Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lubinka13
7. júl 2011

ahojte babeny, aj by som si chcela adoptovať baby. práve chodím na tie školenia. chcela by som malé bábo do cca jedného roka, no postupne rozmýšľam aj nad starším tak do troch rokov. nemá niekto skúsenosti s aklimatizáciou takéhoto staršieho špunta?díky 😎

lubinka13
7. júl 2011

@cista_voda ahoj aj ja som z bb. a taktiež si chcem adoptovať bábo,no ešte nie som v zozname.koľko vám trvalo kým ste sa dostali až na vrch? 😅 gratulujem nech sa to čím skôr podarí. ja už mám teraz depky a to ešte nie som ani v zozname.

beba1902
7. júl 2011

@natia ahoj ano cakame stale nic len Miska co sa o krok pohla uz ma malickeho 🙂 a my si akurat robime aktualizaciu 😉

natia
7. júl 2011

@lubinka13 môj špunt mal 19 mesiacov, keď k nám prišiel...od prvého dňa sa tu tváril akoby bol doma, problém som mala skôr ja so zmenou života atď... ale s odstupom času vidím, že hoci to navonok vyzeralo v pohode, tak v ňom sa diali veci... napríklad prvý mesiac bol totálne ideálne, najlepšie dieťa, ktoré poslúchlo hádam ešte skôr ako si niečo vyslovila...on bol stále akoby v napätí, že niečo pokazí...potom ožil a zase bol niekoľko mesiacov dosť jedovitý, mal také záchvaty zlosti a trucoval... postupne to všetko utíchlo ako sme si na seba zvykli... tak cca po pol roku to už bolo úplne super a teraz je to vyše roka a neviem si ho vynachváliť...aj ten vzťah sa postupne budoval, teraz môžem bez zaváhania povedať, že sa totálne milujeme 🙂
A sú tu baby, čo aj väčšie deti brali alebo tak isto staré ako môj, tak aj oni ti môžu povedať, ale do tých 3 rokov by to malo ísť relatívne hladko... ovšem, čím staršie dieťa, tým ťažší adaptačný proces...ale záleží aj na mnohých iných veciach pravdaže, nielen na veku

cista_voda
7. júl 2011

@lubinka13 Ahoj, my sme sa do zoznamu prave prepracovali, takze splhanie na vrch nas este len caka. Mozem podavat priebezne spravy, zatial sme plni energie 🙂

lubinka13
7. júl 2011

@natia Čakali ste dlho? A snažite sa aj o otehotnenie, alebo ste to už nechali tak? 😵

natia
7. júl 2011

@lubinka13 ja som sa nikdy otehotnieť nesnažila, ja som vždy chcela dieťa z DD... snaha o bio príde až neskôr ... malého som našla v deň, keď nás zapísali do zoznamu, on je v pestúnstve, tam to ide rýchlejšie...niekedy...

lubinka13
7. júl 2011

@cista_voda Tak to budem rada ked budes podávať predbežné správy. ja chodím ešte len na školenie,kedže nie sme manželia tak ziadatelom budem ja a trošku ma tá psychologička vystrašila, že môžem mať problém kedže mám staršieho priatela a tam by mohol byť problém. no kedže som žiadateľka ja a nie on tak snáď to nebude problém a do zoznamu sa dostaneme úspešne. 😉

lubinka13
7. júl 2011

@natia to je super dá sa potom vybrať dieťa aj z pestúnskej?nemusím čakať keď sa mi ozvú zo sociálky? 😅

cista_voda
7. júl 2011

@natia Ahoj natia, takze teba malicky oslovil ako dieta v databaze, ku ktorej si sa dostala hned po zapisani do zoznamu?

lubinka13
7. júl 2011

baby už sa v tom trošku strácam, kedže ešte som len čakateľka a nie sme v zozname. dajte mi prosím vás bližšie info. ked sa dostanem do zoznamu ukážu mi nejakú databázu a ak sa mi bude páčiť nejaké bábo môžem si ho vybrať aj ked nie som ešte na rade? dík za info 😀

cista_voda
7. júl 2011

@lubinka13 Neboj sa tychto vystrah, oni ich musia robit. Neznamena to ale, ze to zabrani dalsiemu procesu. Nas psychologicka na zaciatku trochu vystrasila, ked nam povedala, ze existuje interny predpis, podla ktoreho manzelia ziadajuci o NRS maju byt v manzelstve minimalne tri roky. My sice sme spolu dlhsie, no manzelmi sme boli len nieco vyse roka. V priebehu pripravy ale prevazili ine veci: emocna zrelost, stabilita vztahu a podobne. Niekedy som mala pocit, ze nas na zaciatku programovo podrobili zatazovym testom (boli tvrdsi, kladli neprijemne otazky, uvadzali prekazky), aby preverili, ci to naozaj myslime vazne.

lubinka13
7. júl 2011

@cista_voda Tak to ma teší. ani nevieš aká som rada, že si môžem pokecať s niekým kto má taký istý problém ako ja. mám perfetktné kamošky no niekedy mám pocit, že ich už svojou snahou o bábo otravujem. aj u mna bola psychologička trošku nepríjemná a presne kládla dosť nepríjemné otázky. no nedala som sa. a tie ich predpisy ved život je o niečom inom.

dadenka1
7. júl 2011

@natia jasné.. a kedy? ja potom od 22. júla mám doma segru aj s deťmi tak potom už nemôžem... Takže hociktoré popoludnie po 15:hod by som mohla... Alebo niektorý víkendík... Skúste niečo navrhnúť vy, maminky... Ak chceme prírodu, tak ten ostrov by bol fajn si myslím... Dáme ten futbal 😀 😀

misula4660
7. júl 2011

@silviaa ďakujem veľmi pekne... 😉

dadenka1
7. júl 2011

@misula4660 a čo nové? či len čakáte na IA?

dadenka1
7. júl 2011

Ja som dnes zase dostala mrchu sviňuchu, tak sa idem potešiť a idem niečo kúpiť... Mám zákaz kupovať si bábankovské vecičky (mám ich doma strašne strašne moc), tak idem pozrieť 3D Ubongo...

natia
7. júl 2011

@cista_voda áno, akurát v ten deň dostali jeho spis a okamžite som vedela, keď som na neho pozrela, že TOTO... hoci sme chceli len a len dievčatko 😉 😀

@dadenka1 no ja už si nepamätám tie ostatné baby, tak neviem, či by šli aj oni, skús ich skontaktovať... my môžeme okrem budúceho utorka a piatku hocikedy... aj dnes, aj zajtra... aj keď dnes zvažujem plaváreň, ale neviem, či je dosť teplo, neviem sa rozhodnúť 😎

dadenka1
7. júl 2011

Trenčanky: @natia @akramgad@cicimotinka @eva1979, neviem kto je ešte zblízka, možno aj @akim by sa dala nahovoriť na stretko v Trenčíne... Mne vyhovuje až budúci týždeň popoludnia... Tento týždeň jedine v sobotu... Ako ste na tom?

misula4660
7. júl 2011

@dadenka1 nové zatiaľ nič, pretože naša tetuška na úrade má dovolenku až do pondelku, a to ideme akurát aj na IA, takže zatiaľ sa nám nedarí ani nanič popýtať, pretože sa nemáme koho, lebo riaditeľka Ded má dovolenku, naša tetuška z úradu má dovolenku, takže nám zostáva počkať len do toho pondelku 11.7., ale už nemôžem vydržať, kedy bude konečne pondelok a budeme vidieť nášho krásneho synčeka....

cherry1981
7. júl 2011

@misula4660 Jej aj ja ti gratulujem k syncekovi 🙂

misula4660
7. júl 2011

@cherry1981 ďakujem pekne 🙂

matax
7. júl 2011

@nela007 ahoj, 28 týždňov je pre NRS materská, ale len do veku 3 roky dieťata.. 28 preto, že biorodicia nastupuju na MD skor- pred porodom, týždne pred termínom porodu:D Takže my nastupime az od právoplatného prevzatia a to na 28 týždňov. Po 28 týždnoch zacnes poberat rodičák a to do ukoncenia trojrocného obdobia od prevzatia dtetatka, teda najviac do jeho 6 rokov.
Napr. vezmes si 2.5 rocné dieťatko, 28 týždnov MD a potom do jeho 5,5 rokov RD. :DD
Predtým to bolo na figu, MD dostal málokto z NRS, lebo platil zákon, ze len do veku 8 mes. dietatka sa dala materska poberat, takze vacsinou náhradaci poberali len rodicák cele tri roky.
Ešte by mali doriešit príspevok pri prevzati dietatka, lebo rodiacia dietatka prevz. do predosvojitelskej nedostanu nic, 000 eur! v najlepsom prípade dostanu cast z tzv. porodneho( asi 4500sk? ), ak preberaju malinke bábo.
NO a pri prevzati do pestu je príspevok cca 344 eur.
Ked sa dietatko narodí je to asi700eur? , neviem, presne.
Ja si teraz vybavujem MD a otázka urádnicky na soc. poistovni, ze: A ktorý gynekolog Vám potvri termin porodu? hehehehe 😀 som sa tam skoro pohádala:DDDD

matax
7. júl 2011

@lubinka13 ahoj, náš malý mal 16 mes. malá skoro dva roky, adapatovali sa rýchlo a dobre, dáke prejavy boli , ale da sa to v pohode. Napr. tahanie si vláskov u oboch, preslo rýchlo, alebo u olinka to, ze siel ku kazdemu, aj k nam:DD ale nevyberal, siel k hockomu, preslo to. nám pomohlo, ze obe deti boli u nás v byte na návšteve este pred prevzatim. my sme boli viackrát za nimi. pomohli nám aj ich profirodicai, alebo im hovorili, ze ja som mama a mm tati. od prveho dna tu boli doma... ja hovorim, ze aspon mám deti zaockované a skoro zo vsetkými zubkami :DDD pri malej som sa uz veku bála, lebo jej aj zacalo vzdor. obdobie, ale dá sa:DDD držím palce.

lubinka13
7. júl 2011

@matax Ahoj matax veľmi pekne ďakujem za skúsenosť. aj ja som si povedala, že do toho druhého roku by to bolo ešte celkom fajn. a ešte sa chcem opýtať trvalo vám dlho kým ste dostali malého od zápisu do registra? ešte raz díkya dúfam, že to bude čoskoro. 😎

dadenka1
7. júl 2011

@misula4660 no to je "super".. ale o chvíľku je tu víkend, nejako sa zamestnajte, aby vám to rýchlo ubehlo... A o chvíľku pondelok... Sprosté dovolenky... si si veľmi zlý termín pôrodu vyslúžila 😖 ale hlavne, že už ste rodičia

misula4660
7. júl 2011

@dadenka1 no to máš pravdu, ale na druhej strane mm dneska príde z Nemecka, tak sa mi už bude lepšie čakať do pondelku vo dvojici, xixi...Ale veru najhlavnejšie je, že už sme rodičia...Ja si to ešte stále ani poriadne neuvedomujem..... 😉

tortelinka
7. júl 2011

@misula4660 drzime palce velmi! podavaj hlasenia, co najskor, skus si vymysliet super program na vikend aby to preslo, aj by som taky termin porodu brala...nam si tety davaju nacas aby nam poslali rozhodnutie, pomaly to budu 2 tyzdne, neviete aku maju lehotu?

najjulinka
7. júl 2011

@tortelinka rozhodnutie o zapisani do zoznamu žiadatelov??? po doručení zaverenej spravy z pripravy maju lehotu 14 alebo 15dni na rozhodnutie.. .ale nemaju lehotu na odoslanie rozhodnutia 😠 😠 😠 takže kludne z toho može byť aj o týžden viac....

tortelinka
7. júl 2011

@najjulinka dik, dufam, ze buduci tyzden sa to poriesi, uz by sme radi boli v zozname

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre