Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
7. nov 2011

@najjulinka ale take striedacie tam ozaj su ☹ 😔
Teraz sa napr. meni zakon aj v Bulharsku.. Tam su decaky tak na urovni nasich zo 70-tych rokov.. Teda co som videla par dokumentov... Teraz deti od nula do tri nesmu byt v decaku (no ved pozname). Musim si to prestudovat este, ci maju nejake diagnosticke lehoty. Ale co ma prekvapilo (ako formulacia) je specifikovane (okrem osvojenia, samostatne) dva druhy nahradnych rodin, ehm rodicovstva. Nahradny rodic profesional a nahradny rodic dobrovolnik. Obaja maju pripravu, dlhsiu o dost ako u nas. O sudnych rozhodnutiach pre dobrovolnych rodicov (co je vlastne nas pestun) som sa nedocitala. Vyslo mi z toho, ze absolvujete dlhu pripravu a ste v zozname. Pride dieta, kontaktuju vas, beriete dieta domov...
Inak, k financiam, profesionalny ma plat, dobrovolny dostava prispevok na dieta...
No som zvedava ako to bude fungovat

najjulinka
7. nov 2011

@lenkove akože no bezvadne.. v našom systeme... v krizaku, alebo v krizaku v profi.. potom do decaku , alebo do striedacej profi do decaku... a potom profi kým sa nenajde pestun.... a to vlastne aj v krizaku asi by mali fungovať so striedacou... čiže za rok aj 4 mamy profi vystriedať........ a to ked su vynate od bio a stihnu ist aj do pestu...... no užas... 6 mám ako vyšitých... a to nevravim, že sa stane, že proste nezapasuje do rodiny a musi sa vratiť... nestava sa často,a le stane sa.. ak dieťa vystrieda 6 mám, tak verim, že to nezapasovanie ma takmer iste.... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

najjulinka
7. nov 2011

hlavne by viac mali chrániť deti...... všetky.. aj výberom profi rodiny aj výberom pestunskej. .a nie, že tu je volne tu ťa buchneme.. tu vyšiel poradovník tu ťa strčíme.......... lebo takto sa ničí dieťa a aj rodina..... .... toto u nas nie ej domyslené vooobec.... a v podstate toto nam vytyka aj EU.... ochrana dieťaťa a ochrnaa rodiny je na bode mrazu....... darmo, že deklaracia ludských práv dačo vraví... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

vandijan
7. nov 2011

ahojte babenky, aj ja som opäť v tom kolotoči, už jedno dieťatko máme adoptované a má sedem a je v pohode, máme ho od bábätka, ale druhé chceme väčšie dievčatko, v piatok k nám príde opäť pani zo sociálky 😖

vandijan
7. nov 2011

@lusterka mme prišla odpoveď do týždňa, v piatok už k nám prídu ŽA kraj

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusterka
7. nov 2011

@vandijan tak to som zvedava, ci sa do konca tohto tyzdna ozvu..ak nie, mam tam v pondelok volat, ci to dostali?

vandijan
8. nov 2011

@lusterka oni odpovedajú väčšinou podľa tohop koľko majú ľudí a tak, nám sa jedná vlastne už o druhé dieťa. Aj predtým som sa bála ale to prešlo ani som nevedela ako, len neviem ako to prebieha potom, prvého chlapčeka sme mali presne o deväť mesiacov od podania žiadosti, a potom to bolo všetko hrozne rýchle

lusterka
8. nov 2011

@vandijan tak to si ma veeeeeeelmi potesila..dakujem...

vandijan
8. nov 2011

@lusterka a to nám tvrdili že sa čaká dva až tri roky, ako teraz 🙂

lusterka
8. nov 2011

@vandijan to ste mali ine stastie...a to ste mali aku poziadavku, resp. akeho chlapceka mate?..bieleho zdraveho? kolko ma mesiacov, alebo rokov?

siska25
8. nov 2011

Ahojte, ak dovolíte aj ja by som sa k Vám chcela pridať. Diskusiu čítam už dlhšie, ale až teraz som sa odhodlala napísať. Tiež sme začali s vybavovaním adopcie, teda zatiaľ sme boli zaniesť žiadosť spolu s dotazníkom a ostatnými dokladmi a dohodli sme si návštevu u nás doma. Takže sme ešte len na úplnom začiatku.... Inak Lusterka aj my sme z Trenčína, takže budeme čakať spolu 🙂

vandijan
8. nov 2011

@lusterka chceli sme bábo najradšej z pôrodnice a dievčatko, ale keď mi zavolali zo sociálky že nemajú pre nás malú princeznú, ale malého princa, ktorý má dva týždne, rozplakala som sa od šťastia, nikdy na ten okamih nezabudnem, a už večer sme boli spolu pri ňom. Sestričky mi v pôrodnici hovorili, že nemohol zaspať, až keď mu položili plienku na tvár na ktorej som ho mala tak s ňou zaspal.....úžasné.............a doteraz ho milujem, a želám ti to tiež 🙂

dadenka1
8. nov 2011

@siska25 Vitaj medzi nami čakateľkami.. Nech ti to čakanie rýchlo ubehne.. Trenčín je v pohode.. aspoň čo sa týka prípravy sme nemali žiadne problémy..

siska25
8. nov 2011

Dadenka ďakujem, my nejdeme robiť prípravu v Trenčíne, ale v Bratislave v Návrate, tak dúfam, že aj tam to bude v pohode 🙂

tortelinka
8. nov 2011

@siska25 aj my sme mali v Navrate v BA, tiez v poho, dalo sa

lusterka
8. nov 2011

@vandijan dakujem ti velmi pekne..to je az take nevidane, ze takto skoro ste prisli k babatku..to by bol ten najkrajsi darcek....verim,ze sa aj my potom skoro dockame, ale hlavne, nech sa nam uz ozvu z uradu, nech ideme do tej pripravy..

tortelinka
8. nov 2011

@vandijan tak to je super rychlost na ZA, dufam, ze aj nam to tak rychlo pojde

alicag
8. nov 2011

Ahojte všetky už dlhšie som tu nebola vidím .,že sa tu toho veľa napísalo.Nás zaradili v auguste do zoznamu čakateľov na adopciu .Teraz sa bojím koľko to bude čakania. 😖

tortelinka
8. nov 2011

@alicag z akeho si kraja?

alicag
8. nov 2011
tortelinka
8. nov 2011

@alicag tak si tesne za nami, ked budeme na rade, mozes sa chystat..a ktori ste v poradi?

alicag
8. nov 2011

@tortelinka Ak sa môžem spýtať ktorý ste v poradí?

tortelinka
8. nov 2011

@alicag ved prave ani neviem, cca 80? a vy?

alicag
8. nov 2011

@tortelinka Poradie neviem nevolala som tam.Koľko asi trvá kým vybavia tých 80 ľudí?Hmmmmm? 🙂

alicag
8. nov 2011

Požiadavky aké máte? 😉

alicag
8. nov 2011

😉 😉 😉

lubka1709
8. nov 2011

@vandijan tešim sa s tebou uživajte si ho

vandijan
8. nov 2011

@tortelinka vieš ja som ani nevedela, že ako, ale chcela som sa nejako zamestať, tak som sa hneď po príprave prihlásila na výšku a v ten deň, keď ma prijali, čo som zistila o ôsmej ráno a o desiatej volali o tom mojom bábätku, a to som ani neriešila v akom som poradí, proste bol to akýsi rýchly šok. Vlastne sme ani nemali nič nachystané, a potom kým bol malý v pôrodnici, sme medzi tým zháňali narýchlo nejakú tú výbavičku, nič sme si nechystali. Ja som bola nachystaná na tie dva až tri roky. ale vraj ho pred nami odmietli, a nejaké páry sa aj rozviedli, alebo už dieťa nechceli...... a my sme ho hneď mali. No a napokon som zvládla oboje aj školu, aj malého, keď mal päť rokov, som promovala 🙂

vandijan
8. nov 2011

@lubka1709 ďakujem ti 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre