Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
12. apr 2011

a davali ste si uz vlastne na sud? Neskusali ste predbezko? Teraz sa uz neda podat predbezne opatrenie? :( jemine, drobcek maly 😔
@tobopa

magimary
12. apr 2011

@tobopa priamo v TT???
ak ho budete mať doma, malo by sa to nahlásiť a riešiť, že bol nelegálne zavretý... ☹ ☹ ☹ ☹

cairka
12. apr 2011

@tobopa , on bol celých tých svojich 15m v domove? chudák, to som si myslela, že už sa nestáva...

tobopa
12. apr 2011

ano, on fakt nepoznal doteraz čo je rodina, ale verím, pevne verím, že toto skoro spozná a my s ním 😀 už sme fakt zvažovali, že to niekde posunieme, ale bojím sa, aby nám to nepoškodilo, niekedy je lepšie trocha vyčkať, ale všeho s mírou... na súde už žiadosť máme a o predbežnom opatrení som nepočula 😲

akramgad
12. apr 2011

🙂 😀 😨

cairka
12. apr 2011

@tobopa , pedbežko sa dá podať aj dodatočne, len ono kým není osvojiteľnosť by asi nič neporiešilo, či ? 😕

tortelinka
12. apr 2011

pozeram ze nasa kamoska sa tu zasa predvadza 🙂 myslite ze aj kope nohami a hadze sa o zem? 😀

tobopa
12. apr 2011

pani na sociálke nám povedala, že už sa stalo aj to, že v jeden deň urobili aj právnu voľnosť a poobede toho istého dňa aj súd s budúcimi rodičmi, tak máme stále nádej, že s nami to bude nejako tak podobne 😉

goralenka
12. apr 2011

@tortelinka nie.. mne vypisuje sprostosti aby mi ich mohla poslat ked sa jej podari zase o 2 dni zaregistrovat 😀

magimary
12. apr 2011

@cairka podľa mňa poriešilo...
aspoň umiestnenie v rodine... 😕
@tobopa

tortelinka
12. apr 2011

@goralenka aj mne pisala, asi sme jej sympaticke

goralenka
12. apr 2011

@tortelinka 😀 😀 😀 😀

cairka
12. apr 2011

@magimary , tým si práve nie som istá, či by nemuseli dať vedieť biorodičom a tým pádom by sa stratila anonymita 😒 mohli by "len" zveriť do starostlivosti. čo by iste bolo to najlepšie, ale nesie to isté riziká...

tortelinka
12. apr 2011

ach jaj tie urady, to je hrozne ako sa to komplikuje, som zvedava co nas este caka

tobopa
12. apr 2011

ako je to teda s tým predbežným opatrením? chápem tomu tak, že ak by bol právne voľný, tak by sme si mohli dať návrh na súd o dlhodobú návštevu u nás doma, pokiaľ nebude rozsudok o predosvojiteľskej starostlivosti a po právoplatnosti rozsudku už by bol natrvalo?

magimary
12. apr 2011

@cairka hej, to asi áno 😒 🙄

cairka
12. apr 2011

@tobopa predbežným opatrením súd zverí dieťa do predosvojiteľskej starostlivosti. Predbežné je preto, lebo sa rozhoduje do 7, resp. 30 dní (záleží na aký paragraf sa odvoláš, to by sme poradili 😉 ) Je to rozhodnutie "od stola", bez pojednávania, ale po vykonateľnosti môžeš normálne nastúpiť na rodičovskú dovolenku a čakáte na súd o predosvojiteľskej všetci spolu doma 🙂

tobopa
12. apr 2011

@cairka ale malý musí byť najskôr právne voľný, no a tam je celý pes zakopaný 😒

magimary
12. apr 2011

@tobopa no, neviem, podľa mňa ani nie... 😕

tobopa
12. apr 2011

@magimary skúsim si to nejako zistiť

magimary
12. apr 2011

@tobopa veru, skús, za to nič nedáš...

lenkove
12. apr 2011

Inak ja mam doma dieta a doteraz netusim rozdiel medzi pravne volne dieta a osvojitelnost.. A uz mi to dobri ludkovia z temy casto vysvetlovali 🤐 😕
Lebo sa mi tak vidi, ze nasa mala bola pravne volna, ale osvojitelnost nebola 😅 este ked sme davali na sud....

tobopa
12. apr 2011

ďakujem za Vaše príspevky, už musím ísť spať, lebo zajtra ma čaká 14 prckov a musím nabrať dosť síl 😀 zajtra, dúfam, sa tu stretneme a možno budem mať aj nejaké nové správy, tak Vám prajem dobrú noc a úspešný zajtrajší deň 😉

magimary
12. apr 2011

@lenkove leni na stránke portal.gov je medzi obomi výrazmi "rovná sa"...
napr. vo vete: "Adoptovať je možné len dieťa, ktoré je osvojiteľné (právne voľné)".
preto ja osobne si myslím (možno mylne 😕 ), že to sú dva synonymické výrazy pre rovnaký stav 😕

ale keby sa to malo slovne "vyšperkovať" do detailíkov, tak logicky by to mohlo byť aj tak, že dieťa je právne voľné skutkom matky (opustením, zrieknutím, podpísaním papierov, zanedbávaním kontaktov v US) a ak je tento skutok matky klasifikovaný a potvrdený aj na súde, tak ma status, že je aj osvojiteľné , hm? 😕

cicimotinka
12. apr 2011

inak ja nechápem predbežku... malý bol právne voľný, čiže osvojiteľný, dali sme si predbežko, nakoľko nám DeD nepovolil hosťovací... sudkyňa ho zamietla s oddôvodnením, že dieťa má v DeD vyhovujúcu starostlivosť, že nie je v ohrození života... stratili sme v podstate mesiac... ako som pochopila, aj toto dieťatko je "len" v DeD a riešite aj možné predbežko... 😀 gulášik mám 😀

magimary
12. apr 2011

@cicimotinka vo vašom prípade predbežko nijako nesúviselo s jeho právnou voľnosťou (a preto si myslím, že ani v tobopa-inom; nakoľko o predbežko žiadajú aj pestúni a ich deti nemajú osvojiteľnosť), dávali ste predbežko, aby ste malého mali čím skôr fyzicky doma...to, že to "múdry" sudca vyhodnotil inak, je druhá vec...
ale aspoň ste skúsili... 😉 ,
úspešnosť predbežiek je by očko tak 70:30 (v prospech schválených)
aspoň z tunajších "štatistík"... 😉 😅

lenkove
12. apr 2011

@cicimotinka
no to je na tom najhorsie, ze si to sudca robi ako uzna sam za vhodne..
Nasa mala bola v laskyplnej profirodine.. A predbezko bolo schvalene 7 dni po podani...

lenkove
12. apr 2011

@magimary
hm, tak by som to aj ja chapala.. aspon podla papierov nasej malej.. Ale ako je to v skutocnosti, netusim 🤐 😀 😀

najjulinka
12. apr 2011

kedysi neboal osvojitelnost.. boli pravne volne deti.... podla stareho zakona... a pravnu volnost neurčil sud pokial viem,a le nadobudla automaticky... pol roka nezajem, zrieknutie sa... atd.....
osvojitelnost je podla noveho zakona a je až ju sud dá... dá ju presne po nezaujme, po zrieknutí a tak.. ale nenadobudne sa automaticky.. sud ju musi vyrieknuť... 😉

alicag
13. apr 2011

@tobopa Moc Vám držíme palce,aby ste to čím skorej vybavili a boli všetci spolu 🙂 to je neskutočné v tomto štáte tie ťahanice.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre