐 😔

akramgad
11. apr 2011

@lenkove ahojte slniečka 🙂 sa mi zdalo že asi nejaká nevhodná osôbka tu otravovala :( ako sa máte a čo nové?

kanhwa
11. apr 2011

@goralenka to som tak nemyslela, ze by si ty prave bola leniva 😉 pravda, ze neda sa to asi v kazdom zamestnani zariadit. ja som si to ciastocne zariadila tak, ze injekcie som si sama pichala. ale samozrejme na uzv bolo treba chodit, to som si vtedy bravala 1/2 dna dovolenky pokazde.

goralenka
11. apr 2011

@kanhwa ja viem 🙂 len ma to zarazilo tak som sa jej aspon v niecom musela zastat - ja som si ani toho pol dna dovolenky nemohla - proste mi ju nedali.. bolo to komplikovane obdobie...

ale inak v podstat emas pravdu, aj ja som z tej osobky mala pocit, ze jej islo len o to, aby jej to co najskor dali a aby mohla na matersku co najskor... to je jedno, len som ti chcela ukazat druhu stranu - injekcie som si aj ja pichala sama, ale kazdy den som prisla domov o desiatej - kedze rano mi vzali krv a este som cakala na UZV... a to som tam chodila castejsie lebo mne velmi skakali vysledky a bali sa celkom co to so mnou robi takze bolo bezne take ze kazdy druhy den - a to hned zo zaciatku...

dioliana1
11. apr 2011

@goralenka
@kanhwa
@dadenka1 viete že ste v sukromnej teme? Tam vás nikto nebude provokovať...

tortelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tortelinka
11. apr 2011

@goralenka tak nas informuj, nebudes prva co otehotnela ked zacala riesi ado

goralenka
11. apr 2011

@tortelinka budem.. ale ako som vravela - uz som mala tolko priznakov za tie roky ze kym by mi to nepotvrdil lekar, tak by som tomu aj tak neverila... nemyslim si, ze som tehotna, to by bola strasna nahoda a zazrak naraz...

tortelinka
11. apr 2011

@goralenka drzim palce!

lenkove
11. apr 2011

@dioliana1
nikdy nevies, nikdy nevies 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre