Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zuzik242
5. feb 2012

@123sabrina pýtať sa môžeš, len na niektoré otázočky si musíš sama odpovedať t.j. na čo maš a ma čo sa cítiš inak Ti samozrejme držím palce

mata71
5. feb 2012

neviem čo sa hadate,niekto ma detičky skorej doma,niekto čaka dlho,aj aj onak každy nech si štastie najde ako mu vyhovuje...Aj ja viem ake chcem,a ake,,a ake bude,budu neviem ale VIEM URCITE ZE ICH /ho-ju/ bBUDEME MILOVAT A CHRANIT O DUSU.....................vlastne už milujeme 😵 😵 v našom srdiečku.

karkana
5. feb 2012

@123sabrina no asi je to tak,že ťa vie pochopiť len taká,čo tiež ešte len čaká na prvé adoptované bábo,a má veľa otázok,ako ja,tí čo už majú napr.po dve detičky majú oveľa viac skúseností za sebou,prešli všeličím,tak pre nich už takéto otázky skôr idú na nervy,čo chápem,ale určite aj oni dakedy mali pod.otázky, 😉 yukki-ja áno , 🙂 aj o tom je koník,trochu pochopenia

cicimotinka
5. feb 2012

@123sabrina ja to vidím asi takto... niekto sa k adopcii prizná, niekto nie... poznám viac prípadov, kedy si počkali na bieleho novorodenca a po vystavení nového rodného listu na adopciu "zabudli"... proste sa začali správať, ako by to bolo ich biologické a to doslovne... taká ti tu nenapíše, lebo sem nechodí... chodíme sem tie, ktoré sa za adoptované deti nijakým spôsobom "nehanbíme"... čo na tom, že sú aj rómske... ale poradíme ti úprimne, takže je nefér, keď napíšeš "ale vzdy sa ohlasi iba taka co je biela a ma romske ado dieta" ... tak sa pýtaj na úrade, tam ti povedia o bielom dieťati...

yukki
5. feb 2012

@karkana veď ja som to adresovala Zuzkanke, ktorú poznám osobne, a viem, že je to ženská čo si vie aj sama zo seba urobiť prdel, áno, ironizovala som to navážanie sa do nej...nič viac, nič menej.
😉

beba1902
5. feb 2012

Baby kazda mame vela za sebou a vieme o tom dost ,no nadarmo si tu ublizujeme narazkami a podobne a mozno si to ani neuvedomujeme... viem sa vcitit do situacie
@123sabrina je plna ocakavania a zaroven aj strachu stoji pred novy rozhodnutim a velkou zodpovednostou...kazda z nas sa musela rozhodovat srdcom v prvom rade ,ale aj rozumom 😔 ja sama viem ,ake to je tazke ked som sa necitila na to ,aby som sa starala o chore dietatko 😔 nie som na to hrda ,ale jednoducho to je tak 😔 nech je uz rozhodovanie ake kolvek kazdej ,ktoru to caka prajem z uprimneho srdca ,aby sa rozhodla spravne a srdieckom 😉

tortelinka
5. feb 2012

@123sabrina len jednu malu poznamocku si dovolim..., pravopis asi nebol tvoj naj predmet v skole.. 😉

123sabrina
5. feb 2012

karkana pekne si to napisala palce hore,a tiez suhlasim s kazdou ja sa nehadam ako ste napisali vobec ja si stojim za svojim a tiez nemam nic prosti romskym detom ale vobec nic len som povedala ze cheme biele a za tym si budem stat a uz prosim vas zmenme temu rada by som pisala ale tomuto uz dost aj bea aj ti si to krasne napisalaa 100bodov pre teba ti ma chapes az moc dobre to ja viem ti si moja spolocnicka odzaciatku a kazdy bozi den 🙂))) dakujem ....
a cicimotinka nemyslela som to zle ale ked nejaka zena spomenie ze ma zaujem o biele zacnu sa do nej navazat vacsinu tie ktore maju romske deti a to nieje nic zle ked sa to povi.... a uz dost dobre nidko sa tu nehada ani sa neche ,ked sa niekto nieco opyta tak ktora chce nech odpoveda a ktora nechce nech si zakrije oci lebo by tu boli hadky a ja idem sa pekne vyspat lebo zajtra nas caka stretnutie v usmeve a sme velmi zvedavy takze sa majte pekne dobru noc a zajtra napisem co bolo🙂 paa

zuzik242
5. feb 2012

a ja som chcela aby moje dieta bolo zdrave a právne volné, som sneda cierne vlasky a take som chcela a šup ho dcera modroocka a syn celý po maminke a nemyslím si že sa niekto do niekoho naváža, ak mate vy čo čakate otázočky ohladom interakcii, hostovskeho pobytu sudy atd.rada poradím My sme sa doslova o naše deti bili...pekný večer prajem

123sabrina
6. feb 2012

zuzik242 aj ja sa budem bit o to nase 🙂)

lubka1709
6. feb 2012

Každa z nás chce mať zdrave miminko.Len stale to nevijde tak a ko si to želame ale sme tu pre deti ktore nás potrebuju a su odkázane na nás tak im vytvorne domov taký aky si zaslúžia už to je jedno či je to romčatko alebo biele alebo zdrave alebo choručke.Detičky su nevinne stvorenia krore potrebuju našu lásku a ochranu.

matax
6. feb 2012

@123sabrina ahoj, no teda, niekto sa navazal, myslis zuzkanka a ja? Ja som sa do teba určite nenavážala preto, ze nechces romske ani zuzkanka117 ti to v tom zmylsle nepísala, ved predsa, kazdý ma ine predstvy o dietatku a kazdý má aj inak silnu tuzbu po dietaku, tak ze niekto je ochotný cakat aj roky, niekto nechce ani jeden rok, kazdý je inak tolerantný k inakosti a kazdý inak zvládne adaptáciu na dieta.. Presne takí rodičia, čo si vezmu romske dieta a taja mu povod, to je podla mna chyba, preto som za to, ze kto tu rozdielnost neprijme a má predsudky, tak takí rodičia si nemaju mat medzikulturne adoptovane dieta...a tam ratam aj teba, sam a to pises, nemyslim to v zlom.. ja som za to to, nech cakaju na neromske, nečernošske, neaziatske.. ved tým, ze by ho uplne neprijali by mu len ublizili..to som uz vsetko pisala...Takze , ked som ti chcela poradit, bolo to preto, ze mam pri mojich dvoch detoch urcite skusenosti, lebo priebeh nebol vobec hladký a preto, ze ti málokto pisal a uz nebudem, ked mám romske dieta. Ked predostriem mozný zdlhavy sudny proces, nie je to o straseni, je to zial mozná realita.tak hádam ste svoje našli a ked nie kludne čakajte mne to určite nevadi, ani nikomu tu, ved kazdý je iný.. 🙂

123sabrina
6. feb 2012

matax ja som povedala ze uz dost o tomto nech si kazdy robi co cche a berie take dieta ake cche....

a zeny vam pisem len tolko ze neska je jeden s mojich najneprijemnejsich dni ,prave pred odchodom do trnavy mi zazvonil telefon a pani s usmevu povedala ,aby sme odlozili stretko na inokedy :( normalne mi islo do placu ale to zato ze som sa tak tesila, neska nemam od rana velmi dobry den ... tak len tolko, lebo som slubila,ze sa ozvem.

zuzik242
6. feb 2012

@123sabrina ja som si myslela že čakaš na malinke mini babo tak prečo úsmev? teda tomu nerozumiem my sme cakali kým nam zavola pani z UPSVAR-u teda príšlo pisomne že sme v prvej5 a potom nam úž len volali a hovorili o detoch, som si myslela že úsmev ma len väčšie deti,hlavne tie ktore nikto nechce

mana85
6. feb 2012

Tak dnes sme docela zvládli prvé testy nebolo to ani také ťažké ako som sa cele tie prebdené noci obávala 😀

tortelinka
6. feb 2012

@123sabrina tiez si myslim, ze usmev vam nepomoze, mate take poziadavky, ake mate, takze v usmeve svoje dieta nehladajte

ifaf
6. feb 2012

myslim ze system zavedeny pri adopciach romske deti poskodzuje my sami chceme len biele dieta ale z vlastnej skusenosti viem ze keby bol zavedeny iny sposob kontaktu ako je bezne dal by sa priestor nielen pre deti ale aj pre takych ako sme my co chceme IBA BIELE DETI

zuzik242
6. feb 2012

čo tu stale pišete biele hnede fialove, už ma to nebavi ved ake chcete take budete mat skor či neskor čakaju na vas ILAF iba biele deti to je hrozne napísane, my tu mame jeden par on polorom ona neviem čo a šup ho to vaše iba biele a maju krásne modrooke dievcatko blondave je to sranda už aj Romovia chcu len biele.......je mi s toho smutno pritom je vela deticiek co su trosku tmavsie a nie su romovia tak to vaše iba biele je mi na grc čo tak taký malý albanec juhoš to vam nič nehovorí tak prosím nekazte tuto stranku a myslela som že tu sa píše aka bola cesta za dietatkom nie ako si vyberat

yukki
6. feb 2012

@zuzik242 tá cesta z veľkej miery závisí práve na tom, aké požiadavky má pár resp.jednotlivec na dieťa...asi aj preto sa faktor veku a etnika, prípadne zdravotného stavu dieťaťa (matkinej závislosti) berie ako významná premenná ovplyvňujúca dĺžku cesty... teda PRVEJ časti cesty, ktorá vedie k výberu-áno, výberu dieťatka
-ďalšou premennou, nezávislou na požiadavkách žiadateľov je (ne)ochota DD dať dieťa na dlhodobý hosťovský pobyt, (ne)ochota súdu dať dieťa do "novej" rodiny na predbežné opatrenie, (ne)ochota súdu vôbec pojednávanie prijať za svoje-pokiaľ biomatka vedie túlavý spôsob života, môže sa pojednávanie presúvať zo súdu A na súd B, potom nazad na súd A, potom na Krajský súd, odtiaľ nazad na súd A, ktorý potom ešte má problém s nadobudnutím právoplatnosti rozsudku kôli nejasnostiam v adrese obvyklého pobytu biorodičov..... takto sa to môže natiahnuť na 9 a viac mesiacov..počula som aj o 13 mesiacoch...počula som aj o prípade, kedy to čakatelia tesne pred konečným súdom vzdali-napriek tomu, že šlo o deti väčšie a chápavejšie a že to pre ne znamenalo veľké sklamanie...., proste to nevydržali s trpezlivosťou a chcením žiadatelia...a toto sú zas faktory ovplyvňujúce tú DRUHÚ časť cesty.

tortelinka
6. feb 2012

@yukki pekne si to napisala, ale tazko sa mi to cita, prave ked mame za sebou sud, kde som sa stretla s takym nasadenim sudcu, ktory robi vsetko preto aby dieta bolo hned a omanzite tam kde ma byt - v rodine

yukki
6. feb 2012

@tortelinka mne sa zas ťažko zažíval pravý...opak... ☹

zuzik242
6. feb 2012

@yukki no su ludia co si cetu nekomplikuju a chcu pomoct detom tak nezdielam tvoj nazor to co si napisala mi pripada skor ako manzel mi konecne povolil osvojenie jaj len dieta musi mat aj rovnaku krvnu skupinu ako on aj taketo su pary tak ze tak a z vlastnej skusenosti ja som s manzelom nikdy neuvazovala takto ze vyber skor som sa toho bala ze si budem musiet vyberat a to mi pripadalo krute tovar nie,mali sme stastie mame dve deticky a cakame na tretie a nikdy sme si nevyberali nase heslo bolo ked nam osud nedoprial vlastne deti tak s tym osudom vybabreme a budeme mat velku rodinu nie dieta na nas obraz

yukki
6. feb 2012

Zhrnutie: dĺžka čakania na dieťatko závisí od požiadaviek žiadateľov a okolností okolo súdov.

afrika
7. feb 2012

ahojte, taktiež sme zapísaní do zoznamu žiadateľov a náhr. rod. starostlivosť. patríme pod žilinský kraj, čiže na bábätko sa čaká o to dlhšie. v máji tohto roku budeme zapísaní dva roky. chceli by sme bábo do 1,5 roka, biele. manžel nesúhlasí s inou farbou pleti a ja ho nútiť rozhodne nebudem. taktiež sa nechce ísť pozrieť do centier ako úsmev, lebo sa bojí starostlivosti o bábätká, ktorých mamy boli narkomanky.....ja by som tam moc chcela ísť, ale manžel nieje povaha, s ktorou sa dá manipulovať. môžete mi prosím bližšie napísať kde by som získala na takéto centrá kontakt, ako to tam chodí, aké sú detičky odtiaľ......veľmi pekne ďakujem

larinka133
7. feb 2012

ahoj afrika 🙂 ja som tiez zapisana v zozname v zilinskom kraji, my budeme 2 roky zapisani v septembri, cize ste nejake 4 mesiace pred nami 🙂 vies na ktorom mieste priblizne ste? my ideme dnes volat do Ziliny, tak poobede mozno budem vediet, kolki sme v poradi ... inak ty si ma asi nepamatas, ale my dve sme sa uz stretli osobne v martine v heliose 🙂 drzim palceky pri cakani na dietatko a prajem vela trpezlivosti 🙂

larinka133
7. feb 2012

tak uz sme volali na urad ... po roku a pol cakania sme v ZA kraji na 58. mieste ☹ to je des ☹ uz pomaly stracam trpezlivost ...

ifaf
7. feb 2012

zuzik242 zle si to pochopila ale nevadi citaj este raz a mozno ta OSVIETI

ifaf
7. feb 2012

larinka133 my sme po 2 rokoch cakania v trencianskom kraji 30

larinka133
7. feb 2012

ifaf ... to su ale cisla, ze? ☹ nasa trpezlivost je riadne preverovana ...

123sabrina
7. feb 2012

skusila som zavolat do usmevu ,sak za skusku nic nedas nie? a pani mi povedala ,ze su tam aj take deticky malo ale su ze sa oplati ist pozriet do usmevu,tak sme si povedali ze skusime, ked niesu budeme to vediet a videt na vlastne oci ..🙂)moze sa stat ze je tam nejake ,a mozno nie pani povedala za skusku nedate nic 🙂)) tak ideme,aj ked sa nam zmysili plany ale druhe stretko urcite vide pevne verim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre