Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
16. nov 2011

@raza veru, ak ziadate iba novorodenca, mena zmysel hladat inde

alicag
16. nov 2011

@tortelinka presne tak.

beba1902
16. nov 2011

@raza aj ja som NR

5katarina7
16. nov 2011

@mysiak001 aj nám povedala teta,aby sme volali v januáry,o koľko sme sa posunuli,už sa neviem dočkať 🙂

5katarina7
16. nov 2011

malo byť v januári 😀

tortelinka
16. nov 2011

@5katarina7 aj ja chcem cakat do januara, som zvedava

5katarina7
16. nov 2011

@tortelinka ja som volala minulý mesiac a vtedy sme boli na 26 mieste,som zvedavá,ale asi sa za tak krátky čas príliš neposunieme...hoci človek nikdy nevie 😉

mata71
17. nov 2011

@5katarina7 tešim sa s tebou 😵 😵 😵 ked to tak pozeram celkom dobre si postupila,,,,,,nam kazali volat v aprili 2012........jaj daleko,,,,,,,,Dobrou spravou pre nas je že vela parou dava odklad alebo sa aj zdaju adopcie,z mijho okolia vzdali adopciu 4./financie,,a jedna je tehu/...čo je smutne ale nas to posuva dopredu,,,

sneznicka
17. nov 2011

Ahojte, po vsetkych tych neuspesnych pokusoch o splodenie dietata, sa dostavame aj my do fora o adopcii. Zatial sme len na uplnom zaciatku, neboli sme ani na prislusnych uradoch, ale pred tym, ako sa do toho pustime, sa Vas chcem spytat, ci rodicia, ktori ziadaju o dietatko, musia byt zosobaseni. My sme to zatial akosi nestihli🙂, hoci spolu zijeme 6 rokov. Dakujem!!!

najjulinka
17. nov 2011

@sneznicka tak bud si adoptujete ako manželský par,a le može aj jeden z vas a potom sa druhý len necha pripisať do rodneho listu.... ale obaja spoločne jedným ukonom , ked nie ste manželia , si adoptovať nemožte.. bud sa vezmete a tak si adoptujete - čiže 2 kroky, alebo si adoptuje jeden z vas a potom druhý uzna dieťa za svoje - čiže tiež 2 kroky 😉

sneznicka
17. nov 2011

dakujem za vysvetlenie🙂 to je uzasne, ze zvladate 11 deti, to musi byt u Vas poriadne veselo, ale hlavne dobre zorganizovane. Mate vsetky deticky adoptovane?

mana85
17. nov 2011

@sneznicka Ahoj boli sme sa tiež pytat na urade ohladom adopcie jednotlivca a manželskeho paru teta na urade povedala že manželia to maju jednoduchšie aj rychlejšie tak sme sa behom jedneho mesiaca vzali a ked sme včera vypisovali konečne dotaznik sme sa celkom pobavili na otazke ako hodnotite svoje manželstvo ? chcela som napisat že celkom fajn za ten mesiac manželstva sme sa ani nepohadali a 😀 le uviedla som tam že v spolo. domacnosti žejeme 7. rok pre istotu ...

sneznicka
17. nov 2011

@mana85 Fiha, tak to budem musiet este asi absolvovat aj svadbu🙂 Nejako sme to doteraz az tak neriesili, ale tak co, ked treba, tak aj svadba bude🙂 dakujem a nech sa Ti teda dari v nomanzelstve🙂 a hlavne aj pri adopcii!!

dioliana1
17. nov 2011

@sneznicka pozri lepšie tie pasy, su tam datumy od do 😀

sneznicka
17. nov 2011

@dioliana1 Dievcata, naozaj klobuk dolu pred Vami, ktore ste sa dali na taketo bohumile a obdivuhodne poslanie, byt niekolkonasobnymi mamami detom, ktore nemaju Vasu krv, ale vobec, starat sa o tolko deticiek. Mate u mna obrovsky obdiv. Zrazu mam pocit, ze vsetky tie kazdodenne starosti okolo prace a co kto komu kedy povedal a urobil, su take nedolezite a malicherne oproti Vasim veciam, ze mam sto chuti poriadne prehodnotit svoj zivot🙂 Otvorili ste mi oci, idem to predychat🙂

tortelinka
17. nov 2011

@sneznicka aj ked svadba nie je podmienka (vid vyssie), ale je to urcite lepsie, urady sa na to akosi inak pozeraju

sisab
17. nov 2011

Ahojte, ti co ste NR kraj, neviete, ako je to teraz, ktory mesiac priblizne vybavuju? My sme v poradovniku 4. mesiac a teta povedala, ze nemame volat skor ako v marci.

sneznicka
17. nov 2011

@tortelinka No ved, asi to tak bude, tak aspon mame dalsi dovod... mnam svadobne kolaciky🙂

mana85
17. nov 2011

@sneznicka Je to zaujmave ale ked sme spolu len žili ( na divoko ) 🙂 tak sa nas každy pýtal a čo kedy svadba ? no a je po svadbe a zase každy a čo a babo kedy bude uff zatial sa vykrúcame že je to v štádiu riešenia 😉 joj nech už sme medzi čakatelmi aspon budem moct povedat že už čakame po čase sa bude okolie asi divit že to bruško mi nerastie a nerastie hehe 😀

sneznicka
17. nov 2011

@mana85 Mna sa uz prestali vsetci vypytovat na svadbu a v poslednom case aj na deti. Mam 39 rokov, takze uz si skor hovoria, ze tato je uz vo vsetkom za zenitom🙂, tak sa radsej nevypytuju. Ale to este budu pozerat, ked v 40ke budem ako novomanzelka kocikovat🙂 Viem, ze to nie je ktovieco taketo veci odkladat na poslednu chvilu, ale co uz, ked ten zivot ide tak rychlo. Ved len teraz som mala dvadsat🙂

mana85
17. nov 2011

@sneznicka Tak to je pravda život strašne rýchlo uteká , ale viac sa mi pači že na nič v živote nieje neskoro 😉 Ak sa rozhodnete pre adopciu tak dietatku bude uplne jedno kolko maju rokov jeho milujuci rodičia ( to viem z vlastnej skusenosti )

sneznicka
17. nov 2011

@mana85 Tak na to sa spolieham, ze dietatko nebude vnimat, ze na maturitnom vecierku bude mat rodicov takmer 60nikov🙂 Nastastie sme obaja sportovci, takze by sme sa mohli dlho udrzat v kondicii🙂 Ale aj tak sme mohli s adopciou vystartovat uz skor, dobrych 5 rokov sme zivili v sebe nadej v nase vlastne. A nic:(

mana85
17. nov 2011

@sneznicka my sme sa už radšej prestali zaoberat biodietatkom ako nie až tak uplne ... ale už to neriešime a citim sa ovela kludnejšia 😔 lebo viem že raz nejaky ten drobec pride určite ... tak držim palce či už k uskutočneni svadby alebo samotneho osvojenia 😵

mata71
17. nov 2011

@sisab ahoj,,,pokial viem tak april maj,jun z 2010,,,ale su aj pary z 2009 aleboí 2008 nejakych par,,,, 🙂

lusterka
17. nov 2011

@mata71 tak to celkom dobre vyzera...

mata71
18. nov 2011

@lusterka ved aj ja si vravim 🙂 🙂 ,ale to čakanie je strasne, 😨 😨 no ved aj tehotenstvo trva 40tt,,

dia6
18. nov 2011

@karkana a všetci asi žiadate o osvojenie, že?
Lebo ja končím kurz, ale žiadam o pestúnsku starostlivosť.

Tak tu čítam, že všetci sa strašne tešia.... My sa tiež nevieme dočkať. Už aby tu bol ten deň "D". 🙂

karkana
18. nov 2011

@dia6 no ja osobne áno, 😉 už aby mi volali,prišlo by mi to vhod,lebo asi prídem o pracu

siska25
18. nov 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať tých, čo už ste zapísané v zozname. Mi sme si podali žiadosť, dnes boli u nás na návšteve tety z úradu. Akurát ma zaskočilo, že dnes mi prišlo poštou predvolanie z mestského úradu ohľadom vyjarenia sa o spôsobe života, ktorý si úrad práce od nich žiadal. Chcem sa spýtať, či aj Vám niektorej prišlo takéto predvolanie, lebo som o tom ešte nepočula. Tak či sa mám obávať, že niečo nie je v poriadku alebo je to bežný postup a prišlo to aj Vám. Prišlo to totiž len na moje meno a manželovi nie. Ďakujem.

suezana
18. nov 2011

@siska25 áno je to úplne v poriadku, aj u nás to tak bolo - bola som tam len ja, napísali nám, že sme ok, ani ma nepoznajú 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre