Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

aidilka
24. máj 2012

@little_bubu cca 15-18 mesiacov. Aj my sme z BA, zaradeni od marca 2012. V tom case vybavovali december 2010.

aidilka
24. máj 2012

@siska25 ked sa neodvolate, po 15 dnoch nadobudne pravoplatnost automaticky a budete zaradeni. Nemusite uz nikam chodit. Uz len cakat...

little_bubu
24. máj 2012

@aidilka dakujem

mysiak001
24. máj 2012

@yukki
@lenkove
@fontana
@vesticka

Dakujem za podporu. Urcite vsetko dobre dopadne. No este kym som na podpore chcem stihnut dovolenku 🙂 a mozno to bude ako kamoska predpovedala:
auto -- uz mame doslo skor aby sme mali ako chodit na interakcie 🙂
skola-- uz len tyzden 🙂
a po skole pride adopciatko 🙂
Uvidime ale zatial kamoska sa stale trafila do predpovedi. No a mozno namiesto do prace astupim na rodicovku dovolenku vsetko je mozne

erikadodo
24. máj 2012

info pre NR kraj. Sme zaradení od 22.8/2011 a do apríla posun o 21 miest (dievčatko do 2 rokov)
Máme sa opýtať až v septembri. Teraz sme na 48 mieste už aby bol koniec roka a číslo sa zmenilo na jedno miestne..... 😉

depa
24. máj 2012

babenky chcem sa opytat ako je to nie sme ešte manželia ale mame zaujem o adopciu je to nejako prisne posudzovane alebo by nam to mohli zamietnut viete mi poradit alebo začat najprv že si adoptujem sama a ked sa vezmeme ta sa pripiše č o by bolo najlepšie poradte mi

najjulinka
24. máj 2012

@depa no asi tak ako pišeš.. adoptuješ si sama a potom sa partner ako otec pripiše dodatočne...

depa
24. máj 2012

diky moja dufam že to vyjde a ked sa možem opytat prečo nemožeš mat babo nepytaju sa nahodou pri adopcii lebo ja mam turnerov syndrom sice umelym eirticky možem mat no už som raz potartila a dost ma to vzalo tak som sa tešila a tohto roku som začala neuspešne preto chceme skusit aj tuto formu

najjulinka
24. máj 2012

@depa nemali by sa pýtať prečo nemožeš babo mať... však aj ked možeš mať babo, tka možeš chcieť adoptovať....adopcia nie je nahrada ale alternatíva... 😉

chmurkaxy
24. máj 2012

ahojte baby, chcem sa poradit. papiere sme zaniesli v BA v decembri 2011. prislo nam, ze na psychopripravu mame rok cas, inak nas vyradia z listu cakatelov. bezi nam ta cakacka aj ked si este robime pripravu? alebo nas zapisu riadne, az ked ju dokoncime? neviete?

tortelinka
24. máj 2012

@chmurkaxy asi mysleli to, ze do roka od papierov musite mat hotovu pripravu

chmurkaxy
24. máj 2012

@tortelinka ano, to viem, aj ked je to pomerne komplikovane zladit, lebo manzel je na zahranicnom projekte, ale uz na tom pracujeme. co ma ale zaujima, kocky vyssie tu pisali, ze v BA cakanie na babatko trva cca 15 mesiacov. Zacalo nam tych 15 mesiacov plynut uz v decembri po odovzdani vsetkych papierov? alebo zacnu plynut az v juli, ked uz dokoncime pripravu?

tortelinka
24. máj 2012

@chmurkaxy plynie vam cas od kedy ste dali papiere, takze do decembra musite mat pripravu

najjulinka
24. máj 2012

a potom po priprave vas zapišu do zoznamu a odvtedy vam plynie čas čakania na babatko...

chmurkaxy
24. máj 2012

@tortelinka
@najjulinka

presne takto sme dopleteni aj my stale 🙂 na UPSVaR som to pochopila tak, ze uz nam to plynie aj tak, pocas toho cakania si mame urobit pripravu. psychologicka mi zase povedala, ze to sme akoby iba v nejakom zozname, ale nie priamo v cakacej listine, takze si musime urobit pripravu a potom nas presunu na koniec cakacky. tak ja fakt neviem :/

tortelinka
24. máj 2012

@chmurkaxy tych 15mes je iba orientacna doba cakania, vy ale este necakate, musite urobit pripravu a potom ste zaradeni do zoznamu a zacinate cakat cca 15 mesiacov podla poziadavok

chmurkaxy
24. máj 2012

@tortelinka ja viem, ze iba orientacne, nam pri tom posudku na miestnom urade v Petrzalke dokonca povedali, ze uz sa caka vyse 2 rokov nasej kategorii, ze je vela ziadatelov. aha, takze az po. no dokelu, ako hovori manzel, ved to uz bude stary pan s palickou, ked sa k nam drobec dostane 🙂 no nevadi, cize cisto optimisticky to vidim na leto 2014... dakujem za radu, aj ked ma nepotesila :(

tortelinka
24. máj 2012

@chmurkaxy ak ta to potesi, cakate najmenej z celeho slovenska 😉 , ak teda mate klasicke poziadavky

kanhwa
24. máj 2012

@chmurkaxy my sme v BA cakali cca 14 mesiacov od zaradenia do zoznamu ziadatelov 🙂 naozaj je to tu najkratsie cakanie z celeho Slovenska 🙂

chmurkaxy
24. máj 2012

@tortelinka no asi ano, v BA je sice najvac ziadatelov, ale aj najviac deticiek.. no uvidime. my sme si davali ziadost aj o medzinarodnu adopciu, ale to je neskutocne, ako tam nikto nereaguje na nic. riesime to od septembra 2011, povodne sme chceli male Filipinciatko, lebo sme tam zili, no ale oficialne musis ist cez slovensku instituciu, co zriadil stat na tieto ucely, a od nich sa domoct odpovede, katastrofa. nakoniec sme si to sami obehali a zistili, ze na Filipinach neprijimaju uz 4 roky ziadosti, lebo nestihaju vybavovat stare, takze tam to nema vyznam. tak sme im to vsetko napisali a nic. ziadna odpoved od novembra. teraz som im pred mesiacom pisala, ze nech nam teda poradia, ktora krajina je bezproblemovejsia, no a jasne, ze mesiac ziadna odpoved. katastrofa, cloveka to akurat odradi. my totiz chceme vacsiu rodinku, tak to riesime na vsetky strany.. ked sme videli tie deticky v katastrofalnych podmienkach na Filipinach, az som mala slzy v ociach. dokonca mi jedna mamicka ponukala babo za 20 dolarov, aby mala na jedlo pre svoje dalsie deti.. hrozne :(((

tortelinka
24. máj 2012

@chmurkaxy ach jaj, hrozne....my zijeme tiez mimo SR, uzili sme si svoje, viem o com hovoris ☹

chmurkaxy
24. máj 2012

@tortelinka konkretne po takych Filipinach som si povedala, ze este nasi Romovia ziju v pomerne dostojnom prostredi.. paradox ale je, ze cim chudebnejsi ludia, tym skor by sa rozdali aj pre tych, co maju viac.. a inak, keby si videla tie filipinske deticky (oni ich uz od porodu vlacia kade-tade, do obchodov, restik a tak, tak ich je tam milion..), normalne by som ich aj do kufra supla pred cestou domov 🙂)) neskutocne nadherne, oni su vsetci snedsi, ale nemaju az take azijske crty, skor maju mandlove oci.. zeny tam maju asi najkrajsie na svete, ospravedlnujem sa Slovenkam, ale viem, preco som tam radsej cestovala s manzelom 🙂) teraz tam zase letime, manzel v juni, ja v juli, na 3 mesiace, tak sa strasne tesim 🙂 Tortelinka, a ty si odkial? kolko uz cakate?

tortelinka
24. máj 2012

@chmurkaxy my uz necakame mame uz nasho chlapceka 🙂 sli sme cez ZA kraj

chmurkaxy
24. máj 2012

@tortelinka jeeeej, a ako sa vola? este je nejake babatinko male, ci uz vam trosku narastol? 🙂

fontana
25. máj 2012

no baby,to ste ma tiež nepotešili.mi sme este len začali s pripravou a sme z východu,som zvedavá ako dlho budeme čakat . 😒

cairka
25. máj 2012

keď chcete kuknúť nádherné deti, tak ešte rýchlo zapnite STV 2 😉 je tam mexický film o občianskej vojne, ale hlavne z pohľadu detí...dej filmu silný a tie deti, no radosť pozerať, akí sú všetci hnedí, čiernookí, čiernovlasí 😵 😵

dioliana1
26. máj 2012

@fontana to záleží od požiadaviek, KE kraj ide rýchlo

gerdusha
27. máj 2012

ahojte,

rada by som sa opytala, ci neviete, ako "rychlo" a "pomaly" to ide v TT kraji. Ma niekto nejake info?

dia6
28. máj 2012

@mexx Všetko najlepšie k meninkám Vilkovi prajem. Nech je to vždy taký smejko (ako si ho pamätám)
🙂 😉 😀

magimary
28. máj 2012

@mexx, pripájam sa a blahoželám Vilkovi!!! 😵 😉
a hlavne mu to prečítaj! 😅
a že nech niekedy príde 😉 (ale zuby nech nechá "v poháriku" 😉)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre