Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

meghan
13. apr 2011

@tobopa uz nech je maly u vas doma a vsetky tie trapenia okolo vybavovaciek zabudnute!

akramgad
13. apr 2011

ahojte maminky je tu niekto? 😒

margetakuska
13. apr 2011

ahojte už dlhšie čítam všetky fóra ohľadom adopcie a už neviem ani kde sa mám čo spýtať také su rozlietané 😅 , no ale včera som tu niekde čítala, že si môžem dieťa vybrať aj z centier návrat alebo úsmev., že sú nejaké katalogy alebo čo.. lenže tak či tak musím mať tú prípravú z upsvr, však? musím byť aj tak zaregistrovaná do poradovníka? a až potom si môžem vybrať z tých centier? či jako to je? sú tam rovnaké pravidlá?viem že musím podstúpiť strastiplnú cestu prípravy a vybavovačiek ohľadom papierovačiek, ale čo potom, nechápem to tak celkom, keď si zoberieme dieťa napr. z návratu tak ma upsvr vyradí z poradovníka, alebo?joj možno som strašne pomotaná, ale jaksi sa v tým vysvetlovačkách čo tu píšete zamotávam 😨 ďakujeeeeeeem

cairka
13. apr 2011

@margetakuska , najprv musíš absolvovať prípravu buď na úpsvare, v návrate, alebo úsmeve (podľa tvojho výberu) . po absolvovaní prípravy ťa zapíšu do zoznamu žiadateľov a ty sa môžeš nakontaktovať na úsmev alebo návrat a ísť si pozrieť zoznamy detí. V Návrate a ˇUsmeve sú deti, ktoré sa úpsvaru nepodarilo umiestniť a teda sú to prevažne deti s nejakým handicapom - farba pokožky, zdravotný stav, súrodenecká skupina... Keď si vyberieš dieťa v Návrate/Úsmeve , tak sa osloví ÚPSVaR zo žiadosťou o nakontaktovanie a potom už zas je rovnaký postup ako keby ti volali z úpsvaru.
@akramgad , ahoj 🙂 malá spí?

margetakuska
13. apr 2011

@cairka aha 🙂 ďakujem už mám v tom jasnejšie

cicimotinka
13. apr 2011

@magimary @lenkove nám tu v Tn hneď povedali, že predbežko zamietnu...lenže psychológ z DeD nám povedal (aj napísal do záver. správy), že na súd doporučil predbežko schváliť a nie je problém, súdy sú promptné a je to v podstate dohodnuté ako povie DeD a tak... no asi netrafil správnu sudkyňu... 😀 mali by byť dajaké pravidlá a nie ako sa sudkyňa vyspí... ☹

tobopa
13. apr 2011

@meghan moc ďakujem, aj tebe prajeme, aby sa ti čím skôr ozvali z patričného úradu a mala by si nádhernú dcérku po ktorej túžiš 😉

tobopa
13. apr 2011

@alicag tak to mi hovor, nezostáva nám len dúfať, že k nám budú naklonení a vybavia našu vec čím skôr, aby sme boli komplet rodinka 🙂

yukki
13. apr 2011

@cicimotinka súd v Rožňave zásadne predbežká nedáva. Aj mne zamietli, a vyzerala dobre vyspatá pani H.

meghan
13. apr 2011

@tobopa 🙂 😉 😲 diiiikkkyyy, uz nech to je...

cicimotinka
13. apr 2011

@yukki to sme zistili, inak vraj to bolo z DeD takto s úmyslom pozdržať to, aby mali dlhšie peniaze za malého... inak teraz 20.4. bude 11 ! mesiacov, čo máme malého v predadopčnej a nič sa nedeje... pritom papiere na súd sme podali už v decembri... veď už aj medvede sa zobudili zo zimného spánku... 😔 😔 😔

marketka1
13. apr 2011

@cicimotinka my máme podané papiere na súd od 6/2010 a termín pojednávania máme konečne o mesiac. Od podania na súd majú na to 12 mesiacov kým rozhodnú.

lenkove
13. apr 2011

@marketka1 a oni to stihnu za 11!!! Sikovny sud mate, len co je pravda 😵 😵 (ble ble na vracanie, ble)
@cicimotinka inak o tom, ze by to mohlo fungovat na predbezkach ma N. Blahova zo dva-tri blogy aj s listom od byv. ministerky.. Odpoved je "neda sa" a vysvetlenie? "neda sa"... Skus si zavolat na sud, ci vas niekde nepreposlali :-P

tortelinka
13. apr 2011

zasa raz urady? katastrofa

lenkove
13. apr 2011

@tortelinka
nie, tentokrat sudy...

tortelinka
13. apr 2011

@lenkove to je to iste, hroza, este to mame vsetko pred sebou ale pride mi to tak daleko

maznacik007
13. apr 2011

@magimary ta nitra to nie je scifi... bohuzial.. to je tazka realita a jedine co pomoze je stazovat sa a stazovat sa... aby sa to tam konecne pohlo.... smerom k lepsiemu...

@tobopa mas IP.... riesenie tam je... poslala som ti IP ...

meghan
13. apr 2011

ahojte. rada by som sa spytala, ci je tu niektora z vas, ktora poziadala o adopciu ako slobodna zena bez partnera.

goralenka
13. apr 2011

Boze kocky toto je hrozne... ja som niekde pred par dnami citala, ze nejaky sudca nepodpisal predbezko lebo ved, dietatu podla neho vecne striedanie rodin nijak neublizi, ze si to to dieta aj tak nebude pamatat...
keby nieco vedeli o psychologii, tak by rozhodovali uplne inak ☹ tam ide len ono, ako velmi sa im chce nieco riesit.. ak sa im nechce, zamietnu....

maznacik007
13. apr 2011

@meghan je tu viacero takych kociek... napr. @macocha, @cairka @yukki /supermaminy/ 😵

cairka
13. apr 2011

@meghan , @maznacik007 , do adopcie len @yukki 🙂

tobopa
13. apr 2011

Ahojte, dnes som sa dozvedela celkom povzbudzujúce správy ohľadom našej záležitosti, vytýčili pojednávanie o malého právnej voľnosti, tak dúfam, že rýchlo vytýčia aj o predosvojení 🙂

cairka
13. apr 2011

@tobopa , super, len tak ďalej 🙂

tobopa
13. apr 2011

@cairka ďakujem moc, ani neviem opísať tú radosť 😀

yukki
13. apr 2011

@cairka aj zuzkanka117 má v ado...krtka

cairka
13. apr 2011

@tobopa , to verím. Potom už to hádam pôjde šup šup 🙂
@yukki , vidíš, na ňu som zabudla 🙂

alicag
13. apr 2011

@tobopa 🙂 teším sa s tebou 🙂 🙂

meghan
13. apr 2011

@yukki ty mas adoptovane obe dcerky? kolko si na ne cakala, a ziadala si ako slobodna?

yukki
13. apr 2011

@meghan adoptovaná je len staršia, Kristínka. Markétka je v pestúnstve. No a čakala....no nejako v júli som bola zapísaná do ZOZNAMU 😉 a v októbri prvá interakcia...a pri M. taky tak nejak....ale to som ešte sama sebe dala také obmedzenie že chcem z nášho DD, bo som nemala auto a stadeto dochádzať na nejaké interakcie...to by nešlo. Na také trošku staršie čokoládky sa nečaká, tých sú plné zásobníky, aj na úradoch aj v neziskovkách. 😵 🙂
No a žiadala aj ostala som slobodná 🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre