Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
4. feb 2011

@lenkove zabudla si napísať: najem, vypijem kávu a trochu posedím na koňovi...

dadenka1
4. feb 2011

@suezana ale veď ma nepoznáš.. 😀 škoda, že ste chorí.. tak skoré uzdravenie... a že téma o chudnutí? 😀 Jaj to by ma mohli nakaziť, aby som začala chudnúť... A ja papám veľmi rada, radšej ostanem tu... 😉

lenkove
4. feb 2011

@beba1902
Beba, tak to mi je luto so Samkom 😨 a budu ho nejako aj liecit, alebo je to vlastne v norme? Inak podla fotiek by som ozaj nepovedala, ze ma osem, vyzera na viac..

suezana
4. feb 2011

@dadenka1 😀 😀 😀 😀 no teda, že nakaziť...ale máš pravdu, mňa nakazili 😉 konečne 😀

beba1902
4. feb 2011

@lenkove no on sa lieci na SZ od 3 rokov a dufam , ze ano musime pockat na vysledky z krvy 🙂 no a v maji bude mat 9 😅

xxveronikaxx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tortelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tortelinka
4. feb 2011

inak baby, stale tu rozoberame ze vsetky chceme pomoct dietatku, ktore nemalo stastie narodit sa rodicom, ktori ho budu chciet, ale nie je to skor naopak? ze chceme pomoct hlavne sebe?splnit svoje tuzby a pod?

kanhwa
4. feb 2011

@tortelinka samozrejme ze aj svoje tuzby a predstavy o zivote si chceme splnit a co je na tom? ved aj biologicke deti si clovek planuje pre naplnenie vlastnych predstav o kompletnej rodine.

suezana
4. feb 2011

@tortelinka áno je to tak, ale naše túžby by sa možno dali splniť aj iným spôsobom, ale my chceme aj tomu dieťatku pomôcť - aspoň ja to tak cítim. Pol na pol, a povedali sme to aj na príprave - my sme to tam trochu rozoberali.

suezana
4. feb 2011

čo je tu vymazané? viete niekto? 😕

tortelinka
4. feb 2011

viem, poslala som istu slecnu niekam 🙂

tortelinka
4. feb 2011

ved nehovorim, ze je to zle, len tak konstatujem

suezana
4. feb 2011

Pozerám, že ste mali zaujímavú tému na obed 😕 a veru aj ja k vám zapadám - mala som 10 a pol, ale vedľa suseda bola trochu silnejšia - tučnejšia - tak tá mala v 9.menšt. 😕 to ešte bola na prvom stupni, čiže telesná spolu s chlapcami, chúďa 🤐

suezana
4. feb 2011

@tortelinka 😀 😀 😀 😀 😀 jéj, škoda, že som nestihla 🤐 zase rýpala?

tortelinka
4. feb 2011

ale, trochu ma prestala bavit 🙂

suezana
4. feb 2011

Nech sa na mňa nikto nehnevá, to je akoby ja prídem do témy napr. o rakovine, kde sa všetci tešia, že ju prekonali a ja im budem tvrdiť, že aj tak to máte v sebe, aj keď ste vyliečené, aj tak, ...aj tak.... 😖 nechápem nechápem nechápem a mrzí ma to, že sa nájdu aj takýto ľudia 😔

tortelinka
4. feb 2011

ved uz to neriesme, ak sa slecna prida znova, nebudeme reagovat a hotovo

suezana
4. feb 2011

@tortelinka čakáš na bábo? Ako si na tom?

tortelinka
4. feb 2011

este len v pripravnej faze...nie sme este ani na zozname

kanhwa
4. feb 2011

Baby, aj ja som ju vcera poslala rovno do kelu a mna nevymazali 🙂 🙂 🙂

tortelinka
4. feb 2011

no, ja som mala stastie 🙂

eva1979
4. feb 2011

Ahojte, mozem sa k vam pridat? Volam sa eva, som vydata, mame dve deti - len aby som sa v kratkosti predstavila.

eva1979
4. feb 2011

🙂

suezana
4. feb 2011

@eva1979 Ahoj Evi, jasné, že sa môžeš pridať 🙂 Adoptované? Tak píš 😵

eva1979
4. feb 2011

@suezana Super 🙂 Nie, praveze sa chystame... Nechcem, aby to nejako blbo vyznelo, ale sme v stadiu rozhodovania. Ked som vas objavila, som sa potesila, lebo vobec netusime co nas caka a takto sa hadam podozvedam nieco, teda ak budete chciet 🙂

5katarina7
4. feb 2011

ahojte tak ja som sa sem pár dní nekukla,a tu teda bola debata. 🙂

suezana
5. feb 2011

@eva1979 tak sa pýtaj, radi odpovieme. Myslím, že sme tu celkom fajn partia, poprípade ti ešte odporúčam tému Prišli k nám... aj tá je o prijatých detičkách. Určite sa tu veľa dozvieš, ja som sa tiež veľmi tešila, keď som na to narazila. Akurát sme začínali prípravu a veľmi to pomôže - mať okolo seba ľudí, čo prežívali a prežívajú to isté 😉
Pozerám, že máš malé detičky...ešte túžiš po ďalších? Na adopciu bieleho dieťatka sa čaká dosť dlho, najmenej rok podľa krajov, ale niekde aj tri. Na rómske sa toľko nečaká. Sú to krásne detičky, veľa dievčat tu také má. My čakáme na biele do 3 rokov, zachvíľu to bude rok, čo sme zapísaní a keďže tak dlho a poctivo čakám, tak nech je to bábätko 😉

suezana
5. feb 2011

@5katarina7 Ahoj Kati, no riadne prekvapenie/šok 😅

misula4660
5. feb 2011

@suezana ty nemôžeš spávať? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre